Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam prośbę do FORUMOWICZÓW, może brał ktoś ostatnio kredyt i napisałby mi na Priva jakie warunki dostał bo rozglądam się sam i mam mętlik w głowie.

Może ktoś korzystał z doradztwa firmy NOTUS ?? tam też mam zamiar podejść.

Rozglądam się za mBankiem (marża 0,9%+Wibor), ale tam wymagają wykonanie operatu przez rzeczoznawcę, a w związku z tym może ktoś zna rzeczoznawcę który zrobi to dobrze ?

pozdrawiam

Łukasz

 

A nie zastanawiałeś się nad kredytem z dopłatami?

Co do mBanku - gdzieś przeczytałem, że u nich marża nie jest stała, tylko może być zmieniona decyzją zarządu, co w moich oczach całkowicie dyskredytuje :-) taki kredyt :-D

Ale ja z natury ostrożny jestem...

marża jest stała w mBanku i mi zaproponowano 0,9% jak tylko kupię miesięcznik Ładny Dom i zarejestruję się za pomocą kuponu który tam drukują.

 

a co do kredytów z dopłatami to potrzeba full papierków ponoć dodatkowych a poza tym marża jest coś koło 1,7% czyli daje to dużo większe raty do których jest dopłata przez 8 lat.

potem trzeba by rozglądać się za zmianą banku. a przy zmianie banku to jeszcze nie rozeznawałem się jak jest, ale skoro na początku wiadomo jest że większa część raty to część odsetkowa a mniejsza kapitałowa i tak dla raty 1 200 zł jest jakieś 260zł część kapitałowa a reszta czyli ponad 900zł to część odsetkowa to po 8 latach nawet z dopłatą i tak mamy niedużo spłacone tej części kapitałowej.

dodatkowo są tam ponoć jakieś opłaty większe jeśli by się wcześniej chciało nadpłacać kredyt i jeszcze inne bajery pewnie napisane drobnym drukiem.

 

tak czy inaczej nie przekreślam kredytu z dopłatami pójdę w tym tygodniu do Notusa to popytam o zwykły kredyt a potem jeszcze do pko bp i pekao sa i popytam o takie zwykłe i te z dopłatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Przeszłam, chyba przez wszystkie, liczące się banki i zdecydowanie moimi faworytami są:

 

Deutche Bank (zdecydowanie mój faworyt pod warunkiem, że kredytobiorcy nie przekroczyli 40stki)

BPH (jeżeli ktoś nie planuje spłacić go wcześniej)

Ge Money Bank (tutaj ostatecznie wezmę kredyt)

Millenium (jeżeli się komuś nie śpieszy za bardzo to jest super)

i jeszcze ewentualnie:

ING Bank Śląski

Nordea

 

Przy porównywaniu ofert przeliczyłam wszystkie do tej samej sumy, na taką samą ilość lat oraz doliczyłam do raty wszystkie dodatkowe opłaty, które są naliczane w danym banku (takie jak: ubezpieczenia, wyceny itp.)

 

Wszystkie pozostałe brzmią super w ofertach ale przy bliższym poznaniu znacząco tracą... a niektóre mają wręcz absurdalne warunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze ofertę Kredyt Banku. Dla nas jest najlepszy :)

a możesz troszkę rozwinąć co oznacza "dla nas jest najlepszy", możesz podać jakie warunki dla Ciebie przedstawili ?

mi zależy na takim kredycie, żeby nie trzeba było przedstawiać faktur i to jest warunek konieczny, a reszta to dobre warunki finansowe kredytu czyli niska marża, brak prowizji, małe opłaty dodatkowe, no i szybkie otrzymywanie kolejnych transz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż wybierał bank, a ja mam do niego pełne zaufanie ;)

 

Możesz wejść na stronę Kredyt Banku, albo zadzwonić i sam o wszystko wypytać.

wolałbym mieć porównanie do Waszych warunków, wtedy będe wiedział czy jeszcze coś moge wyciągnąć od nich czy nie. jak możesz to podeslij na priva warunki jakie dostaliście w KB. z góry dziękuję (choć domek w dolince ma być)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałam wcześniej przeszłam przez wszystkie liczące się na rynku w tym Kredyt Bank.

Kredyt Bank byłby OK, gdyby nie to, że

 

- mają baaardzo ciekawy sposób liczenia wartości działki, tzn. interesuje ich wyłącznie cena z aktu notarialnego. O ile w przypadku świeżo kupionej działki nie ma to znaczenia to w przypadku działki kupionej choćby 5 lat temu wychodzi śmiesznie. Co ciekawe jeżeli tą samą działkę otrzymalibyśmy od rodziców to wtedy liczą jej faktyczną wartość.

 

- trzeba zrobić operat szacunkowy przyszłej wartości domu - oczywiście na swój koszt i to przed decyzją - całkiem spore ryzyko (ok. 900 PLN)

 

- wysokość raty też nie rewelacyjna (po uwzględnieniu wszystkich kosztów oczywiście)

 

Ibryndal

Z tego co piszesz to dla Ciebie idealny byłby Deutche Bank (jeżeli nie przekroczyłeś 40stki) i ewentualnie Ge Money Bank. Obydwa spełniają wszystkie Twoje wymagania a co więcej działają szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałam wcześniej przeszłam przez wszystkie liczące się na rynku w tym Kredyt Bank.

Kredyt Bank byłby OK, gdyby nie to, że

- mają baaardzo ciekawy sposób liczenia wartości działki, tzn. interesuje ich wyłącznie cena z aktu notarialnego.

- trzeba zrobić operat szacunkowy przyszłej wartości domu - oczywiście na swój koszt i to przed decyzją - całkiem spore ryzyko (ok. 900 PLN)

- wysokość raty też nie rewelacyjna (po uwzględnieniu wszystkich kosztów oczywiście)

Ibryndal

Z tego co piszesz to dla Ciebie idealny byłby Deutche Bank (jeżeli nie przekroczyłeś 40stki) i ewentualnie Ge Money Bank. Obydwa spełniają wszystkie Twoje wymagania a co więcej działają szybko.

a możesz choć w skrócie napisać dlaczego deutsche byłoby najlepszym rozwiązaniem i ge money ? mam 29 lat więc ten warunek 40-stki w deutsche spełniam. aż takie dobre warunki dają ?

a operat i tak jeśli coś to do mBanku muszę zrobićk. więc jeśli go zrobię to mogę uderzyć po warunki do kilku banków żeby go wykorzystać maksymalnie (nie wiem tylko czy jak zrobię kopię to będą to respektowali)

acha za mBankiem przemawia jeszcze bilansowanie odsetek środkami, które są na koncie.

 

Mnie w ING zaproponowano WIBOR 6M + marża 0,8%

Jedyne koszty to operat szacunkowy (900pln) - reszta bez prowizji i opłat, spłacanie bez opłat w dowolnym momencie

czas czekania na decyzje 1tydzień (standartowo 2)

No i jeszcze minimum 20% wkładu wlasnego (działka się liczy do wkładu)

operat tak jak pisałem wyżej będę miał ale co oni w ING ,żadnych opłat nie chcą żadnego ubezpieczenia ani takich tam hmmm, może i tam pójdę się rozeznać a co mi szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!!!

 

Mamy potrzebę sprawnego załatwienia pozwolenia na budowę. Wyszperałem cos z forum i aktualnie dysponuję trzema adresami pod które mam zamiar się skierować choć szukanie nie było łatwe.

Może ktoś z Was załatwiał całą procedurę że tak powiem od "a" do "z" w krakowskich urzędach? Może znacie sprawdzone biura (osoby) które fachowo, profesjonalnie i co ważne SZYBKO podejmują temat i załatwią procedurę. Będę wdzięczny za informacje które otrzymam od Was i opublikujecie je na stronach forum lub prześlecie mi jako prywatną wiadomość. Z góry dziękuję za pomoc.

Piotr

 

No i mam, ale tym jak to się skończy napiszę niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ING, to 0.5% ubezpieczenia jeszcze do momentu założenia hipoteki, ale hipoteke można założyć n samą działkę jeszcze przed pierwszą transzą, więc nie pisałem o tym, bo to ma niewielkie znaczenie

no to rzeczywiście małe opłaty w tym ING, a marża 0,8% też OK, a dla jakiego kredytu była tak marża ?

Dzisiaj idę do notusa i zobaczę jaką ewentualnie ofertę będą mieli dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo Krakowska ja z innej beczki: gdzie kupowaliście stal i w jakich cenach i druga sprawa gdzie w Krakowie można tanio kupić klinkier na kominy? Pomóżcie!!

 

Co do kredytu - my braliśmy w mBanku rzeczywiście prozwzja 0.9 jeśli się kupi Ładny dom i odeśle w opdpowiednie miejsce kupon. Z opłat dodatkowych to na pewno dużym obciązeniem jest obowiązkowe ubezpieczenie domu od wartości którą wskazuje sie w kosztorysie jako wartość końcową. Płatne z góry za dwa lata! my wzieliśmy kredyt na kwotę wynikającą z naszej zdolności kredytowej + w mBanku (nie wiem jak w innych) można dobrać jakąś tam kwotę na tzw opłaty okołokredytowe i z tej wlaśnie puli ściągają ubezpieczenie. Plusem w ofercie mBanku dla nas było to że wypłatu kolejnych transz następuja po rozliczemiu wcześniejszych etapów tylko na podstawie zdjęć i wpisów do Dziennika. Aha n i operat szacunkowy konieczny ale to chyba wszedzie. My płaciliśmy ok 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja jeszcze z innej beczki. Mój domek stoi w stanie surowym otwartym i wg planu jaki sobie ustaliliśmy powinniśmy teraz odkopać fundamenty [były lane w ziemię bez szalunku], aby je zaizolować, ocieplić itd. Warstwa, w której zostały wykonane fundamenty to twarda, zbita glina. Chcąc przygotować się do tej jakże ważnej operacji zacząłem czytać porady na różnych forach w necie. Okazało się, że zbyt dużo informacji jest niewskazane! Jedni piszą: odkopać, izolować, ocieplić. Inni: nie ruszać, bo glina wzruszona ma tendencje do rozmywania i będzie kłopot. Mój kierbud twierdzi: odkopać tylko 50-60 cm i do tej głębokości ocieplić styrodurem.

Ponieważ na Forum Krakowskim znalazłem już niejedną dobrą, radę liczę na Was, pozdrawiam.

Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kredytu - my braliśmy w mBanku rzeczywiście prozwzja 0.9 jeśli się kupi Ładny dom i odeśle w odpowiednie miejsce kupon. Z opłat dodatkowych to na pewno dużym obciążeniem jest obowiązkowe ubezpieczenie domu od wartości którą wskazuje sie w kosztorysie jako wartość końcową. Płatne z góry za dwa lata!. Plusem w ofercie mBanku dla nas było to że wypłatu kolejnych transz następuja po rozliczemiu wcześniejszych etapów tylko na podstawie zdjęć i wpisów do Dziennika. Aha n i operat szacunkowy konieczny ale to chyba wszedzie. My płaciliśmy ok 700 zł.

a transze po jakim czasie wysyłali od przedstawienia zdjęć ? nie było poślizgów ?

 

nie wiem czy dobrze doczytałem ravik3

nie ma pomyłki w tym że to ubezpieczenie jest od wartości końcowej jaką będzie miał dom ? mi gość mówił że to od wartości kwoty kredytu ? czy on źle mi mówił czy zataił to przedemną ?

Bo wezmę kredytu 200 000 powiedzmy a wartość domu wiadomo że zwiększy się po wybudowaniu go, no chyba że będzie krach w nieruchomościach. ale 1,5% tego ubezpieczenia to jest 3000 a od przyszłej wartości to może być dużo więcej przecież.

acha i jeszcze jedna sprawa kto Wam robił wycenę ? nie było zastrzeżeń z mBanku a jeśli nie to mogę prosić o telefon i adres do tej osoby bo też zrobię sobie, a raczej muszę zrobić ten operat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Widzę że temacik kredytów na tapeci - ja dzisiaj podpisałam umowę z Millenium i kaskę powinnam mieć w piątek na koncie. Warunki mają przystępne - tak jak cała reszta. Generalnie to itak jest tak że jedni każą płacić za wycenę, drudzy mają wyższy procent od udzielenia kredytu , jeszcze inni każą płacić za jeszcze coś innego. Jak dwa miesiące temu robiłam przegląd to w każdym banku generalnie jest tak samo tyle że każdy na czym innym zarabia - a tak to bez różnicy - wymagania , oprocentowania itp - takie same.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Widzę że temacik kredytów na tapeci - ja dzisiaj podpisałam umowę z Millenium i kaskę powinnam mieć w piątek na koncie. Warunki mają przystępne - tak jak cała reszta. Generalnie to itak jest tak że jedni każą płacić za wycenę, drudzy mają wyższy procent od udzielenia kredytu , jeszcze inni każą płacić za jeszcze coś innego. Jak dwa miesiące temu robiłam przegląd to w każdym banku generalnie jest tak samo tyle że każdy na czym innym zarabia - a tak to bez różnicy - wymagania , oprocentowania itp - takie same.

Pozdrowionka

a możesz napisać jakie warunki dostałaś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...