Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mathiasso

co do pradu to prad budowlany to wedlug mnie pomylka - enion nabija sobie kase kosztem tych ktorzy maja noz na gardle. Ja na poczatek budowy wzialem od sasiada - edyny koszt to 700pln za kabel ktorego wyszlo ponad 100 metrow. Zlozylem o lacze docelowe i za jakis tydzien lub dwa juz bede mial swoj prad. Co do kosztow to w zasadzie tylko oplata przylaczeniowa zalezna od mocy jaka sie wnioskuje. Oczywiscie aby nie czekac az laskawie zrobia wszystko w 2 lata musialem tez zatrudnic elektryka co zrobil projekt rozbudowy sieci dzieki czemu maja na to tyko pol roku (pomijam to ze przylacz elektryczny pozwolenie na rozbudowe sieci bylo uzgodnione i zrealizowane w ramach PnB na dom)

Jedyny koszt jaki mnie troche "boli" to jeszcze oplata za skrzynke pomiarowa (ktora jest moja a w niej Enin trzyma swoj licznik i nic mi za to nie placi...ba ja im musze placic:) i cala dokumentacje projektowa ze skrzynki pomiarowej do domu i podlaczenie rbetki - 800pln. Na szczescie ta sytuacja za pol roku sie zmieni bo zaskarzono ZE i za skrzynke juz sie nie bedzie placic

Jesli chodzi o wytyczenie to za sam obrys budynku placilem 200pln (bez faktury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Już wiem co z moim prądem

Rzeczywiście mozna od razu łącze docelowe, rzeczywiscie nie ma juz taryf budowlanych z droższym prądem, czyli fajnie - tyle, że szacunkowo prąd podłączą mi za około 8, 9 miesięcy tylko dlatego, że słup, z którego mam mieć prąd jest około 20 cm od granicy mojej działki w pasie drogowym :evil: i trzeba robić projekt przyłącza, który te 20 cm lini poprowadzi :evil:

 

Na szczęście do skrzynki sąsiada mam 20 metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słup stoi poza Twoją działką to od wykonania projektu nie uciekniesz. Ja mam słupa na swojej działce, dzięki czemu nie muszę robić projektu. Za poradą miłej pani z ENIONu również zmieniłem warunki przyłacza tymczsowego na budowę na przyłacze na budowę na zasadach przyłącza docelowego. Faktycznie unika się podwójnego płacenia za przyznaną moc itd. Jest jednak jedno "ale". Takie przyłącze wykonuje ENION tzn. zleca wykonanie na drodze przetargu, a sami wiecie jak wyglądają w naszej rzeczywistości procedury przetargowe! Ja złożyłem wniosek w połowie marca a prąd na budowie popłynie dopiero jutro [odpukać]. Czyli 2,5 miesiąca. Zakładając przyłącze tymczasowe popadasz w koszty ale od Ciebie zależy kto i w jakim terminie wykona robotę. Trzeba przekalkulować co się bardziej opłaca.

Pozdrowienia, Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też przerabiam temat przylączy i wygląda to niestety podobnie. Przyłącze do placu budowy oczywiście natychmiast ale na mój koszt (około 4tys.). Więc tak jak inni wzięłam warunki na przyłącze docelowe i będę czekać a na razie będę korzystac z uprzejmości sąsiada. U mnie początkowo mieli stawiać słup na działace, ale teraz dostałam warunki, że z istniejącego słupa po drugiej stronie ulicy łącze napowietrzne do mojego dachu. Mnie to osobiści bardzo cieszy bo mniejsze koszty gdyż skrzynka będzie na domu a oni doprowadzaja na swój koszt do skrzynki. A po za tym ja miałam pozwolenie na budowę tylko domu bez przyłączy i w sytuacji gdyby stawiali mi słupa (rozbudowa sieci) musiałabym starać sie o pozwolenie na budowę przyłącza a tak mam tylko złożyc zawiadomienie 30 dni przed wykonaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chetnie kupiałabym deski szalunkowe i stemple. Może ktos chce się pozbyć?

 

Witaj.

 

Mam do sprzedania 4 m3 desek (prawie nowe bo używane tylko raz u mnie) oraz 40 stempli ok 2,6 metra i 80 stempli ok 2,85 metra. Szalunki będę rozbierał w przyszłym tygodniu. Wiecej info moge wyslac na priv jeśli to jeszcze aktualne.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też przerabiam temat przylączy i wygląda to niestety podobnie. Przyłącze do placu budowy oczywiście natychmiast ale na mój koszt (około 4tys.). Więc tak jak inni wzięłam warunki na przyłącze docelowe i będę czekać a na razie będę korzystac z uprzejmości sąsiada. U mnie początkowo mieli stawiać słup na działace, ale teraz dostałam warunki, że z istniejącego słupa po drugiej stronie ulicy łącze napowietrzne do mojego dachu. Mnie to osobiści bardzo cieszy bo mniejsze koszty gdyż skrzynka będzie na domu a oni doprowadzaja na swój koszt do skrzynki. A po za tym ja miałam pozwolenie na budowę tylko domu bez przyłączy i w sytuacji gdyby stawiali mi słupa (rozbudowa sieci) musiałabym starać sie o pozwolenie na budowę przyłącza a tak mam tylko złożyc zawiadomienie 30 dni przed wykonaniem.

 

 

równiez przerabiałem temat prądu.

i efekcie cały rok budowałem na agregacie pradotwórczym - co sie z nim namordowałem - to moje.

 

Fakt,że ja musiałem robudowac sieć o 300 metrów a najbliższy sasiad jest bagatela ponad 0,5 km. I żeby nie ponosic kosztów rozbudowy przylącza tymczasowego - musiał byc agregat.

 

Jak ktoś z was będzie zmuszony - Uwaga ! I nie bedzie miał innego wyjścia - to z budowy został mi agregat pradotórczy. mimo, ze prad mam to go nadal trzymam.

Chyba z miłości do tego skur.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii prądu na działce:) Początkowo złożyliśmy również wniosek wniosek o warunki przyłacza tymczasowego i docelowego nieświadomi konsekwencji tego posunięcia. Po jakimś czasie dowiedzieliśmy się że niespecjalnie się to opłaca ( z przyczyn opisanych przez poprzedników) i miła Pani w Eninie zaproponowała żebyśmy sobie zrobili tzw. prowizorke budowlaną za którą zapłacimy 140 zl netto. Robi sie to samodzielnie (tzn przy pomocy fachowców trzeba miec swój kabl i rbetkę) a na prąd docelowy oczyiście czeka się nie wiadomo ile czyli do rozstrzygnięcia przetargu. Szczerze mówiąc po tym wszystkim co przeczytałam zaczynam nabierać wątpliwości czy ktoś nas nie wprowadził w błąd :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ja musze pochwalic sie moja (wreszcie!) upragniona, docelowa umowa przylaczeniowa do sieci energetycznej. Uff... Udalo sie, ale bylo "papierologii stosowanej" od stycznia 2007r. Teraz bede miec kabel przepchniety pod droga. Cool! Oby tylko poszlo to jakos sprawnie... choc jestem przygotowana znowu na wielomiesieczne oczekiwanie, tym bardziej, ze ENION zabezpieczyl sie wielomiesiecznym terminem realizacji (uwaga: 12 grudnia 2007r.)... Pradzie, przybywaj! :wink:

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...