Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Piasek skąd i jakie są ceny. I ile placilliście za beton B-20 Cena aktualna w krakbecie 310 :o . Czy to możliwe:)

Jak to jest cena brutto to możliwe. Ja płaciłem ostatnio w Marszowicach 250 netto czyli jakieś 305 brutto.

Co do piachu to mam takiego gościa 604575977, który mi wozi.

Ostatnio brałem wywrotkę piachu zasypowego (około 10 m3). Zapłaciłem 370 zł bez faktury.

Facet pewnie wychodzi na tym dobrze bo nawet nie wiem czy rzeczywiście przywozi te 10 m3.

Podzwoń, porównaj ceny - może coś trafisz fajniejszego - to się wtedy pochwal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

My wzielismy kredyt w MBanku w czerwcu, nie mielismy zadnych problemow. Decyzja byla wydana w 5 dni od zlozenia wniosku z dokumentami. Doradca kredytowy byl kompetentny, umial doradzic.

Porownywalismy 4 oferty. MBank jest bardzo elastyczny, np. Fortis Bank chce wyplacac w 10 transzach i na 80% trzeba miec faktury, przed kazda transza musi przyjechac na koszt inwestora przedstawiciel z banku aby zobaczyc postepy.

W MBanku mamy 2 transze, wystarcza tylko zdjecia do udokumentowania postepow prac. Nie potrzeba faktur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow - dawno nie bylo tu takiej dyskusji o kredytach. ALe to dobrze, bo ludzie ktorzy dopiero o nie sie staraja beda wiedzieli na co zwrocic uwage, a przede wszystkim beda zdawali sobie sprawe z tego ze nie zalatwia sie tego od reki i trzeba wszystkiego pilnowac. Ja po tym, jak poprzez Open finance zlozylem wnioski do 3 banków (mbank, millenium i fortis), po procesowaniu moich wniosków 3-5 tygodni, dolaczaniu kolejnych, wczesniej niepotrzebnych dokumentów wkurzylem sie i udalo mi sie zalatwic kredyt na bardzo dobrych warunkachw innym banku. Także wszystkim "walczacym" zycze wytrwalosci....to dopiero poczatek szlaku budowania:)

 

A teraz troche prywaty: CZY KTOŚ POLECI MI SPRAWDZONE MIEJSCE GDZIE MOŻNA KUPIĆ BRAMĘ GARAŻOWĄ (zależy mi na dużym wyborze, fachowości i oczywiscie cenie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilismy brame garazowa Normstahl na ul. Armii Krakow 1.

Pan jest przedstawicielem kilku firm produkujacych bramy garazowe, jest kompetentny, ceny nie sa bardzo wygorowane.

 

Bramę garażową zamówiłam w tej samej firmie ,rolety integro również .

Jak na razie bez problemów .

Działają już kilka lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać ,ile Cie kosztowała u architekta, zmiana stropu na monolityczny.

Też myśle o zmianie z terivy ,na monolityczny i chciałem sie zorientować jaka jest cena.

Z góry dziękuje.

U architekta nic. Bo mi tego nikt nie przeprojektowywał.

Kierownik powiedział ze wystraczy wpis w dzienniku ze strop jest zmieniony ekipie powiedział tylko mniej wiecej jak to ma wyglądać no i juz wszystko jest zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać ,ile Cie kosztowała u architekta, zmiana stropu na monolityczny.

Też myśle o zmianie z terivy ,na monolityczny i chciałem sie zorientować jaka jest cena.

Z góry dziękuje.

U architekta nic. Bo mi tego nikt nie przeprojektowywał.

Kierownik powiedział ze wystraczy wpis w dzienniku ze strop jest zmieniony ekipie powiedział tylko mniej wiecej jak to ma wyglądać no i juz wszystko jest zrobione :)

 

potwierdzam - u mnie bylo identycznie. Tylko w pis w dzienniku wykoanany przez kierbuda. Trzeba jednak pamietac ze strop monolityczny jest cienszy niz gęstozebrowy a co się z tym wiąże trzeba nadrobić wyższą ścianką poddasza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY KTOŚ POLECI MI SPRAWDZONE MIEJSCE GDZIE MOŻNA KUPIĆ BRAMĘ GARAŻOWĄ (zależy mi na dużym wyborze, fachowości i oczywiscie cenie...)

 

też się podpinam do prośby :)

 

i jeszcze gdyby ktoś mógł polecić jakiegoś dobrego stolarza który umie ładne drzwi zewnętrzne zrobić..

 

ja brałem bramę z firmy Migas Door z Niepołomic - imimo, ze u mnie to była dość skomplikowana robota - poradzili sobie świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co poczytałam w dzienniku to segmenty do bramy robił Ci stolarz a Migas tylko montował, tak? czemu takie kombinacje? ze względu na nietypowy wymiar czy kwestia tego że miała być drewniana idealnie taka sama jak drzwi?, I faktycznie i brama i drzwi śliczne.

Mogłabym dostać namiar na tego stolarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co poczytałam w dzienniku to segmenty do bramy robił Ci stolarz a Migas tylko montował, tak? czemu takie kombinacje? ze względu na nietypowy wymiar czy kwestia tego że miała być drewniana idealnie taka sama jak drzwi?, I faktycznie i brama i drzwi śliczne.

Mogłabym dostać namiar na tego stolarza?

 

chciałem bramę drewnianą . nie podoba mi się coś z blachy. to kwestia wyglądu bo moja też jest ocieplana i chyba jeszcze bardzie będę musiał o nią dbać- no bo drewno.

przy moich wymiarach bramy, najtańsze wyceny bramy z dębu z mechanizmem sterowaniem itp sięgały 17-18 kpl

ja mam za 11 kpln.

mój wymiar nalezy do bram przemysłowych, wyceniało to 8 firm.

a był tez drugi powód

koniecznie chciałem mieć robioną bramę razem z drzwiami - żeby jedno do drugiego pasowało i się udało.

 

nie mogłem znależć koloru RAL ,żeby był identyczny jak drzwi wejściowe, jak brama pasowała to drzwi nie - i tak wkoło.

 

a lakier - poprosiłem firmę ,która robiła mi okna , zeby sprzedali mi lakieru

i wszystko jest jednym lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wzielismy kredyt w MBanku w czerwcu, nie mielismy zadnych problemow. Decyzja byla wydana w 5 dni od zlozenia wniosku z dokumentami. Doradca kredytowy byl kompetentny, umial doradzic.

Porownywalismy 4 oferty. MBank jest bardzo elastyczny, np. Fortis Bank chce wyplacac w 10 transzach i na 80% trzeba miec faktury, przed kazda transza musi przyjechac na koszt inwestora przedstawiciel z banku aby zobaczyc postepy.

W MBanku mamy 2 transze, wystarcza tylko zdjecia do udokumentowania postepow prac. Nie potrzeba faktur.

 

Dziwne!

Mam kredyt w Fortisie: 4 transze a faktury na 67%. Przed transzą nikt nie przyjeżdża. Na razie wziąłęm 2. Zero prowizji i 1% marży CHF,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi w kwestii bramy! Sprawdze przekazane przez was namiary. Brama i drzwi u Szczepka wygladaja swietnie. Szczepek przeslij na priva namiary na stolarza, bede wdzieczny. Rozumiem, ze nie było zadnych problemow z montazem,firma dala rade i porzadnie ocieplila brame(drzwi równiż?)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji z grubas2 (dzięki za informacje) oraz mBankiem okazało się że u mnie bilansowanie też nie działa ..... - ponieważ mam kredyt w CHF :evil:

Nikt mi jednak o tym nie powiedział w momencie brania kredytu (czemu mnie to nie dziwi) a sam nie doczytałem.

 

Ci którzy jeszcze są przed podpisaniem umowy powinni to wziąść pod uwagę.

 

 

PS. Ciekawe o czym jeszcze nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji z grubas2 (dzięki za informacje) oraz mBankiem okazało się że u mnie bilansowanie też nie działa ..... - ponieważ mam kredyt w CHF :evil:

Nikt mi jednak o tym nie powiedział w momencie brania kredytu (czemu mnie to nie dziwi) a sam nie doczytałem.

Ci którzy jeszcze są przed podpisaniem umowy powinni to wziąść pod uwagę.

PS. Ciekawe o czym jeszcze nie wiem?

bilansowanie jest fajne jak działa.

ale o tym że nie ma go w CHF gdzieś chyba było napisane bo właśnie sam się zastanawiałem czy lepiej ryzykować ale mniej płacić czy może więcej, ale z bilansowaniem.

climber79 długo trwało załatwianie w mBanku kredytu ? oczywiście chodzi mi o Twój przypadek. Ja kontaktuję się z panem Krzysztofem i narazie to na wszystko ładnie mi odpowiada, czekam do września i chyba bedę próbował brać tam kredyt. Muszę jeszcze operat szacunkowy zrobić bo jest konieczny (ile zapłaciłeś za swój ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

climber79 długo trwało załatwianie w mBanku kredytu ? oczywiście chodzi mi o Twój przypadek. Ja kontaktuję się z panem Krzysztofem i narazie to na wszystko ładnie mi odpowiada, czekam do września i chyba bedę próbował brać tam kredyt. Muszę jeszcze operat szacunkowy zrobić bo jest konieczny (ile zapłaciłeś za swój ?).

 

Ja brałem kredyt na działkę - operat 500PLN. Trwało to dość długo - coś ponad miesiąc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi w kwestii bramy! Sprawdze przekazane przez was namiary. Brama i drzwi u Szczepka wygladaja swietnie. Szczepek przeslij na priva namiary na stolarza, bede wdzieczny. Rozumiem, ze nie było zadnych problemow z montazem,firma dala rade i porzadnie ocieplila brame(drzwi równiż?)?

 

namiary na stolazra wyśle na priva, ale wątpię zeby sie podjął. zrobił mi to po znajomości w drodze wyjątku, bo normalnie ma stałą produkcję domków - altan - i takich bram nie robi. nawet wzór musiałem mu przywieżć. załatwiłem rozkrojony panel debowy do bramy, zeby wiedział - jak to zrobić ( jest na klimeckiego na stanowisku firmy Migas door

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...