Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich

 

Proszę o przyjęcie do grupy 8)

 

Zamierzam sie budować na terenie gminy Krzeszowice, i jak to zwykle bywa nie posiadają Planu, więc zaczynam zabawe z WZ.

 

Idzie jak po grudzie gdyż jestem zupełny laik.

 

Już widze jeden problem: działka nie ma dostępu do drogi gminnej, natomist według mapy i wypisów dochodzi do niej droga która ma 7 współwłaścicieli, zapewne osoby mieszkające przy tej drodze.

 

Ech czuje że będzie ciężko. :evil:

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Witojcie!!!

 

 

pskiba - rozumiem że to Twoja działka bez dostępu do drogi?

Ale jeśli przylega do niej droga nawet we współwłasności to Ty też powinieneś mieć współwłasność w tej drodze - chyba że ta droga nie przylega do Twojej działki a tylko do niej dochodzi (jak pisałeś). Czy tak czy śmak najprawdopodobniej będziesz musiał dogadać się ze wszystkimi 7-mioma współwłaścicielami tej drogi o ustanowienie służebności gruntowej i zaciągnąć ich wszystkich do notariusza.

Życzę powodzenia.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

 

Szukam namiary (wystarczą nazwy) "większych" sklepów prowadzących sprzedaż płytek ceramicznych w Krakowie i okolicach.

 

Konkretnie chodzi mi o płytki niemieckiej firmy Korzilius, ale to ja juz sobie ustalę z nimi telefonicznie. Potrzebuje płyteczki na ok 15 października, a wszędzie gdzie dzwonię to terminy 3-4 tygodnie i dlatego obdzwaniam i pytam może gdzieś ktoś coś ma na stanie w magazynie.

 

serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję.

Łukasz Dębski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dokładniej ??

Ja będę budować w Bęble.

Jak znalazłaś ekipę ??

 

U mnie z ekipą na razie kiepsko. Wczoraj byłam na rozmowie - jedna ekipa nie zjawiła się na budowę od soboty (tam gdzie obecnie pracują), a druga jakoś nie spodobała mi się - ciężko się rozmawiało ale mają zrobić wycenę...

 

Będziemy budowac w Szycach niedaleko od budynku Urzedu Gminy. Ekipe mamy polecona przez znajomych (właśnie kończa stan surowy). :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cyrk normalnie - żonka też dzwoniła wczoraj

 

Jak mieliśmy podpisać umowe, to robiliśmy nie wiem co, żeby z dzień, czy dwa podpisać wcześniej, żeby sie załapać na przetarg na początku sierpnia - w koncu podpisaliśmy 23 lipca.

Wczoraj sie dowiedzieliśmy, że po podpisaniu przeleżało w szafce nie dotknięte wszecholewającą ręką urzędnika enionu przez 2,5 miesiąca i już w październiku trafi na przetarg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cyrk normalnie - żonka też dzwoniła wczoraj

 

Jak mieliśmy podpisać umowe, to robiliśmy nie wiem co, żeby z dzień, czy dwa podpisać wcześniej, żeby sie załapać na przetarg na początku sierpnia - w koncu podpisaliśmy 23 lipca.

Wczoraj sie dowiedzieliśmy, że po podpisaniu przeleżało w szafce nie dotknięte wszecholewającą ręką urzędnika enionu przez 2,5 miesiąca i już w październiku trafi na przetarg.

no właśnie nie wiem czym oni się kierują i dlaczego leży to w szufladzie, ale koleś dał mi do zrozumienia że skoro Ci z lipca czekali do października to Ci z września poczekają do grudnia.

 

ale co i dlaczego nie wiem, a jeszcze piszesz, że to leży w szufladzie to już wogóle nie kapuję bo myślałem że nie puszczają bo jakieś papierkowe sprawy mają z tym związane.

 

acha i jeszcze jedno: mam słup na działce i mam wg warunków na niej mieć SP - skrzynka pomiarowa z licznikiem i pod nią RB- rozdzielnia budowlana. W umowie za to jest tam 1000 paragrafów że mam dostarczyć to i tamto i siamto. To się też mnie tyczy? bo jest tam że mam dać projekt a go nie muszę robić przecież? jak zadzowniłem do Enionu to powiedzieli mi, że mam czekać na przetarg, ale boję się, że potem powiedzą że czegoś nie doniosłem i że będę musiał znów czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jeszcze inne ważne rady ???

lub sprawdzoną ekipę ??

 

Pomóżcie

 

Ja mam dobrą ekipę - sęk w tym, że moja ocena może nie być obiektywna, bo to w dużej części moja rodzina :) Ale mają póki co jeszcze wolne "terminy" na przyszyły rok. Ich plusem (moim zdaniem) jest to, że mają maksymalnie dwie budowy w jednym czasie, przez co nie znikają np na miesiąc, żeby robić gdzie indziej. Może nie są najtańsi, ale u mnie "w szczycie" (np murowanie ścian zewnętrznych) było 8 osób, przez co roboty posuwają się (moim zdaniem) błyskawicznie - dom stawiają w 3 miesiące (kalendarzowe, a nie 90 dni pracy :) ) - zresztą w mojej galerii, do której link znajduje się w blogu poniżej można zobaczyć jakie mają tempo (numeruję dni kalendarzowe).

 

Generalnie są z okolic Rudawy, więc najchętniej biorą robotę właśnie w tamtej okolicy - jakby ktoś był zainteresowany kontaktem, to zapraszam na priv.

 

Ufff, to tyle tej reklamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i jeszcze jedno: mam słup na działce i mam wg warunków na niej mieć SP - skrzynka pomiarowa z licznikiem i pod nią RB- rozdzielnia budowlana. W umowie za to jest tam 1000 paragrafów że mam dostarczyć to i tamto i siamto. To się też mnie tyczy? bo jest tam że mam dać projekt a go nie muszę robić przecież? jak zadzowniłem do Enionu to powiedzieli mi, że mam czekać na przetarg, ale boję się, że potem powiedzą że czegoś nie doniosłem i że będę musiał znów czekać.

 

to jest tak. nic nie musisz. projekt zrobi również ENION, ale oczywiście będzie to trwało pół roku do roku. Jak też to miałem - jak sam zrobiłeś cały projekt - trwało 3-4 miesiące a bez projektu - no to "troszkę" dłużej trzeba było by czekać. TO jest ...(cenzura x 1000) MONOPOLISTA.

jesli już idzie na przetarg to dobrze. Światełko w tunelu - Warto abyś sie dowiedział, kto przetarg wygra i poprosił go żeby ci to zrobił szybciej. Moze jakoś się uda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak. nic nie musisz. projekt zrobi również ENION, ale oczywiście będzie to trwało pół roku do roku. Jak też to miałem - jak sam zrobiłeś cały projekt - trwało 3-4 miesiące a bez projektu - no to "troszkę" dłużej trzeba było by czekać. TO jest ...(cenzura x 1000) MONOPOLISTA.

jesli już idzie na przetarg to dobrze. Światełko w tunelu - Warto abyś sie dowiedział, kto przetarg wygra i poprosił go żeby ci to zrobił szybciej. Moze jakoś się uda :-)

ja się cieszę że nie muszę mieć projektu

 

kolega właśnie wozi się z projektem rozbudowy sieci do enionu. gość z uprawnieniami zrobił projekt, zaniósł go kolega a oni, że coś tam brakuje, no to dorobili to i zanosi drugi raz a oni że jest coś tam źle dobrane, no i teraz nie wiedzą o co chodzi bo dobrane jest wg wytycznych.

wogóle to utrudniają może dlatego że ktoś robi sam projekt, a może dlatego, że rozbudowa sieci i trzeba wstawić 2 słupy i nie chce im się tego robić ? kto to wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a mnie to juz szlag trafia bo ponad 2 miesiące temu zleciłam zrobienie projektu no i jeszcze nie mam (facet polecany na tym forum). pierwotnie miałam przyłącz bezpośrednio na dom, ale stwierdził że nie da sie tak zrobić bo nie ma ściany szczytowej. Ten gość od projektów teirdzi, że nadal mamy tylko budowe przyłącza a nie rozbudowę sieci (mimo wstawienia słupa) i nie trzeba bedzie pozwolenia tylko zgłoszenie, ale uwierzę jak zobaczę. Na dziś bylam umówiona w Enionie a ta sierota mi w poniedziałek mówi, że mapka na której wrysował przyłącz nie była w 1:500 tylko 1:480 no i w ZUDPie odrzucili :x .

 

Ręce opadają.

 

a powiedzcie mi czy wszystkie ekipy to straszne żyły bo ja dzisiaj swojemu majstrowi zleciłam zamurowanie okna 1,3m2 to mi powiedział, że trzeba bedzie dopłacić :x

i myslę sobie, że jak on taki cwany to ja mu w takim razie odliczę za wszystkie okna, których nie było w planie, a które dołożyłam no bo murowania było znacznie mniej (6m2) :p no i zobaczymy co on na to

zrobilibyscie tak samo?

 

generalnie to mi sie wydaje, że będą duże różnice zdań przy rozliczaniu końcowym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy wszystkie ekipy to straszne żyły bo ja dzisiaj swojemu majstrowi zleciłam zamurowanie okna 1,3m2 to mi powiedział, że trzeba bedzie dopłacić :x

i myslę sobie, że jak on taki cwany to ja mu w takim razie odliczę za wszystkie okna, których nie było w planie, a które dołożyłam no bo murowania było znacznie mniej (6m2) :p no i zobaczymy co on na to

zrobilibyscie tak samo?

 

generalnie to mi sie wydaje, że będą duże różnice zdań przy rozliczaniu końcowym :wink:

przy rozliczaniu to Ty jesteś górą bo to ty masz kasę i wypłacasz dlatego jak tylko masz argumenty to je użyj i nie płać za coś co nie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy wszystkie ekipy to straszne żyły bo ja dzisiaj swojemu majstrowi zleciłam zamurowanie okna 1,3m2 to mi powiedział, że trzeba bedzie dopłacić :x

i myslę sobie, że jak on taki cwany to ja mu w takim razie odliczę za wszystkie okna, których nie było w planie, a które dołożyłam no bo murowania było znacznie mniej (6m2) :p no i zobaczymy co on na to

zrobilibyscie tak samo?

 

generalnie to mi sie wydaje, że będą duże różnice zdań przy rozliczaniu końcowym :wink:

przy rozliczaniu to Ty jesteś górą bo to ty masz kasę i wypłacasz dlatego jak tylko masz argumenty to je użyj i nie płać za coś co nie zrobili.

 

mąż juz zapowiedział, że na koniec to on się bedzie z nimi rozliczał a na razie nic nie mówi bo chce, żeby wszystko skończyli, ale jest na nich ciety. Więc ja chyba umyje rączki i nie będę brac w tym udziału :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mu w takim razie odliczę za wszystkie okna, których nie było w planie, a które dołożyłam no bo murowania było znacznie mniej (6m2) :p no i zobaczymy co on na to

zrobilibyscie tak samo?

 

generalnie to mi sie wydaje, że będą duże różnice zdań przy rozliczaniu końcowym :wink:

 

Pzry takim postawieniu sprawy przygotuj się raczej nie na obniżkę a na dopłatę za wykonywanie nadproży okiennych i obróbek przy otworach okiennych. :)

 

Swoją droga ja budując komuś dom trzymałbym się idelanie przesdatwionego mi do wyceny robocizny projektu, a za każdą zmianę naliczałbym opłatę. Czasem inwestorzy po wymurowaniu chcą nawet ściany przestawiać. Z jednej strony rozumiem inwestora, ale rozumiem także budowlańców.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Pzry takim postawieniu sprawy przygotuj się raczej nie na obniżkę a na dopłatę za wykonywanie nadproży okiennych i obróbek przy otworach okiennych. :)

 

 

Nadproża to wszędzie były kupione gotowe, więc według mnie to żadna tu dodatkowa praca. A obróbka okna to niby jaka? :o oni nie tynkowali tylko murowali ściany

 

no jak zwykle każdy ciągnie w swoja stronę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadproża to wszędzie były kupione gotowe, więc według mnie to żadna tu dodatkowa praca. A obróbka okna to niby jaka? :o oni nie tynkowali tylko murowali ściany

 

no jak zwykle każdy ciągnie w swoja stronę :wink:

 

Zamontowanie nadproża nawet gotowego to takze dodatkowa praca(wymierzenie i stworzenie siodła nadproża,prawidłowe osadzenie,wypoziomowanie itp.) A pisząc o obróbce miałem na myśli wiekszą precyzję wykonania i ewentulane docinki przy murowaniu niż przy zwykłej prostej pełnej ścianie raz,dwa, trzy. Przez myśl mi nie przeszło tynkowanie :o .

 

U mnie wszelkie zmiany majster przyjmował bez problemu i bez żadnych dopłat. Niektóe nawet sam proponował. Nie było tych zmian wiele, i co ważne zawsze decydowaliśkmy się na nie przed faktem dokonanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadproża to wszędzie były kupione gotowe, więc według mnie to żadna tu dodatkowa praca. A obróbka okna to niby jaka? :o oni nie tynkowali tylko murowali ściany

 

no jak zwykle każdy ciągnie w swoja stronę :wink:

 

Zamontowanie nadproża nawet gotowego to takze dodatkowa praca(wymierzenie i stworzenie siodła nadproża,prawidłowe osadzenie,wypoziomowanie itp.) A pisząc o obróbce miałem na myśli wiekszą precyzję wykonania i ewentulane docinki przy murowaniu niż przy zwykłej prostej pełnej ścianie raz,dwa, trzy. Przez myśl mi nie przeszło tynkowanie :o .

 

U mnie wszelkie zmiany majster przyjmował bez problemu i bez żadnych dopłat. Niektóe nawet sam proponował. Nie było tych zmian wiele, i co ważne zawsze decydowaliśkmy się na nie przed faktem dokonanym.

 

u mnie wszystkie zmiany (poza tymi dwoma oknami) zostały zgłoszone w momencie przekazania projektu do wyceny. nie było tego wiele bo chodziło o wymurowanie jednej ściany 25cm grubości z drzwiami (jakieś4m2) podniesienie ścianki kolankowej i zamiana stropu na betonowy, ale to wszystko zgłosiłam przed wyceną.

natomiast w trakcie budowy zrezygnowano z budowy jednej ławy (sugestia wykonawcy) około 3mb i sciany grubości 25cm i pow.9m2. W miejscu tej sciany powstaje teraz ścianka działowa i ani myslę za nią płacić bo była przecież liczona w kalkulacji domu (kalkulacja nie obejmuje scianek działowych)

 

marzę, żeby juz skończyli tą robotę i uciekali z mojej budowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzę, żeby juz skończyli tą robotę i uciekali z mojej budowy :(

 

chyba wszyscy z nas :-) o tym marzą. :-)

Aha... sprawdz natomiast, jak opuszczą twoją budowe, czy gdzieś nie zostały jakieś stare skarpetki.

Ja przez takie syfiaście smrodliwe onuce musiałem płytki skuwać :-)

 

(no może nie musiałem, ale w determinacji wywołanej smrodem do tego doszło )

szczegóły u mnie w dzienniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzę, żeby juz skończyli tą robotę i uciekali z mojej budowy :(

 

chyba wszyscy z nas :-) o tym marzą. :-)

Aha... sprawdz natomiast, jak opuszczą twoją budowe, czy gdzieś nie zostały jakieś stare skarpetki.

Ja przez takie syfiaście smrodliwe onuce musiałem płytki skuwać :-)

 

(no może nie musiałem, ale w determinacji wywołanej smrodem do tego doszło )

szczegóły u mnie w dzienniku

 

czytałam, ....czytałam....

rozbawiłes mnie do łez :D

Twój dziennik to bardzo fajna i zabawna lektura :wink:

 

bedę robic jeszcze wylewki w tym roku więc jest szansa, że wcześniej bedzie na błysk posprzatane.

U Ciebie to już widać świate lko w tunelu a u mnie to jeszcze sporo pracy.

 

 

a przy okazji mam pytanie jak mocujecie na dachu anteny tv lub sat i którędy kabel do domu? obok komina?

Szczepek może cos podpowiesz bo na Twoim dachu to jest prawdziwa stacja nadawcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...