Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktos z was jest swiezo po otrzymaniu PnB ??

pytam bo nie dlugo składam dokumenty ... i ciekaw jestem ile to teraz trwa... bez zadnych błędów w dokumentacji itp ..

 

I jeszcze jedno pytanie czy macie namiar na firme ktora wykonuje "mostki" z drogi głównej do działki?? jaki to jest koszt etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktos z was jest swiezo po otrzymaniu PnB ??

pytam bo nie dlugo składam dokumenty ... i ciekaw jestem ile to teraz trwa... bez zadnych błędów w dokumentacji itp ..

we Wieliczce pnb linii elektrycznej zalicznikowej dzisiaj odebrane prawomocne, a papiery były składane 1.02 czyli 1,5 miesiąca temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was jest swiezo po otrzymaniu PnB ??

pytam bo nie dlugo składam dokumenty ... i ciekaw jestem ile to teraz trwa... bez zadnych błędów w dokumentacji itp ..

we Wieliczce pnb linii elektrycznej zalicznikowej dzisiaj odebrane prawomocne, a papiery były składane 1.02 czyli 1,5 miesiąca temu

 

pewnie sie nie zrozumielismy... ale chodziło mi o ogolne pozwolenie na budowe tzn mam warunki zabudowy kupilem projekt adaptacje etc... dzieki temu bede mogl zaczac budowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was jest swiezo po otrzymaniu PnB ??

pytam bo nie dlugo składam dokumenty ... i ciekaw jestem ile to teraz trwa... bez zadnych błędów w dokumentacji itp ..

we Wieliczce pnb linii elektrycznej zalicznikowej dzisiaj odebrane prawomocne, a papiery były składane 1.02 czyli 1,5 miesiąca temu

 

pewnie sie nie zrozumielismy... ale chodziło mi o ogolne pozwolenie na budowe tzn mam warunki zabudowy kupilem projekt adaptacje etc... dzieki temu bede mogl zaczac budowac:)

no raczej to się zrozumieliśmy bo we Wieliczce na linię zalicznikową elektryczną trzeba mieć takie samo pnb jak na dom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redpradnik My czekaliśmy 56 dni w Starostwie w Krzeszowicach. Z tym , że u nas była decyzja na budowę domu i rozbiórkę stodoły równocześnie wraz pozwoleniem na przyłącza, a więc m.in. na linię elektryczną zalicznikową. Jeśli nie będziesz miał miał żadnych braków , to pewnie dostaniesz wcześniej.

 

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was jest swiezo po otrzymaniu PnB ??

pytam bo nie dlugo składam dokumenty ... i ciekaw jestem ile to teraz trwa... bez zadnych błędów w dokumentacji itp ..

 

I jeszcze jedno pytanie czy macie namiar na firme ktora wykonuje "mostki" z drogi głównej do działki?? jaki to jest koszt etc

 

ja dzisiaj odbieram prawomocne pozwolenie(2 tyg.uprawomocnienie) a składałam 10 stycznia, przy czym mieliśmy niby braki-2 kreski na oknie i niby brak projektu prądu od skrzynki do domu (a składałam bez przyłączy)-takie wymagania tylko w Krzeszowicach, ale obeszlsmy to jakoś. narysowanie tych 2 kresek przedłużyło procedure o 3 dni. teraz zawieźć to starostwa i jeszcze tydzień czekać i można zaczynać kopać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Krakowską, buduję sie w Zielonkach.

 

Mam do odsprzedania porotherm 30 64 szt, połówki do 30-tek 12 szt, oraz kilka 11,5 na działówki.

Przechowywane w budynku.

 

Zostało mi też trochę stempli 2,5 - 3,5 m około 30 szt

krótsze około 20 szt.

Wszystko za pół ceny.

 

Tel. 694 10 99 44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na pytanie "ile czeka sie na pozwolenie" jest prosta: do 60 dni od zlozenia poprawnego wniosku (zgodnie z KPA). Jesli sa braki to czas od poinformowania o brakach do momentu dostarczenia wyjasnien (dodatkowych dokumentow itd.) jest doliczany do tych 60dni.

 

Czy cytujesz tutaj teoretyczne dane, czy przechodziles to w praktyce ostatnio? W gminie Krakow? Ciekawi mnie to, bo lada moment bede skladac papiery na PnB. W kwestii WZtek przepisy w Krakowie swoje a zycie swoje... u mnie 'jedyne' 13 mcy, zamiast ustawowych kilku tygodni. W okolicznych gminach idzie to bez porownania szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku WZ-tek chyba nie ma terminu narzuconego przez przepisy (albo i jest, ale jest zastrzezenie ze nie obowiazuje jesli urzad ma duzo pracy....). W 2005r. czekalem na WZ-tke 5 miesiecy, jak sie pozniej dowiedzialem - byl to tryb prawie expresowy.

 

Co do pozwolenia na budowe:

Taka jest teoria - w ciagu 60 dni o zlozenia kompletnego wniosku Urzad musi wydac decyzje. Jesli dobrze pamietam (ale za to glowy nie dam), w przypadku opoznienia groza mu jakies kary. Tyle teorii.

Teraz praktyka.

Wniosek o pozwolenie zlozylem 13.10.2006 ( to byl piatek ;) ), pozwolenie dostalem na Mikolaja :). Niecale 2 miesiace - pomimo tego ze mialem braki. Kluczem do sukcesu byla dobra wspolpraca z urzednikiem zajmujacym sie sprawa. I nie mam tu absolutnie na mysli zadnych "zachet materialnych". Urzednik dawal znac telefonicznie architektowi, ze sa pewne braki, dopiero po kilku dniach wysylal pismo o brakach, za ten czas braki byly uzupelnione.

Pozwolenie dotyczy miasta Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku WZ-tek chyba nie ma terminu narzuconego przez przepisy (albo i jest, ale jest zastrzezenie ze nie obowiazuje jesli urzad ma duzo pracy....). W 2005r. czekalem na WZ-tke 5 miesiecy, jak sie pozniej dowiedzialem - byl to tryb prawie expresowy.

 

Teraz praktyka.

Wniosek o pozwolenie zlozylem 13.10.2006 ( to byl piatek ;) ), pozwolenie dostalem na Mikolaja :). Niecale 2 miesiace - pomimo tego ze mialem braki. Kluczem do sukcesu byla dobra wspolpraca z urzednikiem zajmujacym sie sprawa. I nie mam tu absolutnie na mysli zadnych "zachet materialnych". Urzednik dawal znac telefonicznie architektowi, ze sa pewne braki, dopiero po kilku dniach wysylal pismo o brakach, za ten czas braki byly uzupelnione.

Pozwolenie dotyczy miasta Krakowa.

 

Pierwszy raz słyszę tak optymistyczne wieści z miasta Kraków. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak pójść Twoim śladem i czatować na najbliższy piątek 13tego. Nasz architekt gnębił odpowiednie urzędy, ale przy WZtce i tak wyszło długo, teraz też zajmuje się papierkologią, więc zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Może nie powinnam pisać tego tutaj ale zawsze lepiej porozmawiać z "ziomalami' niż na form ogólnym.

 

Mam taki problem: poszukuję geologa do wykonania badania geologicznego gruntu pod budowę domu jednorodzinnego w Krakowie.

 

Czy ktoś mógłby mi doradzić?

 

Proszę o kontakt e-mailowy lub priv.

 

Z góry dzięki za infomacje.

 

Pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście, ale uzbierała się nam mała rocznica -

 

Spójrzcie na licznik - to juz 400 stron grupy krakowskiej - nieźle, naprawde nieźle.

 

Założona została przez "jaro" w poniedziałek 28 Stycznia 2002 o godz. 17:32

W rankingu postów w grupach jesteśmy gdzieś na 3 miejscu. Przed nami grupa wrocławska i lider - grupa szczecińska. (to tylko kwestia czasu)

 

no i najważniejsze - ze wszystkich zestawień i rankingów wynika, ze w tej grupie są najbardziej pomocni, szczęśliwi i życzliwi sobie ludzie.

 

BYLE TAK DALEJ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Geologa (najtanszy jakiego znalazlem ) 600 zl tel kont 691669824

 

602102811 - drugi - Pani geolog

 

 

Widzę, że korzystaliśmy z usług tego samego geologa.

Dzieki niemu wiem, ze zamiast budowy domu lepiej założyć w tym miejscu szklarnię - mam ponad 2 metry ziemii organicznej. Chyba będą musiał ją w większości usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...