Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Jezeli można to mam pytanie. Ile może kosztować załatwienie całego pozwolenia na budowe, ale z tym że wszystkie papierki zlecam do załatwienia architektowi ?

a ja tradycyjnie zapytam skąd jesteś bo ciężko mówić ile to kosztuje we Wieliczce skoro i tak tu nie przyjedziesz i nie skorzystasz z miejscowego architekta bo mieszkasz z drugiej strony Krakowa.

 

ja płaciłem we Wieliczce 1100 zł za adaptację, troszkę pokreśliła mi pani architekt projekt, ale teraz już wiem że jeśli zmiany są nieistotne (dodatkowe okno czy przesuwanie ścian wewnątrz itp.) to nie trzeba nic mieszać tylko zostawić projekt i budować tka jak się chcę a potem to wprowadzić do projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POdpowiedzcie prosze na szybko, czy między garażem i mieszkaniem drzwi muszą spełniać jakieś przepisy przeciwpożarowe, albo inne dziwne rzeczy, czy mogą to być normalne drewniane drzwi?

 

I gdzie najlepiej w Krakowie szukać bram garażowych z napędem?

 

Nic mi nie wiadomo, aby drzwi do garażu musiały spełniać jakieś normy,

ale dla własnego kofortu lepiej zainstalować szczelne drzwi (choćby po to,

żeby nie wpadały charakterystyczne dla garażu "zapachy".

 

Ja np. będę miał dwoje drzwi ("zwykłe" już mam do całej "przestrzeni

przydomowej", czyli spiżarni, garażu i kotłowni i będą jeszcze metalowe p-

pożarowe między spiżarnią i garażem).

 

Bramę (firmy Normstahl) kupowałem w firmie Stołoski (ul. Dobrego Pasterza

118 lub 120 nie pamiętam) - terminowo i montaż OK.

 

Pozdrowienia dla grupy krakowskiej (dawno tu nie zaglądałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jeden architekt za zmiany które chciałem wprowadzić (przesuniecie zewn sciany) powiedział 5tys.. Inny za to samo 2tys.

Rozpietosc cenowa jak przy ekipach budowlanych :)

o ile się orientuję to jeśli nie zmienia się gabarytów domu i konstrukcji dachu to nie trzeba nic zmieniać w projekcie.

wykonuje się wtedy tylko adaptację i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jeden architekt za zmiany które chciałem wprowadzić (przesuniecie zewn sciany) powiedział 5tys.. Inny za to samo 2tys.

Rozpietosc cenowa jak przy ekipach budowlanych :)

o ile się orientuję to jeśli nie zmienia się gabarytów domu i konstrukcji dachu to nie trzeba nic zmieniać w projekcie.

wykonuje się wtedy tylko adaptację i tyle

 

Przesunięcie zewn ścian powoduje zmiany które wymuszaja ponowne obliczenia wytrzymałości konstrukcji.

Do tego mi doszły zmiany dachu tzn długość kalenicy musi miec w Skawinie min 30% najdłuższego boku budynku a w projekcie gotowym miało bodajże kolo 20%.

I tym samym wyszło mi za zmiany prawie tyle co projekt indywidualny więc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli można to mam pytanie. Ile może kosztować załatwienie całego pozwolenia na budowe, ale z tym że wszystkie papierki zlecam do załatwienia architektowi ?

 

My mieliśmy propozycje za 5 tyś z adaptacja projektu. Ostatecznie zalatwialiśmy wszystko sami było na pewno taniej ale bardziej stresujaco i dłuzej nie polecam. Teraz na pewno wynajęłabym kogoś.

 

Ps. Pozwolenia jeszcze nie mamy dziś składamy dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli można to mam pytanie. Ile może kosztować załatwienie całego pozwolenia na budowe, ale z tym że wszystkie papierki zlecam do załatwienia architektowi ?

 

My za adaptację projektu + załatwianie w naszym imieniu wszelkich formalności w urzędach ((energetyka, wodociagi, gazownia - warunki przyłączy), projekty przyłączy, uzgodnienia projektów w starostwie ZUDP, wyłączenie z produkcji rolnej, gmina (wjazd)) zapłaciliśmy 4500 zł.

Architekt był z okolic Wieliczki.

 

Pozdrawiam wszystkich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wielkość działki może mieć wplw na cene mapki tzw. 500-tki?

bo mi pan geodeta powiedział że dziłka duża to i cena będzie wyzsza :lol:

 

Jak mu się na A3 nie mieści to możesz mieć faktycznie problem :)

 

Ja słyszałem że jest to uzależnione od tego co na działce się znajduje: zabudowania, słupy itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...