Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś kożystał z projektanta krajobrazu/ogrodu? Ciekawa jestem ile to może kosztować?

Z góry dzięki za info :)

 

 

cena jest uzależniona od zakresu projektu - czy będzie to "koncepcja" (rozplanowanie roślin, małej architektury i komunikacji w ogrodzie - plan + kilka rysunków poglądowych + kosztorys i wskazówki dot. pielęgnacji) to około 500 zł czy tez szczególowy projekt (oprócz rozplanowania roślin dokładny projekt nawierzchni, oświetlenia, nawodnienia itp., kosztorys, + wskazówki jak wyżej) od 800 zł.

 

ja za 10-cio stronicowe rozplanowanie samych roślinek , scieżek i elementów małej architektury - bez wyceny, zaplacilem w tamtym roku 800 zł. (za powierzchnię 16a)

i podobno to było tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3527

  • Agacka1719499039

    2723

  • pitbull

    2291

  • zbyszekP

    1611

Najaktywniejsi w wątku

Wiajcie,

 

dzięki wielkie za wskazówki.

 

Słoneczko -posłucham Ciebie i udam się do gazowni i wodociągów w celu zaprojekt. łączy. Do tej pory załatwiał to mój mąż, ( i nie wpadł na takie rozwiązanie). Może kobiecie będzie łatwiej.

 

Szczepek , Mymyk_KSK podajcie mi proszę namiary na pracownie o których piszecie. Kwoty nie są zastraszające.

 

Piotr_M -

Piotrze ja też ściągałam humus. Okazało się że jest go więcej niż przypuszczałam. Przy okazji dowiedziałam się, że za wywrotkę dobrego humusu można sobie zażyczć 300-400 zł.

Może więc sprzedaj nadmiar humusu. Przynajmniej co nieco się zwróci. Ci goście od kopania wiedzą kto humusu potrzebuje. (Moi wiedzieli i już chcieli kupować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

poraz kolejny zwracam się do Was z prośbą o namiary:

 

Poszukuję sprawdzonego, solidnego, uczciwego kierownika budowy z uprawnieniami nadzoru oraz koparko spychacza do ściągnięcia humusu.

 

Budowa w Skotnikach.

 

Czy ktoś z Was może mi podesłać namiary na takowych fachowców.

 

Druga prośba: Czy ktoś z Was orientuje się w koszcie zakupu i transportu ziemi zyznej i jakiejś zwykłej pod spód ( ale nie gruz).

 

Ponawiam pytanie:)

 

I jeszcze coś: Czy ktoś z Was ma kontakt na sprawdzonego projektanta wod-kan-gaz? Pilnie potrzebuję.

 

Czy ktoś kożystał z projektanta krajobrazu/ogrodu? Ciekawa jestem ile to może kosztować?

Z góry dzięki za info :)

 

Moge ci podać do mojego na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiajcie,

 

dzięki wielkie za wskazówki.

 

Słoneczko -posłucham Ciebie i udam się do gazowni i wodociągów w celu zaprojekt. łączy. Do tej pory załatwiał to mój mąż, ( i nie wpadł na takie rozwiązanie). Może kobiecie będzie łatwiej.

 

Szczepek , Mymyk_KSK podajcie mi proszę namiary na pracownie o których piszecie. Kwoty nie są zastraszające.

 

Piotr_M -

Piotrze ja też ściągałam humus. Okazało się że jest go więcej niż przypuszczałam. Przy okazji dowiedziałam się, że za wywrotkę dobrego humusu można sobie zażyczć 300-400 zł.

Może więc sprzedaj nadmiar humusu. Przynajmniej co nieco się zwróci. Ci goście od kopania wiedzą kto humusu potrzebuje. (Moi wiedzieli i już chcieli kupować)

 

Do gazowni nie musisz wcaale zlecać projektu przyłącza. Procedura jest podobna jak w elektrowni. Czyli podpisujesz umowę i gazownia robi cały przyłącz za ryczałt (podobno 40zł/mb). W moim przypadku wyliczyli 2700 ale dokładna cena bedzie po podpisaniu umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Macie moze jakis namiar na zwirownie / ew. miejsce w ktorym mozna kupic piasek / zwir?

 

Poszukalem troche i znalazlem tylko Kruszywo SA... Sa jakies alternatywy? A wy gdzie sie zaopatrywaliscie w tego typu materialy?

 

Z gory dzieki i pozdrawiam.

 

Ja przywoziłem ponad 20 wywrotek piachu, żwiru i kamienia i nie mam pojęcia skąd :)

 

Po prostu rozmawia się z kimś, kto ma usługi transportowe - on wie gdzie co można dostać najtaniej - jego w tym głowa, bo wtedy on może dać lepszą cene - poza tym taki gośc ma wtyki formalne lub mniej formalne i z vatem problemów nie ma i taie tam inne ...

 

Jakby co - moge dać tel do mojego "zaopatrzeniowca", który działa na północy i zachodzie Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy macie namiary do jakiegoś architekta wnetrz- rozsądny cenowo.Instalacje mam juz porobione tylko trochę elektryki pozostało. Zależy mi żeby poukładał moje pomysły i dodał kilka swoich, chodzi mi przede wszystkim o zrobienie dokładnych wizualizacji poszczególnych wnętrz. Robił ktoś z was takie,ile to może kosztować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest RADOŚĆ. We wtorek będe mieć pozwolenie na budowę!!!

Jaka tam radość. Siąść i płakać trzeba :)

Dopiero się zaczną problemy ....

Ale gratuluję !!

 

Czemu mam płakać ?

Nie należe do osób które sie załamują a jak coś to "trza lać i patrzyć czy równo puchnie" :lol:

 

Teraz musze materiały zacząc kupować..

Zadam głupie pytanie: ma ktoś namiary na jakieś przyzwoite składy budowlane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest RADOŚĆ.

We wtorek będe mieć pozwolenie na budowę!!!

 

Wniosek był złożony 9 marca wiec minał raptem miesiac (gdyby nie braki to juz 3 kwietnia było by gotowe).

 

Jeszcze tylko 2 tygodnie uprawomocnienia i zaczynam budowę.. tzn zaczynam 15 maja :D

 

A u mnie też Radość:

 

Dzisiaj po blisko 11miesięcznej batalii podpinają mi licznik i będę miał wlasny prąd !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest RADOŚĆ.

We wtorek będe mieć pozwolenie na budowę!!!

 

Wniosek był złożony 9 marca wiec minał raptem miesiac (gdyby nie braki to juz 3 kwietnia było by gotowe).

 

Jeszcze tylko 2 tygodnie uprawomocnienia i zaczynam budowę.. tzn zaczynam 15 maja :D

 

A u mnie też Radość:

 

Dzisiaj po blisko 11miesięcznej batalii podpinają mi licznik i będę miał wlasny prąd !!

u mnie z prądem obyło się bez zbędnych nerwów, we wrześniu 2007 podpisałem umowę przyłączeniową, w styczniu się skapnąłem że trzeba projekt na linię zalicznikową i pozwolenie na budowę tego ustrojstwa (to tylko we Wieliczce jest możliwe) i wczoraj podpisałem umowę na dostawę więc w najbliższym czasie mają założyć licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

muszę przed posadowieniem budynku wymienić grunt na 200m2 ponad 1,5 metra w głąb. Poszukuję wykonawcy, który wykonuje tego rodzaju prace a najbardziej chodzi mi o zagęszczanie nowego gruntu. Jeżeli ktos ma namiary na wykonawcę, który zrobi to (zagęszczenie) zgodnie ze sztuką to bardzo proszę o namiary.

Serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest RADOŚĆ.

We wtorek będe mieć pozwolenie na budowę!!!

 

Wniosek był złożony 9 marca wiec minał raptem miesiac (gdyby nie braki to juz 3 kwietnia było by gotowe).

 

Jeszcze tylko 2 tygodnie uprawomocnienia i zaczynam budowę.. tzn zaczynam 15 maja :D

 

A u mnie też Radość:

 

Dzisiaj po blisko 11miesięcznej batalii podpinają mi licznik i będę miał wlasny prąd !!

 

To gratulacje!!

Ja dopiero zacznę kombinować z prądem pewnie za jakiś tydzień a że zaczynam w połowie maja wiec nie zdaze za duzo zrobic. Pozostaje mi albo pozyczyc prad od sasiadow albo kupic agregat (i raczej to drugie) :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę krakowską!!

 

Kochani, mam pytanie - czy ktoś z was wie- gdzie w Krakowie lub okolicach jest producent kafli piecowych?

 

W firmie wrocławskiej zajmującej się montażem i sprzedażą tych kafli powiedziano mi, ze to są kafle z Krakowa.

 

Bardzo bym chciała dotrzeć do producenta i jego cen. :roll:

 

Dziękuję za ewentualną pomoc i pozdrawiam serdecznie Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...