Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

He he ale ze mnie ciapa, tak patrzyłem na te Twoje fundamenty i wcale mnie nie zastanowiło po co ściana w garażu na dwa samochody :oops: bo to chyba garaż z przodu. Znaczy wymiary domków mamy całkiem podobne bo mój to po zewn. 9,68x8,78 i żona jak zobaczyła zabite przez geodetę paliki i wykopy to zastanawia się, gdzie tam w ogóle się zmieści choćby stół i ze dwa łóżka, nie mówiąc o całej reszcie :o . Ale za to w zimie mam nadzieje nasze domki odpłacą nam niewygórowanymi kosztami ogrzewania :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Słoneczko, Ty też jesteś ograniczona tą głębokością domu - 9,5m? Czy po prostu tak wam wyszło?

 

Takie jest ograniczenie w warunkach zabudowy i dlatego trzeba było robić projekt indywidualny, bo wszystkie gotowe bliźniaki są dużo głębsze.

 

He he ale ze mnie ciapa, tak patrzyłem na te Twoje fundamenty i wcale mnie nie zastanowiło po co ściana w garażu na dwa samochody :oops: bo to chyba garaż z przodu.

 

Ano nie garaż ;) To jest weranda, w której będą schody dla każdej połówki domu (wejścia z boków). To taki wybieg, bo weranda nie dolicza się do tej wymaganej szerokości 9,5 m :)

 

A wyciągając schody z domu, oszczędzamy miejsce wewnątrz :)

 

Na razie nie ma garażu, bo działka jest wąska. Ma tylko 25 m szerokości, ale pomyślimy nad drewnianą wiatą, aby zgrała się ze stylem ranczerskim naszego bliźniaczka :)

 

Może coś w tym stylu?

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/wiata.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rencia,

 

a u Migasa byłaś to - Wieliczka i okolice . Ja mam od nich bramę garażową juz 3 lata i jest ok. W ZAKOPIANCE mają przedstawiciela - można utargować coś . Zewnętrzne robiliśmy wg. własnego projektu w ( średnia półka cenowa ale b.solidnie zrobione) Hucie jak Zbyszek P, wewnętrzne u Zająca w Skrzydlnej k/Szczyrzyca (też własny projekt). Ale namiary muszę poszukać 8) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rencia,

dziekujemy za pomysł zorganizowania spotkania, czy godzina jest już ustalona, bardzo chętnie spotkalibyśmy się, ale nie ukrywam, że mamy już umówioną jedną uroczystość, ale może da się to jakoś pogodzić, chyba, że wcześniej wykończy mnie przyłącz wodociągowa, prezes kółek rolniczych stwierdził, że się nie da, potem, że da, ale sąsiedzi stwierdzili, że oni to sami robili, no więc my musimy teraz też coś zapłacić, właśnie zadałam pytanie ile?, ale jeszcze muszą to przeliczyć, juz mi sie odechciało budowy. Na marginesie bramy Migasa Są BARDZO WYTRZYMAłE, U nas w bloku są i psuja się wtedy tylko, kiedy ktoś z niewiadomych przyczyn wjedzie w nie samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących,

 

stawiam 1 kroki w temacie budownictwa i niestety im więcej czytam tym mniej wiem.

 

Jestem na etapie projektowania domu i rozstrzygam, wydaje mi się, najbardziej zasadnicze kwestie, np:

 

- wentylacja mechaniczna

 

Czy ktoś w Krakowie i okolicach posiada lub ma w planach wentylację mechaniczną (z opcją: rekuperator lub/i GWC)?? i może podzielić się doświadczeniami?

 

na ile oszczędności na kominach i innych nawietrznikach rekompensują koszty takiej wentylacji?

 

czy ktoś rozważał zrobienie went mechanicznej i zrezygnował? jeśli tak, to dlaczego?

 

- Gruntowy Wymiennik Ciepła

 

Ma ktoś w okolicach Krakowa? można podjechać, zobaczyć, pogadać?

 

Będę WDZIĘCZNY za wszystkie opinie i komentarze

 

p.s. specjalnie nie piszę na forach dotyczących tych tematów, gdyż tam ciężko odróżnić tych co takie rozwiązania posiadają i piszą obiektywnie od lobbystów i dostawców (wykonawców)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...