Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam pyt. do ludzi z okolic Zabierzowa, krzeszowic, gdzie zamówić więźbe? budowa ma ruszyć na wiosnę 2008 i mysle już upić co nieco materiału, bo straszycie podwyżkami :(

 

Mi więźbę robił Paweł Zapala 0600 873502:Tadeusz Zapała 018 331 30 81. Dowożą na miejsce, ale z tego, co wiem, to najlepiej zamówienie więźby skonsultować z majstrem, który będzie robił dach, bo czasami w projektach są błędy – może czegoś brakować, tudzież majster może powiedzieć: "on tak nie będzie robił"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Mi więźbę robił Paweł Zapala 0600 873502:Tadeusz Zapała 018 331 30 81. Dowożą na miejsce, ale z tego, co wiem, to najlepiej zamówienie więźby skonsultować z majstrem, który będzie robił dach, bo czasami w projektach są błędy – może czegoś brakować, tudzież majster może powiedzieć: "on tak nie będzie robił"

Ja nie jestem z tej okolicy, ale zamawiałem w składzie Drewmix, ul. Krakowska 43 - 2 dni temu więźba przyjechała na budowę, czekałem na nią nie całe 2 tygodnie. Gość bardziej chyba pośredniczy - ma kilka tartaków z którymi wspoółpracuje i które dla niego robią więźby.

 

po ile płaciliście za więźbę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zwracajcie uwagę na długość przywiezionych krokwi.

Jest zasada, że sprzedający dokłada do każdej 30 cm (bezpłatnie) na tzw. docinkę.

 

I na tym strasznie kantują. Potem trzeba krokwie sztukować. Nas też tak nacięli i sąsiada również, a kupowaliśmy w dwóch różnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mwituszy

Czesc mam blaszak oraz steple 270 +/- 3cm około 60 do sprzedania,

 

Za jakies 900 pln blaszak jest jak nowy bo kupilem go nowego w czerwcu budowa już prawie zrobiona wiec chce się go pozbyc.

Cena do negocjacji.

 

Loklaizacja to Gołuchowice jakies 4 km od Skawiny

 

 

Tel 661 924 810

 

Zdjęcia blaszaka na mojej stronie

 

http://images.fotopic.net/ypsvh1.jpg

 

 

http://www.maciekasia.fotopic.net/p42312422.html

 

http://www.maciekasia.fotopic.net/p42312421.html

 

http://www.maciekasia.fotopic.net/p42892226.html

 

 

 

http://www.maciekasia.fotopic.net/c1295693.html zdjecie z teraz blaszak w tle

 

 

 

______________________________________________

Maciej Wituszynski

[email protected]

skype: mwituszy[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełko doczytalam ze robilas projek indywidualny.Czy jestes zadowolona ze wspolpracy z architektem?Czy mialas go od kogos poleconego i wczesniejsze osoby ktore wybudowaly juz domki nie narzekaly na jakies bledyw projekcie?Jezeli moge to prosze o namiary do niego bo moze bede robic projekt indywidualny na bazie gotowego :D jesli to nie tajemnica to mozesz mi podac cene takiej uslugi dla Ciebie?-moze byc na priv-bede wiedziec czy wogole nudzic goscia hihihi

 

Projekt indywidualny robiło mi małe biuro projektowe z Myślenic. Zdecydowałam się na nie, bo polecili mi je znajomi, którzy byli zadowoleni z współpracy. Ja niestety nie jestem zadowolona, gdyż są bardzo nieprofesjonalni. Na projekt czekałam ponad 6 m-cy, pojechałam odebrałam go i znalazłam na miejscu błąd - źle usytuowany dom na działce. Przeczytałam z grubsza w domu i wyłapałam kilka błędów. Na poprawki czekałam kilka dni. Złożyłam wniosek PnB w Starostwie i po 2 tygodniach dostałam pismo o niezgodnościach projektu z Wypisem z miejscowego planu zagospodarowania. Teraz czekam już miesiąc na poprawki projektu i jeśli nie dostanę poprawek do 12.11 to będę musiała od nowa czekać na Pozwolenia....koszmar :(

Za projekt zapłaciłam prawie 8 000 zł.

Podsumowując dużo nerwów i czasu straciłam przez "to" biuro projektowe.

Zainteresowanym, namiary mogę podesłać na PW, aby je omijali.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal

ja płaciłem 630 zl (dwa miesiące temu)

 

BungoI

W naszym rejonie pozyskuje się tylko świerki i jodłę. (Sosnę sprowadza się do nas z Bieszczad, świętokrzyskiego, tudzież z zachodniej polski – do tego najlepsza jakościowo jest sprzedawana przez tartaki do Fakro po dobrych cenach) i jakbyś nie zażyczył sobie świerka to i tak byś go pewnie dostał. Pocięte drewno z jodły i świerka jeżeli jest bez kory jest b. trudne do odróżnienia. Nawet stolarze maja trudności żeby te dwa gatunki rozpoznać. Jeżeli zamówiłeś drewno po impregnacji (zazwyczaj do daje się do niej barwnik) to nawet najlepszy majster nie stwierdzi czy to jest świerk, czy jodła i na 99% przynajmniej część drewna masz z jodły. Majster wolał świerkową więźbę, bo jest najlżejsza (nie musiał się tyle nadźwigać przy robocie) i pewnie stąd jego wybór…

 

Sloneczko

O takiej zasadzie to nie słyszałem. Faktem jest że krokwie nie mogą być krótsze i tego trzeba pilnować Z tego co wiem, to drzewo w nadleśnictwach tnie się na długości z podziałem co 0,5 m.

Jeżeli ktoś potrzebuje na dach krokwie o długości np. 6,10 to dostarczone będzie miał najprawdopodobniej 6,50, taką samą długość dostanie ten kto zamawiał krokwie 6,45. Wątpię żeby ktoś „za darmo” dodawał cokolwiek. Te 30 cm do każdego elementu więcej, to jest miedz 5 a 10% objętości całego dachu ( czyli miedz 300 – 500 zł). Lepiej chyba od razu przy zamówieniu zwrócić uwagę, żeby zamówić odpowiednio dłuższe drewno, niż potem się martwić co zrobić z za krótkim (dotyczy to tylko części drewna konstrukcyjnego, którego nie powinno się łączyć)

 

(mam parę znajomych z tej branży, to się od nich trochę dokształciłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloneczko

O takiej zasadzie to nie słyszałem. Faktem jest że krokwie nie mogą być krótsze i tego trzeba pilnować

 

Ja też nie, dopóki nie zaczęliśmy gromadzić drewna na dach ;)

O takiej możliwości powiedziano nam w tartaku, co zostało nawet zapisane w papierach.

Niestety właściciel nie dopilnował i jego pracownicy pocięli krokwie bez tej nadwyżki. Ale tartak w porządku. Doszliśmy do porozumienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i mam prosbe o podanie mi namiarow na osoby robiacych przylacza.Mam papiery u architekta juz 3 miesiace i jak do tej pory zrobil podpiwniczenie a z przylaczami jest klopot bo albo jemy cos wypada albo ten od przylaczy wyjechal albo zawsze jest cos.Potrzebuje kogos od gazu , wody , pradu i drogowca. Bede bardzo wdzieczny za informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i mam prosbe o podanie mi namiarow na osoby robiacych przylacza.Mam papiery u architekta juz 3 miesiace i jak do tej pory zrobil podpiwniczenie a z przylaczami jest klopot bo albo jemy cos wypada albo ten od przylaczy wyjechal albo zawsze jest cos.Potrzebuje kogos od gazu , wody , pradu i drogowca. Bede bardzo wdzieczny za informacje.

 

Chodzi mi o zrobienie mapek przylaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i mam prosbe o podanie mi namiarow na osoby robiacych przylacza.Mam papiery u architekta juz 3 miesiace i jak do tej pory zrobil podpiwniczenie a z przylaczami jest klopot bo albo jemy cos wypada albo ten od przylaczy wyjechal albo zawsze jest cos.Potrzebuje kogos od gazu , wody , pradu i drogowca. Bede bardzo wdzieczny za informacje.

 

Chodzi mi o zrobienie mapek przylaczy

 

Przede wszystkim wcale nie potrzebujesz tych projektów do złożenia dokumentacji do pozwolenia na budowę. W moim przypadku zarówno projekt przyłącza gazu jak i prądu zrobiły sobie gazwnia i elektrownia.

 

Takie rzeczy powinna Ci załatwić osoba, której zleciłeś adaptację. Rozumiem, że idzie to jak krew z nosa i straciłeś cierpliwość? Może po prostu odbierz dokumenty od architekta i zleć to komuś sensownemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagolak, jeden z najładniejszych projektów, jakie widziałam :)

no wielkie dzięki Słoneczko, trochę go przerobiliśmy

 

Powinien Cię zainteresować ten wątek: http://forum.muratordom.pl/upb-220-z-pracowni-p-boducha,t48755.htm

znam ten wątek nasz wymarzony domek dzięki tej grupie widzieliśmy w realu.... :lol:

 

mam ponowną prośbę o namiary na jakieś sensowne firmy budowlane.....please.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagolak, jeden z najładniejszych projektów, jakie widziałam :)

no wielkie dzięki Słoneczko, trochę go przerobiliśmy

 

Powinien Cię zainteresować ten wątek: http://forum.muratordom.pl/upb-220-z-pracowni-p-boducha,t48755.htm

znam ten wątek nasz wymarzony domek dzięki tej grupie widzieliśmy w realu.... :lol:

 

mam ponowną prośbę o namiary na jakieś sensowne firmy budowlane.....please.... :roll:

 

mogę Ci dać nr. tel. -gość wszystko ma zaplanmowane, kalkulacje robi dokładne, nie ma rzeczy której by nie potrafił zrbić, ale jak dla nas okazał się za drogi-poprostu znaleźliśmy tańszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wszystkich witam co prawda ja jeszce nawet działki tak naprawde nie mam ale juz się cieszę na domek :) i czytać sobie będę to forum :D

 

Witam wszystkich.Wreszcie trafilam na wasz wątek.Tez zaczynamy budowe w okolicach myslenic..Ale jestesmy na samym poczatku.

Mapki wszystkie potrzebne odebrane.Za wszystkie zaplacilismy 750zl-mapka z duzym zasiegiem.(no i za podzielenie i wytyczenie dzialki 1200zl.A ile wy zaplaciliscie za te wstepne rzeczy.

 

ja też tyle płacę a działka jest w Dobczycach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...