Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Paweł, przejrzałam i bede próbowała, choć boje sie że terminy już pozajmowane. No nie ukrywam, że przeraza mnie ta budowa i stale sie ucze, jednak bardzo liczę na to, ze znajdę dobrego, solidnego kierownika budowy. Moze mozecie polecić kogoś ?

 

Ekipa która u mnie budowała to komplet kierownik + wykonawca ( ale nie w tej samej osobie ). To jest niegłupie rozwiązanie choć nie licz na to że kierownik będzi e często na budowie ( ale ci za kilka tysiaków też rzadko bywają )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jaka cena dla jednych przystępna jest taka a dla innych inna.

 

Powiem Ci tyle, że cena jaką zaproponowali nasi murarze, budujący nam dom (cena za murowanie była ok), nie była zbyt przystępna: 20 zł/m2 sama robocizna i bez maszyny.

 

Ten wylewkarz zrobił nowocześniej i w lepszej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jaka cena dla jednych przystępna jest taka a dla innych inna.

 

Powiem Ci tyle, że cena jaką zaproponowali nasi murarze, budujący nam dom (cena za murowanie była ok), nie była zbyt przystępna: 20 zł/m2 sama robocizna i bez maszyny.

 

Ten wylewkarz zrobił nowocześniej i w lepszej cenie :)

ale zagadkowa widzę ta cena strasznie, przecież nie zwinę Ci tych wylewek, tylko chcę wiedzieć po ile ogólnie można zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiem o BUDMECIE. Zaopatrywaliśmy się w Dacholandzie w Gaju: http://www.dacholand.pl/ i w Gambudzie na Powstańców: http://www.gambud.pl/.

 

 

A nam jest potrzebny solidny wylewkarz.

 

Ten zamówiony, już drugi raz przekłada termin rozpoczęcia prac, więc z niego zrezygnujemy.

 

Jeśli ktoś z Was ma kogoś godnego polecenia, bardzo proszę o namiary :)

 

Słoneczko, ja Ci podeśle solidnego wylewkarza tylko... się uśmiechnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy, jesteśmy. To była krótka przerwa regeneracyjna. Od jutra wracamy na budowę.

 

My jedziemy na pomiary otworów okiennych. Zdecydowaliśmy się na Oknoplast.

 

ja też jutro atakuję okna, ale dokładnie to lecę po wycenę z oknoplastu i szybka decyzja czy oknoplast czy oknoplus.

 

inne firmy raczej nie biorę pod uwagę bo jakoś mi nie pasują, albo cena albo wykonanie albo inne rzeczy.

 

oknoplus już porównałem ceny z teraz i z lipca i wiem że podrożały, mimo że upusty teraz są większe (38%) to kiedyś mimo że były niższe (32%) to cena okna była niższa bo cena wyjściowa wzrosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam tu na forum, że z Oknoplastem ludzie mieli kłopoty, tzn. z obsługą w przedstawicielstwie na Klimeckiego. Warto byłoby poszukać tych wpisów.

 

Jak już pisałam, wysyłaliśmy prośby o wycenę do różnych firm i Oknoplan dał najlepsze warunki. Okna już zamontowane, dlatego tę firmę polecam.

 

Może jeszcze ktoś ma od nich okna?

 

Garbus2, a musisz rozumieć? Jest tyle innych rzeczy do zrozumienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

stoje prze wyborem okien - oknoplast, oknoplan czy oknoplusa które wybrać ?

Mało jest informacji na temat oknoplanu.

Czy ktoś posiada już jakieś doświadczenia z oknami tych firm .... będę wdzięczny za uwagi:)

A masz już oferty?

Ja dostałem najtaniej w Oknoplaście (przedstawiciel na al. Pokoju) Oni w czasie się wyrobili, budowlańcy nie, w efekcie okna czekały jakieś 1,5 miesiąca albo dłużej - teraz są już zamontowane i ja jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że będę jeszcze bardziej zadowolony jak zacznę ich używać :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko, jak rozumiem, jesteś zadowolona z tych okien Oknoplanu? Dawno je montowałaś? Jak się sprawują?

 

Ja niedawno brałam wycenę z Oknoplastu, teraz spojrzałam na cennik Oknoplanu i rzeczywiście wychodzi taniej. Chyba się na nich zdecyduję, choć wcześniej nastawiałam się na Oknoplast...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna przyjechały 1 października:

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/okna.jpg

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/okna2.jpg

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/okna3.jpg

 

Te na 2 fotce są ze szybami refleksyjnymi, brązowymi, aby nie było widać schodów umieszczonych na werandzie.

 

Na razie są zapiankowane i czekają na ciąg dalszy, tj. montaż parapetów, które przyjechały razem z nimi :)

 

Aha, Amonite, ceny można negocjować, jak zresztą pewnie w każdej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wycenę Oknoplastu (13594,24 zł - 9% rabatu), Oknoplan ( 9600 zł) i Oknosystemu (11846 zł) czekam na resztę.

Wszystkie bez montażu - będzie znajomy montował. To są wyceny bez okien dachowych.

........

Informacje z ostatniej chwili po nowym roku idą ceny w górę Wienerberga Porotherm 30 - o 5 % ( ale chyba ta podwyżka dotyczy wszystkich produktów). :(

 

 

właśnie dostałem wycenę z Oknoplusa : 12680 zł - ale szyby P4 i okucia antywłamaniowe z atestami.

 

Jakie szyby wybieracie P2 czy P4 a może jeszcze inne ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...