Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No cóż,

może nie ma , jednak ja jestem zdania że dzieciaczki spędzają średnio 10-12 lat życia drepcząc po podłodze na bosaka lub w inny sposób przywierając do poziomu:)

 

W zimie rozumiem : podłoga gresowa będzie letnia ( choć nie ciepła - temp. wody w podł to tylko 25-30st - co w dotyku raczej nie daje uczucia ciepła - przynajmniej tak było tam gdzie sprawdzałam)

 

za to w lecie podłoga będzie zimna.

 

Trochę boję się o stawy i nereczki moich maluszków:(

 

Może niepotrzebnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

No cóż,

może nie ma , jednak ja jestem zdania że dzieciaczki spędzają średnio 10-12 lat życia drepcząc po podłodze na bosaka lub w inny sposób przywierając do poziomu:)

 

W zimie rozumiem : podłoga gresowa będzie letnia ( choć nie ciepła - temp. wody w podł to tylko 25-30st - co w dotyku raczej nie daje uczucia ciepła - przynajmniej tak było tam gdzie sprawdzałam)

 

za to w lecie podłoga będzie zimna.

 

Trochę boję się o stawy i nereczki moich maluszków:(

 

Może niepotrzebnie?

 

10-12lat? Można ewentualnie się martwić taki do roku jak jeszcze nie chodzi, ale potem jak na chodzi już normalnie?

 

Chyba niepotrzebnie się martwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

muszę kupić blaszak na budowę i proszę Was o podpowiedzi w jakiej firmie nalepiej to zrobić. Najlepiej gdyby firma wykonywała montaż blaszaka.

 

Jak kupowałem 1,5 roku temu tutaj:

http://www.allegro.pl/item302581599_promocja_garaz_blaszak_standard_3x5.html

lub bezpośredni link do strony firmy: http://www.bomstal.pl/

Płaciłem 1300 PLN

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

towarzysze budowy:)

 

Melduję się tu dopiero teraz chociaż już od ponad roku (od kiedy rozpoczęlismy przygotowania do budowy) jestem z wami :).

Nasza budowa w okolicach Mogilan jest już w zaawansowanym stadium i

teraz mamy przed sobą wykończeniówkę wewnętrzną no i przed nami działka do ucywilizowania.

Jak dotąd mieliśmy sporo szczęścia z ekipami więc mogę polecić ekipy od:

tynków wew, wylewek, ociepleń zew. elektryki, hydrauliki a teraz aktualnie jeszcze u mnie od wykończenia wnętrz.

Także polecam 2 składy budowlane z którymi mi sie dobrze współpracowało- Zorbud ( michaowice) i Trojbud (Pcim).

 

Poszukuję teraz dobrej i w miarę taniej ekipy od szamb więc jeśli macie jakąś ekipe dajcie proszę znac na prv.

 

Mam też swego rodzaju dylemat dotyczący nawierzchni dojazdu do garazu i chodników. Wybór kostki brukowej jest poprostu olbrzymi i wszyscy ( sprzedawcy) zapewniają o jej wysokiej jakości. Jednak po pobycie u znajomych na dolnym slasku chodzi mi po głowie kostka granitowa, która tam dosyć mocno dominuje.

Interesują mnie wasze opinie na temat faktycznej jakości kostki betonowej i tego czy warto kłaśc granitową która jak by nie było wychodzi drożej.

 

Ps. czy ktoś wie dla czego gmina Mogilany - teraz chyba jako jedyna w okolicy - nie dofinansowywuje solarów?

 

Pozdrawiam wszystkich budowniczych i budowniecze. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie dla czego gmina Mogilany - teraz chyba jako jedyna w okolicy - nie dofinansowywuje solarów?

 

Wieliczka też nie dofinansowuje, a jak chciałem coś uzyskać odnośnie POŚ to zapisują na listę bo może kiedyś będzie kasa z jakiegoś programu i dofinansuja.

 

a solary dofinansowują w sumie ale tylko dla instytucji publicznych czyli dla swoich czyli łaska mi po zbóju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

muszę kupić blaszak na budowę i proszę Was o podpowiedzi w jakiej firmie nalepiej to zrobić. Najlepiej gdyby firma wykonywała montaż blaszaka.

 

 

Kup Dziennik Polski

W dziale ogłoszeń znajdziesz kilkanaście ogłoszeń firm, które Ci przywiozą i zamontuja - natomiast żadna z niech nie przytwierdzi ci do podłoza - tu musisz sam się zatroszzyć, żeby nie pofrunął do sąsiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

ponieważ napisałem, że miałem dobre ekipy a nie podałem namiarów dostaje pełno wiadomosci na prv z tym samym pytaniem.

Tak więc ponizej info o wykonawcach z którymi współpracowałem:

 

- wylewki ( naprawde świetne - aż inni budowlańcy zachwalali) Pan Domagała tel. 501293050.

- tynki ( bardzo dobra ekipa, szybka, zgrana, fachowa i uprzejma) Pan Piotr tel. 601247356

- ocieplenie i tynki zew. super ekipa!! Pan Czesław ( trudno o termin) tel. 608807193

- ocieplenie wew, regipsy itp Pan Szymon - tel. 500118051

 

co do cen to moge powiedzieć, że wszyscy byli ok. Nie najtańsi ale dobrzy.

 

Ponawiam natomiast pytanie czy ktoś wie jak się ma kostka granitowa do betonowej i czy warto dopłacić i kłaść granit?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam pytanie o dachówki jakie macie? My właśnie jesteśmy na etapie szukania. Na pewno będzie ceramiczna zastanawiamy się nad Siriusem 13 z RuppCeramiki kolor miedziany albo Angoba szlachetna z Koramici ma ktoś może taką dachówkę? Gdzie najlepiej kupić ? Będe wdzięczna za wszelkie rady pozdr

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam pytanie o dachówki jakie macie? My właśnie jesteśmy na etapie szukania. Na pewno będzie ceramiczna zastanawiamy się nad Siriusem 13 z RuppCeramiki kolor miedziany albo Angoba szlachetna z Koramici ma ktoś może taką dachówkę? Gdzie najlepiej kupić ? Będe wdzięczna za wszelkie rady pozdr

Magda

 

też jestem na etapie szukania dachówki, polecono mi skład Attic na zawiłej, a jeśli chodzi o pooglądanie to duzy wybór jest na w Trapez Carbo - wybieram się tam na dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam pytanie o dachówki jakie macie? My właśnie jesteśmy na etapie szukania. Na pewno będzie ceramiczna zastanawiamy się nad Siriusem 13 z RuppCeramiki kolor miedziany albo Angoba szlachetna z Koramici ma ktoś może taką dachówkę? Gdzie najlepiej kupić ? Będe wdzięczna za wszelkie rady pozdr

Magda

 

Mam Siriusa 13 brązowego i uważam że naprawdę warto zainwestować w Rupp'a. Co do miejsca jego zakupu to zdecydowanie nie polecam - DACH-STYL a polecam Melle.

 

W tym pierwszym policzyli mi dach i wszystkie akcesoria i okazało się że brakuje 50 m2 dachówki!! Dekarze na dachu nie mają materiału, a panowie mi oznajmiają że nie mają ani sztuki (mimo że plac pełny - towar sprzedany ale odbiory dopiero za kilka miesięcy więc mogli iść na rękę i odsprzedać 3 palety) i żebym sobie sam radził. Zadzwoniłem do Melle - jest dachówka, transport płatny dodatkowo ale tylko około 50 PLN. Nie ma problemu z terminem dowozu i rozładunku. Szybko i sprawnie mimo że tylko ta brakującą dachówkę u nich kupowałem...

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam pytanie o dachówki jakie macie? My właśnie jesteśmy na etapie szukania. Na pewno będzie ceramiczna zastanawiamy się nad Siriusem 13 z RuppCeramiki kolor miedziany albo Angoba szlachetna z Koramici ma ktoś może taką dachówkę? Gdzie najlepiej kupić ? Będe wdzięczna za wszelkie rady pozdr

Magda

 

też jestem na etapie szukania dachówki, polecono mi skład Attic na zawiłej, a jeśli chodzi o pooglądanie to duzy wybór jest na w Trapez Carbo - wybieram się tam na dniach

 

W Trapezcarbo byliśmy mają przyzwoite ceny chyba u nich kupimy. Na Zawiłej nie byliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...