Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Mapka zyje swoim zyciem ... kazdy moze dodac i usunac siebie bardzo latwo :)

 

Ale teraz z innej beczki ten post jest tak wielki ze jest w mojej opinii zaczyna byc nieczytelny :)

Tematy tu poruszane gina po 2-3 stronach i zastepuja je kolejne.

Moze czas rozpoczac nowy post grupa Krakowska 2 czy cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz z innej beczki ten post jest tak wielki ze jest w mojej opinii zaczyna byc nieczytelny :)

Tematy tu poruszane gina po 2-3 stronach i zastepuja je kolejne.

Moze czas rozpoczac nowy post grupa Krakowska 2 czy cos takiego?

 

Po pierwsze wątek, nie post.

Po drugie, dlaczego z tak małym stażem próbujesz wprowadzać zmiany, jakich nie ma w żadnej Grupie Budującej?

 

Moim zdaniem tak jak jest, jest dobrze. A może będziemy ścigać RW? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy krakoforumowicze

 

Ponieważ niestety jestem wraz z moją drugą połową pozbawiony odpowiednich talentów i wyobraźni, szukam osoby, która amatorsko, bądż profesjonalnie pomogłaby zaplanować kolorystykę i elewacje naszego budynku mieszkalnego i gospodarczego.

Nie chciałbym tych rzeczy robić na żywca

 

Może jesteście w stanie kogoś polecić lub może sami macie takie plastyczno-architektoniczne zdolności?

 

Mam nadzieję, że ktoś z was się odezwie i coś poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o info od budujących w tych rejonach i ewentualne linki do polecanych wykonawców wszelkiej maści na ten rejon.

Z czystym sumieniem mogę polecić brygadę, która teraz u mnie pracuje.

Wpadają na budowę w 5-ciu/6-ciu chłopa i jadą z koksem.

Była taka sobota gdy im się nie opłacało pchać drugiej brygady na jakiś daleki wyjazd to pracowali u mnie (nazbierało się z 9 osób).

Niebawem u mnie kończą ale nie wiem czy mają wolne terminy - ale spytać można. Są z Myślenic i okolic.

Namiar: p. Mietek Jaśkowiec 603582056

 

Tym oto postem dołączam się do szczęśliwie budującej grupy krakowskiej. Witam wszystkich. Mam nadzieję na wiosę rozpocząć budowę w Bieńkowicach, tj. na styku gminy Dobczyce i Wieliczka. Ponieważ mam zamiar robić ściany z silikatów to mam do Ciebie OGC pytanie, czy po doświadczeniach ze stawianiem ścian z silikatów, powtórzył byś budowę z tego i jak w kontekście budowy z silikatów sprawdziła się ekpia, na którą dałeś namiar.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna kasować wątku łojca założyciela , nie wypada tez nowego zakładać 8)

Poza tym, nowy tez sie szybko rozrośnie i co wtedy?

i tak mamy już odłam - grupa wielicka

jak najbardziej zgadzam się mimo mojego młodego wieku na forum, że ten układ czyli grupa krakowska i jej odłam wielicki w zupełności wystarcza i można wszystko znaleźć jak się tylko chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam zamiar robić ściany z silikatów to mam do Ciebie OGC pytanie, czy po doświadczeniach ze stawianiem ścian z silikatów, powtórzył byś budowę z tego i jak w kontekście budowy z silikatów sprawdziła się ekpia, na którą dałeś namiar.

Co do silikatów to tam już coś pisałem: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=18964&postdays=0&postorder=asc&start=2160

No i z wyboru materiału jestem dalej zadowolony.

 

Nie wiem jak sobie tłumaczyć to pytanie: "jak w kontekście budowy z silikatów sprawdziła się ekpia?".

Ekipę to polecam tak ogólnie. Oni budują nie tylko z silikatów.

Materiał jak każdy inny. Wybrałem ścianę dwuwarstwową murowaną na zwykłe, grube spoiny. Nie narzekali że ciężkie pustaki są :)

Po prostu chłopaki wiedzą co mają robić. Dobrze mierzą, zachowują kąty, piony, poziomy. Dobrze sobie radzą z błędami popełnionymi przez poprzednią brygadę.

Działają bardzo szybko. Na budowę wpada od 5 do 9 osób i każdy wie co robić.

Jak kończy sie jakiś front robót (bo np. inwestor nie załatwił materiału na czas), to nie siedzą i dłubią w nosie tylko robią coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam zamiar robić ściany z silikatów to mam do Ciebie OGC pytanie, czy po doświadczeniach ze stawianiem ścian z silikatów, powtórzył byś budowę z tego i jak w kontekście budowy z silikatów sprawdziła się ekpia, na którą dałeś namiar.

Co do silikatów to tam już coś pisałem: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=18964&postdays=0&postorder=asc&start=2160

No i z wyboru materiału jestem dalej zadowolony.

 

Nie wiem jak sobie tłumaczyć to pytanie: "jak w kontekście budowy z silikatów sprawdziła się ekpia?".

Ekipę to polecam tak ogólnie. Oni budują nie tylko z silikatów.

Materiał jak każdy inny. Wybrałem ścianę dwuwarstwową murowaną na zwykłe, grube spoiny. Nie narzekali że ciężkie pustaki są :)

Po prostu chłopaki wiedzą co mają robić. Dobrze mierzą, zachowują kąty, piony, poziomy. Dobrze sobie radzą z błędami popełnionymi przez poprzednią brygadę.

Działają bardzo szybko. Na budowę wpada od 5 do 9 osób i każdy wie co robić.

Jak kończy sie jakiś front robót (bo np. inwestor nie załatwił materiału na czas), to nie siedzą i dłubią w nosie tylko robią coś innego.

 

Dzięki, właśnie o to mi chodziło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka zyje swoim zyciem ... kazdy moze dodac i usunac siebie bardzo latwo :)

 

Ale teraz z innej beczki ten post jest tak wielki ze jest w mojej opinii zaczyna byc nieczytelny :)

Tematy tu poruszane gina po 2-3 stronach i zastepuja je kolejne.

Moze czas rozpoczac nowy post grupa Krakowska 2 czy cos takiego?

 

mimo ze jestem zwolennikiem zmian, to nie znaczy ze wszystkich zmian.

ta akurat propozycja lepiej niech nie wchodzi w życie...

 

teraz przynajmniej przeszukuje się jeden wątek grupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy krakoforumowicze

 

Ponieważ niestety jestem wraz z moją drugą połową pozbawiony odpowiednich talentów i wyobraźni, szukam osoby, która amatorsko, bądż profesjonalnie pomogłaby zaplanować kolorystykę i elewacje naszego budynku mieszkalnego i gospodarczego.

Nie chciałbym tych rzeczy robić na żywca

 

Może jesteście w stanie kogoś polecić lub może sami macie takie plastyczno-architektoniczne zdolności?

 

Mam nadzieję, że ktoś z was się odezwie i coś poradzi.

 

dawaj zdjęcia domu, budynku gospodarczego, ogrodzenia, okolicy. Napisz jaka kostkę chcesz mieć.

A na forum porade znajdziesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy krakoforumowicze

 

Ponieważ niestety jestem wraz z moją drugą połową pozbawiony odpowiednich talentów i wyobraźni, szukam osoby, która amatorsko, bądż profesjonalnie pomogłaby zaplanować kolorystykę i elewacje naszego budynku mieszkalnego i gospodarczego.

Nie chciałbym tych rzeczy robić na żywca

 

Może jesteście w stanie kogoś polecić lub może sami macie takie plastyczno-architektoniczne zdolności?

 

Mam nadzieję, że ktoś z was się odezwie i coś poradzi.

 

dawaj zdjęcia domu, budynku gospodarczego, ogrodzenia, okolicy. Napisz jaka kostkę chcesz mieć.

A na forum porade znajdziesz :D

 

Majka ma święta rację... też przy elewacji pytałem na forum... co pozniej wpłyneło na zmianę moich wyobrazeń o kolorach.

lepiej popytać lub popatrz choćby tu

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63326&postdays=0&postorder=asc&start=1380

 

naprawde duuużo zdjęć....

 

a na pewno nie mam już czerwonych ramek wokół okien :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie proszę dobrą, nowoczesną ekipę specjalizującą się w elewacjach i docieplaniu wełną.

Mam złe doświadczenie z "chłopkami roztropkami" po stanie surowym i powyżej uszu niechlujnych partaczy.

Chcę w końcu mieć jakiś specjalistów na budowie.

Budowa w okolicach Brzeska, chciałbym elewację mieć zrobioną jeszcze w tym roku wraz z podbiciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka sprawdzonego elektryka mogę z zamkniętymi oczami polecić.

Gość robi instalacje elektryczne, systemy alarmowe, oraz centralny odkurzacz, doradzi wam w jakich odległościach umieszczeć zawiasy w ogrodzeniu żeby nie było problemu przy montażu automatyki do bram oraz jakie kable trzeba pociągnąć do ogrodzenia. szczeże polecam.

tel. 600 201 875

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...