Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Czesc Wszystkim :)

to ja tez dorzuce cos do koszyczka z pytaniami. Czy ktos wspolpracowal z firma TAMAR z Zabawy k/Wieliczki? firma zajmuje sie instalacjami wod-kan-gaz c.o. mozna ich wybrac czy raczej sie wystrzegac? :roll:

 

dzieki serdeczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podać informację ile kosztuje podłączenie prądu budowlanego? Chodzi mi o kabel, czy to prawda,że muszę mieć swój kabel?

Mam działkę oddaloną od słupa 250m.

 

Za łatę pełniącą rolę słupa, skrzynkę z zawartością i około 30m kabla elektryk wziął 1500zł. Enion przyjechał na gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Czy ktoś z forumowiczów może nam polecić jakąś solidną, sprawdzoną ekipę do budowy do stanu surowego otwartego ?

Ta, którą mamy może doprowadzić do rozpaczy :cry: ,powolna, składa sie z 2 65 latków i 1 młodego człowieka :evil: . Do tego właściciele tej ekipy wiecznie zawyżają wszystkie koszty, nie umieją samodzielnie zamówić materiałów, trzeba im wszystko wskazywać co gdzie i sprawdzać po ile !!!! :-? Przez tydzien zrobili zaledwie parę machów łopata.

A miała to byc firma z 20 letnim doświadczeniem i orientacją na rynku ...i 5 osobową ekipą górali :x

 

Wiadomo ze na rynku jest ciężko z dobrymi fachowcami, ale przy tej ekipie można stacić zdrowie i cierpliwość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do podania o WZ muszę robić mapke sytuacyjno-wysokościową-takowa jst w liście załączników, chociaż w jednym pkt. piszą że może być w zamian zasadnicza, a w drugim wymagają syt-wys :roll: ? czy wystarczy zasadnicza i ewidencyjna? i czy muszę tam wrysować "trasy infrastruktury technicznej"

 

jwszcze jedno-czy ktoś występował o WZ na dwa domy na jednej działce?

bo co jeśli mam potwierdzenie uzbrojenia, ale we wnioskach pisałam "dom jednorodzinbny" a nie "domy? zapewnienia będa aktualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podać informację ile kosztuje podłączenie prądu budowlanego? Chodzi mi o kabel, czy to prawda,że muszę mieć swój kabel?

Mam działkę oddaloną od słupa 250m.

 

swój kabel, swoje słupy + swoją kasę !

 

za tymczasowe podłączenie płacisz wszystko sam.

 

za docelowe - zakład energetyczny.

 

poniewaz miałem do podłączenia się do prądu jakieś 300 metrów - elektryk rypnął mi około 5 -6 tysięcy złotych. Kabel jest cholernie drogi bo na zwykłym nie pociągniesz takiego odcinka bo będą za duze spadki napiecia i żadne urządzenie działać nie bedzie, więc trzeba kupić troche grubszy kabelek.

ja sie bujałem przez rok czasu na agregacie.

 

zróbcie wszystko aby nie budowac na agregacie ! nawet jeśli wydacie na to 3-4 tys to i tak taniej niż agregat i te wszystkie kłopoty z tym zwiazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyrywam sobie resztki włosów, gdyż pomimo że nie mam jeszcze pozwolenia kompletuje pustaki. Stanęło na phorotermie ze Słowacji ale nie mogę znaleźć jeszcze bloczków o szerokości 18cm, czy aby przypadkiem ktoś gdzieś takich nie widział? albo nie zostało komuś tak na około 35m2 ściany:)?.

Jednym słowem czarna rozpacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...