Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Jeszcze pytanko jedno:

Czy uprawomocnienie można jakoś przyspieszyc ? Roznieść te zawiadomienia samemu ? Z potwierdzeniem odbioru oczywiscie.

Tak napewno można .Z tego co wiem musisz przynieść podpisy sasiadów ze nie wyrazaja żadnych sprzeciwów .Zapytaj architekt albo tych z skawiny .Na forum ktos juz przeprowadzał taki zabieg :)

Po uprawomocniniu licz jeszcze 7 dni na zgłoszenie ropoczecia budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko jedno:

Czy uprawomocnienie można jakoś przyspieszyc ? Roznieść te zawiadomienia samemu ? Z potwierdzeniem odbioru oczywiscie.

Tak napewno można .Z tego co wiem musisz przynieść podpisy sasiadów ze nie wyrazaja żadnych sprzeciwów .Zapytaj architekt albo tych z skawiny .Na forum ktos juz przeprowadzał taki zabieg :)

Po uprawomocniniu licz jeszcze 7 dni na zgłoszenie ropoczecia budowy.

 

Tak mi się właśnie wydawało że gdzies o tym tutaj czytalem ale cos nie moglem znalezc tego miejsca.

Dzieki wielkie za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od kilku miesięcy (w wolnych chwilach) poszukujemy z żoną projektu domu na naszą działkę o szer. 21 m. Ostatnio wpadł nam w oko projekt PROTON II. Okazuje się, że można go zastosować w naszym przypadku jeżeli od strony garażu zlikwidujemy okna lub zastosujemy luksfery (odl. 3m od granicy działki).

Bardzo chętnie wysłuchamy Państwa opini na temat tego projektu. Oczywiście w miarę nabywania doświadczeń i dokonywania wszelkich zmian na etapie projektu, jak i na etapie budowy PROTON II, również chętnie podzielimy się wiedzą...

Na tę chwilę wiemy już z pewnością, że będziemy chcieli zmienić rozłożenie pomieszczeń na poddaszu, również brakuje nam w tym projekcie zadaszonego tarasu... To takie pierwsze przemyślenia...

 

Czy ktoś z grupy małopolskiej buduje lub wybudował dom wg tego projektu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

zbliżam się do etapu wyłożenia podjazdu i chodników i zastanawiam się nad kostką granitową bo podobno w porównaniu do betonowej znacznie lepsza, trwalsza no i nieznioszczalna;) Widziałem już masę zdjęć i dosyć mi się podpba - moje pytanie jest czy ktoś się zdecydował na kostke granitową, gdzie za ile kupował, ile płacił za robociznę, czy jest zadowolony i czy gdzies w okolicy kraków ( mogilany) chciałby sie pochwalić, żebym obejżał na żywo.

Może ktoś z was też się nad tym zastanawia i znalzał jakiegoś dobrego dostawcę i wykonawców w okolicy.

 

Pozdrawiam

 

Bandi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od kilku miesięcy (w wolnych chwilach) poszukujemy z żoną projektu domu na naszą działkę o szer. 21 m. Ostatnio wpadł nam w oko projekt PROTON II. Okazuje się, że można go zastosować w naszym przypadku jeżeli od strony garażu zlikwidujemy okna lub zastosujemy luksfery (odl. 3m od granicy działki).

Bardzo chętnie wysłuchamy Państwa opini na temat tego projektu. Oczywiście w miarę nabywania doświadczeń i dokonywania wszelkich zmian na etapie projektu, jak i na etapie budowy PROTON II, również chętnie podzielimy się wiedzą...

Na tę chwilę wiemy już z pewnością, że będziemy chcieli zmienić rozłożenie pomieszczeń na poddaszu, również brakuje nam w tym projekcie zadaszonego tarasu... To takie pierwsze przemyślenia...

 

Czy ktoś z grupy małopolskiej buduje lub wybudował dom wg tego projektu???

 

My mamy działkę szeroką na 20.65m i po długim zastanowieniu zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Głównie dlatego że cena przeróbek istniejących projektów wychodziła niewiele mniej niż projekt indywidualny więc mamy projekt indywidualny. Czyli mozemy sobie zrobic taki uklad jak chcemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Postanowiłem umieścić tutaj małe ogłoszenie a mianowicie:

 

W miejscowości Siedlec(pomiędzy Rudawa a Krzeszowicami ) mam do sprzedania działki budowlane o powierzchni około 10 ar. Działki położone są na stoku południowym z przepięknym widokiem na góry i Kraków . Część z nich graniczy bezpośrednio ze starym lasem. Cena pomiędzy 14 a 16 kPLN za ar.

 

Wszelkie informacje pod numerem 606 200 419

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Serdecznie wszystkich z grupy krakowskie, zaczynam "przyjemności" z wiązane z poszukiwaniem ekipy budowlanej (stan surowy otwarty) . Czy możecie kogoś polecić, z miłą chęcią skorzystam ze wszelkich kontaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie... zaczynamy budowe domu z zona w tym roku w Podgórzu...

 

Kilka pytan bo jesstescie skarbnica wiedzy:)

1. Mamy działke rolna na ktora zlozylismy 4 wz jedna juz dostalismy tam gdzie ma powstac nasz dom (reszta bedzie na sprzedaz). Czy przy podziale sztywno musimy sie trzymac Wz tzn obszaru objetego na wniosku skladajac WZ?? (wz jest w trakcie dostarczania nam przez kochana poczte 2 tydzien wrrrrrrr)

 

2. Szukam firmy ktora wykona droge dojazdowa do pozostałych działek - znacie kogos godnego polecenia?

 

3. Zdecydowalismy sie na budowe Prometeusza II - z Porothermu 30 p+w - macie sprawdzonego dostawce cegły??

 

4. Jaka powinna byc szerokosc drogi wewnetrznej czy okresla to WZ ?? nie ma planu zagospodarowania...

 

dzieki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jak chodzi o stal polecam KEM w Skawinie przy hucie dobre ceny i możliwość przed płacenia i odebrania po kilku miesiącach jak chodzi o beton bardzo dobre warunki dali mi na ul. Zawiłej w firmie CEMEX koło Dach Centrum gdzie zresztą kupowałem cały dach (oprócz więźby) bardzo dobre cenę rzetelność bardzo dobra obsługa i możliwość przechowania materiału do końca roku. Pozdrawiam Marcin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztowalo to 250zl za dzien (kopania fundamentow) rok temu. Archeolog wpada tylko na chwile, zobaczy ze jest ok i jedzie na inna budowe - tak bylo w moim przypadku.

Wykopy trwaly 2 dni, wiec 500zl nie moje. Jeszcze podobno musi byc przy przylaczu wody.

 

kurcze niezła fucha, nic tylko przeszkolić się na archeologa :D 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...