Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Mam domek letniskowy na Kaszubach, regularnie wzywamy szambowóz który po opróżnieniu szamba bez żenady wylewa szambo na pole :-)

 

Ja na waszym miejscu zgłosiłabym to do gminy :roll: No, chyba że wam to nie przeszkadza, a opowiesci, ze na ludzkiej gnojówce rzodkiewki lepiej rosną, można między bajki włożyc (chemia domowa, antybiotyki i cała reszta :-? ) Piętnujmy łamanie prawa - akcje przeciwko wysypiskom wszyscy popierają- ale wylewanie szmba na swoje podwórko, a co za tym idzie zgoda na zatruwanie okolicy (cieki podzimne itp) oraz zamykanie oczu na zlewanie szamba do okolicznych rzeczek czy na łąki - to nikogo nie interesuje. Ciekawe czemu na to sie godzimy- a na spalarnie śmieci- to już nie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam domek letniskowy na Kaszubach, regularnie wzywamy szambowóz który po opróżnieniu szamba bez żenady wylewa szambo na pole :-)

 

Ja na waszym miejscu zgłosiłabym to do gminy :roll: No, chyba że wam to nie przeszkadza, a opowiesci, ze na ludzkiej gnojówce rzodkiewki lepiej rosną, można między bajki włożyc (chemia domowa, antybiotyki i cała reszta :-? ) Piętnujmy łamanie prawa - akcje przeciwko wysypiskom wszyscy popierają- ale wylewanie szmba na swoje podwórko, a co za tym idzie zgoda na zatruwanie okolicy (cieki podzimne itp) oraz zamykanie oczu na zlewanie szamba do okolicznych rzeczek czy na łąki - to nikogo nie interesuje. Ciekawe czemu na to sie godzimy- a na spalarnie śmieci- to już nie? :roll:

 

Hmmm nie twierdzę, że mi to nie przeszkadza i że cokolwiek lepiej rośnie. Stwierdzam fakt i tyle.

Szambowowzów ma umowę z gminą. Wylewanie szamba na pole jest tajmnicą poliszynela a domków w promieniu kilku km jest kilkaset, miejscowych jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam domek letniskowy na Kaszubach, regularnie wzywamy szambowóz który po opróżnieniu szamba bez żenady wylewa szambo na pole :-)

 

Ja na waszym miejscu zgłosiłabym to do gminy :roll: No, chyba że wam to nie przeszkadza, a opowiesci, ze na ludzkiej gnojówce rzodkiewki lepiej rosną, można między bajki włożyc (chemia domowa, antybiotyki i cała reszta :-? ) Piętnujmy łamanie prawa - akcje przeciwko wysypiskom wszyscy popierają- ale wylewanie szmba na swoje podwórko, a co za tym idzie zgoda na zatruwanie okolicy (cieki podzimne itp) oraz zamykanie oczu na zlewanie szamba do okolicznych rzeczek czy na łąki - to nikogo nie interesuje. Ciekawe czemu na to sie godzimy- a na spalarnie śmieci- to już nie? :roll:

 

Hmmm nie twierdzę, że mi to nie przeszkadza i że cokolwiek lepiej rośnie. Stwierdzam fakt i tyle.

Szambowowzów ma umowę z gminą. Wylewanie szamba na pole jest tajmnicą poliszynela a domków w promieniu kilku km jest kilkaset, miejscowych jeszcze więcej.

 

 

Hub75,to o roślinkach itp, to obiegowa opinia - nie twierdzę ,ze twoja. Sorki , jesli tak to zabrzmiało :)

 

A wracając do działan szambowozów - gmina moze przymykac oczy i odpowiadac, nic nam nie wiadomo, mieszkańcy nam nie zgłaszali na piśmie itd. Wiesz, jak jest :roll:

 

Za 10 lat, jak teren zostanie określony jako skazony staniecie z pozostałymi mieszkańcami z transparentami ,że przez naście lat tak sie działo a teraz- proszę! Teren skażony, nic nie rośnie, ołów i inne ciężkie substancje są w owocach, warzywach, wodzie pitnej i sanepid sie wmiesza itd Pojawi sie nowe robactwo...A smród bedzie nie do wytrzymania... Tylko wtedy już bedzie za późno.

Ps. Pochodzę z półwyspu helskiego- wszystkim wiadomo, gdzie było wylewane szambo przez lata do czasu załozenia kanalizacji i wybudowania jednej z najbardziej nowoczesnej ówcześnie, ekologicznej oczyszczalni ścieków miedzy Jastarnią a Juratą (początek lat 90) opartej na skandynawskiej technologii (nie pamietam szwedzkiej, czy fińskiej). Jako dziecko po wejsciu do zatoki puckiej miałam ciężką reakcje skóry na całych nogach. Nic nie rosło, była tylko woda i piach (wczasowicze mówili , że piekniebo nie ma wodorostów tylko czemu tak śmierdzi :lol: ) oraz... smród. Teraz to jeden z najczystszych akwenów w Polsce, z ciagle odbudowywująca sie florą, wróciły ryby, które dawniej tam pływały, a które zniknęły wskutek zanieczyszczenia :D Oczyszczalnia pracuje pełna parą, a cały półwysep jest skanalizowany - wybijające i nieszczelne szamba z kręgów i szambowozy wylewające na przyzatokowe łaki juz od wielu lat nie były widziane w tamtym rejonie :wink:

Dobrze wiem, do czego zdolne są zanieczyszczenia z gospodarstwa domowego i jak sie żyje z i obok takich szamb :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jestescie po odbiorze szamba - bo ja mam w warunkach zabudowy szambo zalecane (w calosci z atestem itd ) wyglada jak mala lodz podwodna ale ja cos innego chcialem zapytac czy mozna kregi wkopac lub inny rodzaj , bo podobno wejherowo strasznie restrykcyjnie podchodzi przy odbiorze - sprawdza szczelnosc itd i niemoze byc podobno z kregow ...???? prawda to ?????

 

Z tego co wiem Wejherowo rzeczywiście jest restrykcyjne, i szczerze Ci powiem CAŁE SZCZĘSCIE.

Kręgi to paskudztwo. Jak mozna pozwolic, by dla oszczędności zasmradzac sobie i sąsiadom ziemie dopuszczając, by odchody rozchodzily się w glebie ???!!! Przecież chemia domowa i ludzkie odchody - czyli szambo wyciekające do ziemi to zatruwanie okolicy (skutki dla gleby, zwierząt, roślin i ludzi - alergie, choroby - są porażające), a po deszczu smród ! :evil:

To jest karalne dużymi mandatami obecnie - i całe szczescie :-? Taki system peerelowski - mogę smrodzic i zanieczyszczac, bo u siebie, a reszcie nic do tego- dawno sie skończył. Odchody należy usuwac bez zanieczyszczania srodowiska, czyli szczelne szamba, kanaliza lub oczyszczalnia.

Sorki, że wyłuszczyłam swe poglądy, ale znam to z autopsji i uważam ,że nie należy oszczedzac kosztem zdrowia i komfdortu innych ludzi oraz kosztem niszczenia okolicy. Pozdrawiam.

 

Qurcze, ale dlaczego kregi to paskudztwo. Wydaje mi sie, ze mozna je takze uszczelnic tzn po uszczelnieniu betonu polaczen i dna wysmarowac jakas tam substancja wnetrze. tak sobie to wyobrazalem i planowalem do domku letniskowego. Jesli sie myle, to prosze o sprostowanie, bo to istotna informacja dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benik, szambo z kręgów standardowo nie jest betonowane od dołu i na tym cały pic polega :-?

Spece od takich szamb polecają je podkreślając, ze tak czesto nie trzeba go opróżniac , bo odchody wsiąkają w glebę i rozchodza sie po okolicy :-?

MOzesz zrobic szambo w betonowej niecce. To rozwiązanie jest drogie i czasochłonne i kłopotliwe, gdy podłaczą cię w koncu do kanalizy - zostaje betonowa niecka, którą albo zasypujesz, albo wykopujesz, likwidujesz zbrojenia itd. Mnóstwo zachodu i pieniędzy.

No i nigdy nie będzie tak szczelne jak zbiornik, który mozesz wydzierżawic jesli za 2-3 lata masz widoki na kanalizację. Zbiornik przywozi i montuje firma, od której go bierzesz i ta sama go odbiera i rozmontowuje, gdy rezygnujesz z dzierżawy. Tak to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benik, szambo z kręgów standardowo nie jest betonowane od dołu i na tym cały pic polega :-?

Spece od takich szamb polecają je podkreślając, ze tak czesto nie trzeba go opróżniac , bo odchody wsiąkają w glebę i rozchodza sie po okolicy :-?

MOzesz zrobic szambo w betonowej niecce. To rozwiązanie jest drogie i czasochłonne i kłopotliwe, gdy podłaczą cię w koncu do kanalizy - zostaje betonowa niecka, którą albo zasypujesz, albo wykopujesz, likwidujesz zbrojenia itd. Mnóstwo zachodu i pieniędzy.

No i nigdy nie będzie tak szczelne jak zbiornik, który mozesz wydzierżawic jesli za 2-3 lata masz widoki na kanalizację. Zbiornik przywozi i montuje firma, od której go bierzesz i ta sama go odbiera i rozmontowuje, gdy rezygnujesz z dzierżawy. Tak to wygląda :)

 

OK super dzieki za wskazowki mi nie chodzilo o to zeby na 100% zrobic z kregow szambo moge kupic atestowane pelne betonowe np z Radomia wiem ze duzo ludzi bralo i nie narzeka pozatym sa na trasie do koscierzyny zbiorniki plastykowe albo z innego m aterialu takie mialem dolaczone do pozwolenia n budowe 8000l ale chce cos zakopac co potem jakis inspektor odbierze a niedaj bog bede musial cos odkopac i tyle wole miec spokoj a co do firm dzierzawiacych to moze podasz namiary jakies , moze to jest wyjscie bo w lasnie niby w ciagu 2 lat kaznaliza my byc u nas ale wiadomo z tymi terminami jak jest pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy ktoś byłby chętny na sprowadzenie sobie w okolice Gdańska kilku palet super (podobno) kostki Libet z serii Colormix:

 

http://www.allegro.pl/item642054908_kostka_brukowa_z_grupy_colormix_promocja.html ?

 

Dla mnie jest ona super i cena też jest doskonała, tyle że niestety transport drogi, no ale gdyby się znalazł jeszcze jeden chętny, to może... może...

 

Chyba, że ktoś zna dobrą alternatywę dla tej kostki - ja znam tylko Classico "liść jesieni" firmy Semmelrock za 49zł/m2 z transportem. Tyle, że Libet bardziej mi się podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko. Na naszej działce pod budowę szeregową sąsiedzi robią sobie śmietnisko, posprzątaliśmy tam trochę bo mimo iż nie zaczynamy jeszcze budowy chcemy aby nasz teren był schludny. Zrobiliśmy tablice ostrzegające o karach za zaśmiecanie które mamy zamiar zamontować, zastanawiamy się nad ogrodzeniem naszej posesji siatką leśną tak aby ludzie wiedzieli że ta posesja ma właściciela i nie robili sobie na niej skrótów samochodem czy wysypiska. I teraz pytanko czy jeśli chcemy ogrodzić posesję słupkami bez podmurówki, czyli zrobić tymczasowe ogrodzenie to musimy ten fakt zgłosić władzom miasta, czy konieczne jest uzyskanie pozwolenie na budowę, czy możemy sobie walnąć "samowolkę" i nikt z tego powodu nas nie ruszy? Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko. Na naszej działce pod budowę szeregową sąsiedzi robią sobie śmietnisko, posprzątaliśmy tam trochę bo mimo iż nie zaczynamy jeszcze budowy chcemy aby nasz teren był schludny. Zrobiliśmy tablice ostrzegające o karach za zaśmiecanie które mamy zamiar zamontować, zastanawiamy się nad ogrodzeniem naszej posesji siatką leśną tak aby ludzie wiedzieli że ta posesja ma właściciela i nie robili sobie na niej skrótów samochodem czy wysypiska. I teraz pytanko czy jeśli chcemy ogrodzić posesję słupkami bez podmurówki, czyli zrobić tymczasowe ogrodzenie to musimy ten fakt zgłosić władzom miasta, czy konieczne jest uzyskanie pozwolenie na budowę, czy możemy sobie walnąć "samowolkę" i nikt z tego powodu nas nie ruszy? Z góry dzięki za pomoc.

 

Zgloszenie nie jest potrzebne wiec do dziela :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jestem nową na forum muratora, dlatego najpierw chciałabym się przywitać. Mam również pytanie do już budujących jak również tych , którzy dopiero szukają działki.

Jesteśmy z mężem na etapie szukania działki na budowę naszego domu, interesują nas okolice Leźna, pępowa, ale tam tysiąc metrów to koszt 180 do 200 tysięcy złotych. Dlatego mam pytanie, czy kupować teraz działkę czy lepiej się jeszcze wstrzymać bo może stanieją (czy to w ogóle możliwe?).

Znalazłam jeszcze ofertę "pomorskiego domu" w Borczu koło żukowa, gdzie działka 3000 metrów to koszt ok 100 tysięcy złotych.Czy to nie za tanio , przy dzisiejszych cenach, a może ktoś już od nich kupował.

pozdrawiam

i proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko. Na naszej działce pod budowę szeregową sąsiedzi robią sobie śmietnisko, posprzątaliśmy tam trochę bo mimo iż nie zaczynamy jeszcze budowy chcemy aby nasz teren był schludny. Zrobiliśmy tablice ostrzegające o karach za zaśmiecanie które mamy zamiar zamontować, zastanawiamy się nad ogrodzeniem naszej posesji siatką leśną tak aby ludzie wiedzieli że ta posesja ma właściciela i nie robili sobie na niej skrótów samochodem czy wysypiska. I teraz pytanko czy jeśli chcemy ogrodzić posesję słupkami bez podmurówki, czyli zrobić tymczasowe ogrodzenie to musimy ten fakt zgłosić władzom miasta, czy konieczne jest uzyskanie pozwolenie na budowę, czy możemy sobie walnąć "samowolkę" i nikt z tego powodu nas nie ruszy? Z góry dzięki za pomoc.

 

Zgloszenie nie jest potrzebne wiec do dziela :D

dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jestem nową na forum muratora, dlatego najpierw chciałabym się przywitać. Mam również pytanie do już budujących jak również tych , którzy dopiero szukają działki.

Jesteśmy z mężem na etapie szukania działki na budowę naszego domu, interesują nas okolice Leźna, pępowa, ale tam tysiąc metrów to koszt 180 do 200 tysięcy złotych. Dlatego mam pytanie, czy kupować teraz działkę czy lepiej się jeszcze wstrzymać bo może stanieją (czy to w ogóle możliwe?).

Znalazłam jeszcze ofertę "pomorskiego domu" w Borczu koło żukowa, gdzie działka 3000 metrów to koszt ok 100 tysięcy złotych.Czy to nie za tanio , przy dzisiejszych cenach, a może ktoś już od nich kupował.

pozdrawiam

i proszę o radę

 

Witam! Też widziałam te ogłoszenia o działkach w Borczu - sprawdź czy nie są to przypadkiem działki rolne, z którymi będzie problem z przekształceniem na budowlane? A może będzie gdzieś w pobliżu przebiegała jakaś nowa droga wielopasmowa? Bo cena jest trochę zaskakująca.Sprawdź wszystko w gminie!! Myśmy kupili działkę za Gdańskiem parę lat temu za w ogóle inne pieniądze i teraz się budujemy. Za takie ceny jak dzisiaj chodzi ziemia to w życiu byśmy noc nie kupili - i chyba małe prawdpodobieństwo oby ziemia jakoś strasznie staniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jestem nową na forum muratora, dlatego najpierw chciałabym się przywitać. Mam również pytanie do już budujących jak również tych , którzy dopiero szukają działki.

Jesteśmy z mężem na etapie szukania działki na budowę naszego domu, interesują nas okolice Leźna, pępowa, ale tam tysiąc metrów to koszt 180 do 200 tysięcy złotych. Dlatego mam pytanie, czy kupować teraz działkę czy lepiej się jeszcze wstrzymać bo może stanieją (czy to w ogóle możliwe?).

Znalazłam jeszcze ofertę "pomorskiego domu" w Borczu koło żukowa, gdzie działka 3000 metrów to koszt ok 100 tysięcy złotych.Czy to nie za tanio , przy dzisiejszych cenach, a może ktoś już od nich kupował.

pozdrawiam

i proszę o radę

 

Witam,

 

3000 metrow za 100 tysi to brzmi nierealnie, no chyba, ze moze gdzies w szczerym polu, gdzie nic nigdy przedtem...Trudno uwierzyć... My na początku tego roku w Pępowie - 820 m2 za 115 tysi nabyliśmy...Czy warto się wstrzymać...hmmm nie wiadomo...jak sie chce budować teraz, bo dobra koniuktura, to nie warto. Jak wierzyć nadziei, ze ceny spadną, to warto, ale wtedy koniuktura może być gorsza...i wyjdzie podobnie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...