Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

URZEDOWSKI OKNA -> ak dla mnie czarna lista (tam tez ich wpisze niedlugo). Jeszcze okien nie mam, jeszcze nie wiem czy beda felerne, ale za to jak traktuja klienta to ODRADZAM wszystkim kontakt z ta firma.

 

Urzędowski Okna nie tylko z obsługa maja problemy ale również z wyrobami. Jakość ich okien jest poniżej jakości, inaczej nazwać się tego nie da. Rozmawialiśmy ze stolarzem (stolarz z rodziny) o różnych firmach i ich wyrobach. Biorąc pod uwagę oko specjalisty (stolarza od pokoleń) wyroby tej firmy są na bardzo niskim poziomie. Jak się słucha użytkowników to po ok. 5-6 latach użytkowania okna najczęściej nadają się do wymiany.

 

Witam wszystkich i starych i nowych forumowiczów.

 

Ponieważ użytkuję okna Urzędowskiego od niemal pięciu lat, mam też znajomych, którzy mają te okna śmiem się niezgodzić z tą opinią. Okna nadal wyglądają jak nowe. Nie tylko nie trzeba ich wymieniać ale nawet nie trzeba ich odnawiać! Generalnie nie dziwię się rodzinnemu stolarzowi, że wyraża taką opinię-przecież nie będzie zachwalał konkurencji. Jednak mój stolarz od schodów stwerdził, że okna są piękne i solidne.

Osobną sprawą jest temat dotrzymywania terminów realizacji przez firmę. Sama miałam z tym problem ale wtedy dotyczył on bardziej dealera niż samej firmy "U", zresztą kiedyś, kiedyś opisywałam problem. Mogę tylko doradzić, aby po złożeniu zamówienia u dealera i wpłaceniu zapewne zaliczki potwiedzić zamówienie w samej firmie Urzędowskiego ponieważ nie zaczynają oni produkcji danego zamówienia bez wpłaconej zaliczki-przynajmniej tak było kiedyś-zaliczka musiała wpłynąć na konto firmy. U mnie zdarzyło się tak, że dealer moją zaliczkę delikatnie mówiąc...przejadł stąd miałam poślizg chyba ponad miesiąc.

ps.OlafŁukasz czy firma z Gdyni, to firma TRAF? Jeśli tak, to radzę raczej rozmawiać z mężem tej pani niż z tą panią. Już sam jej głos potrafi działać na nerwy i jak dla mnie jest ona mało kompetentna :wink:

Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

URZEDOWSKI OKNA -> ak dla mnie czarna lista (tam tez ich wpisze niedlugo). Jeszcze okien nie mam, jeszcze nie wiem czy beda felerne, ale za to jak traktuja klienta to ODRADZAM wszystkim kontakt z ta firma.

 

Urzędowski Okna nie tylko z obsługa maja problemy ale również z wyrobami. Jakość ich okien jest poniżej jakości, inaczej nazwać się tego nie da. Rozmawialiśmy ze stolarzem (stolarz z rodziny) o różnych firmach i ich wyrobach. Biorąc pod uwagę oko specjalisty (stolarza od pokoleń) wyroby tej firmy są na bardzo niskim poziomie.

Jak się słucha użytkowników to po ok. 5-6 latach użytkowania okna najczęściej nadają się do wymiany.

 

A jakiej firmy Wasz stolarz okna poleca??

 

Nie pytaliśmy się jakie warto okna kupić gdyż to on nam robi całą stolarkę (drzwi, okna, schody).. rozmawialiśmy tylko o wyrobach jakie są na rynku.Może warto dowiedzieć się co oferuje rynek a nie tylko duże firmy.

Dodam tylko, że ów stolarz robił okna sosnowe w moim rodzinnym domu, 10 lat temu.. starą technologią ,wszystko ręcznie, nawet malowanie .. po 10 latach wymagały tylko odnowienia koloru.

 

w specyfikacji urzędowskiego masz określenie drewna: "drewno klejone wielowarstwowo: sosna, meranti, dąb" najczęściej dąb czy meranti to tylko cienka warstwa pokrywająca sosnę... więc nie są to okna dębowe czy merantii jak często sprzedawcy chcą Ci wmówić, niestety o takich detalach nikt nie powie..

 

ja kupilem okna firmy Urzedowski i jestem bardzo zadowolony, co do kwesti materialu to wydaje mi sie ze jestes w bledzie, okno w calosci jest wykonane z jedengo gatunku drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

URZEDOWSKI OKNA -> ak dla mnie czarna lista (tam tez ich wpisze niedlugo). Jeszcze okien nie mam, jeszcze nie wiem czy beda felerne, ale za to jak traktuja klienta to ODRADZAM wszystkim kontakt z ta firma.

 

Urzędowski Okna nie tylko z obsługa maja problemy ale również z wyrobami. Jakość ich okien jest poniżej jakości, inaczej nazwać się tego nie da. Rozmawialiśmy ze stolarzem (stolarz z rodziny) o różnych firmach i ich wyrobach. Biorąc pod uwagę oko specjalisty (stolarza od pokoleń) wyroby tej firmy są na bardzo niskim poziomie. Jak się słucha użytkowników to po ok. 5-6 latach użytkowania okna najczęściej nadają się do wymiany.

 

Witam wszystkich i starych i nowych forumowiczów.

 

Ponieważ użytkuję okna Urzędowskiego od niemal pięciu lat, mam też znajomych, którzy mają te okna śmiem się niezgodzić z tą opinią. Okna nadal wyglądają jak nowe. Nie tylko nie trzeba ich wymieniać ale nawet nie trzeba ich odnawiać! Generalnie nie dziwię się rodzinnemu stolarzowi, że wyraża taką opinię-przecież nie będzie zachwalał konkurencji. Jednak mój stolarz od schodów stwerdził, że okna są piękne i solidne.

:

 

Nie każdy zaraz narzeka na konkurencję.. bo nie musi. I tak nie kupilibyśmy od innego fachowca okien więc nie musiał krytykować innych wyrobów. Więc Twoje zarzuty są bezpodstawne. Rozmowa wywiązała się akurat na temat cen i porównania jakości wyrobów. Po prostu wiele razy "poprawiał" okna urzędowskiego a że jest stolarzem od wielu lat to zna się na rzeczy. Inaczej patrzy na wyrób ktoś kto zna całą technologię i produkcję a inaczej laik. Prawda?

jest tzw "zboczenie zawodowe" ;) ktoś kto siedzi w czymś inaczej patrzy na wyroby i nawet zobaczy najmniejsza skazę a ktoś kto tylko użytkuje.. no cóż ładne to ładne..

ale oczywiście życzę by jak najdłużej okna się dobrze sprawowały..

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy zaraz narzeka na konkurencję.. bo nie musi. I tak nie kupilibyśmy od innego fachowca okien więc nie musiał krytykować innych wyrobów. Więc Twoje zarzuty są bezpodstawne. Rozmowa wywiązała się akurat na temat cen i porównania jakości wyrobów. Po prostu wiele razy "poprawiał" okna urzędowskiego a że jest stolarzem od wielu lat to zna się na rzeczy. Inaczej patrzy na wyrób ktoś kto zna całą technologię i produkcję a inaczej laik. Prawda?

jest tzw "zboczenie zawodowe" ;) ktoś kto siedzi w czymś inaczej patrzy na wyroby i nawet zobaczy najmniejsza skazę a ktoś kto tylko użytkuje.. no cóż ładne to ładne.. ale oczywiście życzę by jak najdłużej okna się dobrze sprawowały..

pozdrawiam,

Hmm... nikomu nic nie zarzucam odpowiadam tylko na zarzut, że okna po pięciu latach nadają się do wymiany, chętnie bym zobaczyła takie okna :roll: Co do cen, to nie wiem jak teraz ale pięć lat temu kiedy robiłam wycenę okien, to "U" miał najtańsze z drewnianych a ok. 2tys.zł droższe od dwustronnie okleinowanych barwionych w masie. Jeśli zaś chodzi o "zboczenie" zawodowe...to dla mnie właśnie najważniejszym kryterium wyboru okien było to jak się sprawują, użytkują i wyglądają po kilku latach :wink:

Budując dom mamy wiele dylematów jakie wybrać materiały...szukając opini na forum kierowałam się opiniami osób, które mogą coś powiedzieć o oknach, rynnach czy dachówce po kilku latach a nie po np. roku :wink: i dlatego teraz jeśli ktoś zechce chętnie podzielę się swoimi uwagami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w specyfikacji urzędowskiego masz określenie drewna: "drewno klejone wielowarstwowo: sosna, meranti, dąb" najczęściej dąb czy meranti to tylko cienka warstwa pokrywająca sosnę... więc nie są to okna dębowe czy merantii jak często sprzedawcy chcą Ci wmówić, niestety o takich detalach nikt nie powie..

Marlena, daleko mi od Waszych stron i Waszego stolarza, ale dla mnie każdy kto robi interes sprzedając swoj produkt a odradzając inny nie jest do końca wiarygodny.

To co piszesz o drewnie w Urzędowskim jest kompletną bzdurą osoby która nie widziała z bliska tych okien (nie mówię o starych drzwiach wewnętrznych).

Taką technologię klejenia wprowadzało kiedyś Ferno - i już nie istnieje.

 

Terminowość - może nie jest idealna, ale co do drewna - będę bronił, bo sam od paru lat własnoręcznie wiercę i montuję te okna i widzę co w nich jest i nie mam wątpliwości że wprowadzono Was w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy zaraz narzeka na konkurencję.. bo nie musi. I tak nie kupilibyśmy od innego fachowca okien więc nie musiał krytykować innych wyrobów. Więc Twoje zarzuty są bezpodstawne. Rozmowa wywiązała się akurat na temat cen i porównania jakości wyrobów. Po prostu wiele razy "poprawiał" okna urzędowskiego a że jest stolarzem od wielu lat to zna się na rzeczy. Inaczej patrzy na wyrób ktoś kto zna całą technologię i produkcję a inaczej laik. Prawda?

jest tzw "zboczenie zawodowe" ;) ktoś kto siedzi w czymś inaczej patrzy na wyroby i nawet zobaczy najmniejsza skazę a ktoś kto tylko użytkuje.. no cóż ładne to ładne..

ale oczywiście życzę by jak najdłużej okna się dobrze sprawowały..

pozdrawiam,

Marlena i Marcin - sorry że tak "uparłem się" na Wasze wypowiedzi, ale są dla mnie nieslusznie krzywdzące i do tych spraw się odnoszę.

Wiele razy poprawiawiałem okna po innych montażystach. Ostatnio widziałem piękne, czteroletnie okna dębowe, które klientka chciałaby wręcz wyrzucić, bo żadne łukowe się nie dało właściwie otwierać.

Spędziłem na jej budowie trzy razy po 3 godziny i doprowadziłem je do porządku. Co im dolegalo? Generalnie czyszczenie, smarowanie i właściwa regulacja. Sprzedawca źle doradził Klientowi rozwiązania (a może klient juz nie pamiętał rad?), do tego montażyści tak sobie je wstawili, a ktoś kto je regulował popełnił karygodne błędy. W rezultacie okno balkonowe nie dało się w ogóle zamknąć, a inne otworzyć. Połamane okucia, poniszczone ramy, płakać się chciało.

I czy winny był Urzędowski że nie poprawił błędów swojego ówczesnego dealera? Może tak ktoś uważać... a może po prostu nie mial okazji, bo dealer nie zgłosił właściwie sprawy do serwisu.

Ważne że się skończyło dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikomu nie odradzam okien tylko przekładam opinię osoby która miała z nimi doczynienia. Z tego co się orientuję każdy może mieć swoją opinię i pogląd na jakieś sprawy, prawda? Jeżeli uważasz że okna są wspaniałe to ok.. ja wyraziłam negatywną opinie bo z taką sie spotkałam (co również zaznaczyłam w swojej wypowiedzi).

Jak również zaznaczyłam nikt mi okien nie odradzał czy nie doradzał.. opinia na temat tych wywiązała się z luźnej rozmowy.

Poza tym specyfikację, którą przedłozyłam to nie jest mój wymysł ale informacje ściągniete ze strony www urzędowskiego.

 

ps. tutaj wypowiadają się różne osoby na temat tych okien i negatywnie i pozytywnie o firmie i wyrobach..

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=796&w=69320679&v=2&s=0

 

ps. Nie sądze że moja wypowiedz jest krzywdząca, uważam że osoba która pyta sie o zdanie akceptuje i negatywne i pozytywne odpowiedzi. Nie ma produktu doskonałego.

Poza tym jak jest duża firma i produkcja przebiega "taśmowo" to zapewne zgodzisz się ze mną że czasami buble się zdarzają ?

poza tym nie wiem gdzie jest sens tych wywodów.. i tak nic one nie dają zainteresowanemu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruda-ja polecam wod-bud:

http://www.pbwod-bud.pl/kontakt.html

 

Właśnie kończą u mnie układanie ogrzewania podłodowego, jest już hydraulia, kanalizacja, gaz. Będzie jeszcze malowanie i kafelki. Pracują sprawnie, ceny mają według mnie konkurencyjne. Pracowali też u znajomych - wszyscy bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wielka wielka prośba:

mam do wykonania przyłącza: woda, kanaliza, gaz - do bliźniaka. Projekt jest.

Poszukuję dobrej i nie zdzierającej ekipy. Może ktoś mi kogoś poleci?

sprawa pilna.

 

pozdrawiam

 

możemy polecić ekipę od przyłącza wody ale ze Skowarcza.. szybko i w przystepnej cenie

WEMA s.c. 058 683 91 96

cena za wodociąg 75zł /mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam mam prosbe szykuje sie do rozmow z wykonawca potrzebuje srednich cen za:

- ocieplenie poddasza welna 15+5 na to karton gips i szpachlowanie

- ocieplenie scian zewn. + siatka + 2 x klej (bez tynku)

- wykonanie podjazdu z kostki przed domem (can za metr) ukladania

- wykonanie wejscia (tarasu) przed domem okrag na 2 stopnie pod same drzwi

- wykonanie tarasu z bloczkow bet. + zalanie betonem okolo 30m -wiem ze tu bedzie problem ale ile za takie prace sie teraz bierze oczywiscie mowie o ekipe a nie firmie ale wsz ceny mile widziane musze znac ceny przykladowe zeby wiedziec ile mowic - dziekuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikomu nie odradzam okien tylko przekładam opinię osoby która miała z nimi doczynienia. Z tego co się orientuję każdy może mieć swoją opinię i pogląd na jakieś sprawy, prawda? Jeżeli uważasz że okna są wspaniałe to ok.. ja wyraziłam negatywną opinie bo z taką sie spotkałam (co również zaznaczyłam w swojej wypowiedzi).

Jak również zaznaczyłam nikt mi okien nie odradzał czy nie doradzał.. opinia na temat tych wywiązała się z luźnej rozmowy.

Poza tym specyfikację, którą przedłozyłam to nie jest mój wymysł ale informacje ściągniete ze strony www urzędowskiego.

 

ps. tutaj wypowiadają się różne osoby na temat tych okien i negatywnie i pozytywnie o firmie i wyrobach..

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=796&w=69320679&v=2&s=0

 

ps. Nie sądze że moja wypowiedz jest krzywdząca, uważam że osoba która pyta sie o zdanie akceptuje i negatywne i pozytywne odpowiedzi. Nie ma produktu doskonałego.

Poza tym jak jest duża firma i produkcja przebiega "taśmowo" to zapewne zgodzisz się ze mną że czasami buble się zdarzają ?

poza tym nie wiem gdzie jest sens tych wywodów.. i tak nic one nie dają zainteresowanemu :))

 

Nie, nie jest tak że kontruję cudze opinnie. Jak też widać nie mówię że okna są wspaniałe bo na ten tytuł zasługuje wg mnie niewiele rzeczy.

Ale opinia, a posądzenie o oszustwo (że nie są to np. okna dębowe) to też dwie bardzo różne sprawy.

Wg mnie źle zinterpretowałaś specyfikację Producenta. Tam jest cztery gatunki drewna, ale do wyboru. Zamawiasz mahoń - masz mahoń - jeśli stwierdzisz inaczej masz zobowiązanie firmy - zwrot dwukrotności Twojego zamówienia. Myślę że w tym zakresie Urzędowski jest godny zaufania. Tylko tyle. Gdzie się nalezy krytyka - to się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję PILNIE PROJEKTANTA który za rozsądną cenę zrobi rysunek zamienny stropu Teriva na drewniany Dom ma 74 m 2 .Projekt jest po adaptacji Pani która to robiła stwierdziła że zrobi to na etapie budowy zainkasowała umuwioną sume a teraz chce jeszcze 700 zł bo niby nic z nami nie ustalała .To się nazywa uczciwość .WIADOMOŚĆ PROSZĘ NA P.W

U nas też za adaptację projektu i przeliczenie stropu płaciliśmy oddzielnie. Nasz projektant zażyczył sobie za przeliczenie terivy na monolit 1500zł. Podziękowaliśmy, przeliczył nam kolegi znajomy za 600 /chyba po znajomości taka cena/

Właśnie obsypaliśmy nasz domek. Pozostało nam ok 30m rury drenażowej w kokosie, do odstąpienia, tanio. Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...