Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Potrzebuję ziemi na trawnik, takiej wiecie, czarnej, fajnej. W jakiej cenie i gdzie najlepiej kupić? Macie jakieś namiary?

 

Na mysl mi przychodzi ta firma,wlasciciel posiada sprzety i ekipe do ukladania kostki,sam przywozi piach zabiera smieci z budowy,to warto tez spytac o przywoz ziemi :wink:

 

Wrzos - Usługi Pogrzebowe

Pruszcz Gdański, ul. Grunwaldzka 61, tel. (058) 683-55-55; 683-26-48; 0602-287-158

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Potrzebuję ziemi na trawnik, takiej wiecie, czarnej, fajnej. W jakiej cenie i gdzie najlepiej kupić? Macie jakieś namiary?

 

Na mysl mi przychodzi ta firma,wlasciciel posiada sprzety i ekipe do ukladania kostki,sam przywozi piach zabiera smieci z budowy,to warto tez spytac o przywoz ziemi :wink:

 

Wrzos - Usługi Pogrzebowe

Pruszcz Gdański, ul. Grunwaldzka 61, tel. (058) 683-55-55; 683-26-48; 0602-287-158

 

No nie :lol: o tym nie pomyślałabym :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto kupic pustaki z takiego żródła?:

http://www.allegro.pl/item694847901_porotherm_wienerberger_25_p_w_transport_trojmiast.html

 

czy znajde gdzies w trojmiescie tańsze oryginalne pustaki porotherm wienerbergera?

 

witajcie to jest artmar z gdynii, my kupilismy od nich pustaki byly oryginalne w transporcie sie troche potluklo ale dostalismy rekompensate, najlepiej dzwonic do nich na stacjonarny lub komorkowy. Troche problemow z komunikacja

 

ale ceny dosc dobre

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję ziemi na trawnik, takiej wiecie, czarnej, fajnej. W jakiej cenie i gdzie najlepiej kupić? Macie jakieś namiary?

 

Na mysl mi przychodzi ta firma,wlasciciel posiada sprzety i ekipe do ukladania kostki,sam przywozi piach zabiera smieci z budowy,to warto tez spytac o przywoz ziemi :wink:

 

Wrzos - Usługi Pogrzebowe

Pruszcz Gdański, ul. Grunwaldzka 61, tel. (058) 683-55-55; 683-26-48; 0602-287-158

 

No nie :lol: o tym nie pomyślałabym :o

 

:) no a kto ma sie lepiej znac na ziemi, jak nie ci Panowie... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto kupic pustaki z takiego żródła?:

http://www.allegro.pl/item694847901_porotherm_wienerberger_25_p_w_transport_trojmiast.html

 

czy znajde gdzies w trojmiescie tańsze oryginalne pustaki porotherm wienerbergera?

 

Kwestia ceny za transport, cena za pustak dobra. Wyspa Sobiszewska to kawałek drogi z Gdyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto kupic pustaki z takiego żródła?:

http://www.allegro.pl/item694847901_porotherm_wienerberger_25_p_w_transport_trojmiast.html

 

czy znajde gdzies w trojmiescie tańsze oryginalne pustaki porotherm wienerbergera?

 

WITAJCIE TO JEST ARTMAR Z GDYNII, MY KUPILISMY OD NICH PUSTAKI BYLY ORYGINALNE W TRANSPORCIE SIE TROCHE POTLUKLO ALE DOSTALISMY REKOMPENSATE, NAJLEPIEJ DZWONIC DO NICH NA STACJONARNY LUB KOMORKOWY. TROCHE PROBLEMOW Z KOMUNIKACJA

 

ALE CENY DOSC DOBRE

 

POZDRAWIAM

 

Warto sprawdzić Połomskiego w Małkowie, kupowaliśmy poroterm gdzieś kw/maj po 5,60, ale zapowiadał podwyżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Budujących! To mój pierwszy post ale obserwuję forum już od kilku miesięcy, a biała lista wykonawców dała mi nadzieję, że może jednak uda nam się przebrnąć przez piekło zwane budową domu bez utraty zmysłów :wink:

 

Planujemy rozpocząć budowę w marcu przyszłego roku w Żukowie, obecnie jestem na etapie poszukiwań ekipy do sso. Namiary biorę oczywiscie z białej listy. No i tu pytanie: rozstrzał cen jest niemożliwy, jedna ekipa za etap od ław do dachu zawołała 68 tys (bez materiałów oczywiscie), druga 40 tys :o Powierzchnia do zam. 147m2+garaż 37m2, budynek prosty jak domek dla lalek, dach dwuspadowy, nawet okien połaciowych w nim nie ma. Czy mi się tylko wydaje że 68tys to dużo czy może 40tys to mało? Wiem, że pytanie o cenę może nie mieć wiele sensu bo każdy dom inny, ale można prosić o jakies wskazówki cenowe z okolic Trójmiasta? Z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Budujących! To mój pierwszy post ale obserwuję forum już od kilku miesięcy, a biała lista wykonawców dała mi nadzieję, że może jednak uda nam się przebrnąć przez piekło zwane budową domu bez utraty zmysłów :wink:

 

Planujemy rozpocząć budowę w marcu przyszłego roku w Żukowie, obecnie jestem na etapie poszukiwań ekipy do sso. Namiary biorę oczywiscie z białej listy. No i tu pytanie: rozstrzał cen jest niemożliwy, jedna ekipa za etap od ław do dachu zawołała 68 tys (bez materiałów oczywiscie), druga 40 tys :o Powierzchnia do zam. 147m2+garaż 37m2, budynek prosty jak domek dla lalek, dach dwuspadowy, nawet okien połaciowych w nim nie ma. Czy mi się tylko wydaje że 68tys to dużo czy może 40tys to mało? Wiem, że pytanie o cenę może nie mieć wiele sensu bo każdy dom inny, ale można prosić o jakies wskazówki cenowe z okolic Trójmiasta? Z góry dziękuję :D

 

Witam

 

Ja za SSO płace 51 tys. Dom podpiwniczony 170m2 + 70m2 piwnica

Pozdrawiam daro31ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tartaku zamówiłam:

- materiał na więźbę, bo mój cieśla jest z ekipy, która wykonuje stan surowy, więc miałam to zakontraktowane wcześniej - ale mają też swoich...

- pokrycie dachu, orynnowanie i akcesoria + robocizna (mają kilka współpracujących ekip, ale mój KierBud widział robotę i wybrał Rysia Króla - nie tylko dlatego, że wszystkie Ryśki to fajne chłopaki :)

 

Cenowo byli porównywalni z Ambitem (też dają materiał z robocizną).

Pytałam na forum, kilka osób poleciło także tę hurtownię ale ja, kierując się "kobiecą intuicją", wybrałam Tartak.

 

czy nie żałuję - powiem w połowie września, jak mi skończą dach :)

 

Na razie przywieźli więźbę - wszystko zgodne z założeniami, deski heblowane i zaimpregnowane w kąpieli długotrwałej :)

Mój dach w całości jest z Sulęczyna. Dachówkę kładł pan Rysio Król. Szło powolutku, ale na usprawiedliwienie mogę powiedziec, że była póżna jesień i zima (aura nie sprzyjała). Za to jeśli chodzi o jakoś pracy pana Rysia - to górna półka :p . Godny polecenia. Sulęczyno współpracuje z różnymi ekipami dekarzy i cieśli. Na temat moich cieśli nie chcę się wypowiadać. Konstrukcyjnie dach ok., ale z powodu tych panów miałam "jazdę" aż do końca kwietnia (od października). Podobno tartak z nimi już nie współpracuje. Do kierownictwa, z którym podpisywałam umowę, nie mogę mieć zastrzerzeń. Robili, co mogli, by jakoś sprawy załatwić, mam nadzieję , że z dobrym skutkiem :roll: . Ja mam nadzieję zamieszkać za jakiś miesiąc i wiem już, że ekipy z białej listy, a nawet z polecenia znajomych czy innych fachowców też czasem nawalają. Zwłaszcza jak Inwestor wysoko stawia poprzeczkę i oczekuje wysokiej jakości pracy. Dobre ekipy różnią się od innych sposobem reagowania na uwagi Inwestora, odbieraniem telefonów, poszukiwaniem najlepszych rozwiązań w razie konfliktowej sytuacji i tego Tartakowi nie można odmówić. No i współpracują z panem Rysiem :lol: .

Powodzenia, cierpliwości i stalowych nerwow życzę wszystkim, którzy są na początku drogi do wymarzonego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Budujących! To mój pierwszy post ale obserwuję forum już od kilku miesięcy, a biała lista wykonawców dała mi nadzieję, że może jednak uda nam się przebrnąć przez piekło zwane budową domu bez utraty zmysłów :wink:

 

Planujemy rozpocząć budowę w marcu przyszłego roku w Żukowie, obecnie jestem na etapie poszukiwań ekipy do sso. Namiary biorę oczywiscie z białej listy. No i tu pytanie: rozstrzał cen jest niemożliwy, jedna ekipa za etap od ław do dachu zawołała 68 tys (bez materiałów oczywiscie), druga 40 tys :o Powierzchnia do zam. 147m2+garaż 37m2, budynek prosty jak domek dla lalek, dach dwuspadowy, nawet okien połaciowych w nim nie ma. Czy mi się tylko wydaje że 68tys to dużo czy może 40tys to mało? Wiem, że pytanie o cenę może nie mieć wiele sensu bo każdy dom inny, ale można prosić o jakies wskazówki cenowe z okolic Trójmiasta? Z góry dziękuję :D

 

Za SSO płacę 55 tys. netto - dom spory, niepodpiwniczony, dach dwuspadowy, 270 m2 użytkowej, 400 m całkowitej z garażem...

Ale negocjacje były mordercze...

 

Mariola11 - lejesz miód w moje serce :)

 

Teraz ja zapytam Szanownych Forumowiczów:

jakie ceny obowiązują aktualnie na wykonanie elewacji zewn. - styropian, tynk, etc + miejscami płytki z kamienia oraz położenie podbitki drewnianej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy rozpocząć budowę w marcu przyszłego roku w Żukowie, obecnie jestem na etapie poszukiwań ekipy do sso. Namiary biorę oczywiscie z białej listy. No i tu pytanie: rozstrzał cen jest niemożliwy, jedna ekipa za etap od ław do dachu zawołała 68 tys (bez materiałów oczywiscie), druga 40 tys Powierzchnia do zam. 147m2+garaż 37m2, budynek prosty jak domek dla lalek, dach dwuspadowy, nawet okien połaciowych w nim nie ma. Czy mi się tylko wydaje że 68tys to dużo czy może 40tys to mało? Wiem, że pytanie o cenę może nie mieć wiele sensu bo każdy dom inny, ale można prosić o jakies wskazówki cenowe z okolic Trójmiasta? Z góry dziękuję

 

Ja szukałam z 2 miesiące ekipy budowlanej, część buła z forum, część polecona przez znajomych a niektóre namierzone na budowach. Rozrzut cenowy za SSO był od 40tys do 90tys za dom 250m2 pow użytkowej. Szukaliśmy jednak fachowców znających się na murowaniu Silki i nie stroniących od nowinek. Oczywiście takich, którzy nie będą się krzywili kiedy mówię o energooszczędności itp.

Było dużo ekip, które na etapie wyceny mówiły że oczywiście budują z silikatów, a potem próbowało mnie nakłonić do ich ulubionych materiałów, patrz beton komórkowy. Dlatego zdecydowaliśmy się na ekipę trochę droższą 42 tys bez dachu, ale z doświadczeniem w Silce. Zobaczymy co pokaże rzeczywistość. Mam nadzieje, że się nie zawiodę.

 

Ruszamy w środę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bookman, dzięki za odpowiedź... I powodzenia! Trzymam kciuki, żeby budowa przebiegła gładko :D (Czy dobrze rozumiem, że budujesz dom energooszczędny? My też mamy taki w planach.) A trochę ci zazdroszczę, też już bym chciała być na etapie działań, to myslenie mnie zabija... :roll: Własnie zaczynam dochodzić do wniosku, że tak jak ty nie będę się spieszyć z ekipą, tylko dam sobie czas na wybór takiej "the best". Jeżeli ktos ma ekipę godną polecenia i tak jak pisze bookman, nie stroniącą od nowinek, to bardzo proszę o namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgorzatka, chcielibyśmy aby nasz dom był jak najbardziej energooszczędny, ale nie chcemy też zbytnio przesadzić z kosztami. Z tego co do tej pory postanowiliśmy to zastosować zasadę 20+20+30, bloczki Isomur między ścianą fundamentową a Silką, rekuperator (prawdopodobnie z GWC). Po drodze będziemy dokonywać dalszych modyfikacji.

Niestety mamy działkę z wjazdem od południa, wiec był problem ze znalezieniem odpowiedniego projektu. Nie chcieliśmy długo czekać na projekt indywidualny i tak wybraliśmy projekt Natalia II biura MG Projekt, który niestety trochę się gryzie ze stronami świata. Możesz sobie go zobaczyć http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia2/index.php.

Był jednak najbardziej zbliżony do ideału, a te niektóre jego wady ( braki ) w nasłonecznieniu były dla mnie zaletami. Np taras od strony zachodnio-północnej to tylko zaleta, bo kiedy w lecie panują upały ja lubię schować się w cieniu. Kuchnia i gabinet wypadają również po stronie północnej, czyli ideał. A salon nasłoneczniony jest z trzech stron.

 

Życzę powodzenia przy szukaniu ekip. A pozwolenie na budowę już macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...