Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

to mozei ja sie dołączę i podam najświerzsze ceny Ytonga 24 z firmy Xella, które otrzymałam z 3 hurtowni trójmiejskich, jak sami zobaczycie rozrzut cen jest spory:

PRODOM Gdynia - szt. 9,65 brutto

OLTRANS Gdynia Pogórze- szt. 9,50 brutto

KAJA Gdańsk, Piekarnicza - 9,05 brutto

 

Wszystkie ceny z dowozem, tylko w KAJI palety zwrotne koszt za sztukę 2 zl, w innych hurtowniach koszt palety bezzwrotnej wliczony w cene. Wszystkie ceny z dowozem pod Gdynię samochodem z dźwigiem.

Nie trudno sie domyślic, którą ofertę wybraliśmy :)

 

Sprzedawca z firmy PRODOM przekonywal ,ze i tak dostalismy zniżkę 23%, gdyż tak mocno ceny podskoczyly od stycznia 2009. No, cóż , w Kaji jakos nie podskoczyły... :)

 

Ruszamy z piętrem od środy- hip,hip,hura!!! :)

 

CHEMIA Gdańsk- YTONG24 -8,90.-brutto z dowozem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś robił przydomową oczyszczalnię ścieków? Może możecie podzielic sie namiarami na dobrych i niedrogich ;) fachowców?

Zamierzamy zrezygnowac z szamba na rzecz oczyszczalni i zastanawiamy sie czy szambo lub oczyszczalnia podlega odbiorowi ( zgodnie z planem zagospod. przestrzennego mamy zbyt małą działkę na oczyszczalnię, jednak... sąsiedzi na identycznych mają oczyszczalnię, jednak jeszcze nie mieszkają w domach, stąd nasza obawa o kwestie urzędowe...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś robił przydomową oczyszczalnię ścieków? Może możecie podzielic sie namiarami na dobrych i niedrogich ;) fachowców?

Zamierzamy zrezygnowac z szamba na rzecz oczyszczalni i zastanawiamy sie czy szambo lub oczyszczalnia podlega odbiorowi ( zgodnie z planem zagospod. przestrzennego mamy zbyt małą działkę na oczyszczalnię, jednak... sąsiedzi na identycznych mają oczyszczalnię, jednak jeszcze nie mieszkają w domach, stąd nasza obawa o kwestie urzędowe...)

 

Witam niewiem czy wiesz ale w roznych gminach sa rozne warunki co do oczyszczalni np w gminie Szemud trzeba miec dzialke 3000m .....i tyle wiec napewno niemozna od tak sobie zrobic oczyszczlanie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie z tego sprawę - pisałam przecież,że plan zagospod. gminy, nie zezwala na działce mojej wielkości - aczkolwiek, wiem że inni robią, w tymnasi są siedzi na identycznych działkach... i jakoś nic się nie dzieje... chociaż może "do czasu". Dlatego też pytam na forum, czy szambo podlega odbiorowi wraz z budynkiem mieszkalnym? Oraz czy ktoś moze mi sie "przyczepic" do braku szamba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo, nie źle. Szkoda,że tam nie trafiłam. Chemia, to nazwa hurtowni czy sklep? i jaka to ulica? Chętnie do nich zaglądnę po klej do ytonga- moze i tu są tańsi niz inni :)

CHEMIA to hurtownia -Grunwaldzka 363 na przeciwko media markt

76-27-555

 

dzięki, wiem gdzie to jest :) zaraz tam zadzwonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jak na razie jestem pilnym czytelnikiem forum. Proszę o poradę w kwestii oceny projektu domu i jego realizacji http://archi-projekt.com.pl/index.php?mod=main&scr=main&evt=showDetails&id=115.

Bardzo skąpo jest o nim na całym forum. Wiem, że ktoś w okolicach Trójmiasta go budował, ale chyba nie skończył. Może ktoś z was go buduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie z tego sprawę - pisałam przecież,że plan zagospod. gminy, nie zezwala na działce mojej wielkości - aczkolwiek, wiem że inni robią, w tymnasi są siedzi na identycznych działkach... i jakoś nic się nie dzieje... chociaż może "do czasu". Dlatego też pytam na forum, czy szambo podlega odbiorowi wraz z budynkiem mieszkalnym? Oraz czy ktoś moze mi sie "przyczepic" do braku szamba?

Jeżeli plan zagospodarowania nie zezwala na oczyszczalnię to znaczy że musi być wykonane przyłączenie zbiorcze do kanalizacji gminnej. Szambo podlega odbiorowi, jeśli nie ma gotowego projektu budowlanego szamba czy zbiornika na nieczystości ciekłe.Może być czasowa zgoda w planie zag. przestrz. na szambo tymczasowo, ale musi być. Nie może dom funkcjonować bez kanalizy. Szambo - próba szczelności - kierownik budowy. Jeśli jest samorub to ktoś z gminy będzie odbierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jak na razie jestem pilnym czytelnikiem forum. Proszę o poradę w kwestii oceny projektu domu i jego realizacji http://archi-projekt.com.pl/index.php?mod=main&scr=main&evt=showDetails&id=115.

Bardzo skąpo jest o nim na całym forum. Wiem, że ktoś w okolicach Trójmiasta go budował, ale chyba nie skończył. Może ktoś z was go buduje?

Ale który to projekt APS 115?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie z tego sprawę - pisałam przecież,że plan zagospod. gminy, nie zezwala na działce mojej wielkości - aczkolwiek, wiem że inni robią, w tymnasi są siedzi na identycznych działkach... i jakoś nic się nie dzieje... chociaż może "do czasu". Dlatego też pytam na forum, czy szambo podlega odbiorowi wraz z budynkiem mieszkalnym? Oraz czy ktoś moze mi sie "przyczepic" do braku szamba?

Jeżeli plan zagospodarowania nie zezwala na oczyszczalnię to znaczy że musi być wykonane przyłączenie zbiorcze do kanalizacji gminnej. Szambo podlega odbiorowi, jeśli nie ma gotowego projektu budowlanego szamba czy zbiornika na nieczystości ciekłe.Może być czasowa zgoda w planie zag. przestrz. na szambo tymczasowo, ale musi być. Nie może dom funkcjonować bez kanalizy. Szambo - próba szczelności - kierownik budowy. Jeśli jest samorub to ktoś z gminy będzie odbierał.

 

oceanos, z tego, co rozumiem jesli w projekcie mam uwzględnione szambo (nie ma kanalizacji gminnej) to zatwierdza je kierownik wpisem do dziennika budowy. A co za tym idzie, kierownik moze wpisac odbiór szamba , nawet gdy go... nie będzie , a zamiast szamba bedzie oczyszczalnia? I już. Zadna kontrola nam nie grozi, czy tak? Muszę rozwiac wszelkie wątpliwosci, czy robic oczyszczalnie czy szambo. Mąż zapalil sie na tę oczyszczalnię, ja mam mieszane uczucia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(nie ma kanalizacji gminnej) to zatwierdza je kierownik wpisem do dziennika budowy. A co za tym idzie, kierownik moze wpisac odbiór szamba , nawet gdy go... nie będzie , a zamiast szamba bedzie oczyszczalnia? I już. Zadna kontrola nam nie grozi, czy tak? Muszę rozwiac wszelkie wątpliwosci, czy robic oczyszczalnie czy szambo. Mąż zapalil sie na tę oczyszczalnię, ja mam mieszane uczucia...

Szanowni Państwo, nie chciałbym nikogo pouczać czy powodować opieranie się na tej informacji.

Warunki techniczne dostawy wody i wywozu ścieków dla danej posesji - wystawia je gmina. Tam jest określona oczyszczalnia ścieków. Również można wyliczyć ile minimum rodzina powinna zużyć wody i jak często opróżniać szambo. Pewnie nikt tego nie sprawdza ale w naszym kraju? Kto wie.

Przed zakończeniem budowy domu trzeba zawiadomić starostwo czy nadzór budowlany chyba 3 tygodnie wcześniej. Ktoś przyjedzie na odbiór budynku zweryfikować stan dziennika z rzeczywistością. Sasiedzi , jacy są czy nie Kargule?

U mnie było tak , że było dopuszczone szambo tymczasowo, o oczyszczalni nie było mowy wcale i dostałem zgodę tylko dlatego, że jak będą budować kanalizację to się muszę dołączyć. Chory kraj, ale cóż. Nie mamy wyboru. To taka moja hipoteza.Osobiście odradzam oczyszczalnie, zajęcie powierzchni, koszty z wymianą elementów co jakiś czas. Wolałem gotowy projekt szamba, które można wykorzystać jako zbiornik na deszczówkę jeśli oczywiście nie ma burzówki. To taka moja sugestia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co codzi o Wakoz to słyszałam ze tam kazdy klient ma innna cene także bym się nie zdziwiła ze płaciliscie 240.A co codzi o hurtownie w kosakowie.Własnie dzwoniłam i ceny podali nie z tej ziemi. Bloczek 3,70 stal 3,06!!Jednak nie jest tam tak tanio jak mówili poprzednicy:P

Ma ktoś może telefony do tego Małkowa i Kosakowa żeby spytać o bloczki betonowe 25cmx14cmx38cm.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...