Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Heja Przegladam Forum od dluzszego czasu, mam maly problem z zaprojektowaniem piwnicy , na razie pytalam tylko jedna firme kt powiedziala 600 zlotych czy to j cena umiarkowana wg Was ?Czy ktos z Was moze ma namiary na porzadna i uczciwa firme?Prosze o pomoc!!

Wg mnie całkiem dobra - ja płaciłem 1000 pod koniec 2006 r. ;) W tym było oczywiście ponowne wyliczenie fundamentów (miałem badania geotechniczne) i obliczenie stropu monolitycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo!

 

Jestem u was pierwszy raz. Tematy budowlane są mi obce. Dopiero składam wniosek o wydanie WZ w Podgórzu.

 

Powiedzcie mi czy coś się zmieniło w kwestii oczekiwania na WZ przez ostatni rok? Szybciej to idzie niż kiedyś? I czy można jakoś przspieszać?

 

Czy sie cos zmienilo to nie wiem, mysmy wreszcie dostali do rak WZ w grudniu 07 po trzynastu miesiacach od zaczecia papierkologii. Wygladalo, ze to krotko, w porownaniu z tym, ile czekali nasi sasiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo!

 

Jestem u was pierwszy raz. Tematy budowlane są mi obce. Dopiero składam wniosek o wydanie WZ w Podgórzu.

 

Powiedzcie mi czy coś się zmieniło w kwestii oczekiwania na WZ przez ostatni rok? Szybciej to idzie niż kiedyś? I czy można jakoś przspieszać?

 

Czy sie cos zmienilo to nie wiem, mysmy wreszcie dostali do rak WZ w grudniu 07 po trzynastu miesiacach od zaczecia papierkologii. Wygladalo, ze to krotko, w porownaniu z tym, ile czekali nasi sasiedzi.

 

 

nasi sąsiedzi składali wniosek w listopadzie 2006, WZ dostali parę dni temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo!

 

Jestem u was pierwszy raz. Tematy budowlane są mi obce. Dopiero składam wniosek o wydanie WZ w Podgórzu.

 

Powiedzcie mi czy coś się zmieniło w kwestii oczekiwania na WZ przez ostatni rok? Szybciej to idzie niż kiedyś? I czy można jakoś przspieszać?

 

Czy sie cos zmienilo to nie wiem, mysmy wreszcie dostali do rak WZ w grudniu 07 po trzynastu miesiacach od zaczecia papierkologii. Wygladalo, ze to krotko, w porownaniu z tym, ile czekali nasi sasiedzi.

 

 

nasi sąsiedzi składali wniosek w listopadzie 2006, WZ dostali parę dni temu...

 

Czyli pi razy oko tak jak my, z tego wynika ze w porownaniu z porzednimi latami idzie juz blyskaiwcznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz pytałem ale odpowiedzi brak więc spytam jeszcze raz.

 

Załatwiał ktoś z was pozwolenie na budowę w Skawinie lub okolicach ???

Jeżeli tak to jak długo czekaliście ?? Są tam warunki zabudowy ustalone wiec mam nadzieje ze nie bedzie to trwalo jak w Krakowie rok albo i dłużej.

 

pozdrawiam,

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz pytałem ale odpowiedzi brak więc spytam jeszcze raz.

 

Załatwiał ktoś z was pozwolenie na budowę w Skawinie lub okolicach ???

Jeżeli tak to jak długo czekaliście ?? Są tam warunki zabudowy ustalone wiec mam nadzieje ze nie bedzie to trwalo jak w Krakowie rok albo i dłużej.

 

pozdrawiam,

Robert

 

Jeśli są warunki zabudowy to gdzie by to nie było nie może trwać dłuzej niż 60 dni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem własnie do starostwa i Pan z którym rozmawiałem powiedział mi ze od 4 do 7tygodni się czeka na PnB więc może zdąże (ekipa jest umowiona na 15 maja).

Czekam jeszcze na warunki komunikacyjne z naszego kochanego ZDPK (mimo ze buduje się w Skawinie droga nalezy do Krakowa). Wniosek składałem 2 tygodnie temu i właśnie uslyszałem ze jeszcze z 3 tygodnie bo pani jest zawalona robotą. Jak składałem wniosek to ta sama Pani spokojnie popijała sobie kawe i rozmawiała o dzieciach z druga wiec jedyne co moge powiedziec to ze kocham te nasze urzędy :)

 

O tyle dobrze że właścicieli drogi dojazdowej (wewn.) do działki jest sztuk 1 a nie 27..

 

Jeszcze pytanko jedno:

Czy uprawomocnienie można jakoś przyspieszyc ? Roznieść te zawiadomienia samemu ? Z potwierdzeniem odbioru oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Siriusa 13 brązowego i uważam że naprawdę warto zainwestować w Rupp'a. Co do miejsca jego zakupu to zdecydowanie nie polecam - DACH-STYL a polecam Melle.

 

W tym pierwszym policzyli mi dach i wszystkie akcesoria i okazało się że brakuje 50 m2 dachówki!! Dekarze na dachu nie mają materiału, a panowie mi oznajmiają że nie mają ani sztuki (mimo że plac pełny - towar sprzedany ale odbiory dopiero za kilka miesięcy więc mogli iść na rękę i odsprzedać 3 palety) i żebym sobie sam radził. Zadzwoniłem do Melle - jest dachówka, transport płatny dodatkowo ale tylko około 50 PLN. Nie ma problemu z terminem dowozu i rozładunku. Szybko i sprawnie mimo że tylko ta brakującą dachówkę u nich kupowałem...

 

Witam,

 

W związku z moim powyższym postem pragnę przedstawić sprostowanie do kilku punktów:

 

1) 50 m2 to ilość brakującej dachówki którą podali mi dekarze. W rzeczywistości weszło około 30 m2 więcej. Kupiłem 50 m2 ale były odpady przy docinaniu, oraz zostało mi około 11 m2). Zatem różnica w niedoborze dachówki była sporo mniejsza niż podałem.

 

2) W czasie gdy układany był mój dach, były duże problemy z dachówkami Rupp'a w szczególności z modelem Sirius 13 w kolorze brązowym. Firma Dach-Styl nie mogla zaproponowac mi odstapnienia dachowki którą miała w swoim magazynie, ponieważ ta była już sprzedana i znajdowała się w depozycie.

 

3) Na plus Firmie Dach-Styl zaliczam:

- możliwość zapłaty przelewem

- możliwość zwrotu nadwyżek zakupionego materiału (dachówki boczne, gąsiory, blacha powlekana na okucia, spinki do dachówki)

- możliwość wymiany szczotek pod gąsiory na taśmę kalenicową.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem własnie do starostwa i Pan z którym rozmawiałem powiedział mi ze od 4 do 7tygodni się czeka na PnB więc może zdąże (ekipa jest umowiona na 15 maja).

Czekam jeszcze na warunki komunikacyjne z naszego kochanego ZDPK (mimo ze buduje się w Skawinie droga nalezy do Krakowa). Wniosek składałem 2 tygodnie temu i właśnie uslyszałem ze jeszcze z 3 tygodnie bo pani jest zawalona robotą. Jak składałem wniosek to ta sama Pani spokojnie popijała sobie kawe i rozmawiała o dzieciach z druga wiec jedyne co moge powiedziec to ze kocham te nasze urzędy :)

 

O tyle dobrze że właścicieli drogi dojazdowej (wewn.) do działki jest sztuk 1 a nie 27..

 

Jeszcze pytanko jedno:

Czy uprawomocnienie można jakoś przyspieszyc ? Roznieść te zawiadomienia samemu ? Z potwierdzeniem odbioru oczywiscie.

 

My złożyliśmy dokumenty na poczatku stycznia włącznie z branżami (Starostwo Powiatowe ul. Basztowa) jak na razie nie mamy pozwolenia tylko wyjaśniamy wyjasniamy wyjaśniamy...My mamy ekipe umówioną na początek kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My złożyliśmy dokumenty na poczatku stycznia włącznie z branżami (Starostwo Powiatowe ul. Basztowa) jak na razie nie mamy pozwolenia tylko wyjaśniamy wyjasniamy wyjaśniamy...My mamy ekipe umówioną na początek kwietnia.

 

Można widzic co wyjasniacie tzn na co mam zwrocic uwage zeby sie nie czepiali przy analizowaniu wniosku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My złożyliśmy dokumenty na poczatku stycznia włącznie z branżami (Starostwo Powiatowe ul. Basztowa) jak na razie nie mamy pozwolenia tylko wyjaśniamy wyjasniamy wyjaśniamy...My mamy ekipe umówioną na początek kwietnia.

 

Można widzic co wyjasniacie tzn na co mam zwrocic uwage zeby sie nie czepiali przy analizowaniu wniosku ??

 

Generalnie chodzi o, jak dla mnie, "poerdoły" za każdym razem Pani przypomina sie coś innego. Generalnie chodziło o pieczatki, których jest już na 4 kopiach ok setki na pewno jak nie więcej.

Były tez pewne niezgodności wzgledem planu zag. przest. dot. koloru dachówki, elewacji.

Gmina wydała nam decyzję zjazdu z drogi która była oznaczona pół roku temu jako 291 teraz jest 291/1 oczywiście do poprawki. Cała masa takich szczeg. dużo by pisać.

Ja mam wrazenei że Pani się doktoryzuje na naszym wniosku i każdą stronę czyta po kilka razy i musi mieć dużo czasu skoro tak dokladnie to sprawdza. Myślę że mieliśmy pecha. Mamy jeszcze (na dzień dzisiejszy) jedna rzecz do wyjaśnienia i mam nadzieje będzie koniec. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...