Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szczepek, ja mam kuchnię stąd:

http://www.kuchnie.malopolska.pl/

 

Mogę polecić z czystym sumieniem, dokładni i dotrzymują terminu.

Robili mi też szafy.

 

Też na nich celuję, dzięki Tobie :oops: Byłam na ich stronie i widzę, że dołożyli nowe aranżacje.

 

Ta kuchnia retro zaczyna mi się podobać:

 

http://img182.imageshack.us/img182/8240/baumcenterretrovj6.jpg

 

i poprosiłam o wycenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Mam kolejne doświadczenie - 2 miesiące temu dostałem PnB i udałem się do Zakładu Energetycznego w celu podpisania umowy oraz uzyskania dostępu do prądu - na dzień dobry zostałem sprowadzony na ziemię - musiałem wystąpić o zmianę warunków na 1 etap-plac budowy (wykonane), i zapisać się na podpisanie umowy (kilka tygodni oczekiwania ale umowa już podpisana). Po podpisaniu umowy cieszyłem się, że za kilka tygodni bedę miał prąd na placu budowy ale dowiedziałem się, że Zakład ma 6 m-cy na wykonanie stosownych prac (u mnie jest to przykręcenie skrzynki do skrzynki sąsiada oraz zamontowanie licznika). Wykonawca tych prac ma zostać wyłoniony na przetargu (procedury Zakładu). Ostatnio dowiedziałem się, że moja umowa stanęła na przetargu ale nie znalazł się chętny na jej realizację (czytaj b.mały zarobek za tą usługę). Zapytałem człowieka z branży i dowiedziałem się, że tak może być na kolejnych przetargach. W ten sposób może to trwać wieki.

Mam pytanie, czy ktoś z Was miał podobny problem i jak go rozwiązał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepek, ja mam kuchnię stąd:

http://www.kuchnie.malopolska.pl/

 

Mogę polecić z czystym sumieniem, dokładni i dotrzymują terminu.

Robili mi też szafy.

 

Też na nich celuję, dzięki Tobie :oops: Byłam na ich stronie i widzę, że dołożyli nowe aranżacje.

 

Ta kuchnia retro zaczyna mi się podobać:

 

http://img182.imageshack.us/img182/8240/baumcenterretrovj6.jpg

 

i poprosiłam o wycenę :)

 

Słoneczko, Sonika.

 

Byłem u nich na Armii Krajowej i umówiłem się na wycenę :-)))

Myślę, ze zamówie tez projekt. a potem zobaczymy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zaczynam budowę domu w okolicy Niepołomic w czerwcu. Poszukuję dobrego kierownkia budowy, który będzie rzetelnie kontrolował pracę ekipy. Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Ponieważ nie dostałem żadnego odzewu, proszę jeszcze raz o namiary na kierownika budowy.

Pozdrawiam

[email protected]

 

Mam ten sam prooblem (poszukuje kierownika budowy ktory ppoprowadzilby solidnie budowe) czy naprawede nikt z was nie trafil na goscia wartego polecienie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne doświadczenie - 2 miesiące temu dostałem PnB i udałem się do Zakładu Energetycznego w celu podpisania umowy oraz uzyskania dostępu do prądu - na dzień dobry zostałem sprowadzony na ziemię - musiałem wystąpić o zmianę warunków na 1 etap-plac budowy (wykonane), i zapisać się na podpisanie umowy (kilka tygodni oczekiwania ale umowa już podpisana). Po podpisaniu umowy cieszyłem się, że za kilka tygodni bedę miał prąd na placu budowy ale dowiedziałem się, że Zakład ma 6 m-cy na wykonanie stosownych prac (u mnie jest to przykręcenie skrzynki do skrzynki sąsiada oraz zamontowanie licznika). Wykonawca tych prac ma zostać wyłoniony na przetargu (procedury Zakładu). Ostatnio dowiedziałem się, że moja umowa stanęła na przetargu ale nie znalazł się chętny na jej realizację (czytaj b.mały zarobek za tą usługę). Zapytałem człowieka z branży i dowiedziałem się, że tak może być na kolejnych przetargach. W ten sposób może to trwać wieki.

Mam pytanie, czy ktoś z Was miał podobny problem i jak go rozwiązał?

 

Nie wieki tylko te pół roku co masz wpisane w umowie:) Ostatecznie jak już będzie blisko terminu wykonania z umowy sam zakład ci to zrobi?

 

Jaki rejon energetyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne doświadczenie - 2 miesiące temu dostałem PnB i udałem się do Zakładu Energetycznego w celu podpisania umowy oraz uzyskania dostępu do prądu - na dzień dobry zostałem sprowadzony na ziemię - musiałem wystąpić o zmianę warunków na 1 etap-plac budowy (wykonane), i zapisać się na podpisanie umowy (kilka tygodni oczekiwania ale umowa już podpisana). Po podpisaniu umowy cieszyłem się, że za kilka tygodni bedę miał prąd na placu budowy ale dowiedziałem się, że Zakład ma 6 m-cy na wykonanie stosownych prac (u mnie jest to przykręcenie skrzynki do skrzynki sąsiada oraz zamontowanie licznika). Wykonawca tych prac ma zostać wyłoniony na przetargu (procedury Zakładu). Ostatnio dowiedziałem się, że moja umowa stanęła na przetargu ale nie znalazł się chętny na jej realizację (czytaj b.mały zarobek za tą usługę). Zapytałem człowieka z branży i dowiedziałem się, że tak może być na kolejnych przetargach. W ten sposób może to trwać wieki.

Mam pytanie, czy ktoś z Was miał podobny problem i jak go rozwiązał?

Nie wieki tylko te pół roku co masz wpisane w umowie:) Ostatecznie jak już będzie blisko terminu wykonania z umowy sam zakład ci to zrobi?

Jaki rejon energetyczny?

tak tylko zasygnalizuję żebyś zapytał jak się ma sprawa ze skrzynką bo jeśli przyłącz jest napowietrzny i skrzynka na słupie to sam pokrywasz koszt zakupu, uziemienia i założenia na słupie skrzynki - tak było w moim przypadku. enion tylko zrobił przyłącz czyli poprowadził z góry słupa w dół te 4 m kabla do skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak tylko zasygnalizuję żebyś zapytał jak się ma sprawa ze skrzynką bo jeśli przyłącz jest napowietrzny i skrzynka na słupie to sam pokrywasz koszt zakupu, uziemienia i założenia na słupie skrzynki - tak było w moim przypadku. enion tylko zrobił przyłącz czyli poprowadził z góry słupa w dół te 4 m kabla do skrzynki.

 

 

Przyłacz jest kablowy tzn. pętla pod skrzynkami czeka już ponad rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piszących i czytających,

 

Jestem na forum nowy, pochodzę z Mazur, mieszkam w Krakowie od 1,5 roku. Otrzymałem właśnie pozwolenie na budowę :-) :D Będę stawiać dom w Kryspinowie.

 

Nie mam jeszcze ani ekipy, ani kierownika, ani inspektora nadzoru, ani materiałów, a w życiu zbudowałem jedynie 3 karmniki dla ptaków.

 

Na razie po przeczytaniu Waszych pozytywnych postów umówiłem się na spotkanie w firmie DomBud Pana Boczonia - czy nadal macie z nimi pozytywne doświadczenia?

 

- Na koniec bardzo trudne pytanie od początkującego. Czy dobrze myślę, że zatrudniając firmę do wykonania prac, która daje kierownika budowy, mnie pozostaje zatrudnienie inspektora nadzoru, żeby opiniował efekt prac, czy lepiej mieć własnego kierownika budowy?

 

Może ktoś poleci mi jakiegoś kierownika/inspektora?

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piszących i czytających,

 

Jestem na forum nowy, pochodzę z Mazur, mieszkam w Krakowie od 1,5 roku. Otrzymałem właśnie pozwolenie na budowę :-) :D Będę stawiać dom w Kryspinowie.

 

Nie mam jeszcze ani ekipy, ani kierownika, ani inspektora nadzoru, ani materiałów, a w życiu zbudowałem jedynie 3 karmniki dla ptaków.

 

Na razie po przeczytaniu Waszych pozytywnych postów umówiłem się na spotkanie w firmie DomBud Pana Boczonia - czy nadal macie z nimi pozytywne doświadczenia?

 

- Na koniec bardzo trudne pytanie od początkującego. Czy dobrze myślę, że zatrudniając firmę do wykonania prac, która daje kierownika budowy, mnie pozostaje zatrudnienie inspektora nadzoru, żeby opiniował efekt prac, czy lepiej mieć własnego kierownika budowy?

 

Może ktoś poleci mi jakiegoś kierownika/inspektora?

 

Pozdrowienia!

 

Ja też niedługo zaczynam budowę.Domek to będzie Salsa z Krajobrazów,nawet niedaleko od Ciebie.dokładnie w Czułówku,to 10 km dalej trasą do Oświęcimia..Będe budował systemem gospodarczym.Jak chcesz to znam nawet jednego kierownika z Kryspinowa,a drugiego z Liszek to podam Ci namiary.Jak będzie miał blisko to i taniej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piszących i czytających,

 

Jestem na forum nowy, pochodzę z Mazur, mieszkam w Krakowie od 1,5 roku. Otrzymałem właśnie pozwolenie na budowę :-) :D Będę stawiać dom w Kryspinowie.

 

[ciach]

 

Ja też niedługo zaczynam budowę.Domek to będzie Salsa z Krajobrazów,nawet niedaleko od Ciebie.dokładnie w Czułówku,to 10 km dalej trasą do Oświęcimia..Będe budował systemem gospodarczym.Jak chcesz to znam nawet jednego kierownika z Kryspinowa,a drugiego z Liszek to podam Ci namiary.Jak będzie miał blisko to i taniej będzie.

 

Hej!

 

Ja niedługo zaczynam w Czernichowie :-) To w bliskiej okolicy Kryspinowa i Czółówka :-)

Na razie jeszcze nie mam pozwolenia na budowę, ale powoli wszystko załatwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej!

 

Ja niedługo zaczynam w Czernichowie :-) To w bliskiej okolicy Kryspinowa i Czółówka :-)

Na razie jeszcze nie mam pozwolenia na budowę, ale powoli wszystko załatwiam.

 

hej :) ja w okolicach, ale będę się remontować...

 

:) a gdzie załatwiasz formalności związane z pozwoleniem na budowę?

bo mi się obiło o uszy że do krzeszowic trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i tych którzy już wybudowali.

Zastanawiam się co zrobić z deszczówką z rynien.Słyszałem o jakiś dołach chłonnych(czyli dole 1m/1m/1m wypełnionym kamieniami i przysypanym ziemią ale nie wiem czy to się sprawdzi.Prosze o opinie i ewentualne sugestie.

 

Ja raczej chyba rozprowadze pod rabaty wzdłuż ogrodzenia. Nie trzeba bedzie podlewać.

A te doły to chyba trzeba przykryć jakąś geowłókniną bo inaczej to się zamuli i nic z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie to zmartwiło szczerze powiem... tzn te Krzeszowice... myślałam że w Czernichowie, albo w Krakowie...a tu masz wyskoczyło :)

 

znaczy się ,ja w Krzeszowicach jeszcze nie byłem.Wszystkie papiery wyciągnąłem z urzędu gminy i SP z Krakowa (ul.przy moście 1),dodatkowo elektrownia(ul.śląska).Dopiero teraz wszystko przygotuje architekt i to pójdzie do Krzeszowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...