Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

O właśnie. Też chcę/muszę zrobić dojazd do mojej działki (jakieś 80 metrów) i zastanawiałem się nad grubym asfaltem jako podkład, ale obok projektowanej drogi rosną drzewka owocowe i spotkałem sie z opiniąi, że jak wykorytujemy drogę i wrzucimy tam ten asfalt to drzewka uschną, bo taki asfalt to chemia itp...

 

Ktoś spotkał sie już z czymś takim? Ile jest w tym prawdy? dodam, że drzewek nam szkoda i jeśli miałaby to być prawda, to postaram się zdobyć gruz betonowy, a nie asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Panowie baz paniki ja tez mam 'kawał ' dojazdu . Wykorytkowac pasuje bo jak nawieziesz materiał to ci się rozejdzie się po całej działce. Zamiast asfaltu gruz budowlany. Ja tak mam zrobine wydaje mi sie że lepiej i taniej. Korytkowałem około 100m i zapłaciłem cos koło 250zł. z gruzem dogadać się z kierowcami to na fajernt przywiozą po aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem tu nowym użytkownikiem i przymierzam sie do kupna działki. Do działki jest droga 6mx200m którą trzeba utwardzić. Przeglądnąłem forum i nie znalazłem za wiele na temat utwardzania dróg a przede wszystkim namiarów na ekipy/firmy i cen.

 

Czy mógłby ktoś polecić jakąś firmę która zrobi to niedrogo?

 

Od razu zaznaczam ze to ma być droga dojazdowa dla osobowych samochodów.

 

konkretnej ekipy od tego raczej nie musisz szukać, ja u siebie po konsultacjach zrobiłem tak: najpierw koparkowy wykorytował droge, następnie na spód drobny kamień i na wierzch grubszy. I droga dojazdowa gotowa i to całkiem trwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Dacholand, który jest w Gaju tuż obok Mogilan, oraz skład materiałów budowlanych w J i M Bugaj w Byszycach koło Świątnik Górnych. A ja mam pytanie czy ktoś mógłby kogoś polecić od POŚ z góry dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEAPAW

Kolega właśnie zaczyna budowę - dom podobny metrażowo, z pojedynczym garażem, i nad garażem taras. Stan surowy z dachem, ale komplet, czyli sprzęt, robocizna, materiały - wszystko zapewnia wykonawca kosztuje go 170 tyś. Ciężko wyczuć ile w tym robocizna ;) Generalnie jest zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączał się ktoś ostatnio do wodociągów ?

 

ile biorą boscy fachowcy od wody ?

 

coś słyszałem o 100zł/m, materiał kosztuje 10zł/m, koparka 6zł/m kilka razy łopatą trzeba ruszyć i zarobek piękny

 

może jakby kogoś wziąść z okolic Dobczyc albo Gdowa a może i z Bochni i taniej by było macie jakieś namiary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączał się ktoś ostatnio do wodociągów ?

 

ile biorą boscy fachowcy od wody ?

 

coś słyszałem o 100zł/m, materiał kosztuje 10zł/m, koparka 6zł/m kilka razy łopatą trzeba ruszyć i zarobek piękny

 

może jakby kogoś wziąść z okolic Dobczyc albo Gdowa a może i z Bochni i taniej by było macie jakieś namiary ?

 

to by się zgadzało, ja w maju zeszłego roku za ok. 150m zapłaciłem 13,5tyś ze studzienką i licznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączał się ktoś ostatnio do wodociągów ?

 

ile biorą boscy fachowcy od wody ?

 

coś słyszałem o 100zł/m, materiał kosztuje 10zł/m, koparka 6zł/m kilka razy łopatą trzeba ruszyć i zarobek piękny

 

może jakby kogoś wziąść z okolic Dobczyc albo Gdowa a może i z Bochni i taniej by było macie jakieś namiary ?

 

to by się zgadzało, ja w maju zeszłego roku za ok. 150m zapłaciłem 13,5tyś ze studzienką i licznikiem.

 

a kto Ci robił ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie kształtują ceny

.....

Ale mieliśmy podłączać wodociągi dla 4 domów koszt miał wynieś 4x 800 zł + 1400 zł przyłącze do budynku jak powstaną ( długość całego odcinka 150 m).

jednej sąsiadce sie wydawało drogo i pisała pisma do gminy o zwrot kosztów... oczywiste nic nie zwrócili -a wody nie mamy ( w sierpniu 2007 mieli kopać) - Dzisiaj jesteśmy znowu umówienia na podpisanie umowy z wykonawca ( zastanawiam się czy cena nie jest wyższa) .

Sąsiadka znowu coś wymyśliła i chce robić naradę przed spotkaniem. Już czuję ze znowu nic z tego nie będzie --prawdopodobnie będę budować studnie..... brak mi już sił !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączał się ktoś ostatnio do wodociągów ?

 

ile biorą boscy fachowcy od wody ?

 

coś słyszałem o 100zł/m, materiał kosztuje 10zł/m, koparka 6zł/m kilka razy łopatą trzeba ruszyć i zarobek piękny

 

może jakby kogoś wziąść z okolic Dobczyc albo Gdowa a może i z Bochni i taniej by było macie jakieś namiary ?

 

rok temu doprowadzałem wodę ok 200 metrów.

Rury sam kupowałem (80tki bo gmina nie chciała się zgodzić na mniejsze) + pozostale materialy - 4 tys.

Koparka 3 tys.

Robocizna 1200,--Zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu doprowadzałem wodę ok 200 metrów.

Rury sam kupowałem (80tki bo gmina nie chciała się zgodzić na mniejsze) + pozostale materialy - 4 tys.

Koparka 3 tys.

Robocizna 1200,--Zl

możesz mi podać namiary na tą osobę co to robiła ? mam rozumieć że ma uprawnienia i nie było problemów z odbiorem

 

tak sie kształtują ceny

.....

Ale mieliśmy podłączać wodociągi dla 4 domów koszt miał wynieś 4x 800 zł + 1400 zł przyłącze do budynku jak powstaną ( długość całego odcinka 150 m).........

Dzisiaj jesteśmy znowu umówienia na podpisanie umowy z wykonawca ( zastanawiam się czy cena nie jest wyższa) .

no to mało chciał ten wykonawca, 800zł nawer razy 4 to i tak mało jak możesz to podeślij namiar

 

narazie zbieram namiary bo projekt będę miał za jakiś miesiąc gotowy najwczęśniej pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podpowie mi ile wynosi koszt robocizny za stan surowy z dachem (bez okien i drzwi) przy budowie domu o pow. użytkowej 141m2 + garaż 32m2(dwa stanowiska)? Całkowity metraż to chyba 280m2. Dach dwuspadowy z dwoma wykuszami, po jednym z każdej strony. Buduję pod Krakowem, zaczynam na wiosnę. Miałem ekipę za 40tysięcy, ale teraz poinformowali mnie , że chcą 60 tysięcy i nie wiem co zrobić, czy faktycznie tak robocizna poszła w górę?

 

My mamy dom 170 plus garaż na 2 stanowiska razem jakies 240 m. Koszt robocizny 60 tys w tym ogrodznei działki i zrobienie drogi. Więc podobnie jak u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podpowie mi ile wynosi koszt robocizny za stan surowy z dachem (bez okien i drzwi) przy budowie domu o pow. użytkowej 141m2 + garaż 32m2(dwa stanowiska)? Całkowity metraż to chyba 280m2. Dach dwuspadowy z dwoma wykuszami, po jednym z każdej strony. Buduję pod Krakowem, zaczynam na wiosnę. Miałem ekipę za 40tysięcy, ale teraz poinformowali mnie , że chcą 60 tysięcy i nie wiem co zrobić, czy faktycznie tak robocizna poszła w górę?

 

My mamy dom 170 plus garaż na 2 stanowiska razem jakies 240 m. Koszt robocizny 60 tys w tym ogrodznei działki i zrobienie drogi. Więc podobnie jak u Was.

 

Ja znalazłem trzy ekipy które mi powiedziały w granicach 27-35tys za dom 170m2 + garaz dwustanowiskowy za stan surowy otwarty. Więc myślę że możesz szukać dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi.....

mam dziurę w garażu do odwodnienia liniowego (jest dziura bo Panowie wylewając chudziak nie zatkali rury kanalizacyjnej i nalało sie tam betonu. Więc trzeba było rozkuć i odciąć kawałek zalany betonem.

Kupiłam odwodnienie liniowe z syfonem. Tylko znowu jak zaleje ten syfon w chudziaku to bedzie musiało schnąć... a chciałam juz kłaść pape pod wylewki. A może nie jest to takie ważne, żeby to zalewać może to poprostu zasypać i zostawić? a może zalać i położyć papę (tylko wtedy to chyba nie wyschnie)no sama nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...