Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja się nie zastanawiam - na dzień dzisiejszy piec na ekogroszek + kominek z płaszczem - gaz mam gdzieś - jak przeliczyłam koszty samego przyłącza - wyszło ok. 10 tys za jakieś 120m to stwierdziłam że za tą kasę kupię piec i kominek.

 

Renciu a bylas w gazowni w tym roku? Zasady sie pozmienialy i teraz jest tak, ze gazownia moze odmowic przylaczenia ze wzgledu na koszty, ale jak juz sie zgodzi to koszt przylacza to 920pln netto.

Mnie w zeszlym roku podliczyli na prawie 12kpln (netto oczywiscie ;) ) a dzisiaj mily pan w gazowni mi powiedzial ze moge zlozyc nowy wniosek o warunki przylaczenia i jak dobrze pojdzie to bede miec gaz za 10% tej kwoty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

A ja się nie zastanawiam - na dzień dzisiejszy piec na ekogroszek + kominek z płaszczem - gaz mam gdzieś - jak przeliczyłam koszty samego przyłącza - wyszło ok. 10 tys za jakieś 120m to stwierdziłam że za tą kasę kupię piec i kominek.

 

Renciu a bylas w gazowni w tym roku? Zasady sie pozmienialy i teraz jest tak, ze gazownia moze odmowic przylaczenia ze wzgledu na koszty, ale jak juz sie zgodzi to koszt przylacza to 920pln netto.

Mnie w zeszlym roku podliczyli na prawie 12kpln (netto oczywiscie ;) ) a dzisiaj mily pan w gazowni mi powiedzial ze moge zlozyc nowy wniosek o warunki przylaczenia i jak dobrze pojdzie to bede miec gaz za 10% tej kwoty :lol:

 

RENCIA - to nie za bardzo rozumiem - mi dwa tygodnie temu podliczyli i wyszlo 4000pln - skro jak piszesz 920to max to wyglada na to ze łamia prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zastanawiam - na dzień dzisiejszy piec na ekogroszek + kominek z płaszczem - gaz mam gdzieś - jak przeliczyłam koszty samego przyłącza - wyszło ok. 10 tys za jakieś 120m to stwierdziłam że za tą kasę kupię piec i kominek.

 

Renciu a bylas w gazowni w tym roku? Zasady sie pozmienialy i teraz jest tak, ze gazownia moze odmowic przylaczenia ze wzgledu na koszty, ale jak juz sie zgodzi to koszt przylacza to 920pln netto.

Mnie w zeszlym roku podliczyli na prawie 12kpln (netto oczywiscie ;) ) a dzisiaj mily pan w gazowni mi powiedzial ze moge zlozyc nowy wniosek o warunki przylaczenia i jak dobrze pojdzie to bede miec gaz za 10% tej kwoty :lol:

 

Przepraszam, bardzo mnie zainteresował temat gazu.

 

Czy 12k to 12.000 PLN ? 2 lata temu pytałem o podłączenie gazu. Wskazali mi 2 alternatywne podłącza, ale dali warunek, żę rura w ziemi MUSI iść po działkach prywatnych. U mnie najbardziej pasowałaby w drodze. Ale gazownia twierdzi, że jak położą asfalt to im się nie opłaca.

 

Prze przejściu przez działki prywatne mam po drodze z 7 sąsiadów, którzy już mają butle na propan i powiedzieli, że jak im za darmo podłączą gaz ziemny - to się zastanowią :(

Czy rzeczywiście gazownia nie chce prowadzić gazu w drodze ? Przecież to jest najsensowniejsze rozwiązanie :D

(przynajmnie ja bym tak chciał)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc grupo,

 

Rozpoczecie mojej budowy, nadchodzi wiekimi krokami a tu nie mam Blaszaka jeszcze na budiwe a bede go potrzebował,

 

czy wiecie gdzie takie coś moge zdobyć? patrzyl;em na rózne strony ale ogolnie sa tak rózne ceny wiec mysle ze jakos tez dajcie znac jakie byly wasze doświadczenia.

 

No i jak ktos chce opchnąc uzywany to ja z chęcia kupie.

 

Ja kupowałem nowy garaż w firmie: http://www.staladam.wk.pl/

Przywieźli i zmontowali za 1300 PLN. Sprawuje się całkiem nieźle.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

 

Witam,

 

Też szukam jakiejś pakamery lub blaszaka. Czy ten Twój blaszak jest "sztywną konstrukcją" ? Czy jest bezpieczny "na włamania" ? Jesteś z niego zadowolony ?

Chętnie posłuchałbym opinii właściciela i użytkownika tym bardziej że sam stoję przed taką decyzją.

 

:roll:

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

 

chcę podłączyć kominek do ogrzewania podłogowego, więc co będzie w lato gdy będe chciał zapalić w kominku tylko tak sobie i nie będzie obiegu wody?

 

jestem dopiero na stanie zerowym ale trzeba myśleć do przodu.

 

a propo cen

nie dajcie się zwariować.

wykorzystałem różnicę cen między dwoma betoniarniami i już sami zaczeli do mnie dzwonić że dadzą taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RENCIA - to nie za bardzo rozumiem - mi dwa tygodnie temu podliczyli i wyszlo 4000pln - skro jak piszesz 920to max to wyglada na to ze łamia prawo?

 

To ja pisalam :)

Moze Cie podlaczali jeszcze wg starych warunkow? Wtedy bylo oplata stala ok. 1000 + 30pln za kazdy metr powyzej 20 (chyba - dokladnej granicy nie pamietam)

A 920 jest magiczna liczba ktora wymienil Pan w gazowni jako koszt przylacza, niezaleznie od jego dlugosci. Czy 2m, czy 200m, powinno byc tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, bardzo mnie zainteresował temat gazu.

Czy 12k to 12.000 PLN ? 2 lata temu pytałem o podłączenie gazu. Wskazali mi 2 alternatywne podłącza, ale dali warunek, żę rura w ziemi MUSI iść po działkach prywatnych. U mnie najbardziej pasowałaby w drodze. Ale gazownia twierdzi, że jak położą asfalt to im się nie opłaca.

 

Tak, to 12000 pln.

A ten asfalt juz lezy? Albo jest w perspektywie pol roku? Gazownia ma pol roku na podlaczenie od momentu podpisania umowy, wiec moze udaloby sie przed asfaltem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

 

chcę podłączyć kominek do ogrzewania podłogowego, więc co będzie w lato gdy będe chciał zapalić w kominku tylko tak sobie i nie będzie obiegu wody?

 

jestem dopiero na stanie zerowym ale trzeba myśleć do przodu.

 

.

 

w lecie nie palisz w takim kominku.

Zamierzasz zastosować mieszacz? Bo do ogrzewania podlogowego potrzebna jest niższa temp. wody.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, bardzo mnie zainteresował temat gazu.

Czy 12k to 12.000 PLN ? 2 lata temu pytałem o podłączenie gazu. Wskazali mi 2 alternatywne podłącza, ale dali warunek, żę rura w ziemi MUSI iść po działkach prywatnych. U mnie najbardziej pasowałaby w drodze. Ale gazownia twierdzi, że jak położą asfalt to im się nie opłaca.

 

Tak, to 12000 pln.

A ten asfalt juz lezy? Albo jest w perspektywie pol roku? Gazownia ma pol roku na podlaczenie od momentu podpisania umowy, wiec moze udaloby sie przed asfaltem?

 

Dzięki MAG !

Lejesz miód na moje serce :D

Czyli gazownia prowadzi instalacje gazowe w drodze ? - to mnie najbardziej interesuje. Jak z nimi rozmawiałem - to robią tylko przez działki prywatne i koniec gadki.

Zanim asfalt się pojawi to jeszcze minie kilka lat. Tak że asfalt nie jest żadnym problemem tylko dobra wola gazowni.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lecie nie palisz w takim kominku.

Zamierzasz zastosować mieszacz? Bo do ogrzewania podlogowego potrzebna jest niższa temp. wody.......

 

no prosze...

...już przypuszczałem że nie wszystko będzie takie proste.

 

muszę się zdecydować co jest ważniejsze...

 

no i ten mieszacz.

 

widzę że trafiłem na głęboki temat..

 

dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mwituszy

Czesc

 

 

HeyBobik napisal

Czyli gazownia prowadzi instalacje gazowe w drodze ?

 

z tego co wiem to gazowania w teranach wiejskich zawsze prowadzi gaz w dzialkach taki podobno przepis wewnetrzy maja.

W miejskich moga ostatecznie miec to w chodniku ale nigdy w drodze.

 

podobno kwestia bezpieczenstwa.

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RENCIA - to nie za bardzo rozumiem - mi dwa tygodnie temu podliczyli i wyszlo 4000pln - skro jak piszesz 920to max to wyglada na to ze łamia prawo?

 

To ja pisalam :)

Moze Cie podlaczali jeszcze wg starych warunkow? Wtedy bylo oplata stala ok. 1000 + 30pln za kazdy metr powyzej 20 (chyba - dokladnej granicy nie pamietam)

A 920 jest magiczna liczba ktora wymienil Pan w gazowni jako koszt przylacza, niezaleznie od jego dlugosci. Czy 2m, czy 200m, powinno byc tak samo.

 

 

ups :oops: - M@g wybacz pomyłkę

no warunki mialem wydane rok temu i kurcze wyglada na to ze mnie zrobili na szaro :evil: nikt nawet nie wspomniał słowem ze moge wystapic o nowe warunki i wówczas oszczędzę 3k...

teraz juz pewnie za późno bo umowa popisana ale zadzwonie i zapytam.

 

dzieki za wyjasnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc grupo,

 

Rozpoczecie mojej budowy, nadchodzi wiekimi krokami a tu nie mam Blaszaka jeszcze na budiwe a bede go potrzebował,

 

czy wiecie gdzie takie coś moge zdobyć? patrzyl;em na rózne strony ale ogolnie sa tak rózne ceny wiec mysle ze jakos tez dajcie znac jakie byly wasze doświadczenia.

 

No i jak ktos chce opchnąc uzywany to ja z chęcia kupie.

 

Ja kupowałem nowy garaż w firmie: http://www.staladam.wk.pl/

Przywieźli i zmontowali za 1300 PLN. Sprawuje się całkiem nieźle.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

 

Witam,

 

Też szukam jakiejś pakamery lub blaszaka. Czy ten Twój blaszak jest "sztywną konstrukcją" ? Czy jest bezpieczny "na włamania" ? Jesteś z niego zadowolony ?

Chętnie posłuchałbym opinii właściciela i użytkownika tym bardziej że sam stoję przed taką decyzją.

 

:roll:

 

Pozdrowionka

 

Hmm... Co do jego sztywności to byłbym ostrożny. Już raz go rozbierałem żeby go przenieść w inne miejsce i wg mnie po drugim rozłożeniu może być już problem z ponownym montażem. Konstrukcja jest z cienkich kątowników spawanych miejscami. Generalnie jednak jestem z niego zadowolony. Jak ustawisz go dobrze to można oprzeć o ścianę sporo rzeczy i się nie zdeformuje. Co do bezpieczeństwa na włamania - standardowo ma zamek-zasuwę i 2 zaczepy na kłódkę - więc całkiem sporo. Jednak dla chcącego się włamać wystarczą dobre nożyce do blachy i wejdą z każdej strony (blacha również nie jest za gruba) :D

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam GK!!!

 

No to z innej beczki - jeszcze raz kolejny rzucam temat organizacji spotkania GK - proponuję moją działkę z budową w trakcie na miejsce i termin 16.06.2007.

Reszta niech się martwi o jadło i napitek!!!!

 

Macie dwa tygodnie na zastanowienie i rezerwację terminu.

Zgłoszenia oczywiście na tym forum.

 

Pozdrowionka - o właśnie słucham w radiu "...w życiu piękne są tylko chwile.....dlatego czasem warto żyć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups :oops: - M@g wybacz pomyłkę

no warunki mialem wydane rok temu i kurcze wyglada na to ze mnie zrobili na szaro :evil: nikt nawet nie wspomniał słowem ze moge wystapic o nowe warunki i wówczas oszczędzę 3k...

teraz juz pewnie za późno bo umowa popisana ale zadzwonie i zapytam.

 

Nic sie nie stalo :)

A z wystepowaniem o nowe warunki to zawsze jest ryzyko - bo co jesli gazownia, w drodze rewanzu, powie ze gazu nie przylaczy? Stare warunki pewnie straca waznosc i trzeba by ciagnac przylacze na wlasny koszt :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam GK!!!

 

No to z innej beczki - jeszcze raz kolejny rzucam temat organizacji spotkania GK - proponuję moją działkę z budową w trakcie na miejsce i termin 16.06.2007.

Reszta niech się martwi o jadło i napitek!!!!

 

Macie dwa tygodnie na zastanowienie i rezerwację terminu.

Zgłoszenia oczywiście na tym forum.

 

Pozdrowionka - o właśnie słucham w radiu "...w życiu piękne są tylko chwile.....dlatego czasem warto żyć"

 

Ja się zapisuję od razu. Mam też pytanie: czy mogę wziąć grzecznego psa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...