Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Mariku ,skorzystaliśmy z usług poleconej projektantki,za co jeszcze raz dziękuję :D

Projekt zjazdu wykonała szybko, a nawet złożyła go w gminie. Kosztowało nas to 600 zł + opłata 82 zł do gminnej kasy :o Była zdziwiona bo nie kazda gmina pobiera takie popłaty.

 

 

Czy ja też moge poprosić o namiary? Potrzebuje zjazd a mój "drogowiec" zlecenie wziął a do roboty się nie kwapi ( 1-miesiąc i brak perspektyw :evil: )

 

I ja poprosze namiary :-)

widze ze pani będzie miała ręce pełne roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariku ,skorzystaliśmy z usług poleconej projektantki,za co jeszcze raz dziękuję :D

Projekt zjazdu wykonała szybko ,a nawet złożyła go w gminie. Kosztowało nas to 600 zł + opłata 82 zł do gminnej kasy :o Była zdziwiona bo nie kazda gmina pobiera takie popłaty.

Mariku - ja też poproszę o ten namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie, ile was kosztowała instalacji elektryczna, nam elektryk mówi 13 tys. z materiałem (bez względu na ilość tzw punktów, bezpuszkowo, oswietlenie, gniazdka, tv,telefon,internet, domofon, glosniki) dom 200m2(w tym garaż)

wiem, jest na ten temat osobny wątek ale interesują mnie warunki (pod)krakowskie :)

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 120 punktów, puszki, kable i obudowa skrzynki do tego kable do domofonu i sterowanie bramy wjazdowej. Koszt netto 5500zł. Do tego osprzęt skrzynki ale to dopiero po tynkach.

Za tv, kino domowe, kable do czujek, dodatkowe zasilanie zmywarki oraz wyprowadzenie oświetlenia terenu dodatkowe 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) :) :)

Nasza ekipa planuje w piątek wylewać strop.Czekaliśmy na ten etap a teraz się martwię z powodu wysokich temperatur.Czy nie popęka? Jak sądzicie, może lepiej przeczekać te upały?

 

nie powinien, jeżeli będziecie odpowiednio pielęgnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka napisała

bietka9 napisał:

Witam

Nasza ekipa planuje w piątek wylewać strop.Czekaliśmy na ten etap a teraz się martwię z powodu wysokich temperatur.Czy nie popęka? Jak sądzicie, może lepiej przeczekać te upały?

 

 

nie powinien, jeżeli będziecie odpowiednio pielęgnować.

 

 

Jeżeli wyleją strop w piątek pod wieczór, to może na noc ustawić na nim zraszacze ogrodowe ? Podobno można jeszcze przykrywać folią lub matami ? Ale jeżeli się polewa ,to kiedy przykrywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka napisała

bietka9 napisał:

Witam

Nasza ekipa planuje w piątek wylewać strop.Czekaliśmy na ten etap a teraz się martwię z powodu wysokich temperatur.Czy nie popęka? Jak sądzicie, może lepiej przeczekać te upały?

 

 

nie powinien, jeżeli będziecie odpowiednio pielęgnować.

 

 

Jeżeli wyleją strop w piątek pod wieczór, to może na noc ustawić na nim zraszacze ogrodowe ? Podobno można jeszcze przykrywać folią lub matami ? Ale jeżeli się polewa ,to kiedy przykrywać?

 

zraszacze na noc dobra sprawa. Przykrycie przy takim upale w dzień nie duzo da. W dzień lac non stop :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka napisała

 

zraszacze na noc dobra sprawa. Przykrycie przy takim upale w dzień nie duzo da. W dzień lac non stop

 

Przypuszczam,że jeżeli moi fachowcy wyleją ten strop tak jak planują wieczorem w piątek, to po wylaniu zostawią nas z problemem - pojadą do domu (górale) - nie będą na budowie dzień i noc.

Czyli ustawić na noc zraszacze a od rana polewać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie, ile was kosztowała instalacji elektryczna, nam elektryk mówi 13 tys. z materiałem (bez względu na ilość tzw punktów, bezpuszkowo, oswietlenie, gniazdka, tv,telefon,internet, domofon, glosniki) dom 200m2(w tym garaż)

wiem, jest na ten temat osobny wątek ale interesują mnie warunki (pod)krakowskie :)

 

pozdrawiam

m.

 

Materiał mój - sama robocizna 3500 bez względu na ilość punktów.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że polewać to raczej wieczorem i wczesnie rano max do 8:00.

U mnie zalali stop w sobote popołudniu. Kazali polać koło 20:00 a i tak pojawiły sie w przeciągu tych kilku godzin małe pęknięcia mimo, że beton był jeszcze miękki (więc to jest chyba wina betonu a nie pielelęgnacji).

Ja polewam codziennie rano i koł 8-9 wieczorem. Na razie jest ok, więcej peknięć się nie pojawiło.

 

Jak pech to pech, tydzień wcześniej lało (niebyłoby potrzeby podlewać) a od poniedziałku podobno znowu ochłodznie i deszcze :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...