Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie: czy którys z forumowiczów orientuje się w temacie ustawowego zbliżenia do działki sąsiada na odległość 1,5m. Mam baardzo wąską działkę na 13,5m i chcę przyblizyć się do granicy na 1,5m CZY POTRZEBUJĘ NA TO ZGODY SĄSIADA do ministralnego odstepstwa :o

 

Z tego co się orientuję,

to zgoda nie jest bezwzględnie potrzebna, ale jest mile widziana - tzn każdy przypadek teoretycznie jest rozpatrywany indywidualnie i wniosek poparty zgodą sąsiada ma większe szanse powodzenia, co nie oznacza, że bez zgody sie nie da załatwić.

 

Natomiast pytałem w gminie Zabierzów jak to wygląda i prawie wszystkie wnioski są załatwiane pozytywnie - na sto kilkanaście takich wniosów bodajrze kilka nie zakończyło sie zgodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Natomiast pytałem w gminie Zabierzów jak to wygląda i prawie wszystkie wnioski są załatwiane pozytywnie - na sto kilkanaście takich wniosów bodajrze kilka nie zakończyło sie zgodą

...bo prawdopodobnie kilku sąsiadów zgłosiło sprzeciw i przedstawiło argumenty nie do podważenia typu , utrata wartości nieruchomości, niemożnośc wybudowania w przyszłości domu np dla dzieci itp.

 

Problem z sąsiadem potrafi utrudnić nawet całkowice zgodną z przepisami budowę, co dopiero jak chcesz budować 1,5 m od granicy.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze dot. wyceny robocizny stanu surowego :lol:

 

 

Zainteresowanym podaję skrócone dane mojego domku:

Dom parterowy z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym w okolicach Krakowa.

Projekt mam wg zamówienia indywidualnego.

 

Dane domu:

Powierzchnia zabudowy: 229,73 m

Powierzchnia użytkowa: 285,27 m (w to wliczony jest garaż)

Kubatura: 713,00 m

Powierzchnia dachu około 380 m (niestety nie mam podane)

 

Dom będzie bez piwnic, w kształcie litery "L" z dachem czterospadowym.

W dachu będą: 4 jaskółki, 8 okien połaciowych i 3 kominy.

 

Mam kolejne wyceny stanu surowego otwartego pokrytego dachówką:

ekipa nr 2 - 60 tyś.

ekipa nr 3 - 55 tyś. (najpierw chcieli 60 tyś. ale się utargowałam)

 

 

W 90 % jestem zdecydowana na ekipę nr 3, gdyż są:

- z polecenia znajomego, któremu wybudowali dom i nie miał zastrzeżeń

- znają okolice - szef mieszka ok. 10 km od mojej działki

- wiedzą gdzie i co można załatwić

- byli na działce i widzieli teren

- najniższa cena - ustalona, która się nie zmieni na wiosnę.....

 

 

Co o tym sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałabym Was prosić o przygarnięcie mnie;) ja dopiero zaczynam, stawiam pierwsze kroki;) Jestem na etapie zbierania dokumentów:( Czekam właśnie na mapkę wysokościową. Będziemy z mężem budować pod Krakowem w Biórkowie nie daleko Kocmyrzowa. Już widzę, że będę czerpać wiedzę z waszego doświadczenia:)

 

Serdecznie Wszystkich Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna zaleta ekipy nr 3 - mogą zacząć na początku wiosny :)

 

Podane ceny są oczywiście bez faktur.

 

no cena już lepsza i jak pewni to czemu nie

 

Szukam solidnego kierownika budowy - pomóżcie proszę :wink:

a z której strony Krakowa ma być ten kierbud ?

 

Gmina Wielka Wieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełko doczytalam ze robilas projek indywidualny.Czy jestes zadowolona ze wspolpracy z architektem?Czy mialas go od kogos poleconego i wczesniejsze osoby ktore wybudowaly juz domki nie narzekaly na jakies bledyw projekcie?Jezeli moge to prosze o namiary do niego bo moze bede robic projekt indywidualny na bazie gotowego :D jesli to nie tajemnica to mozesz mi podac cene takiej uslugi dla Ciebie?-moze byc na priv-bede wiedziec czy wogole nudzic goscia hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z innej bajki:

Jaką papę dawaliście jako izolację podłogi na gruncie? Ja myślę o podkładowej, termozgrzewalnej na welonie z włókna szklanego, ale jest dość droga. No i elektryk poprowadził kilka przewodów podłogą [w "peszlu"]. Czy papa kładziona na gorąco nie stopi osłony i jak temu zaradzić?

Pozdrawiam, Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę powitać wszystkich budujących w Krakowie i okolicy, osobiście zmagam się jeszcze z papierologią w krakowskiej architekturze, ale szukam już ekip budowlanych, myślałam co prawda, że już jedną znalazłam ale jak przyszło do podpisania umowy to jednak się nie zdecydowali......zawracanie głowy ....

 

Zaczynam się denerwować, bo nie ukrywam, że chciałabym zacząć na wiosnę....

bardzo Was proszę o pomoc i jakieś namiary na sprawdzone ekipy budowlane, będe badzo zobowiązana i wdzięczna za odzew.......z góry WIELKIE DZIĘKI..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do tych, którzy zrobili juz wylewki. kładliscie papę na chudziak czy ograniczyliście sie tylko do folii? i jak sprawa wygląda z rurkami.

w tej chwili na chudziaku leżą juz rurki od wody i częściowo kanalizy bo niestety musieli poprawic po poprzednich wykonawcach. I teraz mam pytanie czy ukladając warstwy wyleki te rurki podnieść i pod spód włożyć papę i folie lub tylko folię (tak mi sie wydaje) a potem układać styropian i wycinać szczeliny na te rurki? A co z rurkami od ogrzewania i centralnego odkurzacza? w której warstwie to ułożyć tak żeby było dobrze no i praca poszła szybko i sprawnie?

kupowaliście taśmy dylatacyjne czy wkładaliście styropian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do tych, którzy zrobili juz wylewki. kładliscie papę na chudziak czy ograniczyliście sie tylko do folii? i jak sprawa wygląda z rurkami.

w tej chwili na chudziaku leżą juz rurki od wody i częściowo kanalizy bo niestety musieli poprawic po poprzednich wykonawcach. I teraz mam pytanie czy ukladając warstwy wyleki te rurki podnieść i pod spód włożyć papę i folie lub tylko folię (tak mi sie wydaje) a potem układać styropian i wycinać szczeliny na te rurki? A co z rurkami od ogrzewania i centralnego odkurzacza? w której warstwie to ułożyć tak żeby było dobrze no i praca poszła szybko i sprawnie?

kupowaliście taśmy dylatacyjne czy wkładaliście styropian?

 

U mnie na chudziaku były peszle od elektryki oraz rurki. Przyjechali goście i położyli papę termozgrzewalną prawie bez uszkodzeń - lekko nadtopiła się tylko izolacja rurek w niektórych miejscach. Na papę położyłem już sam folię i potem styropian w 2 warstwach po 5 cm. W 1 warstwie zrobiłem szczeliny na rurki i peszle (czasem rurki są w 2 warstwie leżąc na 1 :) ) Potem folia aluminiowa i podłogówka, albo sama folia budowlana i na to wylewka.

 

Dylatacje tam gdzie nie ma podłogówki robiłem z taśmy dylatacyjnej o szerokości 5mm i wysokości 10cm. Przy podłogówce użyłem droższej taśmy wysokości 15cm i grubości 8mm z fartuchem foliowym.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Wreszcie trafilam na wasz wątek.Tez zaczynamy budowe w okolicach myslenic..Ale jestesmy na samym poczatku.

Mapki wszystkie potrzebne odebrane.Za wszystkie zaplacilismy 750zl-mapka z duzym zasiegiem.(no i za podzielenie i wytyczenie dzialki 1200zl.A ile wy zaplaciliscie za te wstepne rzeczy.

 

i czy ktos moze mi wyjasnic kwestie projektu indyw i gotowego.tzn ktore wychodzi taniej.my za projekt indyw z adaptacja i wszelkimi formalnosciami zalatwionymi pzrez naszego architekta zaplacimy 3500zl +oplaty urzedowe.a jak u was to wyglada i ile biora architekci w biurach za adaptacje gotowego projektu??

 

Dodam tylko ze dom 150m2 +garaz.

 

Pozdr.i prosze o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pyt. do ludzi z okolic Zabierzowa, krzeszowic, gdzie zamówić więźbe? budowa ma ruszyć na wiosnę 2008 i mysle już upić co nieco materiału, bo straszycie podwyżkami :(

 

Ja nie jestem z tej okolicy, ale zamawiałem w składzie Drewmix, ul. Krakowska 43 - 2 dni temu więźba przyjechała na budowę, czekałem na nią nie całe 2 tygodnie. Gość bardziej chyba pośredniczy - ma kilka tartaków z którymi wspoółpracuje i które dla niego robią więźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...