Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My wzielismy kredyt w MBanku w czerwcu, nie mielismy zadnych problemow. Decyzja byla wydana w 5 dni od zlozenia wniosku z dokumentami. Doradca kredytowy byl kompetentny, umial doradzic.

Porownywalismy 4 oferty. MBank jest bardzo elastyczny, np. Fortis Bank chce wyplacac w 10 transzach i na 80% trzeba miec faktury, przed kazda transza musi przyjechac na koszt inwestora przedstawiciel z banku aby zobaczyc postepy.

W MBanku mamy 2 transze, wystarcza tylko zdjecia do udokumentowania postepow prac. Nie potrzeba faktur.

 

Dziwne!

Mam kredyt w Fortisie: 4 transze a faktury na 67%. Przed transzą nikt nie przyjeżdża. Na razie wziąłęm 2. Zero prowizji i 1% marży CHF,

 

W czerwcu dostalismy W Fortis Bank takie warunki, jak przedstawilam wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

climber79 długo trwało załatwianie w mBanku kredytu ? oczywiście chodzi mi o Twój przypadek. Ja kontaktuję się z panem Krzysztofem i narazie to na wszystko ładnie mi odpowiada, czekam do września i chyba bedę próbował brać tam kredyt. Muszę jeszcze operat szacunkowy zrobić bo jest konieczny (ile zapłaciłeś za swój ?).

Ja brałem kredyt na działkę - operat 500PLN. Trwało to dość długo - coś ponad miesiąc .

climber79 no cena nawet przystępna ale może dlatego, że to działka tylko na dom jakaś musi być wycena stanu przed i po zakończeniu więc jeden rzeczoznawca mi mówił, że to jakby trzeba było dwie robić i powiedział że 700+vat to minimum.

anetta_p a ty jesteś zadowolona z kredytu w mBanku? operat też chyba był potrzebny nie negowali tego co w nim było ? może jakieś wskazówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetta_p a ty jesteś zadowolona z kredytu w mBanku? operat też chyba był potrzebny nie negowali tego co w nim było ? może jakieś wskazówki ?

 

Tak, robilismy operat przez rzeczoznawce poleconego przez MBank, kosztowal nas on 700zl. My kredyt bralismy na dokonczenie budowy, dom w stanie surowym otwartym juz stal.

Kosztorys robilismy sami, nie bylo z tym zadnego problemu.

Generalnie dobrze nam sie z nimi wspolpracuje, tak jak pisalam wczesniej pozytywna decyzje wydali w przeciagu 5 dni.

Pieniadze wyplacane sa 2 transzach, potrzebuja tylko zdjecia na potwierdzenie wykonanych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, wybieram sie na wycieczkę po krakowskich sklepach budowlano-wykończeniowych, gdzie warto pojechać wg Was? gdzie jest interesująco, tanio? co możecie polecić? chcę zaglądnąć do centrum kominkowego na Balickiej, gdzie jeszcze wartto?

nikt nic nie poleci, nigdzie nie chodzicie? pomóżcie, bo słabo znam Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podpisujemy umowę z GeMoney Bank.

Warunki:

- oprocentowanie - 3,3% (CHF)

- marża - 0,9 %

- wycenę robi bank na swój koszt na podstawie zdjęć, które też sami wykonują

- 0 faktur (kolejne etapy fotografuje przedstawiciel banku na koszt banku)

- prowizję można sobie zamienić na ubezpieczenie od utraty pracy

- 0 opłat za wcześniejszą spłatę

 

Decyzja od złożenia kompletu dokumentów - 10 dni roboczych (w tym wycena zlecona przez bank). Dla mnie rewelacja. Tu ciekawostka, nie miałam aktualnego wypisu z KW, to pracowniczka banku sama podjechała do Sądu i wypisała potrzebne dane.

 

Jak dotąd porównywalną wysokość raty oferował tylko Deutche Bank.

Zaznaczam, że rata zawiera wszystkie opłaty. Żadnych niespodzianek typu: i jeszcze ubezpieczenie na życie, i jeszcze to i jeszcze tamto. No i nie trzeba mieć gotówki żeby wziąć kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprzedam zaprawę klejową do betonu komórkowego i silkatów.

Data ważnosci styczeń 2008. Kupowałam po około 18 zł za worek sprzedam za 10 zł. Dowóz do 25 km w promieniu Niepołomic na mój koszt. Worków kilkadziesiąt ( muszę policzyć ile dokładnie). Klej jest super wydajny ( świadczy o tym fakt ile mi zostało). Szczegóły na priwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos polecic solidnych tynkarzy (tynki wewnetrzne gipsowe)?

 

Czy ktos robil tynki wewnetrzne jeszcze przed wstawieniem okien. My tak mamy, poniewaz okna drewniane i wykonawca sugeruje aby tynki zrobic przed wstawieniem okien. Natomiast rozmawialam z jednym tynkarzem i ten twierdzi, ze nie robi tynkow bez okien. Jak to wygladalo u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

climber79

 

czy ty już masz pozwolenie? zacząłeś już?

nie moge zbnależć towjego dziennika i już mi się zapomniało na jakim etapie u ciebie ta budowea jest. czy zakonczyles papiery?

 

Moze mi ktos polecic solidnych tynkarzy (tynki wewnetrzne gipsowe)?

 

Czy ktos robil tynki wewnetrzne jeszcze przed wstawieniem okien. My tak mamy, poniewaz okna drewniane i wykonawca sugeruje aby tynki zrobic przed wstawieniem okien. Natomiast rozmawialam z jednym tynkarzem i ten twierdzi, ze nie robi tynkow bez okien. Jak to wygladalo u Was?

 

można tak i tak.

 

Ja natomiast ( też okna drewniane - przed tynkami) okleiłem sobie taśmą okna zanim zrobili tynkit( żeby wilgoć z tynków w drewno sie nie dostała.) po zrobieniu tynków a przed gładziami widoczne odcinki taśmy - obciąłem ładnie nożykiem i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

climber79

 

czy ty już masz pozwolenie? zacząłeś już?

nie moge zbnależć towjego dziennika i już mi się zapomniało na jakim etapie u ciebie ta budowea jest. czy zakonczyles papiery?

 

Mam prawomocne PNB. Chciałem zrobić w tym roku fundamenty ale nie wiem czy się uda. W sobote jade gadać z majstrami od ogrodzenia i może zrobią mi też mostek (dopiero się uzgadnia w gminie). W tej chwili dostęp na działkę tylko ze śmigłowca :D

 

Póki co działka jest idealnie skoszona i to jedyny ślad ludzkiej działalności :(

 

Jak będziesz w sobotę po południu to zaglądnę do Ciebie. Kilka razy próbowałem ale jak dotąd nie udało mi się Ciebie zastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

 

Pilnie potrzebuje dobrego Kierownika Budowy. Nie takiego który tylko wypełnia papierki i odwiedza 5x na krzyż budowę, ale taki który by uczciwie zarobił za swój fach, w zamian za pomoc, rady, dobór materiałów i znacznie częstsze i wnikliwe wizyty itp.

Jeśli macie kogoś godnego polecenia, za przystępną cenę do dajcie znać, najlepiej na priv.

 

Wskazana oczywiście umiejętność czytania projektu budowlanego ;)

 

Jestem z gm. Biskupice - Bodzanów

 

 

Jak ktoś ma do sprzedania używane stemple 2,5m -130szt, lub deski 4,5m3 to byłbym zainteresowany.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak ktoś ma do sprzedania używane stemple 2,5m -130szt, lub deski 4,5m3 to byłbym zainteresowany.

 

pozdrawiam

 

do czego służą takie krótkie stemple?

 

te krótkie stempelki na przykład u mnie służyły do stawiania na pustakach.

 

 

czyli stawiało się taki stempel na pustaku i juz był długi

 

a do czego długie służą, to juz każdy wie :lol: :lol: :lol:

 

 

Jak będziesz w sobotę po południu to zaglądnę do Ciebie. Kilka razy próbowałem ale jak dotąd nie udało mi się Ciebie zastać.

 

przyjeżdzaj - będę w sobotę po obiadku (od 15-stej)

zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...