Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

OK. A nie można było kupić dłuższych? :wink:

 

Dodatkowe i niepotrzebne koszty :)

 

a 130-150 pustaków, które pozostaną po rozszalowaniu to nie są niepotrzebne koszty?

Nie każdy buduje dom piętrowy, albo z wysoką ścianką kolankową :roll:

Ale pewnie macie racje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. A nie można było kupić dłuższych? :wink:

 

Dodatkowe i niepotrzebne koszty :)

 

a 130-150 pustaków, które pozostaną po rozszalowaniu to nie są niepotrzebne koszty?

Nie każdy buduje dom piętrowy, albo z wysoką ścianką kolankową :roll:

Ale pewnie macie racje :wink:

a te krótkie stemple są tańsze, aż tak dużo że lepiej je kupić zamiast dłuższych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. A nie można było kupić dłuższych? :wink:

 

Dodatkowe i niepotrzebne koszty :)

 

a 130-150 pustaków, które pozostaną po rozszalowaniu to nie są niepotrzebne koszty?

Nie każdy buduje dom piętrowy, albo z wysoką ścianką kolankową :roll:

Ale pewnie macie racje :wink:

a te krótkie stemple są tańsze, aż tak dużo że lepiej je kupić zamiast dłuższych ?

 

z reguły krótsze są już po jakiejś budowie. ja swoje kupowałem - po 4 zł a sprzedawałem już tylko po 2 zł, wiec jak ktos kupił po 2 - to taniej niż po 4 a przy 300 - 400 stempelkach to robi roznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz napisalam zainteresowanemu, teraz oglaszam; 300 stempli ok. 3m dlugosci po 3 zl sztuka i z 5,6 kubikow desek/ tyle zostanie dlugich/ 32 i 25mm do sprzedania za dwa tygodnie. Odbior wlasny.

 

ale Ci z krakbetu to chamy, boze! wyczyscili pompe na drodze, zabrali prawie kubik betonu, bo zostalo / sami wymierzali/ a policzyli za calosc wbrew wczesniejszym ustaleniom. Polecam najdrozsze i najgorsze uslugi betonowania w krk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek napisal; Ja jeszcze z innej beczki. Mój domek stoi w stanie surowym otwartym i wg planu jaki sobie ustaliliśmy powinniśmy teraz odkopać fundamenty [były lane w ziemię bez szalunku], aby je zaizolować, ocieplić itd. Warstwa, w której zostały wykonane fundamenty to twarda, zbita glina. Chcąc przygotować się do tej jakże ważnej operacji zacząłem czytać porady na różnych forach w necie. Okazało się, że zbyt dużo informacji jest niewskazane! Jedni piszą: odkopać, izolować, ocieplić. Inni: nie ruszać, bo glina wzruszona ma tendencje do rozmywania i będzie kłopot. Mój kierbud twierdzi: odkopać tylko 50-60 cm i do tej głębokości ocieplić styrodurem.

Ponieważ na Forum Krakowskim znalazłem już niejedną dobrą, radę liczę na Was, pozdrawiam.

Krzysiek.

 

tak sobie mysle, ze oblozenie oblepionej glina sciany styropianem bedzie problemem, nie bardzo klej sie trzyma. trzebaby dobrze oczyscic fundament po odkopaniu. no i czy rowny na tyle, ze plyty pokryja go bez przerw? jest to pewne ryzyko. a swoja droga dziwie sie forumowiczom, ze daja sie namowic leniwemu wykonawcy na metode lania betonu w ziemie myslac o oszczednosciach. odkopywanie i zakopywanie dwa razy zbliza sie do kosztow szalunku, a problemow potem mniej i drogiego betonu rowniez. a co widze dom, to beton w ziemie i... juz tak zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,chciałem przystąpić do waszej grupy,przyjmiecie mnie?

w polowie września zaczynam budowę w Tenczynku,na tą grupe natrafiłem dopiero wczoraj choć to forum obserwuję już kilka miesiecy,od tygodnia mam doła bo na gieldzie stracilem połowe domu ale to nie to forum abym rozwinął temat dlatego muszę teraz tutaj szukać wszystkich informacji które pomogą mi zaoszczędzić choc trochę z tego co stracilem dlatego interesuja mnie wszystkie informacje gdzie co kupować żeby nie przeplacać dlatego pilnie od dzisiaj czytam wszystkie wątki a mam spore zaleglosci bo ten temat leci juz 5 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyscili pompe na drodze

 

Z tym czyszczeniem pompy i kosza betoniarki to są chece. Ja mam na działce betonowe wylewki po każdym zalewaniu. Razem to chyba kubik by się zebrał.

 

Tak więc rada: jak zalewacie to przygotujcie sobie obok coś małego do zalewania jakieś słupki itp. Szkoda tego betonu wylewać na ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tygodnia mam doła bo na gieldzie stracilem połowe domu

 

Poczekaj, może odzyskasz dwa? :)

 

czekaj. Chyba nie wyprzedaż się w dołku?

Wczoraj była tylko korekta po interwencji rezerwy federalnej ale na dłuższą metę to nie powstrzyma spadków ktore nastąpią w przyszłym tygodniu,nasze akcje są jeszcze bardzo drogie średnio o 30%w stosunku do Europy i podobnie jak z materialami budowlanymi było zapotrzebowanie to cena rosla i nikt nie patrzył na analizę fundamentalną spółek tylko jak wszyscy kupowali to każdy wsiadał do tego pociagu a mnie zalatwil mój doradca finansowy który zarekomendował zakup spółki gdzie w ofercie publicznej była 95% redukcja i tak kupilem z dźwignią(repo) i jestem 30% w plecy,teraz czekam co sie będzie dzialo a będzie BARDZO CIEKAWIE wtedy przystąpie do zakupow i być może odrobie tą stratę a teraz zajmuję sie domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jakbys poszedl do skladu budowlanego po rade z czego najlepiej zbudowac dom... oczywiscie, ze dostalbys odpowiedz, ze z materialow jakie wlasnie posiadaja lub beda posiadac w duzych ilosciach i zamierzaja sprzedac z jak najwieksza marza.

jakis rok temu lepsze przebicie bylo na ziemi niz na gieldzie. dzialki poszly 100%.

http://ww.archon.pl/bin_/projekty/1159446582839dc000906f43a5e3f81d9f438133d3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jakbys poszedl do skladu budowlanego po rade z czego najlepiej zbudowac dom... oczywiscie, ze dostalbys odpowiedz, ze z materialow jakie wlasnie posiadaja lub beda posiadac w duzych ilosciach i zamierzaja sprzedac z jak najwieksza marza.

jakis rok temu lepsze przebicie bylo na ziemi niz na gieldzie. dzialki poszly 100%.

Też to zrobiłem,kupilem dwa mieszkania w Krakowie jedno na wolnym rynku a drugie od dewelopera po 4000 za metr odbieram 1 kwartał 2008 i dwie działki budowlane gdzie na jednej z nich buduję dom a na drugą załatwiam pozwolenie na budowę ale to jeszcze potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwy z Ciebie INWESTOR. To tylko tak sie zaliles na poczatku? Zeby wzbudzic zainteresowanie i moc sie pochwalic? czerwony sportowy glosny samochod juz nie wystarcza? :lol:

Nie mam czerwonego glosnego samochodu a tylko skromnego Peugeota 307 bo samochód nie jest inwestycją w porownaniu z domem,dzialka lub mieszkaniem a nawet jak zarabiam to sie nie chwale ale jak mam stratę to owszem bo jestem typowym polakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

climber79

 

czy ty już masz pozwolenie? zacząłeś już?

nie moge zbnależć towjego dziennika i już mi się zapomniało na jakim etapie u ciebie ta budowea jest. czy zakonczyles papiery?

 

Moze mi ktos polecic solidnych tynkarzy (tynki wewnetrzne gipsowe)?

 

Czy ktos robil tynki wewnetrzne jeszcze przed wstawieniem okien. My tak mamy, poniewaz okna drewniane i wykonawca sugeruje aby tynki zrobic przed wstawieniem okien. Natomiast rozmawialam z jednym tynkarzem i ten twierdzi, ze nie robi tynkow bez okien. Jak to wygladalo u Was?

 

można tak i tak.

 

Ja natomiast ( też okna drewniane - przed tynkami) okleiłem sobie taśmą okna zanim zrobili tynkit( żeby wilgoć z tynków w drewno sie nie dostała.) po zrobieniu tynków a przed gładziami widoczne odcinki taśmy - obciąłem ładnie nożykiem i już

 

A tą taśmę to użyłeś jakąś specjalną czy malarską? Bo podobno do okien drewnianych trzeba mocniejszą....

 

My też szukamy godnych polecenia tynkarzy wew. Mieliśmy mieć jakichś w tym tygodniu, ale na razie cisza :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...