Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pan Zub zażyczył sobie za wybudowanie mojego domu pod klucz: dwa i pół miliona złotych, słownie: dwa i pół miliona złotych - nowych złotych. Oczywiście sama robocizna. Rozmowa miała miejsce jesienią 2006 r.

 

... Zaraz ... Zub, czy Zdeb ja rozmiawiałem z panem Zub.

 

:o :o :o Może ty na jakimś jeziorze chciałeś to stawiać i cena obejmowała wysuszenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

 

Muszę Cie zmartwić :( bo chyba tak nie jest. ja mam przyłącz i 920 zł. przynajmniej w warunkach.

 

Edit,

a masz w swoich warunkach dwa takiej (mniej więcej) treści punkty?:

 

7. Zakres i parametry techniczne budowy gazociągu lub rozbudowy sieci gazowej w związku z przyłączeniem: (…)ciśnienie średnie, materiał:polipropylen….średnica Dn 40, długość: (np.)40m

 

8. Zakres i parametry techniczne budowy przyłącza służącego do przyłączania instalacji gazowej znajdującej się w obiekcie Klienta: (…) ciśnienie średnie, materiał:stal, średnica Dn 15, długość: (np.)3m

 

ja w pkcie 7. mam: "nie dotyczy", a w warunkach osoby która ma wyszacowane 920zł widziałam takie właśnie zapisy, stąd moje przypuszczenie.

 

do Gazowni nie zdążyłam dziś zadzwonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Zub zażyczył sobie za wybudowanie mojego domu pod klucz: dwa i pół miliona złotych, słownie: dwa i pół miliona złotych - nowych złotych. Oczywiście sama robocizna. Rozmowa miała miejsce jesienią 2006 r.

 

... Zaraz ... Zub, czy Zdeb ja rozmiawiałem z panem Zub.

 

:o :o :o Może ty na jakimś jeziorze chciałeś to stawiać i cena obejmowała wysuszenie :wink:

 

 

GED - jeśli ty masz te 1000 m2 to z prostego rachunku wynika, ze ZUB chciał za samą robocizne 2500 złociszy/m2 (sic!) - chyba sie facetowi ilość zer popiepiepier...

Zrobił twój zamiar niezłe wrażenie na gościu. Czuję ,ze jak sobie to pierwszy raz mnożył na kalkulatorze, to mu żona i dzieci pomagały zera liczyć, bo to przerastało jego pojęcie.

A może jak mu wyszła jakaś kwota to potem np na wszelki wypadek dopisał sobie jedno zero, zeby WYJŚĆ na swoje?

To takie zaokrąglenie w górę :-)

 

A może próbował znależć u ciebie zatrudnienie na najbliższe 10 lat?

To i tak śroedniorocznie całkiem nieżle :-)

 

jestem Ged egositą wiec napisze, ze dobrze ze się nie zgodziłeś, bo gdybyś się zgodził, w życiu nie powstał by taki dziennik budowy :-))

 

czuję, ze wtedy nazywało by się to : AKTA SPRAWY ... a nie Dziennik Budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Zub zażyczył sobie za wybudowanie mojego domu pod klucz: dwa i pół miliona złotych, słownie: dwa i pół miliona złotych - nowych złotych. Oczywiście sama robocizna. Rozmowa miała miejsce jesienią 2006 r.

 

... Zaraz ... Zub, czy Zdeb ja rozmiawiałem z panem Zub.

 

:o :o :o Może ty na jakimś jeziorze chciałeś to stawiać i cena obejmowała wysuszenie :wink:

 

 

GED - jeśli ty masz te 1000 m2 to z prostego rachunku wynika, ze ZUB chciał za samą robocizne 2500 złociszy/m2 (sic!) - chyba sie facetowi ilość zer popiepiepier...

Zrobił twój zamiar niezłe wrażenie na gościu. Czuję ,ze jak sobie to pierwszy raz mnożył na kalkulatorze, to mu żona i dzieci pomagały zera liczyć, bo to przerastało jego pojęcie.

A może jak mu wyszła jakaś kwota to potem np na wszelki wypadek dopisał sobie jedno zero, zeby WYJŚĆ na swoje?

To takie zaokrąglenie w górę :-)

 

A może próbował znależć u ciebie zatrudnienie na najbliższe 10 lat?

To i tak śroedniorocznie całkiem nieżle :-)

 

jestem Ged egositą wiec napisze, ze dobrze ze się nie zgodziłeś, bo gdybyś się zgodził, w życiu nie powstał by taki dziennik budowy :-))

 

czuję, ze wtedy nazywało by się to : AKTA SPRAWY ... a nie Dziennik Budowy

:lol: :) :D :o :lol: :D :) :o :lol: :D :) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Edit,

a masz w swoich warunkach dwa takiej (mniej więcej) treści punkty?:

 

7. Zakres i parametry techniczne budowy gazociągu lub rozbudowy sieci gazowej w związku z przyłączeniem: (…)ciśnienie średnie, materiał:polipropylen….średnica Dn 40, długość: (np.)40m

 

8. Zakres i parametry techniczne budowy przyłącza służącego do przyłączania instalacji gazowej znajdującej się w obiekcie Klienta: (…) ciśnienie średnie, materiał:stal, średnica Dn 15, długość: (np.)3m

 

ja w pkcie 7. mam: "nie dotyczy", a w warunkach osoby która ma wyszacowane 920zł widziałam takie właśnie zapisy, stąd moje przypuszczenie.

 

do Gazowni nie zdążyłam dziś zadzwonić

 

mam tak jak Ty w pkt 7 "nie dotyczy" a wszystkie długości rurociągów są w pkt 8 czyli przyłącz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo krakowska. Ja tym razem z następującym pytaniem:) Czy mógłby ktoś mi odstąpić na tydzień fachowca do postawienia komina? :) Bo mój,który mi stawia dom zażyczył sobie za wymurowanie trzech kominów z klinkieru i słupa na tarasie 5000 zł (słownie pięć tysięcy):)) Czy tylko mnie się wydaje, że to jest cena z kosmosu!!!???? Dodam jeszcze że kominy mam systemowe schiedla więc chodzi tylko o wymurowanie tego co ponad dachem!!!

 

Na prawdę poszukuje kogoś kto zrobi mi to taniej!!! :evil:

 

Nie tylko Tobie :) Będziemy mieli przerwę techniczną na budowie (czekamy na więźbę) więc jak podeślesz nr telefonu to prześlę wizytówkę moje majstra.

Rozlicza się na dniówki lub na wykonanie pracy. Myśmy wybrali dniówki i nie żałujemy. Facet goni do roboty aż miło :)

BungoI

mam prosbę, czy możesz nam też przesłać wizytówkę majstra. My chcemy wystartować na wiosnę w Naramie. Jeszcze raz dzięki za namiary na Panią architekt, pozwolenie mieliśmy w niecałe 3 tygodnie, teraz czekamy jeszcze na procedurę z garażem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam oraz zycze duzo sukcesów w postępie robót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie gazu,

my mamy warunki z 16.07.2007r i pisze: pkt.16 warunków

Projektowana opłata za wykonanie przyłączenia wyniesie 920 zł +VAT, wg stawki obowiązującej w dniu przyłączenia. Opłata nie obejmuje nakładów na zakup mapy do celów projk. i na zakup i montaż szafki gazowej.

Pkt. 17 - Projektowana opłata moze ulec zmianie, wraz ze zmiana zasad finansowania przyłączeń, zmianą lub zwiekszeniem przewidywanego zakresu rzeczowego przyłączenia. - to coś jest niebezpieczne

Pkt.19 zakres przyłączenia obejmuje wykonanie dokum. proj. i uzyskanie pozwolenia, wykonanie przyłączenia, nadzór nad realizacją i włączenie do czynnej sieci. Dodam długość tzw. przyłączenia 160m, chociaż od sąsiada byłoby bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.archi-projekt.com.pl/dat/front/128_b.jpg

 

O to mój domek .

 

Dzisiaj dostałem wycene robocizny od wykonawcy za stan surowy otwarty.

50 tyś zł (35 tyś fundamenty,parter,poddasze,schody,tarasy itp.; 15tyś ,cały dach ,więżba ,pokrycie,rynny,obróbki)

Co o tym sądzicie ??,bardzo prosze o komentarz ,to moja pierwsza wycena i niewiem co zrobić.Wiem że to okolice Krakowa - Kocmyrzów.

Ale cena jest duża jak dla mnie.

 

Czy możecie polecić kogoś z tych rejonów ,jakiegoś wykonawce ????

 

To jeszcze strona do tego projektu

http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty

Projekt APS 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mnie zastanawia że budowlańcy mają taki mnożnik nie pozwalający osiągnąć kwoty np. 48560zł :)

 

ale do rzeczy. zapytaj czy ta cena obejmuje montaż okien dachowych, podbitkę wraz z impregnacją rozprowadzenie rur kanalizacyjnych, struganie i malowanie krokwi.

 

Cena jak cena, chyba standardowa. Pytanie czy ekipa warta tej ceny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

O to mój domek .

 

Dzisiaj dostałem wycene robocizny od wykonawcy za stan surowy otwarty.

50 tyś zł (35 tyś fundamenty,parter,poddasze,schody,tarasy itp.; 15tyś ,cały dach ,więżba ,pokrycie,rynny,obróbki)

Co o tym sądzicie ??,bardzo prosze o komentarz ,to moja pierwsza wycena i niewiem co zrobić.Wiem że to okolice Krakowa - Kocmyrzów.

Ale cena jest duża jak dla mnie.

 

Czy możecie polecić kogoś z tych rejonów ,jakiegoś wykonawce ????

 

 

Wydaje mi się, że troche dużo, ale to zależy co dokładnie wchodzi w proponowaną kwotę. Najlepiej niech ci poda dokładną listę prac jakie ta cena obejmuje to wtedy będziesz mógł miec prawdziwe porównanie z innymi wycenami. A zaręczam, że nie dla wszystkich stan surowy otwarty to to samo i obejmuje te same prace.

Tutaj wydaje mi się przesadzona kwota za dach (zależy jeszcze czym kryjesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi

wczoraj (a raczej dzisiaj) do 1 w nocy czytałem małopolską białą listę wykonawców (nawet zrobiłem zestawienie interesujących mnie wykonawców) oraz posty na grupie krakowskiej i wielickiej (na razie na kilkunastu stronach) i mam prośbę - w postach pojawia się nazwisko 2 wykonawców: J.Haberka i M.Zdeb - proszę ew. na priva "referencje" nt. jakości usług i cen tych wykonawców.

 

 

Pan Zub zażyczył sobie za wybudowanie mojego domu pod klucz: dwa i pół miliona złotych, słownie: dwa i pół miliona złotych - nowych złotych. Oczywiście sama robocizna. Rozmowa miała miejsce jesienią 2006 r.

 

... Zaraz ... Zub, czy Zdeb ja rozmiawiałem z panem Zub.

 

 

Świat jest jednak mały :) Mister Zub chciał za budowę mojego domu pod klucz 1 mln (dom 280 metrów) :) dlatego mamy teraz innego wykonawcę (tańszego i nie generalnego).

GED - witam sąsiada - budujemy w Zelkowie, w polach. Mieliśmy okazję się poznać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi

wczoraj (a raczej dzisiaj) do 1 w nocy czytałem małopolską białą listę wykonawców (nawet zrobiłem zestawienie interesujących mnie wykonawców) oraz posty na grupie krakowskiej i wielickiej (na razie na kilkunastu stronach) i mam prośbę - w postach pojawia się nazwisko 2 wykonawców: J.Haberka i M.Zdeb - proszę ew. na priva "referencje" nt. jakości usług i cen tych wykonawców.

Pan Zub zażyczył sobie za wybudowanie mojego domu pod klucz: dwa i pół miliona złotych, słownie: dwa i pół miliona złotych - nowych złotych. Oczywiście sama robocizna. Rozmowa miała miejsce jesienią 2006 r.

... Zaraz ... Zub, czy Zdeb ja rozmiawiałem z panem Zub.

Świat jest jednak mały :) Mister Zub chciał za budowę mojego domu pod klucz 1 mln (dom 280 metrów) :) dlatego mamy teraz innego wykonawcę (tańszego i nie generalnego).

GED - witam sąsiada - budujemy w Zelkowie, w polach. Mieliśmy okazję się poznać :)

czy ja dobrze czytam 1 000 000 zł za budowę domu ? (czyli na stare pieniądze 10 000 000 000 zł) , co oni w tej cenie wszystko kupują najwyższej jakości i chyba urządzają dom pod dyktando inwestora, a beton kręcą betoniarką ze złota chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a powiedzcie ile teraz płaci sie za zrobienie instalacji elektrycznej?

mam awaryjną sytuację bo miał to zrobić mój małż, ale sie rozchorował. Ściany poprute pod peszle, ale trzeba jeszcze rozciągnąć kable a za tydzień przychodzi tynkarz więc musze kogoś wziąść, żeby to dokończył

 

dajcie znać ile płaciliście od pkt i czy z materiałem czy bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mister Zub chyba jest nie z tej planety!!!!!!! :D :D :D :D :D

a może są na tym świecie jeszcze tak naiwni ludzie, którzy są skłonni wydać na budowę takie pieniądze :roll:

 

hmmmm... mister zub... mister zub... ciekawy jegomość, ale myśle ze ciekawsi sa ci którzy utwierdzaja go w przekonaniu ze jego praca jest tyle warta

 

albo naprawde ma spierdzielony kalkulator - i jedno zero wyślwietla tak zawsze extra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...