Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Buduje w Kobylanach, Mam projekt i ze sto pytan do tych, ktorzy juz wybudowali. Buduje na dzialce z duzym spadkiem bez gazu z sieci i miejskiej kanalizacji. W naszym domu bedzie tylko ogrzewanie podlogowe zasilane piecem dwufunkcyjnym + panele sloneczne . Dodatkowo ogrzewanie kominkowe z wentylacja mechaniczna . Prosze o opinie, czy ten system ma sens i sie oplaca .

 

Poza tym Szukam dobrego wykonawcy , ktory postawi mi dom w stanie surowym zamknietym do konca roku.

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób które robiły już tynki i były to maszynowe gipsowe.

 

czy jak zaciągali tynk na ścianach to listwę którą wyrównywali masę gipsową prowadzili po jakichś tam ułożonych wcześniej na ścianie wypionowanych rurkach czy poprostu na oko zaciągali.

wiem że te listwy którymi to robią mają poziomice i trzymając ją pionowo lecą od jednej strony ściany do drugiej, ale czy nie ma wtedy prawdopodobieństwa że będą robiły się górki i dolinki ?

 

edit-blondi a jak u Ciebie wygląda sprawa tynków ? są równiutkie ? zacierali je do jakichś listewek albo czegoś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal, my tez mamy maszynowe gipsowe, nie wiem jak to robili w szczegolach ale na suficie mamy doliny z karpatami i to tylko na jednej stronie :-? widac to fajnie jak sciana wyschnie po kilku dniach a jeszcze lepiej w otrym swietle halogenow. mysle ze metoda nie ma znaczenia tylko umiejetnosci wykonujacego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal, my tez mamy maszynowe gipsowe, nie wiem jak to robili w szczegolach ale na suficie mamy doliny z karpatami i to tylko na jednej stronie :-? widac to fajnie jak sciana wyschnie po kilku dniach a jeszcze lepiej w otrym swietle halogenow. mysle ze metoda nie ma znaczenia tylko umiejetnosci wykonujacego.

oj czyli kicha wynika z tego i tylko wprawna ręka fachowca mnie może uratować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal, my tez mamy maszynowe gipsowe, nie wiem jak to robili w szczegolach ale na suficie mamy doliny z karpatami i to tylko na jednej stronie :-? widac to fajnie jak sciana wyschnie po kilku dniach a jeszcze lepiej w otrym swietle halogenow. mysle ze metoda nie ma znaczenia tylko umiejetnosci wykonujacego.

oj czyli kicha wynika z tego i tylko wprawna ręka fachowca mnie może uratować ?

 

pociesze cię, jak chcesz zobaczyć jeszcze gorsze tynki od swoich - to zapraszam - zanim mejdzie ekipa je poprawiać - tylko weź ze sobą łatę prostowaną na beczce - to u mnie się przyda jak znalazł.

 

Moja ekipę od tynków ( na szczeście spieprzyli tylko 1/3bo zdążyłem ich wyrzucić) umieścilem tylko na czarnej liscie, bo czarniejszej już nie było.

 

A wiecie jak się tlumaczyli?

cytuję:

"nie zauważyliśmy że mamy krzywą łatę i wie pan..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit-blondi a jak u Ciebie wygląda sprawa tynków ? są równiutkie ? zacierali je do jakichś listewek albo czegoś innego ?

 

Ja mam tynki cem/wap. Kupowałam specjalne listwy prowadzące, które ukladali na kleju gipsowym na ścianie co jakieś 1,2m łapiąc pion. Częściowo potem te listwy zatynkowali a częściowo powyciągali. Wydaje mi się, że u mnie jest ok. Zatynkowali tylko kilka gniazdek, ale mam fotki i część już znaleźlismy. Zresztą gość od tynków ma jeszcze przyjść obrobic okna, więc powiedizał, że wszystkie ewentualne niedociągnięcia poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mwituszy

Czesc wszystkim,

 

Mozecie kogos polecic wlasnie do tynkow gipsowych robionych maszynowo.

i ile to kosztuje rozumiem ze to jest za m2 no i jak dlogo maja do przodu zajete.

 

Ja ma stan surowy z Ytonga wiec na to podobno ma isc jakos 0,5 do 1 cm tynku gipsowego.

 

Maciek

buduje sie w Goluchowicach kolo skawiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit-blondi a jak u Ciebie wygląda sprawa tynków ? są równiutkie ? zacierali je do jakichś listewek albo czegoś innego ?

 

Ja mam tynki cem/wap. Kupowałam specjalne listwy prowadzące, które ukladali na kleju gipsowym na ścianie co jakieś 1,2m łapiąc pion. Częściowo potem te listwy zatynkowali a częściowo powyciągali. Wydaje mi się, że u mnie jest ok. Zatynkowali tylko kilka gniazdek, ale mam fotki i część już znaleźlismy. Zresztą gość od tynków ma jeszcze przyjść obrobic okna, więc powiedizał, że wszystkie ewentualne niedociągnięcia poprawi.

 

a masz jakieś zdjęcie może z pokazanymi tymi listwami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...