Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

- Czy 2500 zł za metr powierzchni użytkowej domu to kwota za mała / realna / za duża?

 

Rozbieżności jakie spotykam są ogromne - moja siostra skończyła w grudniu budowę i zamyka 185m2 kwotą około 1600 zł/m2, a budowała z porothermu 25 + styropian 15cm i dachówka ceramiczna, na parterze ogrzewanie podłogowe. Znajomi zaś opowiadają o kwotach 3000 zł za m2.

Czołem!

Mi Pan Czesław ma skończyć stan deweloperski do końca kwietnia - zobaczymy.

Trudne pytanie zadałeś o kwotę bo ja mam użytkowej "po podłogach" ok 220, ale całkowitej ok. 350 m2 więc potem wychodzą takie właśnie rozbieżności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadzieję, że zmieszczę się w kwocie 1400zl/m2 - 1500 pow. użytkowej domu. (oczywiście to kwota za dom, bez działki)

I piszę pow. użytkowej czyli 167m2, a nie całkowitej która u mnie wyniesie ponad 300m2.

 

mogę ci życzyc tylko powodzenia - jak ci się uda - może duży wkład własnej pracy...

im wiekszy dom, tym troszkę taniej można policzyć m2, bo się koszty rozkładają...

 

Ja bym liczył po powierzchni całkowitej, bo tak się podaje najczęsciej,bo nie ma większego znaczenia przeznaczenie - czy to hol, czy garaz, czy kolłownia czy samol, bo wybudowac trzeba. Wykończyc mozna tylko inaczej.

 

Wszystcy znajmoni , którzy wybudowali w ostatnim czasie łacznie ze mną oscylują w kwotach 2500 - 3000 zł/ m2 powierzchni całkowitej - to jest oczywiście standardzie - do wprowadzenia się.

też w to nie chciałem wierzyć jak zaczynałem - ale - ponieważ juz kończe, moge spokojnie to skalkulowac - w ww. przedziale zmieściłem się !

I uważam to za sukces.

 

, a jeśli się chce zrobić na tyle dobrze żeby być spokojnym o to że się nie rozleci - trzeba zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to licząc tak u mnie 2500/m2 przy 327m2 pow. całkowitej powinienem wydać

jedyne 820tys zl :)

ja mysle ze sie zmieszcze w 300 :|

mam taka nadzieje

 

nadzieja to ważna rzecz - bez niej nie zacząłbym budowy i na pewno nie skończył :-)

 

piszesz 300 kpln? za stan do wprowadzenia?

 

chyba 300 k$... to już bliżej ale naprawde - życzę ci tego z Z CAŁĄ ŻYCZLIWOŚCIĄ JAKA MI JESZCZE PO BUDOWIE - MI ZA TAKIE PIENIADZE - SIĘ NIE UDAŁO :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Planujemy rozpocząć w maju budowę domu z bali i pilnie szukamy ekipy do wykonania płyty fundamentowej. Czy ma ktoś może namiary na takową? Ekipa, która miała nam płytę wykonać zaśpiewała taką cenę, że pospadaliśmy z krzeseł.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Pozdrawiam,

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i tych którzy już wybudowali.

Zastanawiam się co zrobić z deszczówką z rynien.Słyszałem o jakiś dołach chłonnych(czyli dole 1m/1m/1m wypełnionym kamieniami i przysypanym ziemią ale nie wiem czy to się sprawdzi.Prosze o opinie i ewentualne sugestie.

 

Ja raczej chyba rozprowadze pod rabaty wzdłuż ogrodzenia. Nie trzeba bedzie podlewać.

A te doły to chyba trzeba przykryć jakąś geowłókniną bo inaczej to się zamuli i nic z tego

 

A w jaki sposób myślisz rozprowadzić pod rabaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, moze ktoś wie gzie w Krakowie można kupić grzejniki Brugman.

 

Poszukaj przez Google. Np. ci http://www.ogrzewnictwo.pl/index.php?katalog#mapa ogłaszają się jako wyłączny importer grzejników Brugmana w Polsce, a tu: http://www.brugman.pl/dystrybutorzy.htm masz adresy wszystkich dystrybutorów. Możesz pytać u Grudnika też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, moze ktoś wie gzie w Krakowie można kupić grzejniki Brugman.

 

Poszukaj przez Google. Np. ci http://www.ogrzewnictwo.pl/index.php?katalog#mapa ogłaszają się jako wyłączny importer grzejników Brugmana w Polsce, a tu: http://www.brugman.pl/dystrybutorzy.htm masz adresy wszystkich dystrybutorów. Możesz pytać u Grudnika też.

 

tylko uważaj - bo Grudnik jest po prostu drogi... pare razy ich juz porównywałem - ale można tez negocjować :-) - potrafią zaskakująco zejść z ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...