Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ludzie, ale macie fajnie. Chciałabym napisać, że zaczęliśmy, ale na razie tylko papierki. W tym roku to chyba tylko częściowo ogrodzenie i może drogę utwardzimy - musimy chyba zrobić swoją własną ok. 250 m. To chyba straszne koszty są? Czy ma ktoś gruz do oddania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Wienia, M@g, Anetta

 

no to jesteśmy czworaczkami, my też ruszyliśmy z początkiem tygodnia z fundamentami!!!

Sto lat dla nas wszystkich!!! :D

 

Sto lat, sto lat :)

To juz mamy maly klubik (albo grupe wsparcia ;) ) startujacych 26 marca.

 

U nas lawy wylane dzisiaj - nigdy nie sadzilam ze uznam swiezy beton za sliczny :lol:

 

Cześć Dziewczyny :) ,

 

witam w kolejny piękny, słoneczny dzień. Oby taki był, bo dziś to my zalewamy ławy.

 

M@g! gratuluję !!!!

Ja pewnie podzieliłabym Twój zachwyt, nad pięknem tego betonu ale moje Dziewczyny chore i póki co, widzę tylko tyle, co mi mąż na zdjęciach przyniesie.

 

A teraz jeszcze mam pytanie- czy VAT za koparkę to można odliczyć?

Tak w ogóle, to co można odliczać? Jak ktoś wie, to proszę się ze mną tym podzielić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pamiętacie mnie jeszcze??

Kiedyś napisałam tu kilka moze nawet kilkanaście postów.

Potem u mnie wszystko stanęło - bez skojarzeń - móiwę oczywiscie o sparwach budowlanych :) i w zasadzie staciłam nadzieję na to że uda mi się cokolwiek zdziałac w tym roku.

Wczoraj dostałam informację że jest ekipa, która może wejść na budowę i światelko znów sie zapaliło.

Zaczęłam załatwiać wszystko na szybko no i pojawiły się dylematy i rozterki więc jak trwoga to na forum murator - no i jestem mam nadzieje że tym razem zagoszcze jużna dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z trudną dostepnością ceramiki wykonawca zaproponował POROTHERM z Czech. Czy ktoś ma moze jakieś doświadczenia lub opinie co do jakości tych materiałów ????

 

Wydaje się, że WIENERBERGER powinien dbać o jakość swoich produktów na każdym rynku, ale kto wie....

 

W necie w sumie mało informacji na ten temat. widziałem jedna informację że to szajs.

 

Proszę o opinie

 

Jubiler ja też przymierzam się do budowy z porothermu a że jest w tej chwili dostępny tylko ze Słowacji no to myśle własnie o nim. Dzwoniłam wczoraj w kilka miejsc i pytałam o 38(ściany zewnętrzne) i 24(ściany wew.) bo taki mam w projekcie jest w miare dostęony ale ceny idą w górę.

A Ty co zdecydowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa startująca 26.03 liczę na wasze doświadczenie i wsparcie mam zamiar wystartować za jakies 2 m-ce, więc będziecie dla mnie dużym wsparciem jeśli mogę na was liczyć.

 

teraz przygotowywuję sie powolutku do fundamentów i tak np mam pytanko o lanie betonu ? Jakie są ceny? Kubik lub gruszka betonu z dojadem - ile płaciliście? I czy to było z pompą czy bez? Moze jakiś namiar jak w miare tanio?

 

A drugie pytanko dobry, tani skład na ktorym można kupic materiały do fundamentu?

 

A no i skąd drewno do szalunku?

 

Życzę Wam powodzenia i samych dobrych doświaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! Piszę tu po raz pierwszy, choć czytam Wasze posty już od jakiegoś czasu.

Właśnie będziemy zaczynać budowę (gmina Wielka Wieś). Na dniach myślimy o wykopie fundamentów.

I w związku z tym mam pytanie dotyczące stropu:

W projekcie jest strop typu FERT- 40, z opinii róznych osób odradzany jako słaby i trudno zdobywalny, ekipa budująca proponuje strop zbrojony wylewany, natomiast kierownik budowy ze wzgl. na max. rozpiętość belek stropowych 4,90 metra doradza zastosować Terriva.

Czy przy tej rozpiętości maxymalnej zgodzić sie nastrop wylewany ( ekipa ma tu jakies doświadczenie) czy żądać wykonania w systemie Terriva ( nie wiadomo czy ekipa ma w tym doświadczenie) ?

Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie bylo, wiec ponownie sie z wszystkim witam!

 

Po zlozeniu wszystkich papierow do WZWT wreszcie z wolna mamy jakis odzew. Po wielu tygodniach dostalismy zawiadomienie o tym, ze wszczynaja papierologie, to nas ucieszylo. Ale zmartwilo nas, bo przyszlo drugie pismo w ktorym urzad pyta nas czy nie znamy aktualnych adresow naszych sasiadow. Problem w tym, ze jedno co wiem, to to, ze wlasciciele sasiedniej dzialki od dawna nie zyja. Zagajeni sasiedzi nie maja pojecia , kto jest spadkobierca, ani gdzie mieszka. Z ksiag wieczystych wiemy, ze nie bylo chyba(?) zadnego udokumentowanego postepowania spadkowego.

Urzad twierdzi, ze jesli nie bedziemy w stanie pomoc to musza wstapic na droge sadowa, w celu ustalenia kto jest spadkobierca lub pelnomocnikiem, a to znaczaco opozni cala procedure, ktora i tak w Krakowie jest koszmarnie dluga. Dodatkowo sprawe komplikuje fakt, ze mieszkamy obecnie bardzo daleko i kazda wizyta w Krakowie jest wyprawa.

Moze ktos z Was ma jakis pomysl jak zabrac sie do szukania spadkobiercow? Przez co to robic? Jakie urzedy odwiedzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaC: Gdzie dokładnie w Wielkiej Wsi się budujecie ? Bo my w Giebułtowie.

 

Ja mam strop monolityczny i zbrojenie dokładnie zostało określone przez konstruktora ale pewnie doświadczony kierownik wie jak to zrobić w innej technologii.

 

No to bedziemy sąsiadamy my zamierzamy budować się w Szycach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz max. rozpietość belek stropowych?

 

U mnie nie ma belek :) Po prostu zwykła płyta stropowa.

 

W garażu mam 5,5x7 i jest tam dodatkowe zbrojone w narożach - takie trójkąty równoboczne i środkiem dodatkowe zbrojenie tam gdzie będzie ściana działowa poddasza. Zbrojenie żebrówką 12. Szczegóły w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny :) ,

witam w kolejny piękny, słoneczny dzień. Oby taki był, bo dziś to my zalewamy ławy.

 

M@g! gratuluję !!!!

Ja pewnie podzieliłabym Twój zachwyt, nad pięknem tego betonu ale moje Dziewczyny chore i póki co, widzę tylko tyle, co mi mąż na zdjęciach przyniesie.

 

Dzien byl dzisiaj piekny, wiec lawy mam nadzieje sie udaly? :)

U nas izolacja, przygotowanie do murowania scian fundamentowych i pierwszy zgrzyt - betoniarka nie chce ruszyc na agregacie... A mialo byc tak pieknie ;)

 

A teraz jeszcze mam pytanie- czy VAT za koparkę to można odliczyć?

Tak w ogóle, to co można odliczać? Jak ktoś wie, to proszę się ze mną tym podzielić.

 

Odliczac mozna VAT od materialow budowlanych, ktore przed 1 maja 2004 byly objete stawka 7% a teraz 22%. Odliczac mozna roznice w wysokosci tych dwoch stawek.

Pan koparkowy jesli w ogole bedzie chcial wystawic fakture to i tak powinien chyba 7%, wiec tutaj odliczyc sie nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jeszcze mam pytanie- czy VAT za koparkę to można odliczyć?

Tak w ogóle, to co można odliczać? Jak ktoś wie, to proszę się ze mną tym podzielić.

 

Witaj,

 

na internecie można znaleźć listę materiałów które podlegają zwrotowi VAT-u.

Ale usługi pod to nie podchodzą, bo jak rozumiem nie kupiłaś tej koparki, tylko ją wynajęłaś :)

 

Czyli jak np kupujesz materiał w ramach usługi to nic nie odzyskasz (zresztą jest wtedy naliczane 7%, a do odzyskania jest różnica między naliczonym 22% a 7%)

 

Miałem jakiś miesiąc temu wizytę w US w sprawie złożonego wniosku o zwrot VAT i muszę powiedziec że było bardzo sympatycznie, chociaż trwało to baaaaaaardzo długo. Każda pozycja z faktury była sprawdzana. I jeżeli okazało się że jednak nie można jej uwzględnić, to po prostu miła Pani przekreślała ją na moim wniosku.

Całą operację można ułatwić i przyspieszyć, jeżeli na fakturach przy każdym materiale sprzedający wpisze numer PKWiU. Wtedy tylko sprawdzasz czy dany numer znajduje się na czarodziejskiej liście i nie musisz sie zastanawiać i dyskutować w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj lawy wylane (ufff), bylo stresujaco. Beton w poniedzialek zamowiony w Galicji Beton na ul. Zawilej, mial byc na 100% dzisiaj o 10.30. Godzina 11.30, betonu nie ma :evil:. Maz dzwoni, i dowiaduje sie ze popma sie zepsula, ale na 100% beda o 14.00. O 14.00 , pytaja idiotycznie meza 'jeszcze nie dojechali??' Caly czas nas zwodzili, albo nie odpowiadali na telefony...

Beton dojechal na 18.00!

Nasza ekipa caly dzien przesiedziala czekajac na beton.

 

Nie polecam ten betoniarni, nawet jesli im sie pompa zepsula to mogli zalatwic to w zupelnie inny sposob, a nie trzymac ludzi na budowie od 10.00 do 18.00 mowiac ze juz jada :x :o...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa startująca 26.03 liczę na wasze doświadczenie i wsparcie mam zamiar wystartować za jakies 2 m-ce, więc będziecie dla mnie dużym wsparciem jeśli mogę na was liczyć.

 

Pewnie bedziemy juz wtedy weteranami :wink: wiec skubiac siwa brode bede mogla opowiadac o swoich doswiadczeniach :lol:

A tak powaznie - z ktorej strony Krakowa budujecie? My w Gaju, wiec ewentualne namiary na sklady/ hurtownie/ narzedzia itp bedziemy miec z poludniowych okolic Krakowa.

 

teraz przygotowywuję sie powolutku do fundamentów i tak np mam pytanko o lanie betonu ? Jakie są ceny? Kubik lub gruszka betonu z dojadem - ile płaciliście? I czy to było z pompą czy bez? Moze jakiś namiar jak w miare tanio?

 

A drugie pytanko dobry, tani skład na ktorym można kupic materiały do fundamentu?

 

A no i skąd drewno do szalunku?

 

Materialy kupowalismy w Atticu wszystkie, ceny nienajgorsze i nie ma problemu z przechowaniem materialu u nich (co bylo wazne bo kupowalismy w styczniu).

A drewno do szalunku zalatwialismy z panem od wiezby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mag budujesz się zaraz kołomnie - hi hi tzn taczej ja koło Ciebie - bo ja w Libertowie (patrząc z Zakopianki jadąc od Krakowa po lewej w lini prostej za kostkami brukowymi za salonem opla).

Dzwoniłam wczoraj do Attica ale np porotherm mieli taniej w Koloni.

A beton dzwoniłam do Skawiny i gośc powiedział mi tak 165zł B15, 175zł B20, 120zł przejazd 6kubikowej gruszki do Libertowa, i 17zl za pompę lub 250 jesli mniej niż 15kubików.

Co myślicie o tych cenach? Brogo czy tanio bo jeszcze się nie orientuję.

A wi ktoś może ile wchodzi takiego betonu na fundament dom około 105 użytkowej bez podpiwniczenia?

Albo może wiecie jak to obliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jeszcze mam pytanie- czy VAT za koparkę to można odliczyć?

Tak w ogóle, to co można odliczać? Jak ktoś wie, to proszę się ze mną tym podzielić.

 

Witaj,

 

na internecie można znaleźć listę materiałów które podlegają zwrotowi VAT-u.

Ale usługi pod to nie podchodzą, bo jak rozumiem nie kupiłaś tej koparki, tylko ją wynajęłaś :)

 

Czyli jak np kupujesz materiał w ramach usługi to nic nie odzyskasz (zresztą jest wtedy naliczane 7%, a do odzyskania jest różnica między naliczonym 22% a 7%)

 

Miałem jakiś miesiąc temu wizytę w US w sprawie złożonego wniosku o zwrot VAT i muszę powiedziec że było bardzo sympatycznie, chociaż trwało to baaaaaaardzo długo. Każda pozycja z faktury była sprawdzana. I jeżeli okazało się że jednak nie można jej uwzględnić, to po prostu miła Pani przekreślała ją na moim wniosku.

Całą operację można ułatwić i przyspieszyć, jeżeli na fakturach przy każdym materiale sprzedający wpisze numer PKWiU. Wtedy tylko sprawdzasz czy dany numer znajduje się na czarodziejskiej liście i nie musisz sie zastanawiać i dyskutować w US.

 

kaszojadku wielkie dzięki :p

 

O ile będzie to możliwe, postaram się by te nr PKWiU były wpisywane na bieżąco. Dopiero rozpoczęliśmy , więc nie ma tych faktur dużo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetta_p, aka23, M@g, yolanda witam szanowne inwestorki :wink:

 

 

Melduję, że ławy wylane i dziś robót ciąg dalszy.

Jakby się kto pytał, to my również południowa strona Krakowa- Skotniki.

 

Beton zamawialiśmy w Krakbudzie B-20 245 brutto z pompą, ze wszystkim.

 

Pozdrawiam i liczę na sprawozdanie co dziś u Was zostało robione. pa pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...