Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Ibryndal pogmatwałam ta jednorazowa skladka dotyczy ubezpieczenie na życie i od niezdolności do pracy orza ryzyzka utraty pracy i liczona jest rzeczywiście od wartości kredytu. Natomisat od wartości końcowej zoobowiązaliśmy sie do ubzpieczenie nieruchomości od ognia i zdarzeń losowych ale to po zakończeniu inwestycji. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Niemniej jednak i tak ta jednorazowa składka ubezp. to w naszym przypadku calkeim okrągla suma (ok 6 tys). Co do terminowości przy wypłacaniu kolejnych transz to własnie jeszcze nie wiemy bo na razie jesteśmy na etapie pierwszym czyli wszystko przed nami:)) My robiliśmy operat w firmire EKSPERTUS pan Piotr Pinkas nr tel. do nich 4116767 lub 601946448. Radziłabym wcześniej w banku zapytać czy maja listę rzeczoznawców z którymi współpracują. żeby się nie okazało że zrobisz operat, którego w banku nie będą respektować.

ZbysioR dzięki za info sprawdzę na pewno. Rencia całkiem niezła oferta w millenium (niska prowizja) u nas też 0 zł za wcześniejszą spłatę przewalutowanie itd a oprocentowanie w zł 5,59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibryndal pogmatwałam ta jednorazowa skladka dotyczy ubezpieczenie na życie i od niezdolności do pracy orza ryzyzka utraty pracy i liczona jest rzeczywiście od wartości kredytu. Natomisat od wartości końcowej zoobowiązaliśmy sie do ubzpieczenie nieruchomości od ognia i zdarzeń losowych ale to po zakończeniu inwestycji. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Niemniej jednak i tak ta jednorazowa składka ubezp. to w naszym przypadku calkeim okrągla suma (ok 6 tys). Co do terminowości przy wypłacaniu kolejnych transz to własnie jeszcze nie wiemy bo na razie jesteśmy na etapie pierwszym czyli wszystko przed nami:)) My robiliśmy operat w firmire EKSPERTUS pan Piotr Pinkas nr tel. do nich 4116767 lub 601946448. Radziłabym wcześniej w banku zapytać czy maja listę rzeczoznawców z którymi współpracują. żeby się nie okazało że zrobisz operat, którego w banku nie będą respektować.

ZbysioR dzięki za info sprawdzę na pewno. Rencia całkiem niezła oferta w millenium (niska prowizja) u nas też 0 zł za wcześniejszą spłatę przewalutowanie itd a oprocentowanie w zł 5,59

dzięki za informację

a co do millenium to słyszałem, że nie wyrabiają się z wypłacaniem transzy, ale nie wiem jak to jest teraz.

Gość w banku odnośnie wyceny powiedział mi, że mogę zrobić gdzie chcę ważne żeby to było zrobione metodą porównawczą bo tak by chcieli. i żeby była wartość przed i po wybudowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banki i tak wyjdą na swoje.

Żeby mieć konkurencyjny kredyt robią zerowe prowizje itd.

A potem dowalają jakimś lipnym ubezpieczeniem, które jest od wszystkiego co złe, a jak przyjdzie co do czego to pewnie w jakiś Ogólnych Warunkach tych ubezpieczeń (oczywiście w jakimś trzecim załączniku do załącznika) jest jakiś zapis, który nasz przypadek wyklucza ...

A ta kasa od ubezpieczyciela pewnie wraca częściowo w jakiejś innej usłudze do banku ...

Trzeba brać pod uwagę jeszcze warunki wypłacenia następnych transz (faktury, czy wizja lokalna na budowie). Słyszałem o gościu, który miał problemy z wzięciem ostatniej transzy bo bank uważał że mało jest zrobione.

Trzeba z głową ustalić wysokość transz. Według mnie najlepiej jest ustalić sobie duże transze. Tak żeby pokryły w całości planowane prace i zakupy materiałów.

Weźmiesz np. transzę 20000 zł, kupisz cegłę, beton, zapłacisz zaliczkę robotnikom i potrzebujesz kupić jeszcze stal a tu kasy nie ma :o

Idziesz do banku po następną a tam jakieś problemy i jesteś ugotowany(a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo Krakowska ja z innej beczki: gdzie kupowaliście stal i w jakich cenach i druga sprawa gdzie w Krakowie można tanio kupić klinkier na kominy? Pomóżcie!!

 

Co do kredytu - my braliśmy w mBanku rzeczywiście prozwzja 0.9 jeśli się kupi Ładny dom i odeśle w opdpowiednie miejsce kupon. Z opłat dodatkowych to na pewno dużym obciązeniem jest obowiązkowe ubezpieczenie domu od wartości którą wskazuje sie w kosztorysie jako wartość końcową. Płatne z góry za dwa lata! my wzieliśmy kredyt na kwotę wynikającą z naszej zdolności kredytowej + w mBanku (nie wiem jak w innych) można dobrać jakąś tam kwotę na tzw opłaty okołokredytowe i z tej wlaśnie puli ściągają ubezpieczenie. Plusem w ofercie mBanku dla nas było to że wypłatu kolejnych transz następuja po rozliczemiu wcześniejszych etapów tylko na podstawie zdjęć i wpisów do Dziennika. Aha n i operat szacunkowy konieczny ale to chyba wszedzie. My płaciliśmy ok 700 zł.

 

Ja kupowałam klinkier w Budmurze na Skośnej 12 -mieli taniej niż na Portowej.

Ale na Portowej większy wybór ,na Skośnej tak jakoś nieprofesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wzięliśmy w PKOBP. Rozważaliśmy również Millenium ale już przy skaładaniu wniosku zaczęli sobie życzyć coraz więcej papierów więc podziękowaliśmy, tym bardziej że potrzebowaliśmy kredyt na cito. W PKO BP czekaliśmy w sumie trzy dni na decyzję, pierwszą trasze dostaliśmy zaraz po doniesieniu złożeniu wpisu w hipotekę (czyli następnego dnia), właśnie dziś załatwialiśmy drugą trnasze (dwa dni wcześniej telefon do Pani w celu umówienia się na termin), dziś podeszliśmy do banku powiedzieliśmy co zrobione, pokazaliśmy zaliczki na materiały,wzięliśmy Panią na budowę i druga transza już uruchomiona. Przy następnej powiedziała żeby jej przesłać zdjęcia na maila. Minusem była jednak prowizja i to że każda transza począwszy od drugiej jest płatna 80 zł za uruchomienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravik3

Grupo Krakowska ja z innej beczki: gdzie kupowaliście stal i w jakich cenach i druga sprawa gdzie w Krakowie można tanio kupić klinkier na kominy? Pomóżcie!!

 

Co do kredytu - my braliśmy w mBanku rzeczywiście prozwzja 0.9 jeśli się kupi Ładny dom i odeśle w opdpowiednie miejsce kupon. Z opłat dodatkowych to na pewno dużym obciązeniem jest obowiązkowe ubezpieczenie domu od wartości którą wskazuje sie w kosztorysie jako wartość końcową. Płatne z góry za dwa lata! my wzieliśmy kredyt na kwotę wynikającą z naszej zdolności kredytowej + w mBanku (nie wiem jak w innych) można dobrać jakąś tam kwotę na tzw opłaty okołokredytowe i z tej wlaśnie puli ściągają ubezpieczenie. Plusem w ofercie mBanku dla nas było to że wypłatu kolejnych transz następuja po rozliczemiu wcześniejszych etapów tylko na podstawie zdjęć i wpisów do Dziennika. Aha n i operat szacunkowy konieczny ale to chyba wszedzie. My płaciliśmy ok 700 zł.

 

 

Co do stali najl;epsza cenę znalazłam w Metalbudzie na Brzeskiej 9- jak się koło Janosika skręca na Niepołomice to po lewej stronie. Kupowałam tydzień temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Jeśli chodzi o Millenium to fakt że papierologii wymagają nie wiadomo ile i co chwilę coś innego. Zgadza się załatwienie kredytu w moim przypadku trwało 1,5 miesiąca (długo- miałam nadzieję że potrwa ze dwa tygodnie).

Mają jednak plusy - zresztą jak każdy bank przy udzielaniu kredytów ma plusy i minusy - idealnego nie ma. Ja wybrałam Millenium bo zawiodłam się na BPH-u.

BPH w którym jestem klientką od przeszło 10 lat - brałam u nich już jeden kredyt - spłaciłam po trzech latach bez żadnego ale i oni odmówili mi udzielenia kredytu bo maja druga połowa zmieniła pracę i pierwszy okres zatrudnienia miała pół roku umowy zlecenia a jak podpisał umowę na czas nieokreślony to musiałby udokumentować przynajmniej jednomiesięczne zatrudnienie. Więc podziękowałam za współpracę. Pech chciał że czasowo nie było jak tego zrobić .

 

Reasumując i Zbysio R i OGC macie rację - każdy bank rzeźbi jak może - i każdy musi na czymś zarobić.

No cóż w takim chol.....nym kraju żyjemy że w sumie te kredyty nadal są droższe w porównaniu z UE.

 

Pozdrowionka - ale się napisałam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba z głową ustalić wysokość transz. Według mnie najlepiej jest ustalić sobie duże transze. Tak żeby pokryły w całości planowane prace i zakupy materiałów.

Weźmiesz np. transzę 20000 zł, kupisz cegłę, beton, zapłacisz zaliczkę robotnikom i potrzebujesz kupić jeszcze stal a tu kasy nie ma :o

Idziesz do banku po następną a tam jakieś problemy i jesteś ugotowany(a).

 

Święta racja!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merit dzięki za info przejadę się na skośną i na portową. Skoro juz jesteś po zakupach to może masz już wiedzę czy na kominy cegła pełna jest konieczna czy może być dziurawka? Bo u mnie jakoś tak zdania sa podzielone... Jedni mówią że musi być pełna inni że niekoniecznie. I bądź tu mądry!

krk woman dzisiaj właśnie jadę do Niepołomic więc podjadę i zobaczę. Chociaz nie ukrywam że dzwoniłam na Centralną po informacji od ZbysioR i chyba wygrywają cenowo, chociaż nie maja transportu własnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na kominy cegła pełna jest konieczna czy może być dziurawka?

Wydaje mi się, że powinna być pełna. Rozmawiałem z kominiarzem, czytałem Muratory, czytałem opinie na forum i wszędzie mówią o możliwości szybkiego niszczenia się i przeciekania komina z dziurawki (oczywiście mówię o tej części klinkierowej na zewnątrz bo w środku domu to już na 100% pełna cegła).

Woda zawsze znajdzie drogę. A taka dziurawka jest dla niej zaproszeniem do tańca.

Niektórzy na tym oszczędzają. Ja chyba nie będę.

Nie chcę za 3 lata wychodzić na dach i poprawiać komin ani też ściągać grzyba ze ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Krakowską.

Ja po prośbie. :oops:

Przepraszam, że nie w temacie budowlanym :oops: :wink:

 

Szukam pokoju do wynajęcia dla mojej córki / studentki najlepiej w okolicy Kazimierza, lub w miejscu skąd byłby prosty dojazd na Kazimierz.

Byłoby wskzane, żeby dzieliła pokój z innymi studiującymi.

 

 

pozdrawiam

 

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Krakowską.

Ja po prośbie. :oops:

Przepraszam, że nie w temacie budowlanym :oops: :wink:

 

Szukam pokoju do wynajęcia dla mojej córki / studentki najlepiej w okolicy Kazimierza, lub w miejscu skąd byłby prosty dojazd na Kazimierz.

Byłoby wskzane, żeby dzieliła pokój z innymi studiującymi.

 

 

pozdrawiam

 

Edzia

 

Edziu,

Najwięcej ofert znajdziecie w Stubie na ul. św Anny - od miejsc w pokoju do mieszkań kilkupokojowych. Mozna tam kupić zestawienie ofert za kilka złotych - tyle ze lepiej jest przez tydzień co rano zapolować na świeże oferty:)

Sam korzystałem jako student i to bardzo fajna instytucja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...