Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witam po weekendzie

 

Docent - wysłałem Ci foty. Teraz czas na Ciebie - nie będe przed szereg wychodził 8) .

 

Miałem przygode ostatnio: Ekipa od wykończeniówki stawiając dodatkową ściankę (a właściwie takie większe przepierzenie) w łazience przebiła (wkrętem) mi wodne ogrzewanie podłogowe!!! Pierwszy czarny scenariusz jaki urodził mi się w głowie to: skuwamy kafle w łazience, skuwamy wylewke tamże, demontujemy ogrzewanie podłogowe tamże, kładziemy nowe, robimy wylewke, czekamy ze 2 miechy co by se wilgośc odparowała, kładziemy kafle ... Płakać mi się chciało. Szczęście w nieszcęściu skończyło się tak, że naprawiony zostanie tylko ten przebity kawałek rurki i po sprawie. A ja laik myślałem, że trzeba całą instalacje zmieniać :oops: .

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O kurde, ale ruch na necie. Tyle postów, że nie wiem co czytać.

 

Bolek - jestem mile zaskoczony. Nie spodziewałem się takiego tempa.

 

W sprawie mapki - to wysłałem Bolkowi w kolorze, lecz może na rozmiar zrobił black&white.

Popracujemy nad tym.

 

Chętnych umieszczę oczywiście.

 

Grzegorzu - również pozdrawiam i dziękuję za milutkie słowa.

Jak będziesz na północy to wpadaj do mnie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po weekendzie!

 

Pytanko: jaka grubość ocieplenia poddasza byłaby najlepsza? Poradźcie, bo nienawidzę zima - jestem ciepłolubna.

Czy ktoś z Was ma może kaloryfery podłogowe przy oknach balkonowych, jakiś facet mi mówił że coś takiego jest, ale nie znam szczegółów (chyba nie chodzi o dmuchawę???!!)

 

ps. fajnie by było gdyby na mapce można było umieścić zdjęcia domków forumpowiczów i poprzez kliknięcie w nick otwierałoby się nowe okienko - ot taka myśl!!!!

 

pozdr....groszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek - większość na poddaszu daje wełnę 15+5cm czyli razem 20cm. Jesli jednak chcesz wyjść przed szereg to daj 25. Myślę, że smiało wystarczy.

 

Co do mapki - to myślę nad tym, ale to wymaga swoistej bazy danych. Czyli musielibyście przesłąć fotki, swoje dane itp. Wymaga to pracy i czasu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - a czy to ma jakieś znaczenie 15+5 czy może 10+10, czy samo 20. Nie wiem dokładnie jakie wymiary ma wełna. Te 25 jest bardzo kuszące, ale ciekawe ile to by kosztowało i ścianki gk muszą być na sporych stelażach, jak myślisz????

ps. widzialam twój domek z daleka - miluśki Ci on. Ile macie od furtki do przystanku, szosy?

 

Cieszy mnie to iż zakładacie taką opcję mapki i życzę suksesu w jej dopieszczaniu!

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek - wymiary wełny są różne. Grubość zależy od krokwi. Często krokwie mają 16, 18cm i wtedy daje się 15 w krokwie i 5 w stelaż. Jak masz krokwie np. 20cm to możesz dać jedną grubość, choć może i dobrze jest wtedy dać jeszcze w stelaż 5cm aby zredukowac mostki na krokwiach.

 

10 + 10 chyba się nie robi z powodów opisanych wyżej.

Koszt wełny dodatkowe 5cm to pewnie ok. 5zł na metrze. Policz. Oczywiście w grubości wełny są granice rozsądku. Dać np. 50cm nie ma już sensu.

 

Domek jest jakieś 150m od przystanku. Jak jechałaś do mogłaś wpaść na kawę i makowca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojeju, tylko troszkę mnie nie było, a już tyle do czytania... :)

 

Docent - ja rozumiem, że na budowie możesz mieć ważniejsze sprawy niż oprowadzanie mnie... ale przynajmniej zobaczyłam jak wyglądają wylane ławy na żywo, bo oglądać obrazki i zdjęcia to zupełnie co innego. W każdym razie zapisuję się na podziwianie kolejnych etapów budowy :D Może w najbliższy weekend, jak będziesz na budowie? Oglądałam sobie projekt Twojego domku - bardzo ładny :D

 

Kodi - mapka jest super :D

 

Groszku - daj znać jak będziecie się wybierać na budowę, przyjedziemy, popodziwiamy :)

 

Kogo jeszcze można odwiedzić? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - dziękuje za zaproszenie, ale ja jestem taka wstydliwa iż sama nie śmiałabym wpaść na kawę..... :D. Ale bardzo dziękuję! I również zapraszam....tylko że na razie na budowę !

 

ma75 - napisz w jakich porach Ci pasuje, niestety mój mąż ma taką pracę, że nigdy nie wiem kiedy wróci, więc muszę ciut wcześniej wiedzieć kiedy i o której....

 

Kodi - to teraz już wiem, nie pomyslałam że przez krokwie, też mogą zimno ciągnąć.....co doświadczenie to doświadczenie....dziękuję...kiedyś może i ja będę super specjalistką.... :lol:

 

pozdr....g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek - forumowicze są zawsze mile widziani w naszych skromnych progach.

 

Grody - generalnie nie baw się w blachę 0,4. Sami kolesie z Borgi, odradzali ją, mówiąc, że to bardzij na altanki, wiaty, garaże, itp. Róźnicy poza grubością nie znam, ale pewnie gorzej się kładzie no i wytrzymałość mniejsza. Niby to jednak 0,1mm ale spójrz cieńsza o 20% a to już dużo.

 

Pozdrawiam

 

jak masz Kami za 21,4 to warto, no chyba że przyciśniesz Borgę. Myślę, że śmiało mogą zejść pooniżej 20zł na metrze za 0,5.

 

Pozdrawiam

fajnie, że się mapka podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - wielkie dzięki za przesłanie zdjęć - jak się nauczę je wstawiać na forum to pokażę je wszystkim - polecam się na następne etapy - częściowo tzn. do połowy położyłem izolację - niestety deszczowa pogoda nie jest sprzyjająca do wykonywania takich prac z lepikiem na zimno.

 

Ma 75 - nie ma sprawy - zawsze będziesz mile widziana u mnie na budowie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent na nurtujące Cię pytanie z postu powyżej nie odpowiem /bo nie wiem :o /, ale przyznam się, że zamieszczone zdjęcie widziałam.

I mam przyjemność skomentować je jako 1-sza.

JESTEM POD WRAŻENIEM! Jeszcze niedawno byliśmy na podobnym etapie, ale w tej chwili zdystansowałeś mnie zupełnie :oops: .

Życzę Ci spełnienia planów, jakie sobie wytyczyłeś. I oby pogoda Ci dopisała.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...