Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej

Oświeci mnie ktoś o co ztym gazem chodzi.

Dostałam warunki i mam tam napisane ze projaktowana opłata za wykonanie przyłacza wyniesie 920zł netto.Opłata nie obejmuje nakładó na zakup szafki gazowej i mapy do celów projektowych..

 

Czyli jak mam to rozumieć co?Jestem świeża w tych sprawach .Mam do ciągnięcia 100m i jak to mam teraz wyglądać?

Oni mi to 100 metró robią za te 920 zł?Kopią itd...Chyba raczej nie :o

Ktos oświecie?

Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Ukłony dla wszystkich członków grupy krakowskiej

pragnę się przyłaczyć do grupy :D - planowana budowa w gminie Zielonki a dokładnie w Pękowicach, prawie na samej granicy z Giebułtowem (na dole).

 

Poszukuję:

- sprawdzonej (solidnej i uczciwej) ekipy budowlanej do pracy od wiosny 2008 (przynajmniej stan surowy z wykonaniem dachu),

 

- kierownika budowy (oczywiscie z wymaganymi uprawnieniami),

 

- radiestety do sprawdzenia działki i zlokalizowania studni (optymalnie również wykonania),

 

- koparki (oczywiście z obsługą) do prac ziemnych,

 

- namiarów na dobrego (i niezbyt drogiego) wykonawcę kominków.

 

 

Wczytywałem się w forum ale nie jestem w stanie przebrnąć przez tyle stron aby wyczytać potrzebne informacje :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Oświeci mnie ktoś o co ztym gazem chodzi.

Dostałam warunki i mam tam napisane ze projaktowana opłata za wykonanie przyłacza wyniesie 920zł netto.Opłata nie obejmuje nakładó na zakup szafki gazowej i mapy do celów projektowych..

 

Czyli jak mam to rozumieć co?Jestem świeża w tych sprawach .Mam do ciągnięcia 100m i jak to mam teraz wyglądać?

Oni mi to 100 metró robią za te 920 zł?Kopią itd...Chyba raczej nie :o

Ktos oświecie?

Pozdarwiam

 

No i jak tu nie zgłupieć -od czego to wszystko zależy tego chyba nikt nie wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gazowni (elektrowni/wodociągach/gminie/powiecie ...wstawić dowolny urząd lub monopoliste) jeżeli nie wiesz, czego możesz rządać i na jakie przepisy powołać, to Cię oleją sikiem prostym z góry na dół i spławią, żebyś im głowy nie zawracał

 

no właśnie o to chodzi, chętnie poszłabym zrobić dym :evil: tylko nigdzie nie mogę znaleźć przepisu odnośnie tego nieszczesnego 920zł. To co mają w oficjalnej taryfie zgadza się z tym jak mi wyliczyli...czyli ponad 2 tys. A jednak niektórzy z Was mają 920 czarno na białym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

U mnie tez skrzynka od gazu miala byc na ogrodzeniu, takie dostalam pierwsze warunki, kiedy poszlam z nimi do Instalbudu - robili mi projekt przylacza, to powiedzieli, ze to bez sensu bo w projekcie domu mam skrzynke na elewacji i zeby isc z tym do gazowni, poprosic o zmiane warunkow zeby jednak skrzynka byla na elewacji bo tak jest w zatwierdzonym projekcie domu. Gazownia zmienila warunki :) ... ale i tak zaplacilam jak juz pisalam wczesniej 1925zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już chyba zaczynam się domyślać o co chodzi z tymi kosztami przyłącza gazu...

wg moich domysłów (bladych na razie) klucz tkwi najprawdopodobniej w tym czy jest to rozbudowa sieci czy sam przyłącz, wygląda jakby za rozbudowę sieci był ryczałt 920zł

więc ci co mają w warunkach rozbudowę sieci maja 920zł a ci co samo przyłączenie już do istniejącego gazociągu mają szacowane wg stawki 5m.ryczałt+każdy metr ekstra. hmmm...tylko trochę mało w tym logiki, ale...

No chyba że ci którzy mają rozbudowę sieci będą płacić coś jeszcze(stricte za samo przyłączenie).

Muszę to jutro dopytać w Gazowni

 

Pati dzięki za zdjęcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoją prośbę - poszukuję:

- sprawdzonej (solidnej i uczciwej) ekipy budowlanej do pracy od wiosny 2008 (przynajmniej stan surowy z wykonaniem dachu),

 

- kierownika budowy (oczywiscie z wymaganymi uprawnieniami),

 

- radiestety do sprawdzenia działki i zlokalizowania studni (optymalnie również wykonania),

 

- koparki (oczywiście z obsługą) do prac ziemnych,

 

- namiarów na dobrego (i niezbyt drogiego) wykonawcę kominków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo krakowska. Ja tym razem z następującym pytaniem:) Czy mógłby ktoś mi odstąpić na tydzień fachowca do postawienia komina? :) Bo mój,który mi stawia dom zażyczył sobie za wymurowanie trzech kominów z klinkieru i słupa na tarasie 5000 zł (słownie pięć tysięcy):)) Czy tylko mnie się wydaje, że to jest cena z kosmosu!!!???? Dodam jeszcze że kominy mam systemowe schiedla więc chodzi tylko o wymurowanie tego co ponad dachem!!!

 

Na prawdę poszukuje kogoś kto zrobi mi to taniej!!! :evil:

 

Nie tylko Tobie :) Będziemy mieli przerwę techniczną na budowie (czekamy na więźbę) więc jak podeślesz nr telefonu to prześlę wizytówkę moje majstra.

Rozlicza się na dniówki lub na wykonanie pracy. Myśmy wybrali dniówki i nie żałujemy. Facet goni do roboty aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już chyba zaczynam się domyślać o co chodzi z tymi kosztami przyłącza gazu...

wg moich domysłów (bladych na razie) klucz tkwi najprawdopodobniej w tym czy jest to rozbudowa sieci czy sam przyłącz, wygląda jakby za rozbudowę sieci był ryczałt 920zł

więc ci co mają w warunkach rozbudowę sieci maja 920zł a ci co samo przyłączenie już do istniejącego gazociągu mają szacowane wg stawki 5m.ryczałt+każdy metr ekstra. hmmm...tylko trochę mało w tym logiki, ale...

No chyba że ci którzy mają rozbudowę sieci będą płacić coś jeszcze(stricte za samo przyłączenie).

Muszę to jutro dopytać w Gazowni

 

Pati dzięki za zdjęcia!

 

Muszę Cie zmartwić :( bo chyba tak nie jest. ja mam przyłącz i 920 zł. przynajmniej w warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoją prośbę - poszukuję:

 

-[...]

- koparki (oczywiście z obsługą) do prac ziemnych,

[...]

 

Co do koparki, tonajlepiej przejdź się po okolicznych składach budowlanych - leżą tam na kopy wizytówki różnych koparkowych - wszyscy biorą zazwyczaj tyle samo, więc bierz tego, który akurat ma czas wtedy, gdy ci jest potrzebna koparka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi

wczoraj (a raczej dzisiaj) do 1 w nocy czytałem małopolską białą listę wykonawców (nawet zrobiłem zestawienie interesujących mnie wykonawców) oraz posty na grupie krakowskiej i wielickiej (na razie na kilkunastu stronach) i mam prośbę - w postach pojawia się nazwisko 2 wykonawców: J.Haberka i M.Zdeb - proszę ew. na priva "referencje" nt. jakości usług i cen tych wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoją prośbę - poszukuję:

 

- namiarów na dobrego (i niezbyt drogiego) wykonawcę kominków.

 

Witaj,

mam Pana ,który będzie robił nam kominek, wiem ze jest solidny, co do ceny dowiem sie jak zrobi u nas kominek, moge przesłac na priva kontakt do niego.

Ponoc do kwietnia jest juz zajety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi

wczoraj (a raczej dzisiaj) do 1 w nocy czytałem małopolską białą listę wykonawców (nawet zrobiłem zestawienie interesujących mnie wykonawców) oraz posty na grupie krakowskiej i wielickiej (na razie na kilkunastu stronach) i mam prośbę - w postach pojawia się nazwisko 2 wykonawców: J.Haberka i M.Zdeb - proszę ew. na priva "referencje" nt. jakości usług i cen tych wykonawców.

 

 

Pan Zub zażyczył sobie za wybudowanie mojego domu pod klucz: dwa i pół miliona złotych, słownie: dwa i pół miliona złotych - nowych złotych. Oczywiście sama robocizna. Rozmowa miała miejsce jesienią 2006 r.

 

... Zaraz ... Zub, czy Zdeb ja rozmiawiałem z panem Zub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...