Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jeszcze mam pytanie - gdzie kupowaliście stal ? i w jakiej cenie ...:)

 

Spróbuj w Metalkom w Kryspinowie (tel 280 64 19). Brałem tam na cała budowę, nie wiem jakie obecnie są ceny, ale było korzystniej niż w innych składach w okolicy. W jednym okazało się po dłuższej rozmowie ze sprzedawcą, że biora właśnie z tej firmy i sprzedają dalej - oczywiście drożej wychodziło.

 

Hej

Jeżeli stal, to tylko w Krakowie na Centralnej

Tanio w miare jest w Kryspinowie, ale Centralna przebija ich jeszcze sporo.

Tyle, że trzeba dopłacić za transport, wiec nie warto kupować po 5 drutów

 

Też słyszałam, że na Centralnej stal jest najtańsza. Znajomi tam kupowali jakieś 4 m-ce temu, a obdzwonili wszystkie możliwe miejsca w okolicy.... i tam było najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Będę budować z porothermu. Na razie zaczynam sie rozglądać za materiałami budowlanymi, ale nie kupuje wcześniej, bo nie mam gdzie ich bezpiecznie składować. Mam działkę nie ogrodzoną, a moimi sąsiadami są pola, gdzie latem zboże było i 1 dom w trakcie budowy. Za duże ryzyko aby zostawić materiały, bo mogą "zniknąć". Podobno niektóre składy oferują możliwość przechowania....

Chcę zacząć budowę w kwietniu - więc jeszcze jest troszkę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę w starostwie w referacie w Węgrzcach - mam nadzieję, że nie będzie zbyt wielu uwag.

Mam pytanie do osób, które starały się o pozwolenie w starostwie krakowskim: Ile musieliście czekać na PnB?

 

Ja również się dołączam do tego pytania (zadałem go już na poprzedniej stronie i cisza..).

Buduje się w Skawinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę w starostwie w referacie w Węgrzcach - mam nadzieję, że nie będzie zbyt wielu uwag.

Mam pytanie do osób, które starały się o pozwolenie w starostwie krakowskim: Ile musieliście czekać na PnB?

 

Wniosek o pozwolenie na budowę złożylem właśnie w Węgrzcach 05.11 a pozwolenie na budowę było gotowe 27.11 prawomocne 15.12.

 

Jak nie będziesz miał braków (mało prawdopodobne) to pewnie poczekasz 7 dni mniej. Ja uzupełniałem braki te 7 dni:)

 

Chyba że będziesz miał brak jakiś urzędowy to dodaj sobie czas oczekiwania na ten papierek.

 

A gdzie budujesz?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie - gdzie kupowaliście stal ? i w jakiej cenie ...:)

 

Jak stal to Baustal ( nawet się rymuje ) musze im to sprzedać jako hasło reklamowe... moze coś zarobie ,... niezłe co? heheh :lol: :lol:

 

z krakowa rzecz jasna - ja u nich brałem.

 

Jak brałem to wtedy było nawet taniej niz na centralnej - no ale mogło się pozmieniać - trzeba ich po prostu sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę w starostwie w referacie w Węgrzcach - mam nadzieję, że nie będzie zbyt wielu uwag.

Mam pytanie do osób, które starały się o pozwolenie w starostwie krakowskim: Ile musieliście czekać na PnB?

 

Wniosek o pozwolenie na budowę złożylem właśnie w Węgrzcach 05.11 a pozwolenie na budowę było gotowe 27.11 prawomocne 15.12.

 

Jak nie będziesz miał braków (mało prawdopodobne) to pewnie poczekasz 7 dni mniej. Ja uzupełniałem braki te 7 dni:)

 

Chyba że będziesz miał brak jakiś urzędowy to dodaj sobie czas oczekiwania na ten papierek.

 

 

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź - ja uzupełniłe braki już 3 stycznia br. i Pani z referat poleciła mi się zgłosić 11 stycznia br. po zawiadomienie o wszczęciu postępowania, ale niestety nie odpowiedziała kiedy będę mógł odebrać PnB.

Przy okazji ile trwa uprawomocnianie się PnB - z odpowiedzi wynika, że 3 tygodnie.

 

A gdzie budujesz?

 

Pozdrawiam

 

Pomyliłem się prawomocne miałem 12 grudnia, czeka się 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje na Centralnej zaproponowali mi najlepsza cenę.

tak z ciekawości, jakie ceny mają na Centralnej?

 

my właśnie ze względu na to że działka nieogrodzona, przetrzymujemy pustaki i stal u sprzedawców. Mają dowozić w miarę naszych potrzeb :) Strzeżonego.. ;)

Podaje ceny za stal :

fi 12- 2049 zł

fi 10- 2086 zł

fi 6 - 2257 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę budować z porothermu. Na razie zaczynam sie rozglądać za materiałami budowlanymi, ale nie kupuje wcześniej, bo nie mam gdzie ich bezpiecznie składować. Mam działkę nie ogrodzoną, a moimi sąsiadami są pola, gdzie latem zboże było i 1 dom w trakcie budowy. Za duże ryzyko aby zostawić materiały, bo mogą "zniknąć". Podobno niektóre składy oferują możliwość przechowania....

Chcę zacząć budowę w kwietniu - więc jeszcze jest troszkę czasu.

Ja tak jak Pchełka (POZDRAWIAM) chcę budować z porothermu i bardzo proszę o namiary na dobre punkty- patrz bdobre ceny

Zyczę powodzenia kupującym i poszukującym :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę budować z porothermu. Na razie zaczynam sie rozglądać za materiałami budowlanymi, ale nie kupuje wcześniej, bo nie mam gdzie ich bezpiecznie składować. Mam działkę nie ogrodzoną, a moimi sąsiadami są pola, gdzie latem zboże było i 1 dom w trakcie budowy. Za duże ryzyko aby zostawić materiały, bo mogą "zniknąć". Podobno niektóre składy oferują możliwość przechowania....

Chcę zacząć budowę w kwietniu - więc jeszcze jest troszkę czasu.

Ja tak jak Pchełka (POZDRAWIAM) chcę budować z porothermu i bardzo proszę o namiary na dobre punkty- patrz bdobre ceny

Zyczę powodzenia kupującym i poszukującym :D :D :D

 

Po porotherm zajrzyjcie do SAWY, ale koniecznie na stoczniowców, a nie w zabierzowie.

Trzeba pilnować, co przyworzą na budowe, ale ceny warte odrobiny kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Grupy Krakowskiej zaczyna na wiosnę (tak jak ja) budowę domu?

Kiedy planujecie zacząć ?

Jesteście zorientowani w cenach materiałów budowlanych (gdzie i po ile) ?

My tez zaczynamy na wiosne (mam nadzieje że do tego czasu bedziemy miec pozwolenie) wlaśnie rozgladamy sie za materiałami bedziemy budowac z maxa pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Grupy Krakowskiej zaczyna na wiosnę (tak jak ja) budowę domu?

Kiedy planujecie zacząć ?

Jesteście zorientowani w cenach materiałów budowlanych (gdzie i po ile) ?

My tez zaczynamy na wiosne

My też :) z wykonawcami jesteśmy już umówieni.W kwietniu start :) Budujemy z thermoporu. Kupowalismy w Brzesku. W jednym ze składów, wiem, że jeszcze tydzień temu mieli po 5,80zl/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My rozpoczynamy w maju. I porotherm właśnie zakupiliśmy.

Jakie macie ceny ,bo ja dałem 6,65 za porotherm 25 z przetrzymaniem na składzie do maja.A wy po ile macie ??

Niewiecie czy tą stal jak kupie teraz na Centralnym ,to przetrzymają mi do maja ????

No i gdzie kupujecie bloczki ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...