Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Nawet mnie nie denerwujcie bo jak czytam o maxach to mam normalnie wysypkę.

Pozwolenia mam nadzieję lada tydzień i należałoby startować, a tu nie ma z czego budować, skład najbliższy budowy po leciutkiej znajomości stwierdził że sorki, ale chyba nie doczeka się na maxa w tym sezonie już więcej z cegielni. Facet organizuje transport ponoć porotermu ze Słowacji, ma wyjść coś koło naszego maxa czyli 5 zeta :evil: :evil: :evil: i trzeba się będzie zapisywać i pewnie niezły zadatek dać :x , no ale jak się inaczej w tymroku wydubować????

 

Przemi, powiem tak: Porotherm ze Słowacji za 5 złotych to okazja. A tak przy okazji, próbowałem wyszukać w necie jakieś Słowackie składy budowlane, czy też jakichś producentów. Tragedia, ten język, niby podobny, ale nie w piśmie.

 

Też szukałem na własną rękę, ale odpuściłem zaprzyjaźniony skład importuje ze Słowacji ale właściciel mówi, że ma umowę z nimi do końca miesiąca, ale nie wie czy oni się wywiążą bo już nie chcą ponoć sprzedawać polskim składom. Ja czekam na porotherma 25 i wygląda to tak, że dopiero jak tir przyjedzie na skład i podniosą plandekę to wiedzą czy przyszły 30, 25 czy 11 bo tam im ładują co jest. Kupiłem tego porotherma 25 za 9,5zł, czyli są to 2 maksy, wchodzi tego 11szt/m2. ale nie ma spoin pionowych. Brakuje mi jeszcze na ściany wewn. nośne grub. 18cm- znalazłem sklad w Wieliczce który ma maksa. obłędne ilości, jakby ktoś chciał, chyba zrobili napad na jakąś cegielnie :), ale cena jedynie 6,5zł :evil: Pytam czy można płacic kartą, a facet mi na to, że jeśli ma na maksie zarobku 4% to nie odda 3% za obsługę karty-więc marży to oni wielkiej na tym nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na beżąco, więc Ci odpowiem

 

Musisz sobie kupić dziennik budowy w księgarni, potem za jakieś 2-3 tygodnie zadzwoń na numer podany na pozwoleniu z pytanie, czy się już uprawomocniło pozwolenie. Uprawomocnienie polega na tym, że wysyłają listy do sąsiadów twoich za potwierdzeniem odbioru i od ostatniej daty odebrania czekają tydzień, czy nikt nie odwoła się od decyzji o wydaniu pozwolenia. potem czekają jeszcze troche, bo odwołanie nsąsiedzi mogą pocztą wysłać i czeba potencjalnie poczekać aż dojdzie.

 

Jak już się uprawomocni, to musisz pojechać - dostaniesz 2 egzęplarze projektu, decyzje o uprawomocnieniu, wypełnią ci i popodbijają dziennik budowy i dadzą kilka formularzy, które musisz potem wypełnić i zawieźć na aleje słowackiego 20 w Krakowie, gdzie zgłosisz rozpoczęcie robót (musi się tam też dadeklarować ze swoimi papierami kierownik budow)

 

po 7 dniach od zgłoszenia możesz brać łopate do ręki.

 

Czyli jeszcze min 3 tygodnie :-( a już mnie tak korci żeby wbić łopatę. Teraz trzeba trzymać kciuki żeby sie nikt nie odwoływał. No i żeby mój keramzyt przyszedł. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witam anetta_p - popatrzyłem na mapkę gdzie ten Burów - mieliśmy kiedyś działkę w kleszczowie obok burowa kupować, ale zdecydowaliśmy się jednak na bliżej bolechowic niż balic

 

ZbysioRciekawi mnie gdzie w Kleszczowie miałeś tą działkę kupić? (przy drodze w kierunku Burowa, czy innym?) ja mam zamiar budować się wł. w Kleszczowie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angela

z tego co pamiętam to było jadąc od kochanowa trzeba było skręcić w prawo, a pote jeszcze raz w prawo w boczną dróżkę - ok 100m po prawej stronie stoi duża rezydencja, apo lewej stronie zaraz była działka 50 arów - niestety właściciel z chrzanowa jakiś gość nie chciał podzielić tylko w całości, a na całą mnie nie było stać, a kolega się wycofał, z który spółke chciałem zrobic. Tyłem ta działka chyba do kaplicy w kleszczowie przylegała, o ile pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanie o wiezbe dachowa - orientujecie sie moze czy drewno zostalo dotkniete takim samym szalenstwem jak np MAXy? Czy mozna jeszcze w miare normalnie kupic (tzn zamowic i juz za dwa miesiace bedzie ;) )?

 

A moze jakas dobra dusza moglaby sie podzielic namiarem na dobry (niekoniecznie tani, ale solidny) tartak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekam juz "tylko" na pozwolenie bo od dwóch tygodni czeka na podpisanie :evil:

A teraz się pochwalę :lol: : Wczoraj dostałem POZWOLENIE :D :D :D :D

Jeszcze poczekamy, aż się uprawomocni i do dzieła :wink:

A na mapce nadal mnie nie ma :( , ale z tego co widze, to ZbyszekP jakoś od lutego jest nieobecny na forum.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się pochwalę. Wczoraj zaczęliśmy kopać, dziś o 13 ma chudziak przyjechać :)

 

Mam male pytanie o wiezbe dachowa - orientujecie sie moze czy drewno zostalo dotkniete takim samym szalenstwem jak np MAXy? Czy mozna jeszcze w miare normalnie kupic (tzn zamowic i juz za dwa miesiace bedzie ;) )?

 

A moze jakas dobra dusza moglaby sie podzielic namiarem na dobry (niekoniecznie tani, ale solidny) tartak?

 

Mi wykonawca zamówił jakieś 2 miesiące temu i podobno jest już gotowe. Mówił że ceny idą w górę i materiału brakuje. Co do jakości to zobaczę ;).

 

Namiaru nie mam jak by co mogę zapytać. Cena to chyba było 600zł za więźbę i 500 za deski szalunkowe. Ceny netto za m3 bez impregnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Realizując z pewnym opóźnieniem swoją obietnicę uaktualniłem mapkę GK o: OczkoM, M&G,Plento oraz Kospa. Wszystkich innych, którzy chcieliby się tam znaleźć prosze o PW z przypomnieniem gdzie się budują.

 

A na mapce nadal mnie nie ma :(

Witam. Czy mógłbyś mi przypomnieć gdzie się budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM GRUPĘ KRAKOWSKĄ :D

 

Buduję dom w okolicy Myślenic.

Wpadłam na tę stronę dopiero teraz. Szkoda, że tak późno, bo już prawie kończę budowę. Ale proszę o radę, informacje . Mam kilka pytań, problemów do rozwiązania:

 

1) Poszukuję ekipy, która wykona elewację z kamienia łupanego( piaskowca )tzw."dzikówki"

Mam namiary na kamieniarza, który wykona tę pracę w cenie 80 zł/m2 (robocizna bez VAT). Nie wiem czy to dobra cena?

 

2) Chcę wykonać taras ziemny. Czy wykonać go z kostki czy z kamienia naturalnego np. krzeszowickiego?

Kamieniarz doradza kamień, ale przerażają mnie koszty ok 185zł/m2.

(w tym koszt układania-robocizna 120 zł/m2).

Przy najtańszej kostce kolorowej cena za m2 wyniesie ok.100zł (60 zł robocizna z materiałem- tak powiedział brukarz + cena kostki).

Powiedzcie czy ceny , które podali mi fachowcy są rozsądne?

 

Ewentualnie proszę o namiary na niedrogich ale solidnych i sprawdzonych

fachowców z tej branży takich co potrafią też doradzić klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POZDROWIENIA DLA GRUPY KRAKOWSKIEJ.

 

Czytamy to forum z wielkim zainteresowaniem już od kilku tygodni. Chętnie dołączymy do Grupy. Działka jest, media są, projekt też, papierologia na ukończeniu, więc chyba się kwalifikujemy. Specjalne pozdrowienia dla przyszłych sąsiadów: lakk, jk69, pati25... :D

 

B&S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbysioRto budowałbyś się prawie obok mnie :lol: ja planuję na końcu tej drużki, która biegnie od przodu kaplicy (gdybyś nie skręcił pod rezydencje, tylko dalej ciupał prosto-kończy się asfalt i 20m dalej moja działka z widokami :D )-cała panorama, a kolejne 100m dalej już tylko las 8)

ale Zabierzów, to i tak bliziutko :lol:

 

gość chciał sprzedać w całości, bo przypuszczam, że nie nie chciał tylko nie mógł tego podzielić-najmniejsza powierzchnia, jaką można obecnie wydzielić z dużej działki (jeśli nie jest zabudowana) to 30 arów, więc musiałby mieć min. 60arów :wink: wynika to z braku planów zagospodarowania. natomiast gdyby był tam juz dom-mógły odsprzedać Ci odpowiednią powierzcnie w zależności od intensywności zabudowy na danym terenie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanie o wiezbe dachowa - orientujecie sie moze czy drewno zostalo dotkniete takim samym szalenstwem jak np MAXy? Czy mozna jeszcze w miare normalnie kupic (tzn zamowic i juz za dwa miesiace bedzie ;) )?

 

A moze jakas dobra dusza moglaby sie podzielic namiarem na dobry (niekoniecznie tani, ale solidny) tartak?

 

Witaj M@g.

 

Napisałam Ci coś na priva. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POZDROWIENIA DLA GRUPY KRAKOWSKIEJ.

 

Czytamy to forum z wielkim zainteresowaniem już od kilku tygodni. Chętnie dołączymy do Grupy. Działka jest, media są, projekt też, papierologia na ukończeniu, więc chyba się kwalifikujemy. Specjalne pozdrowienia dla przyszłych sąsiadów: lakk, jk69, pati25... :D

 

B&S

 

skoro lakk,jk69, i pati25...to my się chyba też kwalifikujemy :D

budujemy w Rzeszotarach a Ty gdzie konkretnie?

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...