Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Nie bardzo wiem o co chodzi z tą białą listą Mariolii - czytaj nie mogę znaleźć. Dziś jeden Pan proponował mi 100 pln za godzinę pracy koparki, a czy jest dobry to nie mam pojęcia. Cena chyba niezbyt wygórowana tym bardziej iż znajomy 2 lata temu płacił 70 pln za 1 h. Jak operator koparki jest dobry to pod taki przeciętny dom powinine w 2-3 h wybrać glebę.

 

http://forum.muratordom.pl/trojmiasto-biala-lista-wykonawcow,t61774-480.htm

 

Ostatnia strona, nick Mariola11. Jakbyś nie znalazł to wklejam jej post, mam nadzieję, że nie będzie miała nic przeciwko temu:

 

POLECAM GORĄCO PANA MARIUSZA DO WSZELKICH PRAC ZIEMNYCH!

Żałuję bardzo, że trafiłam na niego dopiero przy niwelacji terenu. Bardzo dobry sprzęt, praca sprawnie i dokładnie wykonana, konkurencyjne ceny, przy tym miły, kontaktowy człowiek tel. 0 694 930 102 . U mnie wykonał niwelację terenu wokół domu, wywóz ziemi i jej wyrównanie. Już jestem umówiona na prace przy deszczowni (wykopy, przywóz żwiru) oraz na etapie końcowym przywóz i rozplantowanie czarnoziemu. Od początku budowy miałam kontakt z kilkoma "koparkowymi", ale pochwalic mogę tylko tego jednego. Pierwszy tani, ale pracę wykonywał długo i niedokładnie, więc w sumie wyszło drożej niż u drogiego. Drugi dobry, ale drogi. Teraz relacja ceny do jakości extra. POLECAM !

 

Jest z Miszewa, czyli myślę, że działa w okolicach: Gdańsk, Rębiechowo, Żukowo, Kartuzy, Chwaszczyno, itp... U mnie pracował w Baninie

Pozdrawiam

 

Polecam ci lekturę całej białej listy.

 

Pozdrawiam

Oczywiście,że nie mam nic przeciwko. Właśnie skończyliśmy "burzówkę" czy jak kto woli deszczownię. Pan Mariusz działał przy wykopach i zasypywaniu. Czyli zaliczył kolejne prace. Niezmiennie polecam :D :D :D

Pozdrawiam wszystkich budujących :p Wreszcie pogoda nam sprzyja :p Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam! Ja planuje budowę domu budowanego przez firme Ecohouse z Miszewa, czy ktoś z Was z nimi budował? Mam też pytanie o przygotowanie fundamentów, gdyż zaskoczyły nas ceny. \jest to dom o wymiarach 8/10 metrów i rozne firmy chce ponad 30 tys, co o tym sądzicie? A może ktoś ma jakoś sprawdzoną brygadę do wykonania wylewki?

 

 

witam, też budujemy szkieletowca - Ecohouse II, na jakim jesteś etapie ? czy znalazłaś już ekipę od fundamentów, za ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drobne pytanie do Was - chce robic ogrodzenie (podmurowke itd) dom juz stoi stan surowy zamkniety - mam paliki graniczne widoczne i teraz moje pytanie jest takie czy musze wzywac geodete do wytycznia granic dzialki ??? czy moge poporstu robic to ogrodzenie - dodat tylko ze niema dookola mnie jeszcze nikogo wiec jest pusto i niechce miec potem gadania sasiadow ......jak Wy robiliscie ? pozdrawiam Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz słupki graniczne (domyślam się że betonowe) to po co Ci geodeci? Przecież to oni je wkopywali. Wyznacz sznurkiem sobie te linie i zacznij kopać na swojej działce oczywiście pozostaw słupki graniczne, przynajmniej ja bym tak zrobił żeby później tak jak mówisz sąsiedzi nie gadali. Pozwolenia nie potrzebujesz na budowę ogrodzenia do 2,2 m przód to chyba tylko zgodę zarządcy drogi potrzeba i do roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro musze na gwalt :roll: zamówić rozdzielnice elektryczna. Wiem jaki model Moellera chce, ile modulow w rzedzie i rzedow itp, ale gdzie najlepiej, najszybciej i najtaniej takie zamowienie w 3miescie zlozyc? Moja ekipa elektrykow poleca mi Morsa na Hutniczej w Gdyni, ze niby najwieksza ale, ze sciaganie moze potrwac kilka tygodni.

 

P.S. Najgorsze, ze myslalem, ze to oni 3maja reke na pulsie i zamiast powiedziec mi, ze jednak oni nie kupia (pewnie w znajomej hurtowni; byla delikatna proba wcisniecia mi czegos innego :wink: ) to teraz, gdy juz de facto maja koniec roboty to dopiero mi mowia, zebym sam to sciagal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro musze na gwalt :roll: zamówić rozdzielnice elektryczna. Wiem jaki model Moellera chce, ile modulow w rzedzie i rzedow itp, ale gdzie najlepiej, najszybciej i najtaniej takie zamowienie w 3miescie zlozyc? Moja ekipa elektrykow poleca mi Morsa na Hutniczej w Gdyni, ze niby najwieksza ale, ze sciaganie moze potrwac kilka tygodni.

 

P.S. Najgorsze, ze myslalem, ze to oni 3maja reke na pulsie i zamiast powiedziec mi, ze jednak oni nie kupia (pewnie w znajomej hurtowni; byla delikatna proba wcisniecia mi czegos innego :wink: ) to teraz, gdy juz de facto maja koniec roboty to dopiero mi mowia, zebym sam to sciagal...

 

My kupowaliśmy od ręki w Castoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki.

Wlasnie jestem po spotkaniu z Panem od systemow nawadniajacych. Zaproponowal 9.00PLN netto/m2 za robocizne i material (Hunter)

Do sie to przezyc, chociaz przy naszej dzialce daje to i tak wynik piecicyfrowy?

 

ja place 2300 zł brutto za materiał i 1500 zł za robocizne .19 dysz 200 m lini kroplujacej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale cos do tego jeszcze musisz miec.

Elektrozawory, sterowanie,czujka deszczu i co tam jeszcze potrzeba.

W dodatku zasilanie bedziemy miec z dwoch zrodel z wodociagu i ze studni.

 

komplet podlaczany do rurociagu. sterownik,elektro zawory, czujka deszczu, dysze, linia kroplujaca. dzialka 1200 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupowaliśmy od ręki w Castoramie.

metalową? podtynkową klasy IP43? na > 80 modułów?...Moellera (ktory ma taka, co spelnia moje wymagania) w ogole tam nie maja (dzwonilem do Castoramy w Osowej). Problem mam w tym, ze wymiarami pasuje mi 21 modulow w rzedzie. Poniewaz 18 jest za malo (chce miec spory zapas, np. po to aby moc ewentualnie korzystac ze stref czasowych - nizszych cen nocnych), a 24 w szerokosci juz mi sie nie miesci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Poleciłby ktoś jakąś firmę która wykonuje roboty ziemne (koparka) interesuje mnie wybranie ziemi pod fundamenty domu. Ile teraz mniej więcej można liczyć za godzinę pracy koparki? Rejon: Banino

 

pozdrawiam

 

U mnie trzy lata temu kopał p. Lademann z Lnisk. Bardzo sprawny operator koparki. Tel.: 501222123

 

Z tego co wiem to Pan Lademann nie ma już koparki, chyba że znowu zakupił i wrócił do fachu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...