Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie Grupo z Krakowa i okolic :-)

 

Przepraszam, ze tak Wam sie wcinam, ale noworoczne postanowienia i plany niechybnie rzucaja nas w kierunku Krakowa.

Stad ma prosba i pytanie. Gdyby ktokolwiek z Was wiedzial cos o dzialce na sprzedaz (koniecznie budowlanej, z mediami) w obrebie m. Krakowa, lub bliskich okolic ale za godziwa cene, to bardzo prosze o info.

Mamy pare kontaktow, ktore bedziemy za pare dni ogladac, ale informacji w tym temacie nigdy nie za wiele :-)

 

Jeszcze raz dziekuje i juz nie zawracam Wam budowlanych glow.

 

Wszystkiego Najlepszego w 2008r. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

co do samych bezpiecznikow to dużą część miałem wiec tego....

 

Jak by nie patrzyć to cena OK. Tyle ile za taką robotę elektryk powinien wziąć. Choć ja osobiście kując ściany brałbym więcej :)

 

U mnie bez uzbrojenia tablicy z kompletem instalacji wyszło 6800zł ale to za samo położenie przewodów ( w cenie materiał i rozdzielnia Hager ). Tablica ( 19 bezpieczników S301, 2 bezpieczniki S303, 5 różnicówek P302,1 różnicówka P304, 3 lampki kontrolne, 1 rozłącznik oraz odgromnik ON 300 ) to koszt około 2tys. zakładając upust na poziomie 30%

 

Elektryk polecany na forum. Ja mam mieszane odczucia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samych bezpiecznikow to dużą część miałem wiec tego....

 

Jak by nie patrzyć to cena OK. Tyle ile za taką robotę elektryk powinien wziąć. Choć ja osobiście kując ściany brałbym więcej :)

 

U mnie bez uzbrojenia tablicy z kompletem instalacji wyszło 6800zł ale to za samo położenie przewodów ( w cenie materiał i rozdzielnia Hager ). Tablica ( 19 bezpieczników S301, 2 bezpieczniki S303, 5 różnicówek P302,1 różnicówka P304, 3 lampki kontrolne, 1 rozłącznik oraz odgromnik ON 300 ) to koszt około 2tys. zakładając upust na poziomie 30%

 

Elektryk polecany na forum. Ja mam mieszane odczucia ....

Ostatnio zrobiłem przegląd projektu instalacji w domku moim i widzę, że jest prosta.

Max 100 punktów i zastanawiam się ile może wziąść za nią elektryk, albo ile powinien powiedzieć mniej więcej.

Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że puszki tylko będą wkuwane, a kable puszczane po ścianach to nie ma tam tak dużo roboty przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobić samemu... o ile masz czas bo wbrew pozorom zajmuje to trochę czasu.

 

U mnie był Porotherm więc stosowali takie specjalne kołki wbijane pomiędzy pionowe łączenia pustaków. U Ciebie jak widzę trzeba będzie wywiercić dziurkę. Jedynie przewody "sufitowe" wkuł bym odrobinę aby grubiej przykryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobić samemu... o ile masz czas bo wbrew pozorom zajmuje to trochę czasu.

 

U mnie był Porotherm więc stosowali takie specjalne kołki wbijane pomiędzy pionowe łączenia pustaków. U Ciebie jak widzę trzeba będzie wywiercić dziurkę. Jedynie przewody "sufitowe" wkuł bym odrobinę aby grubiej przykryć.

a te kołki w zaprawę nie wbiją się? może są jakieś z gwoździkami ?

może ma ktoś zdjęcia z instalacji bo w sumie jakieś tam pojęcie mam ale raczej słabe, może ktoś jest w trakcie albo po robieniu elektryki to bym podjechał i zobaczyć może czegoś się nauczył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku!

Oby ci, którzy się jeszcze budują, szybko się wprowadzili! :)

 

Mam do Was wielką prośbę Krakowiacy:

Czy znacie dobrą firmę, która zrobi mi szybko drzwi zewnętrzne? Za niedługo będę miał okna (pcv) i szybko gdzieś muszę zrobić drzwi. Może macie jakieś namiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku!

Oby ci, którzy się jeszcze budują, szybko się wprowadzili! :)

 

Mam do Was wielką prośbę Krakowiacy:

Czy znacie dobrą firmę, która zrobi mi szybko drzwi zewnętrzne? Za niedługo będę miał okna (pcv) i szybko gdzieś muszę zrobić drzwi. Może macie jakieś namiary...

 

osobiście kupiłbym dierre, to drzwiowy mercedes antywłamaniowy

http://www.dierre.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku!

Oby ci, którzy się jeszcze budują, szybko się wprowadzili! :)

 

Mam do Was wielką prośbę Krakowiacy:

Czy znacie dobrą firmę, która zrobi mi szybko drzwi zewnętrzne? Za niedługo będę miał okna (pcv) i szybko gdzieś muszę zrobić drzwi. Może macie jakieś namiary...

 

co do drzwi to właśnie mamy na tapecie kilka firm teraz na grupie wielickiej

http://forum.muratordom.pl/grupa-wielicka-powiat-wielicki,t96906-1020.htm?highlight=wielicka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

osobiście kupiłbym dierre, to drzwiowy mercedes antywłamaniowy

http://www.dierre.pl/

 

Nie wiem ile w tym prawdy ale dierre to drzwi antywłamaniowe a więc mają futrynę metalową która ma tendencję do przemarzania i rdzewienia. Podobno to samo dzieje się ze skrzydłami drzwiowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobić samemu... o ile masz czas bo wbrew pozorom zajmuje to trochę czasu.

 

U mnie był Porotherm więc stosowali takie specjalne kołki wbijane pomiędzy pionowe łączenia pustaków. U Ciebie jak widzę trzeba będzie wywiercić dziurkę. Jedynie przewody "sufitowe" wkuł bym odrobinę aby grubiej przykryć.

 

przewody sufitowe można poprowadzić nad stropem w rurkach (pod wylewką). Lepiej dwa razy przewiercić strop niz kuć, lub dawać grubą warstwę tynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

osobiście kupiłbym dierre, to drzwiowy mercedes antywłamaniowy

http://www.dierre.pl/

 

Nie wiem ile w tym prawdy ale dierre to drzwi antywłamaniowe a więc mają futrynę metalową która ma tendencję do przemarzania i rdzewienia. Podobno to samo dzieje się ze skrzydłami drzwiowymi.

 

Wybór to oczywiście kwestia oczekiwań. Nie można mieć drzwi antywłamaniowych z futryną z materiału który w łatwy sposób ulegnie deformacji otwierając drogę złodziejowi.

 

Aktualnie od 8 lat w domu mamy drzwi antywłamaniowe (choć nie Dieree) i nic nie przemarza czy rdzewieje. Sąsiedzi mają natomiast Diere i są bardzo solidne i zarazem niewiarygodnie estetyczne. Wyglądają jak... nieantywłamaniowe że tak powiem.

Nikogo nie namawiam ale naprawdę polecam zobaczyć na własne oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś myśli o budowie i ma dylemat: z czego ściany, jakiej grubości, ile styropianu, jaki fundament, jakie okna to polecam ten kalkulator na który przypadkowo wpadłem w internecie.

Uprzedzam, że trzeba zarezerwować sobie na niego ze dwie godzinki bo jest trochę z tym zabawy.

 

http://www.oszczednydom.pl/etykieta/kalkulator.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

możecie mi polecić jakiś skład materiałów budowlanych w którym robiliście zakupy. Będę się budował w maju i chyba już czas zacząć rozglądać się za materiałami :)

Wiadomo chodzi mi o ten porządny i tani (tylko czemu to nie idzie zawsze w parze).

Witam

A gdzie planujesz budowę bo Kraków jest duuuuuuuży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich budujacych w okolicach Krakowa i zwracam sie z prosba,

na wiosne rozpoczynam budowe w Mogilanach i szukam jakiegos sensownego kierownika budowy. Mam na mysli kogos, komu oprocz uzupelniania dziennika budowy chcialoby sie podpowiedziec jakies rozwiązania i zmiany w projekcie, oraz kontrolowac jakosc wylkonania kolejnych prac. Czy tacy kierownicy wogole isntnieja?

 

Przegladnalem biala i czarna liste ale tam kierownikiem budowy nikt sie nie chwali. Jezeli wiec i tu nikt nie chce publicznie podawac namiarow to bede wdzieczny za informacje na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A gdzie planujesz budowę bo Kraków jest duuuuuuuży

 

Budowe planuje pod Krakowem w Skawinie, chociaz to chyba nie ma jakiegos duzego wpływu ?

Oczywiście lepiej jak skład miałbym gdzies pod reką niż np: w hucie.

 

no to polecam PHU WIRAX w Jaworniku. Sensowne cny i mila kompetentna obsluga - do tego dostarczaja na czas i nie psuja im sie samochody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie od 8 lat w domu mamy drzwi antywłamaniowe (choć nie Dieree) i nic nie przemarza czy rdzewieje. Sąsiedzi mają natomiast Diere i są bardzo solidne i zarazem niewiarygodnie estetyczne. Wyglądają jak... nieantywłamaniowe że tak powiem.

Nikogo nie namawiam ale naprawdę polecam zobaczyć na własne oczy.

 

Drzwi Dierre są solidne to fakt i również ładne. Jednakże opinia którą przedstawiłem została pozyskana podczas rozglądania się za drzwiami. Być może to tylko marketing sprzedawców innych firm.

 

W sumie nie wiesz co się dzieje wewnątrz drzwi czy też ościeżnicy. Może nic ... Z drugiej strony kupując drewniane jest ryzyko że się wypaczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...