Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich forumowiczow

Jakie sa ceny więźby dachowej w okolicach

Gdanska?

Chodzi mi o cenę za m3

 

Moze polecacie tartak w okolicy sprzedajacy tarcice w rozsadnej cenie i oczywiscie dobrej jakosci. :D

 

 

Wczoraj podpisałam umowę na więźbę, strop drewniany i dach z Tartakiem w Sulęczynie - Drewno konstrukcyjne po 650 zł/m3

 

dachówka i akcesoria - b. konkurencyjne (oczywiście trzeba trochę ponegocjować), dobrze doradzają, nie wpychają rozwiązań bezsensownych, mój kierBud stwierdził, że takiego drewna to jeszcze nie kupował, etc.

Zobaczymy za miesiąc, czy moja intuicja mnie nie zawiodła :)

 

Na pewno wezmę od nich materiał na podbitkę. Szkoda, że nie robią desek elewacyjnych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słomka napisał:

Przepraszam, pochwaliłam się chyba za wcześnie: rzeczywiście 650 zł /m3 netto, ale VAT mam 7%, bo biorę z usługą...

Zresztą panowie są elastyczni w niektórych sprawach

Czy bierzesz od nich cieśli czy dekarzy?

Czy ktoś z Twoich znajomych korzystał z usług tego tartaku.

Wiem, że jest na białej liście ale niestety nie wszyscy z tej listy są godni polecenia.

 

Ogólnie szukam dobrych cieśli i dekarzy do mojego dachu kopertowego 340 m. Dość skomplikowana konstrukcja.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tartaku zamówiłam:

- materiał na więźbę, bo mój cieśla jest z ekipy, która wykonuje stan surowy, więc miałam to zakontraktowane wcześniej - ale mają też swoich...

- pokrycie dachu, orynnowanie i akcesoria + robocizna (mają kilka współpracujących ekip, ale mój KierBud widział robotę i wybrał Rysia Króla - nie tylko dlatego, że wszystkie Ryśki to fajne chłopaki :)

 

Cenowo byli porównywalni z Ambitem (też dają materiał z robocizną).

Pytałam na forum, kilka osób poleciło także tę hurtownię ale ja, kierując się "kobiecą intuicją", wybrałam Tartak.

 

czy nie żałuję - powiem w połowie września, jak mi skończą dach :)

 

Na razie przywieźli więźbę - wszystko zgodne z założeniami, deski heblowane i zaimpregnowane w kąpieli długotrwałej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tartaku zamówiłam:

- materiał na więźbę, bo mój cieśla jest z ekipy, która wykonuje stan surowy, więc miałam to zakontraktowane wcześniej - ale mają też swoich...

- pokrycie dachu, orynnowanie i akcesoria + robocizna (mają kilka współpracujących ekip, ale mój KierBud widział robotę i wybrał Rysia Króla - nie tylko dlatego, że wszystkie Ryśki to fajne chłopaki :)

 

Cenowo byli porównywalni z Ambitem (też dają materiał z robocizną).

Pytałam na forum, kilka osób poleciło także tę hurtownię ale ja, kierując się "kobiecą intuicją", wybrałam Tartak.

 

czy nie żałuję - powiem w połowie września, jak mi skończą dach :)

 

Na razie przywieźli więźbę - wszystko zgodne z założeniami, deski heblowane i zaimpregnowane w kąpieli długotrwałej :)

Ja też od nich brałem ale razem z robocizną, a obecnie zamawiam tam materiał na drugi dach.

Tym razem dla brata :wink:

Naprawdę mogę szczerze ich polecić, bo wszystko na czas i bez jakichkolwiek niedoróbek.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będziesz robić dach? Bo jednak czasem mają robotę i nie mogą wejść od razu. Ja zaczęłam przepatrywać rynek w czerwcu, zebranie ofert i analiza troche jednak trwa... Tak tylko gwoli przypomnienia

 

My dopiero w poniedziałek ruszamy z budową. Mieliśmy trochę przejść przy pozwoleniu na budowę. Potrzebny był archeolog itp.

 

Cieśli potrzebować więc będę dopiero na październik. Także myślę, że spokojnie znajdę. Planuje pojeździć po tartakach i się rozeznać w cenach i ogólnie jakości.

Jednak jak we wrześniu skończą u Ciebie dach to się uśmiechnę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słomka napisał:
Przepraszam, pochwaliłam się chyba za wcześnie: rzeczywiście 650 zł /m3 netto, ale VAT mam 7%, bo biorę z usługą...

Zresztą panowie są elastyczni w niektórych sprawach

Czy bierzesz od nich cieśli czy dekarzy?

Czy ktoś z Twoich znajomych korzystał z usług tego tartaku.

Wiem, że jest na białej liście ale niestety nie wszyscy z tej listy są godni polecenia.

 

Ogólnie szukam dobrych cieśli i dekarzy do mojego dachu kopertowego 340 m. Dość skomplikowana konstrukcja.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

My też braliśmy więźbę z Sulęczyna, drewno super jakość. Natomiast ktoś nam odradzał od nich cieśli. No i drożej niż ci, którzy robili więźbę u nas. Dach trudny, kopertowy,320m, ściany kolankowe na różnych wys. Wykonali bezproblemowo, bardzo dokłanie,bez zastrzeżeń, a inwestor/czytaj małż. :lol: /bardzo wymagający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...