Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Budowa idzie ku końcowi. Porządkuje teren i samą budowę. Mam do oddania w okolicach Wróblowic- Kraków:

- 5 drzwi porta (skrzydla całe, ościeżnice/opaski niestety połamane może ktoś z tego wybierze) + 3 drzwi z futrynami z budowy - do odebrania wszystko (nie chce pojedyńczo) z budowy Wróblowice-Kraków, ew. zdjęcia na priv

- toalete budowlaną - solidnie zrobiona - obita blachą, z blaszanym daszkiem, szkoda mi rozbijać może komuś się przyda :) sam szukałem :) ew. zdjęcia na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść

 

Mam od odsprzedania kompletną rbetkę (rozdzielnię budowlaną ) na licznik trójfazowy zabezpieczenie przedlicznikowe 16A charakterystyka D

zalicznikowe wyposażenie 2 gniazda 3fazy duże i małe 1 gniazdo 1faz Wyłącznik główny, Esy i różnicówka całość na solidnym metalowym postumencie…

do tego ok 11m kabla ASX 16 mm

kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Mozecie polecic firme, ktore zrobi mi badanie termograficzne/ termowizyjne pokazujace stopien zawilgocenia dachu. Chodzi mi to by zobaczyc czy nie ma przeciekow/ czy sie dach dobrze wentyluje?

2) Znaciem firme/stolarza z Krakowa (okolice), ktora robi drewniane place zabaw/ domki gospodarcze /donice drewniane z kratami itd itp

3) Macie kogos polecic do przywiezenia drewna kominkowego?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
Witam, dla wszystkich którzy poszukują noclegu w trakcie budowy to polecam przyczepę kempingową, z której korzystałem w celu doglądania mojej budowy. Dla forumowiczów oczywiście odpowiednia zniżka. Okolice Michałowic. http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-kip-350-CID5-IDbhfaT.html#2f3664fc3a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Jestem kompletnie nowa na forum, kilka słów o nas. Jesteśmy przed rozpoczęciem budowy naszego domu. Na początku sierpnia zgłosiliśmy projekt do urzędu i teraz czekamy na pozwolenie. Właściwie to chyba źle napisałam bo teraz nie ma już pozwoleń ale jak to mam opisać :) ? Nie chcąc tracić czasu już teraz szukamy ekipy budowlanej ponieważ jak wszystko pójdzie sprawnie w listopadzie chcemy zaczynać. Dlatego też drodzy forumowicze chciałam zapytać i poprosić Was o polecenie wykonawców, ekip, firm na terenie Krakowa i okolic z których jesteście zadowoleni. Będę wdzięczna za pomoc. Oczywiście będę czytać wstecz wasze wpisy i może coś znajdę ale z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj krakus, dziękuję za przesłaną listę, sporo tego ale będę ją przeglądać. Jesteśmy na etapie szukania wykonawców i przyznam, że nie jest to łatwe. Dostaliśmy już 3 oferty od różnych firm ale muszę powiedzieć, że te ceny to jakaś masakra... Wydaje mi się że cena za dom z pow. użytk. 136m, i całkowitą 200 w granicach 70 tyś to zdecydowanie drogo. Dom jest mega prosty, dwa kwadraty garaż (dwustan.) i część mieszkaln, dach dwuspadowy, dwie jaskółki ale tylko jedna z baklonem, druga tylko z drzwiami i barierką, bez wykuszy itp. a tu takie ceny..... Jak Panowie zaśpiewali jeden 72 drugi 68 to mi ręce opadły. Czekam jeszcze na wycenę od murarza, który ma swoją ekipę i nie ukrywam, że liczę na niego. A co Wy myślicie o tych cenach? Jak powinna się kształtować za robociznę za takie wielkości domek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj krakus, dziękuję za przesłaną listę, sporo tego ale będę ją przeglądać. Jesteśmy na etapie szukania wykonawców i przyznam, że nie jest to łatwe. Dostaliśmy już 3 oferty od różnych firm ale muszę powiedzieć, że te ceny to jakaś masakra... Wydaje mi się że cena za dom z pow. użytk. 136m, i całkowitą 200 w granicach 70 tyś to zdecydowanie drogo. Dom jest mega prosty, dwa kwadraty garaż (dwustan.) i część mieszkaln, dach dwuspadowy, dwie jaskółki ale tylko jedna z baklonem, druga tylko z drzwiami i barierką, bez wykuszy itp. a tu takie ceny..... Jak Panowie zaśpiewali jeden 72 drugi 68 to mi ręce opadły. Czekam jeszcze na wycenę od murarza, który ma swoją ekipę i nie ukrywam, że liczę na niego. A co Wy myślicie o tych cenach? Jak powinna się kształtować za robociznę za takie wielkości domek?

 

 

aha i dodam jeszcze, że dom nie jest podpiwniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj krakus, dziękuję za przesłaną listę, sporo tego ale będę ją przeglądać. Jesteśmy na etapie szukania wykonawców i przyznam, że nie jest to łatwe. Dostaliśmy już 3 oferty od różnych firm ale muszę powiedzieć, że te ceny to jakaś masakra... Wydaje mi się że cena za dom z pow. użytk. 136m, i całkowitą 200 w granicach 70 tyś to zdecydowanie drogo. Dom jest mega prosty, dwa kwadraty garaż (dwustan.) i część mieszkaln, dach dwuspadowy, dwie jaskółki ale tylko jedna z baklonem, druga tylko z drzwiami i barierką, bez wykuszy itp. a tu takie ceny..... Jak Panowie zaśpiewali jeden 72 drugi 68 to mi ręce opadły. Czekam jeszcze na wycenę od murarza, który ma swoją ekipę i nie ukrywam, że liczę na niego. A co Wy myślicie o tych cenach? Jak powinna się kształtować za robociznę za takie wielkości domek?

 

Ale te kwoty to za co?? Za jaki stan?? Bo to dość istotna informacja, jeśli to SSO to zdecydowanie za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te kwoty to za co?? Za jaki stan?? Bo to dość istotna informacja, jeśli to SSO to zdecydowanie za dużo...

 

cześć krakus, to są kwoty za SS - sama robocizn, że zacytuję jedną ofertę:

"W stanie surowym wliczone są

Kompletne fundamenty

Izolację fundamentów przeciwwilgociową i termiczną

ściany nośne parteru,poddasza

kompletne strop

wszystkie ścianki działowe murowane

Wieńce pod dach

Kompletną konstrukcje dachową

Wymurowanie kominów systemowych

Położenie foli paro przepuszczalnej

Łaty,kontr łaty

Pokrycie dachu

Zamontowanie wszystkich obróbek blacharskich

Montaż rynien i spustów

Doradztwo w sprawach budowy

Koordynowanie transportów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...