Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Zaprojektowano słup na dizałce i licznik na słupie. Pozwolenie miałam wydawane tylko na dom bez przyłączy. I teraz okazało sie, że na odcinek od skrzynki do domu muszę mieć pozwolenie na budowę. Mogłam to zlecic elektrowni, ale uprzedzono mnie, że w takim wypadku termin wykonania przyłącza to 1 rok :o a to dla mnie było nie do przyjecia

 

i co z tym zrobiłaś Edit ??

 

bo ja będę miał tak samo czyli skrzynka z licznikiem na słupie, i rzeczywiście nie zastanawiałem się nad tym co potem będzie.

 

Ale jeśli pozwolenie miałeś na wszystkie przyłącza to nie bedziesz miał problemu. Ja miałam pzwolenie tylko na budynek.

 

 

I w tej sytuacji wystapiłam o pozwolenie na budowę przyłącza energetycznego z linią zalicznikową bo co miałam zrobic, jak umowa z Enionem podpisana juz w październiku. Mam tylko nadzieję, że dostane to pozwolenie wcześniej niz 60 dni :cry:

ja składałem pozwolenie tylko na budynek a reszta czyli prąd, woda, droga (projekt zjazdu) i gaz (nie będę robił) oraz ścieki w drugim etapie.

 

to nie chcę cię martwić, ale chyba będziesz miał podobnie czyli będziesz musiał wystapic o pozwolenie na budowe lini zalicznikowej.

Z wodą nie ma problemu bo na wodę nie jest wymagane żadne pozwolenie ani zgloszenie. Zgłasza się tylko w wodociągach.

Tak swoją drogą to powiedzcie czyż to nie paranoja? Przyłącz można robić na zgłoszenie (słupy, kabel nad działkami i drogami) a głupi kawałek kabla, który przebiega po naszej działce wymaga pozwolenia na budowę. To jest nienormalne :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprojektowano słup na dizałce i licznik na słupie. Pozwolenie miałam wydawane tylko na dom bez przyłączy. I teraz okazało sie, że na odcinek od skrzynki do domu muszę mieć pozwolenie na budowę. Mogłam to zlecic elektrowni, ale uprzedzono mnie, że w takim wypadku termin wykonania przyłącza to 1 rok :o a to dla mnie było nie do przyjecia

 

i co z tym zrobiłaś Edit ??

 

bo ja będę miał tak samo czyli skrzynka z licznikiem na słupie, i rzeczywiście nie zastanawiałem się nad tym co potem będzie.

 

Chyba znowu zostały tu pomylone pojęcia.

 

Enion robi projekt i wykonuje przyłącze w granicy działki na swój koszt i to nie obejmuje pozwolenie na budowę domu. Enion robi to na zgłoszenie, ale własnym staraniem.

 

Ta linia od złącza w granicy do domu to już instalacja wewnętrzna tzw. wlz.

I powinna ona wchodzić w skład projektu instalacji wewnętrznej budynku (przynajmniej u mnie tak jest). W pozwoleniu na budowę domu taka instalacja się znajduje. Nie widzę jekiejś potrzeby starania się o specjalne pozwolenie na budowę tej linii to jakaś bzdura.

Enion nigdy tej linii nie buduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pod dłuższej nieobecności.

 

Muszę sie pochwalić, że dostałam Pozwolenie na Budowę :D

W przyszłym tygodniu odbieram....

Teraz muszę załatwić prąd i wodę, aby na wiosnę ruszyć z budową.

Ekipę mam umówioną i kierownika budowy też.

Właśnie przygotowuję umowę z ekipą budowlaną.

Proszę o rady co napisać w Umowie korzystnego dla mnie?

Przeszukałam strony forum, jakieś wzory znalazłam - ale proszę o waszą pomoc - może ktoś były tak miły i podesłał mi swoją umowę...

 

Pozdrawiam i liczę na WAS !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych forumowiczów krakowskich ma oczyszczalnie? Jeśli tak to jaką i jaka firma zakładała? Którą firmę polecacie?

Czy ktoś zgodziłby się na "wizytację" :)? Chciałbym "na żywo" zobaczyć, porozmawiać jak działa, wypytać o szczegóły...

(najlepiej strona pn Krakowa)...

 

Też jestem zainteresowana tematem ....

W projekcie mamy POŚ i rozważamy czy warto ją budować, a może lepiej zrobić szambo ??

Jak "to" się sprawdza w praktyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich członków Grupy! Szukam ekipy do budowy na lato 2008 w okolicach Zielonek. Będę wdzięczny :lol: za polecenie ekip z których jesteście zadowoleni.

 

Jescze pytanie (choć wiem,że trudno o jednoznaczną odpowiedź). Jaki jest aktualny przedział cen za robociznę stan surowy otwarty bez piwnic z kompletnym dachem, dwuspadowy dach, prosta bryła 150 użytkowej + garaż przy bryle domu.

 

Z góry dziękuję za wszystkie informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprojektowano słup na dizałce i licznik na słupie. Pozwolenie miałam wydawane tylko na dom bez przyłączy. I teraz okazało sie, że na odcinek od skrzynki do domu muszę mieć pozwolenie na budowę. Mogłam to zlecic elektrowni, ale uprzedzono mnie, że w takim wypadku termin wykonania przyłącza to 1 rok :o a to dla mnie było nie do przyjecia

 

i co z tym zrobiłaś Edit ??

 

bo ja będę miał tak samo czyli skrzynka z licznikiem na słupie, i rzeczywiście nie zastanawiałem się nad tym co potem będzie.

 

Ale jeśli pozwolenie miałeś na wszystkie przyłącza to nie bedziesz miał problemu. Ja miałam pzwolenie tylko na budynek.

 

 

I w tej sytuacji wystapiłam o pozwolenie na budowę przyłącza energetycznego z linią zalicznikową bo co miałam zrobic, jak umowa z Enionem podpisana juz w październiku. Mam tylko nadzieję, że dostane to pozwolenie wcześniej niz 60 dni :cry:

ja składałem pozwolenie tylko na budynek a reszta czyli prąd, woda, droga (projekt zjazdu) i gaz (nie będę robił) oraz ścieki w drugim etapie.

 

to nie chcę cię martwić, ale chyba będziesz miał podobnie czyli będziesz musiał wystapic o pozwolenie na budowe lini zalicznikowej.

Z wodą nie ma problemu bo na wodę nie jest wymagane żadne pozwolenie ani zgloszenie. Zgłasza się tylko w wodociągach.

Tak swoją drogą to powiedzcie czyż to nie paranoja? Przyłącz można robić na zgłoszenie (słupy, kabel nad działkami i drogami) a głupi kawałek kabla, który przebiega po naszej działce wymaga pozwolenia na budowę. To jest nienormalne :cry:

 

Jestem świeżo po, tzn. ciągnęłam kawałek od słupa dosłownie kilka dni temu i żadnego pozwolenia nikt ode mnie nie wymagał. Elektrownia podpięła już prąd do skrzynki czyli wszystko było i jest w jak najlepszym porządku. Tak, jak zostało napisane powyżej jest to już instalacja wewnętrzna chociaż na zewnątrz :)

 

Zaznaczam, że też zgłaszałam dom bez przyłączy. Tyle, że przyłącze to jest tylko ten kawałek, który robi elektrownia własnym staraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowana tematem ....

W projekcie mamy POŚ i rozważamy czy warto ją budować, a może lepiej zrobić szambo ??

Jak "to" się sprawdza w praktyce ?

Rozmawiałem ostatnio z moim przyszłym sąsiadem - mają szambo 10m3 - mieszkają w 5 dorosłych osób i opróżniają go 2 razy w miesiącu :roll: .....

Jedno opróżnienie to 120 zł.....

Kanalizacja planowana ok. roku 2015....

Biorąc pod uwagę, że zakup szamba też kosztuje, to dla mnie kalkulacja jest prosta...

Trzeba też wziąść pod uwagę fakt, że gmina nie zmusi mnie do podłączenia się do kanalizacji. Sąsiad na dzień dzisiejszy niestety nie ma podlicznika na ogród, więc w przyszłości dołożą mu jeszcze opłate za ścieki, pomimo, że część wody pójdzie w ziemię.....

Niestety wybór modelu dopiero przede mną .... Na razie skłaniam się ku tej firmie: KLIK

Pewnie trzeba zadzwonić i poprosić o namiary do zadowolonych klientów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba znowu zostały tu pomylone pojęcia.

 

Enion robi projekt i wykonuje przyłącze w granicy działki na swój koszt i to nie obejmuje pozwolenie na budowę domu. Enion robi to na zgłoszenie, ale własnym staraniem.

 

Ta linia od złącza w granicy do domu to już instalacja wewnętrzna tzw. wlz.

I powinna ona wchodzić w skład projektu instalacji wewnętrznej budynku (przynajmniej u mnie tak jest). W pozwoleniu na budowę domu taka instalacja się znajduje. Nie widzę jekiejś potrzeby starania się o specjalne pozwolenie na budowę tej linii to jakaś bzdura.

Enion nigdy tej linii nie buduje.

 

Nic nie zostało pomylone ja wiem, że Enion wykonuje tylko do skrzynki a reszta go nie obchodzi. No ale co dalej?

Logicznym jest, że w projekcie każdego domu jest instalacja wewnętrzna, ale kończy sie na głównej rozdzielni (u mnie tak było, a że robiłam tylko pozwolenie na budynek to nie mam dalszego odcinka) a dalej to zgodnie z warunkami przyłącza, czyli brakuje odcinka od słupa do domu. I na to niestety musiałam wystapić o pozwolenie na budowę. Starostwo w Wieliczce nie widziało innej możliwości bo tak jak piszesz, wchodzi to w instalacje wewnetrzną na którą wymagane jest pozwolenie (ja takowe miałam, ale bez kawaka od domu do słupa). U Ciebie może było inaczej bo pewnie na etapie adaptacji projektu ten odcinek został dorysowany? czy mam rację?

 

Ja do Enionu zanosiłam wszystkie projekty i uzgodnienia gównie z powodu czasu oczekiwania na przyłącz W enionie uprzedzono mnie, że jeśi nie złoże sama projektu zgloszenia i wszystkich uzgodnień to w umowie dostane termin wykonania 1 rok. W związku z tym, że dostarczyłam cała dokumentację termin wykonania przyłącza wynosi 6m m-cy

 

Ja nie twierdzę, że zawsze tak jest bo jak widać każdy przypadek jest inny i pewnie jeszcze w każdym RD Enionu i każdum Starostwie też jest inaczej. Niemniej jednak mój przypadek wyglądał tak a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba znowu zostały tu pomylone pojęcia.

 

Enion robi projekt i wykonuje przyłącze w granicy działki na swój koszt i to nie obejmuje pozwolenie na budowę domu. Enion robi to na zgłoszenie, ale własnym staraniem.

 

Ta linia od złącza w granicy do domu to już instalacja wewnętrzna tzw. wlz.

I powinna ona wchodzić w skład projektu instalacji wewnętrznej budynku (przynajmniej u mnie tak jest). W pozwoleniu na budowę domu taka instalacja się znajduje. Nie widzę jekiejś potrzeby starania się o specjalne pozwolenie na budowę tej linii to jakaś bzdura.

Enion nigdy tej linii nie buduje.

 

Logicznym jest, że w projekcie każdego domu jest instalacja wewnętrzna, ale kończy sie na głównej rozdzielni (u mnie tak było, a że robiłam tylko pozwolenie na budynek to nie mam dalszego odcinka) a dalej to zgodnie z warunkami przyłącza, czyli brakuje odcinka od słupa do domu. I na to niestety musiałam wystapić o pozwolenie na budowę. Starostwo w Wieliczce nie widziało innej możliwości bo tak jak piszesz, wchodzi to w instalacje wewnetrzną na którą wymagane jest pozwolenie (ja takowe miałam, ale bez kawaka od domu do słupa). U Ciebie może było inaczej bo pewnie na etapie adaptacji projektu ten odcinek został dorysowany? czy mam rację?

Ja do Enionu zanosiłam wszystkie projekty i uzgodnienia gównie z powodu czasu oczekiwania na przyłącz W enionie uprzedzono mnie, że jeśi nie złoże sama projektu zgloszenia i wszystkich uzgodnień to w umowie dostane termin wykonania 1 rok. W związku z tym, że dostarczyłam cała dokumentację termin wykonania przyłącza wynosi 6m m-cy

 

Ja nie twierdzę, że zawsze tak jest bo jak widać każdy przypadek jest inny i pewnie jeszcze w każdym RD Enionu i każdum Starostwie też jest inaczej. Niemniej jednak mój przypadek wyglądał tak a nie inaczej.

 

No tak po prostu w projekcie instalacji wewnętrznej nie masz tego kabla. Ja mam, ale mam zrobiony projekt indywidualny instalacji elektrycznej. I oprócz tego co w domu mam kabel na polu do złącza oczywiście z mapką zagospodarowania terenu gdzie jego przebieg jest zaznaczony.

 

Co do terminu wykonania to mnie informowali, że w moim przypadku maksymalnie pół roku z projektem i zgłoszeniem robionym przez nich. Pożyjemy zobaczymy. Umowę przyłączeniową będę miał w połowie grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...