Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie!

 

Ja też proszę uprzejmie o zapisanie mnie do grupy krakowskiej i umieszczenie na mapce - Kraków, ul. Koźlarska (Podgórze. koło Tandety - przy okazji, wszystkich robiących tam zakupy ciuchowe zapraszam do odwiedzenia mojej budowy.) W czerwcu stan surowy otwarty, ale już załatwiam okna, umawiam instalacje, tynki i wylewki.

 

Mam pytanie do szanownych Małopolan - czy znacie firmę IZOTECH z Tarnowa? Specjalizują się w tynkach, wylewkach i robią ocieplenia. Chciałabym podjąć z nimi współpracę, ale szukam opinii na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Otrzymałem w końcu (po ponad miesięcznym oczekiwaniu) decyzję wojewódzkiego konserwatora zabytków odnośnie możliwości budowy na mojej działce ze stanowiskiem archeologicznym. Napisano tam, że można budować "pod warunkiem zapewnienia przez Inwestora nadzoru archeologa podczas wykonywania wykopów".

 

Jeśli dobrze zrozumiałem, to ja mam sobie tego archeologa sam znaleźć. Czy możecie polecić jakiegoś? Naramowicze - jeśli dobrze pamiętam, Wy mieliście podobną sytuację. Znaleźliście jakiegoś fajnego archeologa? Ile może kosztować ten "nadzór"? I jak to wygląda? Po prostu archeolog zagląda do wykopu pod fundamenty, czy coś jeszcze trzeba robić?

 

Tak w ogóle, to oczywiście nie obyło się bez problemów w związku z tą decyzją. Nie dość, że archeolog, który ją napisał przekręcił nazwę gminy (napisał ją przez "h" zamiast "ch") to jeszcze napisano w tej decyzji, że moja działka położona jest na terenie stanowisk archeologicznych nr 27 i 28, podczas gdy z planu zagospodarowania przestrzennego wynika, że na mojej działce jest stanowisko nr 26. Nie wiem czy mam się tym przejmować, czy mogę zostawić tak jak jest. Czy ktoś może się do tego przyczepić w Starostwie Powiatowym przy wydawaniu (bądź nie) pozwolenia na budowę, czy raczej nie?

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i porady od bardziej doświadczonych budowniczych. Z góry wielkie dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Moze mi cos poradzicie? Wlasnie sie dowiedzialam, ze geodeta, wydzielajac moja dzialke z dzialki rodzicow, nie uzgodnil dostepu do drogi, a jest to droga powiatowa. W zwiazku z tym nie wiadomo, czy Zarzad Drog Powiatu Krakowskiego zezwoli mi na wjazd na dzialke - pani z urzedu powiedziala ze geodeta powinien z nimi sie skontaktowac, robiac ten podzial. Jesli tego nie zrobil, to bedzie ciezko, i nie wiadomo jak dlugo teraz to potrwa. Jesli zgodza sie na wjazd, to i tak do pozwolenia na budowe bedzie potrzebny projekt wjazdu ( a slyszalam wczesniej, ze wcale nie potrzebny jest projekt, tylko warunki przylaczenia do drog ladowych - wiec juz calkiem zglupialam :roll: ) Dzialka rodzicow jest narozna, ma wjazd od strony drogi gminnej i architekt, ktory robi mi plan zagospodarowania, poradzil, aby ustalic tymczasowa sluzebnosc wjazdu przez wlasnie dzialke rodzicow. Mial Ktos z Was do czynienia z czyms podobnym? Poza tym nadal mam problem z ksiegami wieczystymi, czwarty miesiac nanosza zmiany dotyczace podzialu dzialki :evil: a bez aktualnego wypisu nie mozna podpisac aktu darowizny i nadal nie wiem, kiedy bede wlascicielka dzialki. Moze w ogole zrobic tak, ze to rodzice wystapia o pozwolenie na budowe, a potem sie to przepisze na mnie? Jak myslicie? Coraz czarniej to widze, a mialam nadzieje w tym roku zaczac budowe :cry:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ robię tynki i wylewki - no to pojawiają się pytania:

 

Pytanie do tych co już drzwi wewnętrzne mają lub - przynajmniej futryny:

 

czy zostawialiście podczas lania wylewek zagłębienia w wylewkach aby zamontować futrynę/ ościeznicę?

 

czy raczej mocowaliście ościeżnice (końce ościeżnicy) już na wylewce?

 

i kolejne pytanie

 

o ile większy otwór drzwiowy nalezy zostawić (ile przewidzieć na futryne?)

czy już na etapie tynkowania mam wybrać futryny?

Jesli drzwi mają być 80-tki to jkiej wielkości powinien być pozostawiony otwór tak aby zamotować futryny?

w moim dzienniku sa porobione zdjęcia z tynków i wylekwek i widać jak pozostawiałem na razie zagłębienia na futryny - zaróno w tynkach jak i wylewkach - ale nie wiem tak naprawde czy są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostawiałem, poniewaz, dolna futryna u mnie nie istnieje. Oscieznica jest tylko boczna i gorna. Oscieznica na wylewce nie powinna byc poniewaz wyjdzie prog miedzy pomieszczeniami. Chyba ze ktos lubi progi :roll:

Wielkosc potworu drzwiowego zalezy od producenta drzwi. Zazwyczaj liczy sie po 5 cm na kazda strone + 1 cm na montaz. Czasami wystarczy tylko 10 cm. Generalnie lepiej wiecej niz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostawiałem, poniewaz, dolna futryna u mnie nie istnieje. Oscieznica jest tylko boczna i gorna. Oscieznica na wylewce nie powinna byc poniewaz wyjdzie prog miedzy pomieszczeniami. Chyba ze ktos lubi progi :roll:

Wielkosc potworu drzwiowego zalezy od producenta drzwi. Zazwyczaj liczy sie po 5 cm na kazda strone + 1 cm na montaz. Czasami wystarczy tylko 10 cm. Generalnie lepiej wiecej niz mniej.

 

czyli do drzwi 80- tek musze miec otwór 90-91 cm?

hmm.. to dużo...

 

musze to sprawdzić na budowie ile jest zostawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbyszekP wielkie dzieki za miejsce na mapce:) i pytanie do budującychobecnie czy ktoś próbował może w ostatnim czasie kupić dachówkę ceramiczną i czy te próby zakończyły się sukcesem:)) Bo ja już straciłam nadzieję... wszędzie informują że termin realizacji zamówienia 4-5 miesięcy :o Może ja szukam w niewałsćiwych miejscach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Są dwie strony:

http://www.krakow.pinb.pl

i jej siostra:

http://www.pinb-krakow.isg.pl/

 

Obie strony WWW zawierają wzorce dokumentów znacząco różniących się między sobą. Dobrze by było, aby internauta nie tracił niepotrzebnie czas na wypełnianie niewłaściwych dokumentów oraz donoszeniu brakujących kopii dokumentów nie ujętych w spisie wymaganych do zgłoszenia budowy.

Zgłosiłem istnienie tych dwóch stron w PINB na Wawrzyńca, ale nie mam pewności, że przyjęto moje zastrzeżenia na serio.

 

Czy ma ktoś z was jakiś pomysł, w jaki sposób spowodować, aby ta pierwsza strona WWW nie pociągała swym fałszywym urokiem?

.

 

Jedna stona jest PINB dla samego miasta Krakowa, drugi dla gmin. I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Moze mi cos poradzicie? Wlasnie sie dowiedzialam, ze geodeta, wydzielajac moja dzialke z dzialki rodzicow, nie uzgodnil dostepu do drogi, a jest to droga powiatowa. W zwiazku z tym nie wiadomo, czy Zarzad Drog Powiatu Krakowskiego zezwoli mi na wjazd na dzialke - pani z urzedu powiedziala ze geodeta powinien z nimi sie skontaktowac, robiac ten podzial. Jesli tego nie zrobil, to bedzie ciezko, i nie wiadomo jak dlugo teraz to potrwa. Jesli zgodza sie na wjazd, to i tak do pozwolenia na budowe bedzie potrzebny projekt wjazdu ( a slyszalam wczesniej, ze wcale nie potrzebny jest projekt, tylko warunki przylaczenia do drog ladowych - wiec juz calkiem zglupialam :roll: ) Dzialka rodzicow jest narozna, ma wjazd od strony drogi gminnej i architekt, ktory robi mi plan zagospodarowania, poradzil, aby ustalic tymczasowa sluzebnosc wjazdu przez wlasnie dzialke rodzicow. Mial Ktos z Was do czynienia z czyms podobnym? Poza tym nadal mam problem z ksiegami wieczystymi, czwarty miesiac nanosza zmiany dotyczace podzialu dzialki :evil: a bez aktualnego wypisu nie mozna podpisac aktu darowizny i nadal nie wiem, kiedy bede wlascicielka dzialki. Moze w ogole zrobic tak, ze to rodzice wystapia o pozwolenie na budowe, a potem sie to przepisze na mnie? Jak myslicie? Coraz czarniej to widze, a mialam nadzieje w tym roku zaczac budowe :cry:

Pozdrawiam

 

 

Witaj amonite!!!

 

Geodeta już na wstępie powinien wyodrębnić służebność lub wydzielić z działki rodziców działkę pod drogę!

Musisz z powrotem iść do geodety najlepiej do tego który robił podział i zwrócić

uwagę na ten problem i zlecić poprawienie tego podziału.

W księgach wieczystych podział działki może ujawnić notariusz - wystarczy dostarczyć mapkę z projektem podziału i prawomocną decyzję o podziale - i podpisać akt darowizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...