Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

my tez mamy podobne dylematy czy budować z keramzytu, trochę na ten temat jest w numerze specjalnym muratora nr 1/2007. Tam jest pokazana technologia wykonania ściany jednowarstowej przy zastosowaniu bloczków super termo U=0,29, dwuwarstwowej pustaki 24 cm z ociepleniem z wełny mineralnej 12 cm U=0,25, trójwarstwowej pustaki Alfa-P 24 cm +wełna 12 cm+szczelina powietrzna 3 cm +pustaki 11,5 cm U=0,23. I i III wykończone tynkiem cementowo-wapiennym, II cienkowarstwowym.

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę .Zaczęliśmy 1 marca i już mamy gotowe ściany fundamentowe

no prawie gotowe bo jeszcze izolacja i ocieplenie.

A dalej jak będzie to nie wiem bo ciągle nie mogę kupić Max-a.

 

Czołem Robertto.

Ja nie buduję z Maxa, nie opłaca się, kosztuje 6-8 zł za sztukę, a potrzeba 22-25 sztuk na m2.

Obecnie najtaniej wychodzą duże bloczki, takie co ich wchodzi 8 szt na m2, np. BK, keramzyt itp

No i szukam tutaj w Krakowie jakiegoś Keramzytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie denerwujcie bo jak czytam o maxach to mam normalnie wysypkę.

Pozwolenia mam nadzieję lada tydzień i należałoby startować, a tu nie ma z czego budować, skład najbliższy budowy po leciutkiej znajomości stwierdził że sorki, ale chyba nie doczeka się na maxa w tym sezonie już więcej z cegielni. Facet organizuje transport ponoć porotermu ze Słowacji, ma wyjść coś koło naszego maxa czyli 5 zeta :evil: :evil: :evil: i trzeba się będzie zapisywać i pewnie niezły zadatek dać :x , no ale jak się inaczej w tymroku wydubować????

 

Przemi, powiem tak: Porotherm ze Słowacji za 5 złotych to okazja. A tak przy okazji, próbowałem wyszukać w necie jakieś Słowackie składy budowlane, czy też jakichś producentów. Tragedia, ten język, niby podobny, ale nie w piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Parę uwag nt materiału na ściany, kto będzie chciał, to skorzysta.

1) Zawsze bierzcie pod uwagę koszt m2 ściany, a nie cenę pojedynczego pustaczka: bowiem wiele tanich pustaczków może być droższe od kilu drogich PUSTAKÓW. I często jest. Liczylem ostattnio, i tak właśnie jest. Oczywiście, jeśli chodzi o podobne technologie, czyli np dla ścian 2-warstwowych.

Tak więc wiem, że MAX odpada, bo to mały pustaczek i na metr kwadratowy wchodzi ponad 20 szt. Najtaniej wypadają duże bloczki, albo biały BK, albo szary gazobeton ze Skawiny, albo jakiś keramzytowy Alfa. Wchodzi na m2 jakieś 8 sztuk. Silikaty są tanie, nawet bardzo tanie, i mimo tego, ze małe, to za m2 Silki 24 wyszło mi ostatno ok.80pln - przy czym dostępne od czerwca!!!

2) Jak chcecie porównywać różne technologie, np jednowarstwową z 3-warstwową, czy szkieletową, to porównywać inaczej jak gotowy i ocieplony m2 muru mija się z celem.

3) Takie czasy, że nie buduje się teraz z czego by się chciało, tylko z tego, co jest - to jest porąbane. Sprawa jest wogóle cieżka bo na obniżki cen np. ceramiki nie ma co liczyć, dopóki będzie popyt ponad podażą, a tak będzie jeszcze bardzoooo długo. Wobec czego czekanie nic nie da, bo będzie tylko drożej.

4) Jak kiedyś była ( i jeszcze czasem jest) turystyka samochodowa, czyli za granic po auto, to teraz zrobiła się turystyka budowlana. Wcale nie jest taniej, jak się może wydawać, ale po prostu jest dostępnie. Przestrzegam przed róznego rodzaju pośrednikami i naciagaczami - na 100% tacy sie znajdą, co tylko czekają na jakąś okazję, zeby się nie narobić, a zarobić. Jak grzyby po deszczu wyrosną niedługo domorosłe wytwórnie materiałów budowalnych ściennych o rodowodzie betonowym - bo takie najłatwiej zrobić, nawet w stodole - pamietacie dziadków, czy wujków jak wyrabiali pustaki żużlobetonowe? Ostatnio przyłapałem sie na tym, ze zacząłem nawet myśleć o własnoręcznym wyrobie jakichś pustaków - normalnie hardcore. Ale kto wie :-)

5) Jakby ktoś potrzebował betonu to mam 2 adresy:

-General Beton

-Vicat

 

Obecnie szukam czegoś na ściany; Jeśli ktoś z Was ma namiar na bloczki keramzytowe albo TANIĄ ceramikę albo się wybiera po materiał za granicę i potrzebuje wsparcia materiałowego (hurtem wiadomo taniej), to dajcie znać.

 

I głowa do góry: czas jest niezbyt szczęśliwy na budowę, ale nie ma się co załamywać. Najważniejsze to nie ZATRUWAĆ sobie głowy tym, co by było, gdybym kupił pustaki rok temu, albo działkę dwa lata temu: Takie gdybanie w niczym nikomu nie pomoże. Skupmy się na tym, co jest teraz, i zacznijmy kombinować, aby swój problem rozwiązać w miarę tanio, ale nie za wszelką cenę.

 

Pozdrawiam i powodzenia.

 

PS. Jakby ktoś z Was, kto zamieścił mapkę Grupy Krakowskiej http://grupakrakowska.republika.pl/ie4.htm, zechciał wpisać tam mnie, będę wdzięczny. Lokalizacja inwestycji: Kocmyrzów (na granicy z Głęboką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

my tez mamy podobne dylematy czy budować z keramzytu, trochę na ten temat jest w numerze specjalnym muratora nr 1/2007. Tam jest pokazana technologia wykonania ściany jednowarstowej przy zastosowaniu bloczków super termo U=0,29, dwuwarstwowej pustaki 24 cm z ociepleniem z wełny mineralnej 12 cm U=0,25, trójwarstwowej pustaki Alfa-P 24 cm +wełna 12 cm+szczelina powietrzna 3 cm +pustaki 11,5 cm U=0,23. I i III wykończone tynkiem cementowo-wapiennym, II cienkowarstwowym.

pozdrawiamy

 

Hej, czytając Was przyszła mi do głowy refleksja: jednowarstwowa ściana nie będzie miała takiego U, jak podają, prawie nigdy, a to przez wykonanie, które w takim przypadku musi być bardzo fachowe. Więc tutaj się trzeba zastanowić. Z wyżej wymienionych opcji proponuję dwie warstwy.

Aha, gdyby Wam keramzytowy nie podchodził, bo jakiś taki chropowaty w stosunku np do pięknego i gładkiego porothermu, to tym sie absolutnie nie przejmujcie: jedno i drugie trzeba tynkować. Ostatnio do tego doszedłem, po tym jak mi szwagier opowiedział historię, jak kładł glazurę bezpośrednio na równo( wydawałoby się) wymurowany porotherm i ile mu wtedy kleju poszło. A tam gdzie miał wytynkowane, to tylko cieniutka warstewka kleju poszła. Wniosek: Tynki w środku (równe), wykończenie ścian i sufitów ławe i tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy towarzysze w budowaniu: czy mieliście dobre lub złe doświadczenia z firmami budowlanymi Tech-Rem (ul. Heleny) lub Portico (ul. Narwik) lub Euro Nova (ul. Zakopiańska) - wszystkie z Krakowa. Na papierze to wszystko dobrze wygląda, w referencjach to szwagra można wpisać a ja poszukuję rzeczywistych klientów. Z góry dziękuję za wszelkie informacje, które pozwolą mi choć trochę zmniejszyć ryzyko niepowodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy towarzysze w budowaniu: czy mieliście dobre lub złe doświadczenia z firmami budowlanymi Tech-Rem (ul. Heleny) lub Portico (ul. Narwik) lub Euro Nova (ul. Zakopiańska) - wszystkie z Krakowa. Na papierze to wszystko dobrze wygląda, w referencjach to szwagra można wpisać a ja poszukuję rzeczywistych klientów. Z góry dziękuję za wszelkie informacje, które pozwolą mi choć trochę zmniejszyć ryzyko niepowodzenia.

Poproś te firmy o namiary do klientów - ja dostałem na inwestycje w trakcie realizacji i skończone....

Teraz się chwalę:

Podzwoniłem, zobaczyłem, pogadałem no i podpisałem wstępną umowę i wpłaciłem zaliczkę na materiały :lol: Teraz czekam juz "tylko" na pozwolenie bo od dwóch tygodni czeka na podpisanie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję następującej informacji:

ile kosztuje zgoda sąsiada na podpięcie się do mediów w okolicach Michałowic.

 

Dziękuję z góry za wszelkie informacje.

 

Mi sąsiad powiedział 1200zł za wode i tyle samo za gaz (możliwośc podpięcia do niego) a że mam do niego jakies 13-15metrów to sie nawet bardzo nie zastanawiam (do drogi mam kolo 100metrów i sąsiad wlasnie tyle ciągnął).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dostałem właśnie pismo z Wydziału Arch. z Krzeszowic: zatwierdzam projekt budowlany i udzielam pozwolenia na budowę.

 

Ciesze się nawet nie wiecie jak :-)

Proszę o radę co dalej : projekt 4 ry egzemplarze został w Krzeszowicach poza tym piszą tu że roboty budowlane można rozpocząć dopiero na podstawie ostatecznej decyzji .... jak to rozumieć ?? mam jeszcze dostać jakąś inną decyzję ??? wypełniać jakieś nowe wnioski ?? proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na beżąco, więc Ci odpowiem

 

Musisz sobie kupić dziennik budowy w księgarni, potem za jakieś 2-3 tygodnie zadzwoń na numer podany na pozwoleniu z pytanie, czy się już uprawomocniło pozwolenie. Uprawomocnienie polega na tym, że wysyłają listy do sąsiadów twoich za potwierdzeniem odbioru i od ostatniej daty odebrania czekają tydzień, czy nikt nie odwoła się od decyzji o wydaniu pozwolenia. potem czekają jeszcze troche, bo odwołanie nsąsiedzi mogą pocztą wysłać i czeba potencjalnie poczekać aż dojdzie.

 

Jak już się uprawomocni, to musisz pojechać - dostaniesz 2 egzęplarze projektu, decyzje o uprawomocnieniu, wypełnią ci i popodbijają dziennik budowy i dadzą kilka formularzy, które musisz potem wypełnić i zawieźć na aleje słowackiego 20 w Krakowie, gdzie zgłosisz rozpoczęcie robót (musi się tam też dadeklarować ze swoimi papierami kierownik budow)

 

po 7 dniach od zgłoszenia możesz brać łopate do ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...