Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

no to może jeszcze jedno pytanie

Chciałem się zapytać Szanownych Forumowiczów jak rozwiązali sprawę przyłącza wody.

Jeśli możecie napisać to napiszcie ile to kosztowało i kto Wam je robił.

Z tego co wstępnie się orientowałem to firmy chyba oszalały bo chcą 100 - 150 zł/mb. Wydaje mi się że jest to nonsens zwłaszcza że mam około 70m odległości od wody pod mój dom.

Czy to aż, tyle kosztuje ? Czy może wołają tyle bo nie mają konkurencji i robią sobie co chcą (ponoć muszą mieć koncesję z wodociągów za którą płacą)?

Czy może spotkał się ktoś z tym żeby samemu wykopać dołek kupić wąż i zaworki wodomierze i inne pierdołki i tylko wziąść kogoś kto ma uprawnienia do tego? Czy może znacie kogoś kto by to zrobił tak znaczy ja sobie wykopię i przygotuję wszystko a gosć zrobi swoje. (kolega jak powiedział żeby mu tak podłączyli to powiedzieli mu że albo płaci 100-150zł/mb (w zależności od wykonawcy) albo wogóle)

pozdrawiam

Łukasz

 

z wodą jestem na bieżąco, gdyż wode podłączyłem raptem 3 tygodnie temu

firma polecona z wodociągów...za metr wzięli 60zł plus studzienka, plus wpięcie się do sieci: razem za 180m odległości wyszło 13tyś, niestety :(

dodam że gmina Zabierzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem się przypomnieć w sprawie kierownika...

 

z góry dziekuję...

 

 

 

Dobry wieczór,

 

Czy ktoś z Państwa mógłby polecić sprawdzonego i kompetentnego kierownika budowy?

Użyłem "szukaj" ale chyba nie za bardzo się przyłożyłem, bo nie mam wyników...

Najlepiej jeżeli byłaby to osoba z szeroko rozumianych okolic Krzeszowic - Jerzmanowic - Wielkiej Wsi, bo cena za usługę znacznie wzrasta jak "pół dnia trzeba stracić na przejazd przez Kraków"...

 

Mam nadzieję że "grupa krakowska" to odpowiednie miejsce na takie pytanie.

Z góry serdecznie dziękuję...

 

porsenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również jakiś czas temu pytałem o kierownika i dano mi tylko namiary na tego gościa....a także chciałem kogoś z polecenia

na szczęście innymi kanałami udało mi się zdobyć kontakt...troche mnie tylko dziwi że nikt nie jest w stanie nikogo polecić..czyżby wszyscy budowali bez kierownika?? :wink:

jak chcesz zapytam tego mojego czy ma jeszcze wolne moce przerobowe.

Dziękuję, widziałem...

 

Miałem po prostu nadzieję na gościa z "Waszym certyfikatem"

 

pozdrawiam,

 

porsenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Muszę odsprzedać moje drewno opałowe z pewnych względów. Posiadam 12mp (8,7m3) drewna bukowego na składzie w lesie w okolicy Czernej. Posiadam również namiary na firmę, która to potnie i przewiezie w pobliski rejon. Firma jest wstępnie umówiona na sobotę 30.06. Cena 110 brutto za mp + koszt pocięcia i transportu kształtujacy się w zalezności jak chce się pociąć i dokąd zawieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majeczko możesz rzucić cenami i pokazać ten kamień???? :D

 

ceny sie zmieniają, a roboty wykonywalismy już jakiś czas temu.

 

Należy nas odwiedzić i pooglądać. kawe wypić i tam-takie-podobne :wink:

 

My mamy taras z desek modrzewiowych

 

http://majkagw.photosite.com/~photos/tn/1950_348.ts1162899198000.jpg

 

własnie jesteśmy na etapie robienia schodów i poręczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echo: Majka, ale jesteś ;)

 

Nie da rady na razie. Każdziutką wolną chwilę spędzamy na budowie (którą widzę z okna) i spieszymy się z wykopami, z chowaniem rury pod deszczówkę, ze splantowaniem i utwardzeniem terenu, przemieszczaniem drzewek... A że mężusia tak ta budowa raduje, wszystkie te prace robimy sami, tzn. On 99%, my resztę ;)

 

I czekamy na godzinę ZERO :)

 

15 lipca wchodzi ekipa, a do tego czasu przyjedzie 80 :o palet bloczków, dachówka, więźba, sztachety (modrzewiowe :p) na płot, a za kilka dni brama wjazdowa.

 

No to zlitujesz się nade mną i opiszesz taras, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic już nie pamiętam.Skleroza z zapracowania. :roll:

 

Taras mamy zrobiony na kamiennych słupach. Słupy maja normalny fundament, nastepnie sa kształtki betonowe, które zostały zalane betonem. Na to zostały połozone belki, poczymże belki poprzeczne

http://majkagw.photosite.com/~photos/tn/1949_348.ts1162899178000.jpg

 

deski modrzewiowe były kupione w tartaku, przejechane heblarką przez stolarza, malowane drewnochronem 3 razy. Słupy wpowyżej dech sa murowane z cegieł.

Wszystko oblozone kamieniem, tym samym co dom.

Teraz robimy barierki, będa cudne. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wodą jestem na bieżąco, gdyż wode podłączyłem raptem 3 tygodnie temu

firma polecona z wodociągów...za metr wzięli 60zł plus studzienka, plus wpięcie się do sieci: razem za 180m odległości wyszło 13tyś, niestety :(

dodam że gmina Zabierzów

 

a mozesz podeslac namiary na te firme na priv ?

 

z gory dzieki

i jeszcze - ta cena z materialem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również jakiś czas temu pytałem o kierownika i dano mi tylko namiary na tego gościa....a także chciałem kogoś z polecenia

na szczęście innymi kanałami udało mi się zdobyć kontakt...troche mnie tylko dziwi że nikt nie jest w stanie nikogo polecić..czyżby wszyscy budowali bez kierownika?? :wink:

jak chcesz zapytam tego mojego czy ma jeszcze wolne moce przerobowe.

Dziękuję, widziałem...

 

Miałem po prostu nadzieję na gościa z "Waszym certyfikatem"

 

pozdrawiam,

 

porsenna

 

 

Pewnie że chcę - jeżeli tylko byłeś zadowolony...

Jeszcze raz bardzo dziękuję!

 

porsenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...