Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ponawiam pytanie o ekipę do ocieplania i tynków zewnetrznych.

 

Mam jedna ekipę ale wycena za samo ocieplenie i wytynkowanie ścian tynkiem silikatowym (to warunek wykonawcy) bez jakichkolwiek "udziwnień" jego zdaniem całkowicie zbędnych :) jak bonie, opaski wokół okien itd za robociznę bez materiału ponad 100 zł netto za metr.

 

Dodatkowo dochodzi spór co do powierzchni ścian i róznica zdań dotyczy 150 m2 :) , co ma jednak pewien wpływ na cenę. (Okien oczywiście nie odejmuje, ale chyba nikt tego nie robi.)

 

Bardzo proszę o jakieś namiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

dzięki za informacje, no cóż myśleliśmy, że to liczą jako ryczałt, a oni widać korzystają z genialnych wymysłów administracyjnych, my mamy tylko paseczek na brzegu działki z tzw. stanowiskiem archeologicznym, a dom i garaż są oddalone o ok. 20 m od tego dziedzictwa kulturowego i nic z tego, bo urzędnicy u nas nie myślą racjonalnie, tylko wg siebie. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jak chodzi o stal polecam KEM w Skawinie przy hucie dobre ceny i możliwość przed płacenia i odebrania po kilku miesiącach jak chodzi o beton bardzo dobre warunki dali mi na ul. Zawiłej w firmie CEMEX koło Dach Centrum gdzie zresztą kupowałem cały dach (oprócz więźby) bardzo dobre cenę rzetelność bardzo dobra obsługa i możliwość przechowania materiału do końca roku. Pozdrawiam Marcin.

 

depp my tez sie budujemy w okolicach Skawiny :) tzn chcemy :lol:

Fajnie ze podales namiary - bardzo sie teraz przydadza. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PostWysłany: Nie, 2 Marzec 2008 11:30 Temat postu:

depp napisał:

Witaj jak chodzi o stal polecam KEM w Skawinie przy hucie dobre ceny i możliwość przed płacenia i odebrania po kilku miesiącach jak chodzi o beton bardzo dobre warunki dali mi na ul. Zawiłej w firmie CEMEX koło Dach Centrum gdzie zresztą kupowałem cały dach (oprócz więźby) bardzo dobre cenę rzetelność bardzo dobra obsługa i możliwość przechowania materiału do końca roku. Pozdrawiam Marcin.

 

 

depp my tez sie budujemy w okolicach Skawiny tzn chcemy

Fajnie ze podales namiary - bardzo sie teraz przydadza. Pozdrawiam!

 

Ja buduje w miejscowości Kopanka jak byś Cie coś potrzebowali to pisać na pw. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o ekipę do ocieplania i tynków zewnetrznych.

 

Mam jedna ekipę ale wycena za samo ocieplenie i wytynkowanie ścian tynkiem silikatowym (to warunek wykonawcy) bez jakichkolwiek "udziwnień" jego zdaniem całkowicie zbędnych :) jak bonie, opaski wokół okien itd za robociznę bez materiału ponad 100 zł netto za metr.

 

Dodatkowo dochodzi spór co do powierzchni ścian i róznica zdań dotyczy 150 m2 :) , co ma jednak pewien wpływ na cenę. (Okien oczywiście nie odejmuje, ale chyba nikt tego nie robi.)

 

Bardzo proszę o jakieś namiary...

 

to jakaś cena z kosmosu :o :o

ja mam umówione po 28 zł/m2, ale na ten rok juz terminów raczej mieć nie bedą. Ja zamawiałam w październiku 2007 i załapałm sie na wrzesień 2008. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o ekipę do ocieplania i tynków zewnetrznych.

 

Mam jedna ekipę ale wycena za samo ocieplenie i wytynkowanie ścian tynkiem silikatowym (to warunek wykonawcy) bez jakichkolwiek "udziwnień" jego zdaniem całkowicie zbędnych :) jak bonie, opaski wokół okien itd za robociznę bez materiału ponad 100 zł netto za metr.

 

Dodatkowo dochodzi spór co do powierzchni ścian i róznica zdań dotyczy 150 m2 :) , co ma jednak pewien wpływ na cenę. (Okien oczywiście nie odejmuje, ale chyba nikt tego nie robi.)

 

Bardzo proszę o jakieś namiary...

 

Z tego co wiem to cena z materiałem. U mnie właśnie ocieplają blok, ekipa z Suchej. Pytałem jednego jak soedział umnie na balkonie to mówił że biorą po 35. Jak chcesz to mogę jutro poprosić o namiary na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podpowie mi ile wynosi koszt robocizny za stan surowy z dachem (bez okien i drzwi) przy budowie domu o pow. użytkowej 141m2 + garaż 32m2(dwa stanowiska)? Całkowity metraż to chyba 280m2. Dach dwuspadowy z dwoma wykuszami, po jednym z każdej strony. Buduję pod Krakowem, zaczynam na wiosnę. Miałem ekipę za 40tysięcy, ale teraz poinformowali mnie , że chcą 60 tysięcy i nie wiem co zrobić, czy faktycznie tak robocizna poszła w górę?

 

My mamy dom 170 plus garaż na 2 stanowiska razem jakies 240 m. Koszt robocizny 60 tys w tym ogrodznei działki i zrobienie drogi. Więc podobnie jak u Was.

 

Ja znalazłem trzy ekipy które mi powiedziały w granicach 27-35tys za dom 170m2 + garaz dwustanowiskowy za stan surowy otwarty. Więc myślę że możesz szukać dalej :)

 

My chcemy wybudować dom nieduży bo o powierzchni 122m2. Wg kosztorysu firmy budowlanej robocizna za stan surowy otwarty z dachem (bez okien i drzwi) wynosi 82,5 tys. zł, sprzęt 8 tys. zł co daje razem kwotę 90,5 tys. zł. Dach jest prosty w wykonaniu, dwuspadowy podobnie zresztą jak prosty jest cały domek. Próba obniżenia ceny nie dała żadnych rezultatów. Wykonawca był nieugięty twierdząc że musi dbać o swoich pracowników. Inny wykonawca za tę samą robotę chciał 70 tys. ale nie przedstawił żadnego kosztorysu.

 

Dlatego dla mnie kwoty o których piszecie tj. 27-35 tys. czy nawet 60 tys. zł i to za większe domy brzmią bardzo atrakcyjnie żeby nie powiedzieć podejrzanie :wink:.

 

Jeśli ktoś ma jakiś namiar na solidną ekipę do budowy stanu surowego otwartego z dachem i stosunkowo niedrogą, którą mógłby polecić to bardzo proszę o info na priva.

Może ja nie umiem szukać? Bardzo proszę poratujcie jeśli możecie.

 

Z góry dziękuję

 

Pozdrawiam wszystkich budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcemy wybudować dom nieduży bo o powierzchni 122m2. Wg kosztorysu firmy budowlanej robocizna za stan surowy otwarty z dachem (bez okien i drzwi) wynosi 82,5 tys. zł, sprzęt 8 tys. zł co daje razem kwotę 90,5 tys. zł. Dach jest prosty w wykonaniu, dwuspadowy podobnie zresztą jak prosty jest cały domek.

 

Policz sobie tak - na wybudowanie takiego domku trzeba nie więcej niż: (dla ekipy średnio 5 osób)

* fundament z zasypaniem - 4 dni robocze

* mury zewn 7- 9 dni

* strop 4 dni

* działowki 3 dni

* dach 7-8 dni

* inne 2 dni

Przerw technologicznych nie liczymy -wychodzi 30 dni razy 5 osób czyli dniówka na "łebka" to 600 złociszów. Odpowiedz sobie sama czy to dużo czy mało :wink:

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podpowie mi ile wynosi koszt robocizny za stan surowy z dachem (bez okien i drzwi) przy budowie domu o pow. użytkowej 141m2 + garaż 32m2(dwa stanowiska)?

My mamy dom 170 plus garaż na 2 stanowiska razem jakies 240 m. Koszt robocizny 60 tys w tym ogrodznei działki i zrobienie drogi. Więc podobnie jak u Was.

Ja znalazłem trzy ekipy które mi powiedziały w granicach 27-35tys za dom 170m2 + garaz dwustanowiskowy za stan surowy otwarty. Więc myślę że możesz szukać dalej :)

My chcemy wybudować dom nieduży bo o powierzchni 122m2. Wg kosztorysu firmy budowlanej robocizna za stan surowy otwarty z dachem (bez okien i drzwi) wynosi 82,5 tys. zł, sprzęt 8 tys. zł co daje razem kwotę 90,5 tys. zł. Dach jest prosty w wykonaniu, dwuspadowy podobnie zresztą jak prosty jest cały domek. Próba obniżenia ceny nie dała żadnych rezultatów. Wykonawca był nieugięty twierdząc że musi dbać o swoich pracowników. Inny wykonawca za tę samą robotę chciał 70 tys. ale nie przedstawił żadnego kosztorysu.

Dlatego dla mnie kwoty o których piszecie tj. 27-35 tys. czy nawet 60 tys. zł i to za większe domy brzmią bardzo atrakcyjnie żeby nie powiedzieć podejrzanie :wink:.

Jeśli ktoś ma jakiś namiar na solidną ekipę do budowy stanu surowego otwartego z dachem i stosunkowo niedrogą, którą mógłby polecić to bardzo proszę o info na priva.

Może ja nie umiem szukać? Bardzo proszę poratujcie jeśli możecie.

Z góry dziękuję

 

Pozdrawiam wszystkich budujących :)

Najlepiej to spytaj się tych majstrów ile to będzie trwało i ilu ludzi i policz ile będzie wychodziła dniówka ich pracy a potem spytaj jego pracowników ile zarabiają i się dowiesz czy on tak strasznie dba o swoich pracowników czy o siebie.

oczywiście ceny które podałaś to netto czy może brutto ?

co jak co ale 90 000zł za robociznę takiego małego domku to zdecydowanie za dużo

i jeszcze jedno to że biorą kupę kasy nie znaczy że robią lepiej niż ci co robią to samo za 1/3 czy 1/2 tej kasy.

 

proponuję wsiąść w samochód i pojeździć z projektem po budowach i popytać tak mniej więcej ile za wybudowanie i wtedy będzie jakieś porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie budujący,

my będziemy się budować w Krakowie, przygotowujemy dokumenty do PnB. Od dawna śledzimy krakowskie forum, a teraz się ujawniamy i prosimy o pomoc- szukamy drogowca do zrobienia projektu zjazdu. Czy ktos może się podzielić taką informacją?

Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów

Martyna i Lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie budujący,

my będziemy się budować w Krakowie, przygotowujemy dokumenty do PnB. Od dawna śledzimy krakowskie forum, a teraz się ujawniamy i prosimy o pomoc- szukamy drogowca do zrobienia projektu zjazdu. Czy ktos może się podzielić taką informacją?

Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów

Martyna i Lech

namiary na drogowców były już wałkowane trzeba sięgnąć wstecz i tyle no i można jeszcze zaglądnąć na grupę wielicką bo tam też były podawane.

 

ale napiszę tylko tyle, że szkoda wydawać teraz kasę na jakiś projekt zjazdu bo to nie jest konieczne do budowania domu w pierwszej kolejności no chyba, że zjazdu nie ma wogóle i trzeba wykonać taki z rowem i przepustem.

ja mam zjazd z drogi gminnej do swojej działki taki płaski i narazie nie robiłem projektu zjazdu, był zaznaczony jako w II etapie a jak dostałem pozwolenie na budowę domu to w miarę wolnego czasu zająłem się mediami, zjazd czeka cały czas, ale też muszę ruszyć tą sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie budujący,

my będziemy się budować w Krakowie, przygotowujemy dokumenty do PnB. Od dawna śledzimy krakowskie forum, a teraz się ujawniamy i prosimy o pomoc- szukamy drogowca do zrobienia projektu zjazdu. Czy ktos może się podzielić taką informacją?

Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów

Martyna i Lech

namiary na drogowców były już wałkowane trzeba sięgnąć wstecz i tyle no i można jeszcze zaglądnąć na grupę wielicką bo tam też były podawane.

 

ale napiszę tylko tyle, że szkoda wydawać teraz kasę na jakiś projekt zjazdu bo to nie jest konieczne do budowania domu w pierwszej kolejności no chyba, że zjazdu nie ma wogóle i trzeba wykonać taki z rowem i przepustem.

ja mam zjazd z drogi gminnej do swojej działki taki płaski i narazie nie robiłem projektu zjazdu, był zaznaczony jako w II etapie a jak dostałem pozwolenie na budowę domu to w miarę wolnego czasu zająłem się mediami, zjazd czeka cały czas, ale też muszę ruszyć tą sprawę.

 

Dokładnie tak samo. W trakcie przerwy "zimowej " zleciłem po prostu bez pośpiechu projekt wjazdu. Dostałem juz pozwolenie i nawet od dwóch miesięcy nie chce mi się iść podbić prawomocność bo mi to teraz do niczego nie potrzebne. Droga się kończy na mojej działce, czyli ten projekt to kolejna papierologia i kasa do wydania nie wiadomo po co.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nasza działka jest w Krakowie, a nie w okolicach i tu nie przyjmą mi dokumentów do PnB bez projektu zjazdu, już sie o to dowiadywałam. Nie muszę go od razu robić, ale projekt musi być. To niestety opóźnia składanie dokumentów. Dziękuję za sugestię o grupie wielickiej, tam jeszcze nie zaglądałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać jakieś 2 tyg na uprawomocnienie wz. Architektura wysyła zawiadomienia o wz do sąsiadów pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i dopiero gdy dostanie wszystkie "zwrotki" i nikt nie protestuje, to dostaniesz za wuzetce pieczątkę o uprawomocnieniu. Najlepiej dowiadywać się telefonicznie czy to już gotowe, u mnie to trawło prawie miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...