Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mój brat płacił 100 zł za 1 schodek - robocizna, nie liczac materiału

 

 

Dzięki angela82 :D

 

A czy ktoś z forumowiczów ma zamontowany świetlik rurowy? Nie będę miała prawdopodobnie żadnego okna w korytarzu na poddaszu i chciałabym żeby tam też było światło dzienne a nie tylko sztuczne.Nie wiem niestety czy to faktycznie w miare jest tak dobre jak o tym piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

- geodetow jest dosyc i to widac w cenach nawet przy zwiekszonym popycie - Rencia powinnas być wdzieczna temu mechanizmoi bo dzieki temu swiadczysz usługi taniej i lepiej swoim klientom:)

 

Racja co do geodetów jest dosyć (na południu) - jeśli chodzi o moją firmę - nie twierdzę że jest najtańsza a jeśli chodzi o pracę to mamy jej bardzo dużo - samych map pod projekt w jednym miesiącu wychodzi od nas koło 10 - 15 ( w zależności od wielkości) - ale dość już o geodezji i geodetach - jest jak jest i pewnie wiele się nie zmieni - ja mogę się tylko cieszyć że pracuję w firmie która nie boi się podniść ceny i pomimo to ma bardzo dużo zleceń - i chyba to też o czymś świadczy :wink:

 

A weekend miał być przeznaczony na odpoczynek..........a ja tu o pracy paplam.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chcemy sprzedac czesc naszej dzialki w Niegowici gm.Gdów. Do sprzedania ok.13 arów, działka w całości przeznaczona pod zabudowe. Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny (tel. 606 502 502) lub na GG.

 

Mapka:

http://images13.fotosik.pl/120/43260fc1f3c6ab24m.jpg http://images26.fotosik.pl/91/60850de278b26937m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chcemy sprzedac czesc naszej dzialki w Niegowici gm.Gdów. Do sprzedania ok.13 arów, działka w całości przeznaczona pod zabudowe. Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny (tel. 606 502 502) lub na GG.

 

Mapka:

http://images13.fotosik.pl/120/43260fc1f3c6ab24m.jpg http://images26.fotosik.pl/91/60850de278b26937m.jpg

 

Witam!!!

 

Moja uwaga należy jeszcze wydzielić służebność gruntową (drogę konieczną) co by ta działka miała dostęp do drogi publicznej.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chcemy sprzedac czesc naszej dzialki w Niegowici gm.Gdów. Do sprzedania ok.13 arów, działka w całości przeznaczona pod zabudowe. Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny (tel. 606 502 502) lub na GG.

 

Mapka:

http://images13.fotosik.pl/120/43260fc1f3c6ab24m.jpg http://images26.fotosik.pl/91/60850de278b26937m.jpg

 

Witam!!!

 

Moja uwaga należy jeszcze wydzielić służebność gruntową (drogę konieczną) co by ta działka miała dostęp do drogi publicznej.

 

Pozdrowionka

 

To wiem, problem jednak polega w tej chwili na czyms innym, otoz wlasnie znalazlem w warunkach zabudowy ze dzialka musi miec min.15 a, czyli tym samym musimy sprzedac ewentualnie polowe (bo mam 30a).

W zwiazku z tym mam pytanie, jak jest z ta droga a raczej z jej sluzebnoscia? Czy moge sprzedac komus dzialke razem z odcinkiem przeznaczonym na droge, dzieki czemu zachowam swoje 15 a bez wycinania drogi, czy tez musze sprzedac 15 a a ze swojej czesci wyznaczyc droge?? I jak wtedy ma sie do zapisu w warunkach zabudowy fakt ze dzialka musi miec min.15a, czyli czy jesli wyznaczam droge ze swoich 15a to mi sie zmiejsza dzialka wg przepisow?? Mam nadzieje ze nie pomotolem tego zbytnio...ale jestem w kropce i nie wiem co zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Generalnie jeśli chodzi o powierzchnię działki budowlanej czy przeznaczonej pod zabudowę określają to plany zagospodarowania przestrzennego które sporządzają gminy. Jeśli planu nie ma określa to WZ wydawane przez gminę.

Co do dzialki powyżej - tej do sprzedaży - proponuję podzielić ją w taki sposób żeby w swej powierzchni zawierała drogę dojazdową do drogi gminnej.

Jeśli chodzi o szerokość tej drogi to należy udać się do włściwego wydziału architektury , bo tu też są przeróżne odstępstwa i różna interpretacja przepisów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ,jak to jest ,że działka musi miec min 15 arów??

Kto to ustala , u mnie w gminie Kocmyrzow słyszałem że 13 arów .

Wie ktoś cos na ten temat ??

w gminie Wieliczka napewno jest 10arów minimalną wielkością działki budowlanej, czy w powiecie Wielickim też to już nie wiem.

 

U mnie wynika jasno z dokumentow ze musi byc 15 a, a droga ma miec min.4 metry. Biorac pod uwage ze drogi nalezace do gminy maja czesto po 2,5 metra jest to poprostu smieszne... :evil:

"Dzieki" tym durnym przepisom niestety nie podzielmy dzialki na pol, bo nam nie starczy miejsca na przydomowa oczyszczalnie ale nie tylko...a sprzedaz tej czesci dzialki miala nam pomoc w ruszeniu z inwestycja...a tak klops...

Swoja droga to ciekawi mnie co jest czynnikiem decydujacym przy okreslaniu takich "norm" ze w jednej miejscowosci min. to 10 a (uwazam to logiczne i tak powinno byc wszedzie ) :D A w innych jak w totku - tu 12 tam 13, a jeszcze gdzies indziej 15 ar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tu nowa :)

Przyjmiecie mnie do klubu ??

 

Będę budować koło Krakowa - gmina Wielka Wieś wg projektu indywidualnego.

W zeszłym tygodniu złożyłam dokumenty o pozwolenie na budowę.

Planuję rozpocząć budowę wiosną 2008.

Szukam ekipy budowlanej do stanu surowego otwartego. Dzisiaj idę na pierwszą (wstępną) rozmowę....

 

Proszę o pomoc: Na co zwracać uwagę w rozmowie z ekipą budowlaną ? Jakie zadać pytania ??

 

Pozdrawiam

Agata - kobieta budująca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ,jak to jest ,że działka musi miec min 15 arów??

Kto to ustala , u mnie w gminie Kocmyrzow słyszałem że 13 arów .

Wie ktoś cos na ten temat ??

w gminie Wieliczka napewno jest 10arów minimalną wielkością działki budowlanej, czy w powiecie Wielickim też to już nie wiem.

 

U mnie wynika jasno z dokumentow ze musi byc 15 a, a droga ma miec min.4 metry. Biorac pod uwage ze drogi nalezace do gminy maja czesto po 2,5 metra jest to poprostu smieszne... :evil:

"Dzieki" tym durnym przepisom niestety nie podzielmy dzialki na pol, bo nam nie starczy miejsca na przydomowa oczyszczalnie ale nie tylko...a sprzedaz tej czesci dzialki miala nam pomoc w ruszeniu z inwestycja...a tak klops...

Swoja droga to ciekawi mnie co jest czynnikiem decydujacym przy okreslaniu takich "norm" ze w jednej miejscowosci min. to 10 a (uwazam to logiczne i tak powinno byc wszedzie ) :D A w innych jak w totku - tu 12 tam 13, a jeszcze gdzies indziej 15 ar...

 

 

najlepiej zapytaj w Wieliczce w powiecie. Był okres czasu kiedy wymaganae było 15a teraz jest 10a i chyba zmieniło sie to z równo z uchwaleniem planu zagospodarowania, a jesli masz WZ to znaczy, że robiłaś ją przed uchwaleniem planu.

zapytac nic nie zawadzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wynika jasno z dokumentow ze musi byc 15 a, a droga ma miec min.4 metry. Biorac pod uwage ze drogi nalezace do gminy maja czesto po 2,5 metra jest to poprostu smieszne... :evil:

"Dzieki" tym durnym przepisom niestety nie podzielmy dzialki na pol, bo nam nie starczy miejsca na przydomowa oczyszczalnie ale nie tylko...a sprzedaz tej czesci dzialki miala nam pomoc w ruszeniu z inwestycja...a tak klops...

Swoja droga to ciekawi mnie co jest czynnikiem decydujacym przy okreslaniu takich "norm" ze w jednej miejscowosci min. to 10 a (uwazam to logiczne i tak powinno byc wszedzie ) :D A w innych jak w totku - tu 12 tam 13, a jeszcze gdzies indziej 15 ar...

 

karkus73 ty się nie załamuj tylko bierz tą mapkę i szoruj do urzędu gminy do wydz. architektury i pogadaj z jakimś sensownym architektem-urzędasem (o ile taki istnieje) - powiedz o co Ci chodzi i zobaczysz ci Ci doradzą - moim skromnym zdaniem na pewno da się tę działkę tak podzielić aby było OK.

 

Pozdrowionka

 

PS. Podejdź w Starostwie do Pana Karpińskiego - kier. Wydziału Geodezji , bardzo fajny gość i poproś - pogadaj najpierw z nim o tym podziale ewentualnie żeby Cię skierował do jakiegoś sensownego architekta w urzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tu nowa :)

Przyjmiecie mnie do klubu ??

 

Będę budować koło Krakowa - gmina Wielka Wieś wg projektu indywidualnego.

W zeszłym tygodniu złożyłam dokumenty o pozwolenie na budowę.

Planuję rozpocząć budowę wiosną 2008.

Szukam ekipy budowlanej do stanu surowego otwartego. Dzisiaj idę na pierwszą (wstępną) rozmowę....

 

Proszę o pomoc: Na co zwracać uwagę w rozmowie z ekipą budowlaną ? Jakie zadać pytania ??

 

Pozdrawiam

Agata - kobieta budująca

 

Witaj ! Ja tez na wiosnę zaczynam budowe (mam nadzieje) w gminie Wielka Wieś. Ekipe już mam pozwolenia za to nie :-)

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tu nowa :)

Przyjmiecie mnie do klubu ??

 

Będę budować koło Krakowa - gmina Wielka Wieś wg projektu indywidualnego.

W zeszłym tygodniu złożyłam dokumenty o pozwolenie na budowę.

Planuję rozpocząć budowę wiosną 2008.

Szukam ekipy budowlanej do stanu surowego otwartego. Dzisiaj idę na pierwszą (wstępną) rozmowę....

 

Proszę o pomoc: Na co zwracać uwagę w rozmowie z ekipą budowlaną ? Jakie zadać pytania ??

 

Pozdrawiam

Agata - kobieta budująca

 

Witaj ! Ja tez na wiosnę zaczynam budowe (mam nadzieje) w gminie Wielka Wieś. Ekipe już mam pozwolenia za to nie :-)

Magda

 

A gdzie dokładniej ??

Ja będę budować w Bęble.

Jak znalazłaś ekipę ??

 

U mnie z ekipą na razie kiepsko. Wczoraj byłam na rozmowie - jedna ekipa nie zjawiła się na budowę od soboty (tam gdzie obecnie pracują), a druga jakoś nie spodobała mi się - ciężko się rozmawiało ale mają zrobić wycenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełko - Zwróć uwagę, w jaki sposób będzie robił wycene - jak ją zrobi w 5 minut, czyli na pierwszym spotkaniu ci powie ile chce za robote, to znaczy, że robi tą cene z dużym zapasem, zeby na pewno nie stracić, lub noedoszacuje i będzie partolił ile sie da, żeby wyjść na swoje

 

Dziękuję za cenną radę.

Jak na razie czekam na 1 wycenę i nadal szukam...

 

 

Może ktoś ma jeszcze inne ważne rady ???

lub sprawdzoną ekipę ??

 

Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...