Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

100 Muratorów zamienię...

 

Może są chętni - jako że mój domek stoi już od kilku lat to moja kolekcja Muratarów przestała mi być potrzebna. Pomyślałem, że może komuś tutaj się jednak przyda. Mam kilkadziesiąt numerów z lat 1997 - 2004 plus przeróżne dodatki które się wraz Muratorami ukazywały. Na półce zajmuje około 1 mb. Do oddania za butelkę szlachetnego, wytrawnego trunku lub za dobre słowo w ostateczności. :D Do odbioru 5 km od Wieliczki lub w Krakowie w okolicach ZOO. Jeśli jacyś chętni są - proszę o kontakt na email: cirano at wp kropka pl .

 

Nie masz czasem czegoś na temat wykończenia wnętrz bez wykończenia osób robiących wykończenie ;) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podobają mi się ciemne sufity i porównałam sobie takie dwie aranżacje:

 

http://img148.imageshack.us/img148/4231/sufitzlegarami1oe6.jpghttp://img409.imageshack.us/img409/3631/sufitzlegarami2pf4.jpg

 

I teraz nie wiem, czy decydować się malować nasz sufit między belkami na brązowo?

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/legary.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

poraz kolejny zwracam się do Was z prośbą o namiary:

 

Poszukuję sprawdzonego, solidnego, uczciwego kierownika budowy z uprawnieniami nadzoru oraz koparko spychacza do ściągnięcia humusu.

 

Budowa w Skotnikach.

 

Czy ktoś z Was może mi podesłać namiary na takowych fachowców.

 

Druga prośba: Czy ktoś z Was orientuje się w koszcie zakupu i transportu ziemi zyznej i jakiejś zwykłej pod spód ( ale nie gruz).

 

Niebawem będę musiała trochę podsypać na działce i chciałam się zoritntować w kosztach.

 

Proszę o info na e-mail lub priv.

 

Z góry dzięki za info :)

Pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za jasnym sufitem i lekko przyciemnionymi belkami. Ciemny sufit obnizy i przytloczy optycznie pomieszczenie. Sama w chatce na wsi malowalam sufit z brazowego na bialy i zrobilo sie o wiele jasniej, przestronniej i ..ladniej. Belki sie ladnie odznaczaja.

 

zgadzam się z tym, ze ciemy sufit raczej powinien być stosowany do skosów lub do wysokich pomieszzceń - bo optycznie obniża pomieszczenie...

 

chyba że byłby efektownie oświetlony... np z boku - ze ściany :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o poradę.

Okazało się (po badaniach geotechnicznych), że mam prawie 2 metry humusu na działce. Konstruktor widzi tylko jedną możliwość a mianowicie wymianę gruntu co rodzi poważny problem finansowy. Powierzchnia do wymiany to ok. 200m2 co daje około 400m3 ziemi do wykopania oraz około 300m3 kamienia łamanego/żwiru/piasku do nasypania oraz oczywiscie do ubicia. Wykonawca twierdzi też, że piasek powinien być wymieszany z cementem (przynamniej ostatnia warstwa). Są to znaczne koszty materiału, robocizny i transportu. Sąsiad podpowiadał mi sprzedaż humusu, bo buduję na 2 klasie rolnej ale nie wiem czy jest to realne.

 

Czy ktoś miał taki problem i może podpowiedzieć rozwiązanie/a?

Gdzie mogę mogę tanio kupić potrzebne ilości materiałów?

 

Jest to sprawa pilna - musiałem wstrzymać budowę już 4 tydzień (badania geo. + obliczenia konstruktora) a wykonawca zaczyna się niecierpliwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udaj się np. do Trapez Carbo na zakopiańskiej, tam mają pokazane wszystkie 3 firmy i sympatyczni sprzedawcy pokażą Ci różnice i wszystko dokładnie opiszą. Wiem bo u nich kupowałem dachówke i właśnie okna :D

 

Również polecam Trapez-Carbo na zakopiance - mają obok siebie trzy "identyczne" okna fakro/velux/roto więc widać dokładnie różnice.

 

Ja wybrałem roto.

 

mathiasso ZbysioR jeszcze raz dziekujemy Wam za polecenie sklepu na Zakopiance. Byliśmy, obejrzeliśmy okna i wybraliśmy. Sparzedawcy kompetentni, potrafią opisać rożnice. Byliśmy też w kilku innych miejscach, ale tam dostalismy najlepszą ofertę.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o poradę.

Okazało się (po badaniach geotechnicznych), że mam prawie 2 metry humusu na działce. Konstruktor widzi tylko jedną możliwość a mianowicie wymianę gruntu co rodzi poważny problem finansowy. Powierzchnia do wymiany to ok. 200m2 co daje około 400m3 ziemi do wykopania oraz około 300m3 kamienia łamanego/żwiru/piasku do nasypania oraz oczywiscie do ubicia. Wykonawca twierdzi też, że piasek powinien być wymieszany z cementem (przynamniej ostatnia warstwa). Są to znaczne koszty materiału, robocizny i transportu. Sąsiad podpowiadał mi sprzedaż humusu, bo buduję na 2 klasie rolnej ale nie wiem czy jest to realne.

 

Czy ktoś miał taki problem i może podpowiedzieć rozwiązanie/a?

Gdzie mogę mogę tanio kupić potrzebne ilości materiałów?

 

Jest to sprawa pilna - musiałem wstrzymać budowę już 4 tydzień (badania geo. + obliczenia konstruktora) a wykonawca zaczyna się niecierpliwić.

 

przepraszam ze jestem niepoważny w tak powaznej sprawie, ale czy wiesz jak by u ciebie dobrze rosła marchewka?

moze zamiast szklarnię postawić?

(ps na swojej działce w porywach miałem 10 cm humusu - ponizej - skała - o kosztach pisać nie będę :-) - ciesz się ze masz humus - przynajmniej go mozesz sprzedac. W której czesci krakowa budujesz - ? szukam humusu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sufitu, pójdziemy na kompromis :) Mamy 2 takie identyczne pomieszczenia, w odbiciu lustrzanym. Jedno będzie salonem, drugie sypialnią i w niej zrobimy eksperyment pomalowania sufitu na brąz, zostawiając oczywiście legary bez zmian koloru (modrzew malować? w życiu ;)) I zobaczymy co z tego wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o poradę.

Okazało się (po badaniach geotechnicznych), że mam prawie 2 metry humusu na działce. Konstruktor widzi tylko jedną możliwość a mianowicie wymianę gruntu co rodzi poważny problem finansowy. Powierzchnia do wymiany to ok. 200m2 co daje około 400m3 ziemi do wykopania oraz około 300m3 kamienia łamanego/żwiru/piasku do nasypania oraz oczywiscie do ubicia. Wykonawca twierdzi też, że piasek powinien być wymieszany z cementem (przynamniej ostatnia warstwa). Są to znaczne koszty materiału, robocizny i transportu. Sąsiad podpowiadał mi sprzedaż humusu, bo buduję na 2 klasie rolnej ale nie wiem czy jest to realne.

 

Czy ktoś miał taki problem i może podpowiedzieć rozwiązanie/a?

Gdzie mogę mogę tanio kupić potrzebne ilości materiałów?

 

Jest to sprawa pilna - musiałem wstrzymać budowę już 4 tydzień (badania geo. + obliczenia konstruktora) a wykonawca zaczyna się niecierpliwić.

 

przepraszam ze jestem niepoważny w tak powaznej sprawie, ale czy wiesz jak by u ciebie dobrze rosła marchewka?

moze zamiast szklarnię postawić?

(ps na swojej działce w porywach miałem 10 cm humusu - ponizej - skała - o kosztach pisać nie będę :-) - ciesz się ze masz humus - przynajmniej go mozesz sprzedac. W której czesci krakowa budujesz - ? szukam humusu...

 

Gmina Zielonki -taką podpowiedź miałem od geologa abym przez 10 lat prowdziła szklarnie zdejmując co roku 10 cm a po tym okresie dopiero wybudował dom - ale po co mi dom na emeryturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aki-Aki szukało ziemi, zadzwoń do firmy Keller Polska, na pewno maja swoją stronę kiedyś mieli swoją siedzibę w Krakowie lub okolicach, oni zajmuja się na szeroką skalę takimi problemami i zapytaj jak oni rozwiązują takie problemy, może podpowiedzą Ci przynajmniej rozwiązanie zaistniałego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...