Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

przyjeżdzaj - będę w sobotę po obiadku (od 15-stej)

zapraszamy

 

byłem po kolacji (20) - za pozno :)

ale anten na dachu to masz tyle że obdzielił byś jeszcze kilku sąsiadów :)

 

synek (4,5 roczku) zmusza do zakończenia wizyty na budowie już o 19.30.

 

a anteny... no hmmm... lepiej więcej niż mniej ... a będzie jeszcze jedna :lol:

 

staram sie żeby być okoliczną wieżą kontroli lotów ...

 

kiedyś na pewno się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Szanowna Grupo Krakowska mam pytanie czy 50 zł za metr bieżący ogrodzenia to dobra cena? Jestem laikiem więc bede wdzieczna za rady.

 

Magda

 

Wycena z weekendu. Siatka na słupkach metalowych z podmurówką betonową (robiona na miejscu) - 40PLN/m

Z materiałami szacuje koszt na ok. 100PLN/m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skałka 502 faktycznie ma 512 m i jest też zwana Skałka, Grodzisko, WYjrzoł a również intensywnie lansuje się nazwę - "Osrane Skały"

przez wiele osób jest uważana za najwyższy punkt na jurze , chociaż to spraw dyskusyjna.

...

ktoś upatrzył sobie (niby wszyscy wiedąa, ale nikt tematu nie ruszy)właśnie skałkę 502 - zeby rozsmarowywać po niej .. po ringach do wspinaczki - właśnie guano ludzkie..

 

No niestety. Jako aktywny przedstawiciel społeczności wspinaczkowej, muszę potwierdzić. Co więcej - sąsiednia Fiala posiada równie urozmaicone walory zapachowe.

 

Jakiś niespełna rozumu człowiek któremu przeszkadzają ludzie uprawiający sport smaruje ringi substancją składającą się z:

- guana

- smaru

- trocin

 

Pierwsza substancja dostarcza walorów zapachowych a pozostałe 2 to utrwalacz który nie dopuszcza do tego aby substancja skruszała na słońcu i została spłukana przez deszcz.

Osobnik jest jak widać pomysłowy i upierdliwy (co jakiś czas restauruje swoje dzieło).

 

Pomimo eskalowania problemu (Urząd Gminy, Radio Kraków) upierdliwego osobnika nie udało się niestety namierzyć jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo Krakowska mam pytanie czy 50 zł za metr bieżący ogrodzenia to dobra cena? Jestem laikiem więc bede wdzieczna za rady.

 

Magda

 

Pytałam w kilku miejscach i usłyszałam podobną cenę

 

Dziękuje

 

 

 

a z czego to ogrodzenie.?

ja za robociznę - słupki metalowe z osadzeniem w stopach betonowych, siatka + podmurówka - płyty betonowe płaciłem w 2005 roku (koniec roku) 30 zł, więc teraz 50 zł nie wydaje się aż tak drogo

 

Dokładnie tak jak piszesz w takim razie bierzemy ich :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burza była niezła, zobaczę pod wieczór :o

 

Co do wentylacji to robimy ją razem z instalatorem Grześkiem13. Sama centrala przyjdzie później. Na forum jest już sporo informacji o zasadach projektowania a krakowskie firmy wcale do kompetentnych nie należą. Wydaje mi się że bardziej znają się na wentylacjach hipermarketów niż małych domków jednorodzinnych.

 

Nie wiem jak z kompetencją ale przede wszystkim mają olewające podejście do klienta. Jak na razie znacznie lepiej traktują mnie firmy z Wrocławia czy spod Warszawy - nie wiem z czego to wynika...

 

Nie szukacie z Grześkiem przypadkiem fuchy tak gdzieś w listopadzie :) ?

 

Prośba do wszystkich, którzy robią mechaniczną: napiszcie na jaką centralę się zdecydowaliście i jakie ceny wam zaproponowali. A może zrobimy jakieś wspólne większe zamówienie i wynegocjujemy lepszą cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do wszystkich, którzy robią mechaniczną: napiszcie na jaką centralę się zdecydowaliście i jakie ceny wam zaproponowali. A może zrobimy jakieś wspólne większe zamówienie i wynegocjujemy lepszą cenę?

Ja jestem jeszcze w lesie.

Ani nie mam projektu ani firmy ani nie wiem co za centrala.

A czas ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie w rozsądnej cenie zamówie więźbę na dach? Interesuje mnie cały Kraków ale buduję się miedzy Wieliczką a Niepołomicami więc może ktoś orientuje się w tamtym terenie :wink:

Także interesuję się grafitową dachówka ceramiczną- może ktoś ma dobre namiary :roll: .

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszsytkich budujących :D

 

Witaj,

kupilismy więźbe w Nowej Jastrząbce na północ od Tarnowa- Tartak Andrzeja Jaworskiego, 608451639, za 580 zł za kubik z impregnacją. Opłacało nam sie sprowadzić, nawet wliczając w cene transport, okazało sie taniej niz w Krakowie. Więźba świerkowa.

Nie wiem czy teraz cena bedzie taka sama , bo miało podrożeć drewno.

Zamawialiśmy 2 tygodnie temu,

pozdrawiam

Plento

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkich nowobudujących przestrzec przed montowaniem okien dachowych w stanie surowym otwartym. Mi właśnie wczoraj ukradli 3 sztuki.

 

Zamontujcie kołnierze (może i futryny) a same przeszklenia zdemontujcie !!!

Współczuję. Też już słyszałem o takich przypadkach.

Cholerka - jak je zamontuję to chyba będę spał na budowie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkich nowobudujących przestrzec przed montowaniem okien dachowych w stanie surowym otwartym. Mi właśnie wczoraj ukradli 3 sztuki.

 

Zamontujcie kołnierze (może i futryny) a same przeszklenia zdemontujcie !!!

 

Jeśli jest stan surowy otwarty to mają trochę łatwiej. Ale wstawione okna nie sa przeszkodą.Jakieś 0,5 km od mojej budowy weszli poprostu po dachu i wykręcili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja powiedziała że to obecnie standard. Mają mnóstwo zgłoszeń kradzieży okien dachowych. Kradną jeszcze rurki miedziane. Prawdopodobieństwo odzyskania okien = 0%

 

Myślałem żeby jakoś przymocować kołnierz super śrubami no ale wtedy pewnie ze złości wezmą jeszcze coś i zniszczą.

 

Trzeba przyznać że takie okno to jest dość słabo przymocowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkich nowobudujących przestrzec przed montowaniem okien dachowych w stanie surowym otwartym. Mi właśnie wczoraj ukradli 3 sztuki.

 

Zamontujcie kołnierze (może i futryny) a same przeszklenia zdemontujcie !!!

 

Jeśli jest stan surowy otwarty to mają trochę łatwiej. Ale wstawione okna nie sa przeszkodą.Jakieś 0,5 km od mojej budowy weszli poprostu po dachu i wykręcili.

 

miałem podobny kłopot - jeszcze przed wstawieniem okien na budowie miałem włamanie do garazu, wiec nawet się nie zastanawiałem - założyłem prowizoryczny ( ale w zupełności wysatrczajacy) alarm na budowie - jedyna normalna metoda, spać w zimie się nie da, a w 20 minut dojade bez problemu.

trzeba założyć sobie modulik , który SMS wysyła powiadomienie na komórkę o włamaniu i na pewno ocalicie okna.

będzi to was kosztowac parę stówek, moze z tysiączka - ale chyba warto :-)

 

nowe okna drożej wychodzą ...

 

no i jeszcze można zabezpeiczyć okna połaciowe - ja to mniej wiecej tak zrobiłem

http://www.qes.pl/prywatne/obrazki/mini-okna_zabezp_2.jpg

 

potrzebują wtedy sporo czasu na wyjęcie środka

 

z tym wyjmowaniem środka to ci, którzy mają okna drewniane moga miec potem mały kłopot.

jaki?

ano drewno pracuje znacznie mocniej niż plastik i jak złapie troszkę wilgosi , to sie wypaczy , a jak się wypaczy to zostanie wam w ręce kilka, niekiedy kilkanaście okien z którymi nie wiadomo co będize można zrobić, bo nie będą pasowały do futryn.

 

ja tam odradzam takie pomysły, zeby środki wyjmować,

 

a jak się wystarczająco złodziejom utrudni, to pójda tam, gdzie jest łatwiej - no bo po co się męczyc?

 

no i chyba racja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecic jakąś firmę, w którje można zmówić solidne drzwi wejściowe w przyzwoitej cenie?

 

ja mam drzwi z firmy mazurokna (z makowa podhalanskiego) - byla juz kilka razy tu oglaszana. Za sosnowe z drewna kleojonego z ryglami zaplacilem 3500pln z montazem - terminu dotrzymali a drzwi wydaja sie naprawde solidne plus do tego sa ladnie wykonczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecic jakąś firmę, w którje można zmówić solidne drzwi wejściowe w przyzwoitej cenie?

 

Ja zamówiłem w Eug-Mar w Pcimiu. Za drzwi o wymiarze 230x110 z dużymi przeszkleniami, sosnowe, malowane, z zamkiem listwowym i 2 wkładkami patentowymi + montaż mam do zapłaty 3680 PLN. Za 2 tyg beda montowane.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podciągam temat więźby

 

Dzis w Gdovie( dokładnie za stadnikami) powiedzieli mi 450netto z transportem

 

dzwoniłam do paru tartaków w okolicach Myślenic - cena oscyluje wokół 700 - 750 zł netto, zależy, czy impregnowana, czy nie.

 

Yaro, mógłbyś podać dokładniejsze namiary na ten Gdów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podciągam temat więźby

 

Dzis w Gdovie( dokładnie za stadnikami) powiedzieli mi 450netto z transportem

 

dzwoniłam do paru tartaków w okolicach Myślenic - cena oscyluje wokół 700 - 750 zł netto, zależy, czy impregnowana, czy nie.

 

Yaro, mógłbyś podać dokładniejsze namiary na ten Gdów?

 

 

To za szalunkową za wiezbe nie wiem ile

 

Nie ten etap :lol:

 

 

Numeru nie mam, bo stwierdziłem ze jak bede zamawiał to i tak bede musiał jechac.

 

A jedzie sie tak z Gdowa na Stadniki, w Stadnikach bedzie taki rozjazd ze głowna droga w dół a odnoga do góry, to własnie tą do góry ok 150 m

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...