Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Grupo krakowska. Ja tym razem z następującym pytaniem:) Czy mógłby ktoś mi odstąpić na tydzień fachowca do postawienia komina? :) Bo mój,który mi stawia dom zażyczył sobie za wymurowanie trzech kominów z klinkieru i słupa na tarasie 5000 zł (słownie pięć tysięcy):)) Czy tylko mnie się wydaje, że to jest cena z kosmosu!!!???? Dodam jeszcze że kominy mam systemowe schiedla więc chodzi tylko o wymurowanie tego co ponad dachem!!!

 

Na prawdę poszukuje kogoś kto zrobi mi to taniej!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariku ma rację.Przyszedł właśnie mój mąż i powiedział ,ze za pierwsze 5 m jest stała opłata 920 netto.Każdy nastepny metr przyłącza kosztuje inwestora 28 zł netto

 

:o

Ja pod koniec czerwca dostalam warunki przylaczenia 170m za 920pln netto wlasnie. W zeszlym roku rzeczywiscie wyceniali mi przylacze na 920pln za 5m + 28pln za kazdy metr ponad to.

Zasady sie nagle zmienily?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:o

Ja pod koniec czerwca dostalam warunki przylaczenia 170m za 920pln netto wlasnie. W zeszlym roku rzeczywiscie wyceniali mi przylacze na 920pln za 5m + 28pln za kazdy metr ponad to.

Zasady sie nagle zmienily?

 

od nowego roku sie zmienily i to wlasnie na takie o jakich piszesz, Mysle ze opcja 920 + za kolejny metra ma miejsce kiedy warunki przylaczenia byly wydane rok wczesniej a u mnie dokladnie taka sytuacja. Warunki mialem z 2006 to jak mi wlasnie podlaczali gaz to umowa byla 920+ 28za kazdy kolejny metr, Gdybym wzialnowe warunki z 2007 to moglbym zaplacic tylko 920 i koniec ALBO dostac odpowiedz ze podlaczenie jest nieuzasadnione ekonomicznie i nie miec gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbysioR, M@g, napiszcie mi proszę na co powołuje się Gazownia w Waszych warunkach jeśli chodzi o kalkulację, macie podaną jakąś bazę, odniesienie, na którym się opierali podając te 920zł?

Ja mam warunki z 18 września 2007 i mam napisane:

„opłata za wykonanie przyłączenia, określona na podstawie aktualnie obowiązującej „Taryfy dla gazu ziemnego wysokometanowego” Karpackiej Spółki Gazownictwa, kalkulacji Zakładu Gazowniczego wyniesie 2 132 zł netto plus podatek VAT”

To jest link do tej taryfy http://ksg.pl/gfx/ksg/files/1/taryfa_nr_2_01_07.pdf (str.26) (podawałam już wcześniej) i wszystko by mi się zgadzało gdyby nie to że niektórzy z Was dostają w warunkach 920 zł

Niestety nie mogę znaleźć na to żadnego przepisu, informacji.

Baardzo mnie interesuje co Wam wpisali jako podstawę kalkulacji, czyżby dla każdego indywidualne przepisy :evil: :evil:

 

Coś mi się to bardzo nie podoba. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sama nie wiem co robić i jakich argumentów używać....We wtorek idę podpisać umowę z gazownią. Jak juz pisałam chcą prawie 3000 za 54 m!!! :evil: :evil: :evil: Czy ktoś poradzi jak się do tego przygotować-pewnie bym poszła i podpisała za tyle,ale skoro kilka osób napisało że ma ponad 100m i robi za 920 netto to się bardzo zdenerwowałam.Prosżę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by się grzecznie przywitać, co niniejszym czynie :)

Cześc :)

Skąd się tu wziąłeś/wzięłaś ?

Budujesz może jakiś domek ?

Czy tak sobie wpadłeś/wpadłaś ;)

 

Wziąłeś to forma poprawniejsza :) Choć mam niewiaste przy boku :) Domek już zbudowany, całe piętro do adaptacji dla mnie i narzeczonej. Do maja siedzimy jeszcze w Irlandii a potem budowa.

A domek koło Skały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Dom już stoi teraz załatwiam przyłącza.

 

Edit i co z tym Twoim gazem? Podpisywałas już umowę o przyłączenie? Faktycznie płacisz tylko 900PLN?

 

Witam

jeszcze nie podpisałam, bo okazuje się, że w warunkach mam wpisane,że skrzynka na ogrodzeniu, a w tym wypadku gazownia zaprojektuje wszystko tylko do skrzynki no i będzie brakowało odcinka między domem a skrzynką i na to też muszę zrobić projekt.

W tym tygodniu wybieram sie do gazowni i będę walczyć o zmianę warunków na skrzynkę w elewacji z powodu zbyt dużej odległości skrzynki od domu(zasugerowł mi to mój instalator) zobaczymy może sie uda. Jesli nie to będę wykonywać projekt we własnym zakresie i dopiero pójdę do gazowni podpisać umowę.

w moich warunkach pisze tak:

pkt 15. Projektowana opłata za wykonanie przyłączenia, okreslona na podstawie aktualnie obowiązującej Taryfy dla gazu ziemnego wysokometanowego KSG, kalkulacji Zakładu Gazowniczego wyniesie 920,00 zł plus VAT, wg stawki obowiązującej w dniu wykonania przyłączenia."

Sa tam również informacje, że opłata może ulec zmianie i dokładnie zostanie określona w umowie przyłączeniowej.

dlugość przyłącza DN 63 - 40m

DN 25 - 5m

 

jak coś będę wiedzieć więcej to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam inny problem z przyłączem gazowym. Warunki określają przyłączenie od sąsiada [a właściwie sąsiadki] vis a vis, a ona nie wyraża zgody na wykonanie prac budowlanych na jej działce. Jak można rozwiązać taki problem?

Pozdrawiam, Krzysiek.

 

Jeśli sąsiadka sie nie zgodzi to w zasadzie nie jesteś w stanie nic zrobić. Ma takie prawo.

Ewentualnie wziąść pod uwagę inny przebieg przyłącza, ustalić z właścicielami poseji i wtedy pójść do gazowni.

 

Ja miałam podobnie. Pierwsze warunki dostałam na około 130m i przebieg przez dwie działki, właściciel jednej z nich nie do uchwycenia.

Miałam natomiast zgodę sąsiadki z innej działki skąd pzryłączam wodę i prąd. Tam też przebiegał gaz tylko było to po drugiej stronie drogi wojewódzkiej.

Poszłam do gazowni i we wniosku o nowe warunki napisałam, że interesuje mnie przyłącz tylko i wyłącznie z tej działki bo posiadam wszelkie wymagane prawem uzgodnienia.

Dostałam warunki tak jak chciałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeszcze nie podpisałam, bo okazuje się, że w warunkach mam wpisane,że skrzynka na ogrodzeniu, a w tym wypadku gazownia zaprojektuje wszystko tylko do skrzynki no i będzie brakowało odcinka między domem a skrzynką i na to też muszę zrobić projekt.

To jakieś jaja z tym gazem są :o

Ja też mam skrzynkę w ogrodzeniu i projekt też robi gazownia, ale projekt zawiera też tą nitkę od skrzynki w ogrodzeniu aż do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś jaja z tym gazem są :o

Ja też mam skrzynkę w ogrodzeniu i projekt też robi gazownia, ale projekt zawiera też tą nitkę od skrzynki w ogrodzeniu aż do domu.

 

no to rzeczywiście jaja :o . mnie w gazowni powiedzieli, że projektują tylko do skrzynki a reszta ich nie obchodzi. no i bądź tu mądry, zgłupieć można bo każdy mówi co innego i chyba świętego by z równowagi wyprowadzili.

poprostu krew mnie zalewa z tymi urzędasami :evil: . najwieksza męka przy budowie domu to sprawy papierkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Oświeci mnie ktoś o co ztym gazem chodzi.

Dostałam warunki i mam tam napisane ze projaktowana opłata za wykonanie przyłacza wyniesie 920zł netto.Opłata nie obejmuje nakładó na zakup szafki gazowej i mapy do celów projektowych..

 

Czyli jak mam to rozumieć co?Jestem świeża w tych sprawach .Mam do ciągnięcia 100m i jak to mam teraz wyglądać?

Oni mi to 100 metró robią za te 920 zł?Kopią itd...Chyba raczej nie :o

Ktos oświecie?

Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...