Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Witam dzielnych budowniczych Krakowa ! Bardzo proszę osoby które budują dom w winorośli firmy Archon o parę slówek (dobrych i złych) na temat tego projektu. Jestem na etapie wyboru projektu i głowę mam już 6x9 aż strach pomyśleć jak zacznie się budowa. Gdyby ktoś budował Dandysa z Domeny to też proszę o kontakt.

Zyczę w Nowym Roku kupę forsy na te budowy!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie - gdzie kupowaliście stal ? i w jakiej cenie ...:)

 

W Brzesku 2150zł/t z dowozem pod Wieliczkę.

 

A może ktoś z Was kupował ostatnio bloczki betonowe? za ile?

najlepszą cenę jaką znaleźliśmy to ok 2,70zł/szt ale na drugim końcu Polski :-? w okolicach Krakowa dochodzą do 4,90zł... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wielkość działki może mieć wplw na cene mapki tzw. 500-tki?

bo mi pan geodeta powiedział że dziłka duża to i cena będzie wyzsza :lol:

 

Jak dużą masz działkę?

 

Ja za mapę wysokościową dla działki 30ar zapłaciłam 500 zł w zeszłym roku :wink:

 

Pozdrawiam

 

działka wielkości 74 ary i za to powiedział 800zł :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działka wielkości 74 ary i za to powiedział 800zł :-? :-? :-?

Doliczył 300zł bo się musi nachodzić trochę :lol:

A może się nie zmieści na kartce A3 i musi dać A2, a nie ma takiej drukary i musi ręcznie :roll:

 

No a na poważnie to rzeczywiście ciekawe czy mają więcej roboty w takich przypadkach, czy tylko ściemniają.

Daj znać czy znajdziesz coś tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc bo sprawa gardłowa ... :wink:

Do piątku musze podjąć decyzję w sprawie zakupu okien w firmie Budvar ( 100% wpłaty przy składaniu zamówienia ) i w związku z tym proszę o ewentualne opinie tych, którzy się z tą firmą osobiście zetknęli.

A może ktoś zamontował ich okna ???

 

Pozdrawiam całą Grupę Krakowską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzielnych budowniczych Krakowa ! Bardzo proszę osoby które budują dom w winorośli firmy Archon o parę slówek (dobrych i złych) na temat tego projektu. Jestem na etapie wyboru projektu i głowę mam już 6x9 aż strach pomyśleć jak zacznie się budowa. Gdyby ktoś budował Dandysa z Domeny to też proszę o kontakt.

Zyczę w Nowym Roku kupę forsy na te budowy!!! :D

 

My mamy dom w gladiolach2 ze zmianamy widzieliśmy go w rzeczywistości jest bardzo fajnie w srodku rozwiązany. Co do domu w winoroślach jak dla mnie na poddaszu za dużo okien dachowych ja ich osobiscie nie lubię i starałam sie wybrac taki projekt, który miał ich jak najmniej. Dół ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działka wielkości 74 ary i za to powiedział 800zł :-? :-? :-?

Doliczył 300zł bo się musi nachodzić trochę :lol:

A może się nie zmieści na kartce A3 i musi dać A2, a nie ma takiej drukary i musi ręcznie :roll:

 

No a na poważnie to rzeczywiście ciekawe czy mają więcej roboty w takich przypadkach, czy tylko ściemniają.

Daj znać czy znajdziesz coś tańszego.

koniugacje rodzinne i już klamka zapadła ale na drugi raz będe wiedział, człowiek całe życie się uczy. Ale cała reszte bedzie mi robił inny geodeta bo ten nie dość że drogi to trzeba go ciagnąć WOLAMI do roboty :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie - gdzie kupowaliście stal ? i w jakiej cenie ...:)

 

Spróbuj w Metalkom w Kryspinowie (tel 280 64 19). Brałem tam na cała budowę, nie wiem jakie obecnie są ceny, ale było korzystniej niż w innych składach w okolicy. W jednym okazało się po dłuższej rozmowie ze sprzedawcą, że biora właśnie z tej firmy i sprzedają dalej - oczywiście drożej wychodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowana tematem ....

W projekcie mamy POŚ i rozważamy czy warto ją budować, a może lepiej zrobić szambo ??

Jak "to" się sprawdza w praktyce ?

Rozmawiałem ostatnio z moim przyszłym sąsiadem - mają szambo 10m3 - mieszkają w 5 dorosłych osób i opróżniają go 2 razy w miesiącu :roll: .....

Jedno opróżnienie to 120 zł.....

Kanalizacja planowana ok. roku 2015....

Biorąc pod uwagę, że zakup szamba też kosztuje, to dla mnie kalkulacja jest prosta...

Trzeba też wziąść pod uwagę fakt, że gmina nie zmusi mnie do podłączenia się do kanalizacji. Sąsiad na dzień dzisiejszy niestety nie ma podlicznika na ogród, więc w przyszłości dołożą mu jeszcze opłate za ścieki, pomimo, że część wody pójdzie w ziemię.....

Niestety wybór modelu dopiero przede mną .... Na razie skłaniam się ku tej firmie: KLIK

Pewnie trzeba zadzwonić i poprosić o namiary do zadowolonych klientów ;)

 

Ze względu na koszty opróżniania szamba zastanawiamy się nad zrobieniem POŚ. Moja rodzinka w tej chwili składa się z 3 osób (2 dorosłych + małe dziecko), a w przyszłości z 4.

Dodając koszty miesięczne opróżniania szamba + k. wody - to w sumie sporo się nazbiera :-( W naszej gminie kanalizacja będzie ale pewnie za 5 - 10 lat.

Niestety nie znam osób, które używają oczyszczalni i troszkę mam obawy, jak "to" się sprawdza w praktyce.

 

ja mam w warunkach szambo ale dopuszcza się oczyszczalnie

ze względu na małą ilość miejsca zastanawiam sie nad taką konstrukcją:

http://www.bioires.pl/index.php?section=oferta_oczyszczalnie

to samo sprzedaje

http://www.bioeko.net.pl/oferta-oczyszczalnie.php

 

w zakładce realizacje widać że sprzedali tego trochę w okolicac hwięc napiszę może podadzą adresy to popytam właścicieli jak to jest z użytkowaniem tego.

 

Udało ci się coś więcej dowiedzieć (zobaczyć) na temat POŚ ??

Ja dopiero zaczynam na wiosnę budowę, więc będziesz pewnie wcześniej robił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Grupy Krakowskiej zaczyna na wiosnę (tak jak ja) budowę domu?

Kiedy planujecie zacząć ?

Jesteście zorientowani w cenach materiałów budowlanych (gdzie i po ile) ?

planuje zacząć na wiosne jak sie uwine z papierkami zobaczymy.

Kupowałem zwykłego maxa po 2.60 zł w Gdowie na składzie ale to było 2 miesiące temu teraz to już nie wiem. Gdzieś czytałem przed momentem że stal jest niedroga w Zabierzowie. Ja osobiście czekam na dostawe dachówki kupowałem w Limanowej i mam cene mniejszą o 4 tyś. niż cena którą powiedzial mi pam z Melle na Radzikowskiego w Krakowie .

Dobra rada jak masz troche pieniążków to kupuj materiał bo widze że zaczyna się robić taki sam bałagan jak rok temu, ale pamietaj: co nagle to podiable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie - gdzie kupowaliście stal ? i w jakiej cenie ...:)

 

Spróbuj w Metalkom w Kryspinowie (tel 280 64 19). Brałem tam na cała budowę, nie wiem jakie obecnie są ceny, ale było korzystniej niż w innych składach w okolicy. W jednym okazało się po dłuższej rozmowie ze sprzedawcą, że biora właśnie z tej firmy i sprzedają dalej - oczywiście drożej wychodziło.

 

Hej

Jeżeli stal, to tylko w Krakowie na Centralnej

Tanio w miare jest w Kryspinowie, ale Centralna przebija ich jeszcze sporo.

Tyle, że trzeba dopłacić za transport, wiec nie warto kupować po 5 drutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje na Centralnej zaproponowali mi najlepsza cenę.

Maja przywieź w piątek ...

od przyszłego tygodnia będą wyższe ceny

 

teraz mam pytanie czy ktoś trzymała stal, pustaki itd. na działce i najważniejsze czy mu nie znikło nic ?

W jaki sposób zabezpieczyć sie ?

 

Zaczynamy jak zrobi sie cieplej ... a to może trochę potrwać.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało ci się coś więcej dowiedzieć (zobaczyć) na temat POŚ ??

Ja dopiero zaczynam na wiosnę budowę, więc będziesz pewnie wcześniej robił...

narazie robi mi gość projekt przyłącza wody, a potem będę musiał coś zdecydować i ta sama osoba będzie mi robiła projekt przyłącza kanalizacji, choć nie wiem czy trzeba dla BOŚ (chyba nie musi być projektu).

 

teraz już prawie zdecydowany jestem na BOŚ + studnia chłonna (woda z niej używana do podlewania ogrodu)

edit-blondi informuje na forum wielickim, że w urzędzie stawiają się na takie rozwiązanie i mówią, że trzeba w zimie mieć papier na wywożenie wody (że niby nie ma co podlewać w zimie i musi się wywozić wodę ze zbiornika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje na Centralnej zaproponowali mi najlepsza cenę.

Maja przywieź w piątek ...

od przyszłego tygodnia będą wyższe ceny

 

teraz mam pytanie czy ktoś trzymała stal, pustaki itd. na działce i najważniejsze czy mu nie znikło nic ?

W jaki sposób zabezpieczyć sie ?

 

Zaczynamy jak zrobi sie cieplej ... a to może trochę potrwać.. :lol:

 

pustaki można zaryzykować ale co do stali do boje się że może dostać nóg i sobie spacerować :x i nawet czujny sąsiad nie pomoże. Wiesz jeden pręt mimo że może jest długi to problem z przetransportowaniem go 100m nie jest problem. a jak gość zrobi sobie przez jedną noc kilkadziesiąt takich wycieczek po drucik?. Osobiście bym nie kusiłl losu licho nie śp :lol: i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...