Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Sonika, bannery reklamowe zupełnie mi nie przeszkadzają.

Ale ten sposób, w którym otwierającego się okienka z reklamą nie da się zlikwidować (banner i tak jest!) jest nie do przyjęcia i uważam to za złośliwe utrudnianie korzystania z Forum.

 

Co tam banner :wink: , ważne FORUM :D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowana tematem ....

W projekcie mamy POŚ i rozważamy czy warto ją budować, a może lepiej zrobić szambo ??

Jak "to" się sprawdza w praktyce ?

Rozmawiałem ostatnio z moim przyszłym sąsiadem - mają szambo 10m3 - mieszkają w 5 dorosłych osób i opróżniają go 2 razy w miesiącu :roll: .....

Jedno opróżnienie to 120 zł.....

Kanalizacja planowana ok. roku 2015....

Biorąc pod uwagę, że zakup szamba też kosztuje, to dla mnie kalkulacja jest prosta...

Trzeba też wziąść pod uwagę fakt, że gmina nie zmusi mnie do podłączenia się do kanalizacji. Sąsiad na dzień dzisiejszy niestety nie ma podlicznika na ogród, więc w przyszłości dołożą mu jeszcze opłate za ścieki, pomimo, że część wody pójdzie w ziemię.....

Niestety wybór modelu dopiero przede mną .... Na razie skłaniam się ku tej firmie: KLIK

Pewnie trzeba zadzwonić i poprosić o namiary do zadowolonych klientów ;)

 

Ze względu na koszty opróżniania szamba zastanawiamy się nad zrobieniem POŚ. Moja rodzinka w tej chwili składa się z 3 osób (2 dorosłych + małe dziecko), a w przyszłości z 4.

Dodając koszty miesięczne opróżniania szamba + k. wody - to w sumie sporo się nazbiera :-( W naszej gminie kanalizacja będzie ale pewnie za 5 - 10 lat.

Niestety nie znam osób, które używają oczyszczalni i troszkę mam obawy, jak "to" się sprawdza w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowana tematem ....

W projekcie mamy POŚ i rozważamy czy warto ją budować, a może lepiej zrobić szambo ??

Jak "to" się sprawdza w praktyce ?

Rozmawiałem ostatnio z moim przyszłym sąsiadem - mają szambo 10m3 - mieszkają w 5 dorosłych osób i opróżniają go 2 razy w miesiącu :roll: .....

Jedno opróżnienie to 120 zł.....

Kanalizacja planowana ok. roku 2015....

Biorąc pod uwagę, że zakup szamba też kosztuje, to dla mnie kalkulacja jest prosta...

Trzeba też wziąść pod uwagę fakt, że gmina nie zmusi mnie do podłączenia się do kanalizacji. Sąsiad na dzień dzisiejszy niestety nie ma podlicznika na ogród, więc w przyszłości dołożą mu jeszcze opłate za ścieki, pomimo, że część wody pójdzie w ziemię.....

Niestety wybór modelu dopiero przede mną .... Na razie skłaniam się ku tej firmie: KLIK

Pewnie trzeba zadzwonić i poprosić o namiary do zadowolonych klientów ;)

 

Ze względu na koszty opróżniania szamba zastanawiamy się nad zrobieniem POŚ. Moja rodzinka w tej chwili składa się z 3 osób (2 dorosłych + małe dziecko), a w przyszłości z 4.

Dodając koszty miesięczne opróżniania szamba + k. wody - to w sumie sporo się nazbiera :-( W naszej gminie kanalizacja będzie ale pewnie za 5 - 10 lat.

Niestety nie znam osób, które używają oczyszczalni i troszkę mam obawy, jak "to" się sprawdza w praktyce.

 

ja mam w warunkach szambo ale dopuszcza się oczyszczalnie

ze względu na małą ilość miejsca zastanawiam sie nad taką konstrukcją:

http://www.bioires.pl/index.php?section=oferta_oczyszczalnie

to samo sprzedaje

http://www.bioeko.net.pl/oferta-oczyszczalnie.php

 

w zakładce realizacje widać że sprzedali tego trochę w okolicac hwięc napiszę może podadzą adresy to popytam właścicieli jak to jest z użytkowaniem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje gdzie mogę kupić w dobrej cenie dachówkę Euronit?

Okolica Krakowa w promieniu 50 km może być, na Zawiłej nie handlują tym towarem!

 

Mam dwie oferty:

na Łagiewnickiej w Krakowie po 2,68 brutto za szt. dostawa 180zł

w Oświęcimiu po 2,70 dostawa gratis!

Myślę że można taniej ale jeszcze nie tafiłam

Z góry dziękuje za polecenie składów budowlanych!

 

Sorki, że zmieniam temat ale pilnie potrzebuje porady:

Zdecydowany jestem na dachówkę ceramiczną na 100%.

Jakiego producenta wybrać, na co zwócić uwagę, gdzie tanio kupić. (południe Krakowa)???

 

w Głogoczowie jest spory skład przy zakopiance z duzym wyborem (niestety drogo), poza tym swietny sklad i duuuuzy wybor jest na ul. zawiłej- ceny maja dobre (dach centrum) i sam u nich kupowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry grupo krakowska,

Przedstawialam sie juz kiedys, a teraz czajnikuje czytujac posty grupowiczow. Wiosna zaczynam budowe. Trwa nieustanny casting na majstra.

Czy komus budowal moze Pan Stanislaw Madeja z Radwanowic?

A moze znacie kogos, komu budowal. Chcielibysmy obejrzec, pogadac itd. Rekomendacje wystawia mu Madd z Dubia, ale jemu Pan SM robil tylko fundament. Tak czy siak Madd, napisalam do Ciebie na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy na etapie zamowienia kuchni i troche sie zastanawiam. Jakie wedlug was sa "normalne" ceny mebli kuchennych. Czy mozecie polecic jakiegos stolaza z okkolic krakowa ktory nie skasuje mnie jak za zloto? Oczywiscie chodzi o najzwyklejszy tradycyjny styl bez zadnych udziwnien...help :oops: :oops: Znalazlem prawdziwe zaglebie meblarskie na trasie do bielska-białej ale ceny kuchni mnie tam troche zmartwiły, w sobote jade zobaczyc do Kalwarii Zebrzydowskiej w ktorej jest rowniez kilka firm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobote jade zobaczyc do Kalwarii Zebrzydowskiej w ktorej jest rowniez kilka firm

 

Witam!!

 

Ten wyjazd do Kalwarii - strata czasu, podejrzewam że ceny jeszcze gorsze niż na trasie do Bielska. Chyba lepiej już szukać mebli w samym Krakowie.

Swego czasu jak szukałam mebli do kuchni i wybrałam się z mężem do Kalwari trafiając po drodze na RYś-meble, których ceny mnie zszokowały a było to jakieś 5 lat temu, w samej Kalwarii nie było lepiej. W sumie robiliśmy meble na zamówienie u znajomego w Elblągu - wtedy cała kuchnia wyszła 1600zł. W porównaniu do kuchni za 30tys od Pana Rysia wyszła naprawdę tanio. :o

 

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam!!

 

Ten wyjazd do Kalwarii - strata czasu, podejrzewam że ceny jeszcze gorsze niż na trasie do Bielska. Chyba lepiej już szukać mebli w samym Krakowie.

Swego czasu jak szukałam mebli do kuchni i wybrałam się z mężem do Kalwari trafiając po drodze na RYś-meble, których ceny mnie zszokowały a było to jakieś 5 lat temu, w samej Kalwarii nie było lepiej. W sumie robiliśmy meble na zamówienie u znajomego w Elblągu - wtedy cała kuchnia wyszła 1600zł. W porównaniu do kuchni za 30tys od Pana Rysia wyszła naprawdę tanio. :o

 

 

Pozdrowionka

Ja jeszcze nie jestem na etapie szukania mebli, ale mój sąsiad był i ........... kupił meble w Dreźnie. Z kosztami transportu w okolice Krakowa, meble z litego drewna, wyszły dużo taniej, niż polskie paździerze. To nie był jego specjalny wyjazd po meble, ale przy okazji, wszedł do sklepu i kupił :D Jak przywiezie, pójdę pooglądać i może załapię się na jakąś "zaprawę", coby meble nie rozeschły się za bardzo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie jestem na etapie szukania mebli, ale mój sąsiad był i ........... kupił meble w Dreźnie. Z kosztami transportu w okolice Krakowa, meble z litego drewna, wyszły dużo taniej, niż polskie paździerze. To nie był jego specjalny wyjazd po meble, ale przy okazji, wszedł do sklepu i kupił :D Jak przywiezie, pójdę pooglądać i może załapię się na jakąś "zaprawę", coby meble nie rozeschły się za bardzo :lol:

 

lakk zrób kilka fotek i wklej na forum teraz też interesują mnie meble z litego drewna.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos pomoże w kwesti, o która pytałam wyżej :cry:

nasunęło mi sie jeszcze jedno pytanie... dzrzwi wewnetrzne będę miała otwierane do srodka a więc i futryna po stronie wewnętrznej. Mama bardzo blisko osadzone wyłączniki od światła (puszka jest jakieś 6 cm o d otworu drzwiowego) czy to nie za blisko? Czy ktos wie ile zachodzi futryna czy te ozdobne listewki na ścianę? ile powinno tam być miejsca żeby nie było problemu z zamonbtowaniem później wyłączników :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...